Egis

Ár:   Az ár hiányzik. Feltöltöm   Kategória:   Patikai gyógykrémek, termékek
Lelőhely:   patikák   Bőrprobléma:   Túlérzékenység

A krémet és az összetevőket feltöltötte: albertinablogg, Módosítva: 2019. február 15.

Lelőhely:   patikák
Kategória:   Patikai gyógykrémek, termékek
Bőrprobléma:   Túlérzékenység

A kenőcs hatóanyaga, a lidokain a helyi érzéstelenítők csoportjába tartozik. Helyi érzéstelenítők azok a vegyületek, amelyek az alkalmazás helyén átmenetileg felfüggesztik az idegszövet ingerületvezető képességét. A helyi érzéstelenítés során először a fájdalom szűnik meg, ezt követi a hőérzés és a tapintás érzékelésének megszűnése.

A Lidocain kenőcs tüneti kezelésre alkalmazható olyan esetekben, ahol a bőrfelszín, ill. a nyálkahártyák érzéstelenítésével javulás érhető el. Például:

Felnőtteknek:
- ép bőrfelületen végzendő kis bőrgyógyászati beavatkozások előtt, pl. tűbeszúrás
- fogászatban egyes eljárások (protézis felhelyezés, injekciók helyének érzéstelenítése) során jelentkező fájdalom csillapítására
- övsömör okozta fájdalom csillapítására.
- Orvosi műszeres beavatkozások esetén, pl. végbéltükrözés

1-12 éves gyermekeknek és serdülőknek
- ép bőrfelületen kis beavatkozások előtt, pl. tűbeszúrás

elixir

2016. február 12.

Az ORVOSI dermarolleren, na ott aztán tényleg van fájdalom, de csillapítják előtte. :-)
Az orvosi dermaroller mélyebben "szánt", ha jól tudom.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. február 12.

Az orvosi dermaroller mélyebben "szánt", ha jól tudom.

ingyombingyom

2016. január 1.

Még mindig jobb, mint amit a dermaroller mellé ajánlanak ( Emla azt hiszem a neve).
A kozmetikus ennek spray változatát használta a kezeléshez és ígyis majdnem bepisiltam a fájdalomtól.
Idén nem dermarollerezek nyilván.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2016. január 1.

Idén nem dermarollerezek nyilván.

NagyG

2015. április 30.

Dermarollerhez csak annak ajánlom akinek nagyon nagyon magas a fájdalom küszöbe,mert gyenge a hatása nagyon.
A patikai érzéstelenítő sokkal erősebb.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2015. április 30.

A patikai érzéstelenítő sokkal erősebb.

Hidratálók: PEG-75, Propylene Glycol

A PEG a polyethylene glycol rövidítése. Stabilizáló, vízmegkötő anyag.

Az EWG hivatalos funkció besorolása szerint óldószerként használt összetevő valamint segít a bőrben tartalni a nedvességet.  Paula Begoun szerint a Polyethylene Glycol tipikusan olyan összetevő, amit a legtöbb "natúr" irányzat üldöz, pedig a rémtörténetekkel ellentétben nincs semmi köze a fagyállóhoz, és nem készült még olyan kutatás sem, mely azt bizonyítaná, hogy ez a PEG vegyület problémát jelentene a bőrre nézve. Éppen ellenkezőleg: nincs ismert toxikus hatása a bőrre, és mivel képes áthatolni a bőrön, segít a többi összetevőt mélyebben a bőrbe juttatni, sérült bőrün viszont kerülendő a használata.