Egyéb

Ár:   2500 Ft   Kategória:   Patikai gyógykrémek, termékek

A krémet feltöltötte: WorkingClassGirl, az összetevőket feltöltötte: Glória Kedves, Módosítva: 2019. augusztus 12.

Kategória:   Patikai gyógykrémek, termékek

A korábbi Avibonhoz hasonló összetételű francia patikai kenőcs.

Aktív összetevők (100 g-ban): 200.000 nemzetközi egység olajos A-vitamin koncentrátum (retinol acetate, retinol propionate, retinol palmitate)

Egyéb összetevők: Macrogol 400, Macrogol 4000, Polysorbate 80

Habibba

2021. november 26.

Szeptember közepétől használom. Eleinte előtte és utána is hidratáltam és még így is reggelre összeasztam. Szeptemberben 3 naponta borsónyit vittem fel. Utána a reggeli rutinomat alaposan kibővítettem ( 8 lépéses), így már nem szárította ki reggelre a bőröm, mert egész nap hidratált lett. Ezután 2 naponta tudtam használni kb 1 hétig, majd annyira tolerálta a bőröm, hogy este cerave géles arctisztítás után 10 perccel alkalmazom minden egyes nap és kb 1,5 borsónyit.
Szeptemberben kis patik jelentek meg mindenhol amik nem törtek a felszínre , fogalmam sincs honnan jöttek, viszont hamar elmúltak . Pattanásom kb 6db volt előtte úgy egész életemben. A ráncaim maradtak, de! a bőröm mintha töltődne fel így a ráncok halványodtak, van olyan kisebb ráncom is ami teljesen elhalványult!! Magát az állagát utálom, de kenem magam vele minden nap, nem mondanék le róla, 10 csillag ( Francia oldalról rendeltem 2 tubussal sokáig elég lesz)

Update november 24:
Első tubussal elhasználtam, most bontottam a 2.-at. Bő 2 hónapra volt elég 1 tubus nekem, nyakamra is alkalmazom. Hihetetlen és látványos a bőröm állapotának a javulása! Már teljesen hozzászokott a bőröm, este egy t alakú elemes kicsi kézi arcmasszírozóval dolgozom be a bőrömbe, így mire lefekszem maradéktalanul fel tud szívódni. Reggel már nem az a fáradt bőröm van, folyamatosan a tónusa javul mindenhol, a ráncok alatt is töltődik fel emiatt szebbnek látom magam.
Update november 26:
Felnőtt lányommal nem találkoztam 4-5 hete , munka, vizsgák normál elfoglaltság .. éés azt mondta:Anyu a ráncaid meg minden ott vannak, de 5 éve sokkal öregebbnek néztél ki.. Azta ! Ennek örülök, pedig csak színezett fényvédő és szempillaspirál volt rajtam.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2021. november 26.

Update november 24:
Update november 26:

Milva07

2021. október 7.

#Folyamatos update következik:

befejeztem a "kúrát" a maradékot feltettem eladásra, ha valakit érdekel.

4. hónap után: Továbbra is panasz nélküli a használata, a pozitív hatásai változatlanok, plusz a homlokomon a függőleges "mérges-ránc" mélysége jelentősen csökkent. Használata beállt heti két napra, nem szárít, nem irritál. Mennyiségét tekintve kétlem, hogy megérem, hogy elfogyjon...Vagy 120 évig fogok...Egyértelműen 5 csillag továbbra is.

1. hónap után: Csakis pozitívak a tapasztalatok, negatív reakció továbbra sincsen a bőröm részéről, kétnaponta használom azóta is. Még purging sem jelentkezett, bár én tinédzser koromban is 1-2 pattanással küzdöttem meg összesen. (Lehet utáni ;-) ) Ami viszont feltűnt, hogy a bőröm nagyon szép egészséges fényű, de nem a zsírosodástól. Folyt. köv.

1.hét: Egy hete kezdtem el használni, összesen 3 alkalommal teljes arcra, ill. 1 alkalommal kizárólag a homlokomra kentem. Továbbra sem tapaszatlok irritációt, így a minden másnapi használat mellett maradok. Egy nap a jól bevált hyaluronos krém+a Pommade, másik nap pedig a teljes, rétegzős esti rutinom.

Elöljáróban: 52 éves vagyok, összességében teljesen elégedett a bőröm állapotával: minimális, szem körüli ráncok, ha nevetek, plusz a gyűlölt "mérges-ránc", se rosacea, se pattanás/akné, 1 kb. kisebb lencsényi pigmentfolt (nagyon halvány). Célom ennek az állapotnak a megtartása, ha beköszönt majd a klimax . Bőröm száraz, vízhiányos, évek óta koreai rutint követek, váltakozó termékekkel, de a retinol, c vitamin és hyaluronsav, valamint a hámlasztás állandó. Eddigi tapasztalataim szerint kb. BÁRMIT az arcomra kenhetek, mindent tolerál, ami miatt igen szerencsés vagyok, így bátran tudok kísérletezni.

-1. alkalom, 1. nap: Este fürdés után gazdag hidratálókrémre kenve (Rugard Hyaluroncreme) kb. jó borsónyit, szemkörnyéket kivéve.Irritáció, csipkedés, égő érzés, szurkáló érzés SEMMI. Kicsit ragadt, de mire lefeküdtem, beszívódott. Reggel bársonyosan puha bőr.

-2. alkalom, rögtön másnap: mivel SEMMILYEN kellemetlen reakciót nem tapasztaltam, gondoltam, szünet nélkül folytatom a krém használatát. Retinolos krémet eddig is használtam este, így az nem ismeretlen a bőrömnek, de azt nem gondoltam, hogy ilyen vastag a bőr a képemen :D, ugyanis most sem történt semmilyen negatív reakció, égés, szurkálás, bizsergés. SEMMI.Hasonlóan gyorsan beszívódott a jó borsónyi krém, reggel megint bársonyosan selymes és puha bőr. Folyt. köv.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2021. október 7.

#Folyamatos update következik:

befejeztem a "kúrát" a maradékot feltettem eladásra, ha valakit érdekel.

Amadea

2021. július 25.

Na, ez a krém már az én bőrömnek is igazi nagyágyú.
Amikor először próbáltam, frászt kaptam a nehéz, vazelines állagától, a melengető érzéstől pedig arra számítottam, hogy másnap reggelre letépi az arcomat. Semmi ilyesmi nem történt, de egy ideig hanyagoltam, aztán pár hete ismét elővettem. Habár az én bőröm nagyon bírja a retinolt, ezzel a krémmel nem merek packázni és extra mértékben aláhidratálok (egyébként is imádom a vizes-géles állagú termékeket) minden egyes alkalommal és ő az esti rutin utolsó lépése. Eddig, heti 3-4 használat mellett nem tapasztaltam irritációt.
A hatása még rajtam is egyértelmű, sokkal szebb, egységesebb a bőrképem (nem gyulladásos akném van, mitesszerek, zárt komedók, hegek), majd' kiesett a szemem reggel, amikor arctisztítás után a tükörbe néztem. Nagyon örülök, hogy adtam neki még esélyt.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. július 25.

Na, ez a krém már az én bőrömnek is igazi nagyágyú.

vivalaeri

2021. június 29.

A sima körömlakkot oldja, úgyhogy óvatosan piszkáljátok az ujjatokkal az arcotokat, miután felkentétek. :)
Egyébként 1 hete használom, és nagyon szépen kezdi helyretenni a problémás, pattanásos és általam állandóan (sebesre) piszkált arcomat.

Update (2021.06.16) : Ahogy a Foreo Luna Play Plusnál is írtam: mostanában elkezdtem azzal felvinni ezt a krémet. Elosztlatni sokkal egyszerűbb, és hamarabb beszívja a bőröm. Elég sűrű a krém állaga, így eddig éjszakára vittem fel, de minden csupa krém lett reggelre, illetve ahogy fent írtam - gondolom mivel hozzáérek az arcomhoz éjjel - a körömlakkomat is oldotta.
Most már a napi rutin végén felviszem a Foreoval az A313-at és kb fél, 1 óra múlva eltávolítom a maradékot, amit nem szívott be az arcom (nem sok marad, pedig teszek fel bőven). Sokkal eredményesebb így a krém hatása, látványos volt már 2 alkalom után, korábban később vettem észre a változást az arcomon (kb 1 hét után). Illetve valamilyen oknál fogva nem akarom lekaparni az arcom, mikor fent van a krém, mint az éjszakai használat idején.

Update (2021.06.29): megrendeltem 06.16-án, most először a francia patikából (eddig Amazonról vettem), és 06.29-én meg is érkezett. A termék megfelelő, azonban a csomag brutál módon tocsogott a víztől.
A barna papír, amibe csomagolták annyira vizes volt, hogy az adataim teljesen elhalványultak, a szivacs, amibe azon belül tették a terméket, valamint a termék doboza, papírjai csurom vizesek voltak. Úgy próbálták megoldani, hogy ne essen ki a termék belőle (merthogy a papír szétázott, a vastag szivacs meg nem ölelte körbe csak össze volt hajtva egyszer), hogy becsomagolták celofánba. Szerencsére a termék tubusos, és lezárt, így annak nem lett baja, csak vízcseppes volt. Nem a francia oldal hibája, valamikor az út során történhetett ez meg vele, de ez enyhén szólva is kiábrándító volt kézbe venni.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. június 29.

Guinevere97

2021. június 25.

Sajnos én nem bírtam ki a purging-es időszakot vele (váltottam tretinoinra). Egyébként úgy gondolom, hatásos kis krém, árban is megéri...VISZONT: borzalmas az állaga, az én kombinált bőrtípusom frászt kap ettől a vazelines érzettől, ami ráadásul nem múlik el. Próbáltam magában, hidratálóba keverve is, rajta marad ez az olajos-ragacsos érzet a bőrön. Nekem nem éri meg annyira ezt a macerát, hogy a használatakor éjszakára felkössem a hajam és letakarjam a párnát, hogy nehogy azokat is összekenje. Plusz amit írtak korábban is...a körömlakk :D
Összességében nem mondom, hogy nem ajánlom, csak aki nem szereti ezt a vazelines feelinget a bőrén, az kerülje inkább.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2021. június 25.

dina1463

2021. május 18.

Holényi Zita videójában láttam először ezt a krémet, és felkeltette az érdeklődésem, több külföldi videóst is megnéztem, akik szerint ez nem sokat érhet, mert olyan retinol származékok vannak benne, amik kis eséllyel alakulnak át retinollá a bőrben. Engem bevallom nem érdekelt, úgy voltam vele, hogy jó áron van kipróbálom, több mint egy hónapja, szerintem már másfél hónapja használom, egy héten kétszer és ez mulasztotta el úgy igazán a pattanásaimat, sokat segít azon ha van új is, illetve a mitesszereim is mintha kisebbek lennének, bár elvileg ez nem lehetséges. Mára ott tartok hogy imádom, és ha csak egy aktív hatóanyagot választhatnék a rutinomba, akkor ez lenne az, tényleg kevés dolog hozott ilyen látványos változást a bőröm állapotán, úgyhogy szuper!

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2021. május 18.

Kkk89

2021. április 17.

A krémet néhány hete használom, semmi irritációt nem tapasztaltam. Közvetlenül a hidratálókrém után kentem fel borsónyi mennyiséget. Egyenlőre még csodát nem tett, de jót tesz a bőrömnek. Update következik majd :)

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. április 17.

katkata00

2021. április 1.

UPDATE: 2 hete használom, nagyon látványosan csökkentek a pattanásaim, sokkal szebb a bőröm, a pattanás utáni foltok is halványodnak.
A TO 1%-os retinolját használtam el kb. 1 hónapja, onnantól kezdve kezdődtek a bajok, soha nem volt még ilyen csúnya a bőröm, rengeteg gyulladt pattanásom lett, főként az állam és homlokom környékén. Mindent kipróbáltam, a rutinommal nem volt semmi probléma, de mégsem tűntek el a pattanások, pattanás utáni foltok. Többen írták az egyik bőrápolós csoportban, hogy ,,hát ez a krém sokkal gyengébb még a 0,5-ös retinolnál is..", tapasztalataim alapján nem is lehet hasonlítani egyik retinolhoz sem, még az 1%-os sem csinált ilyen látványos eredményt. Sajnos sem Agame, sem TO retinolok nem voltak elérhetőek a magyar webshopokban, csak ezért nem akartam rendelni deciemről, így végül megrendeltem az A313 krémet, mivel régóta szemeztem már vele. 1 hét alatt meg is érkezett.
1. alkalommal talán túl mohó voltam és kicsit többet helyeztem fel a száraz, már hidratált bőrömre, így 1 óra elteltével viszketett az arcom, de kibírtam. Reggelre a gyulladt pattanások 100x szebbek. voltak, tényleg látszott már az 1. használat után változás.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2021. április 1.

Nyonyika

2021. március 13.

A véleményem nagyon friss lesz, tehát az 5 csillag az első benyomásnak szól, de idővel mindenképpen vissza szeretnék térni a hosszabb távú tapasztalataimmal, én is nagyon kíváncsi vagyok.
1 héten belül megérkezett a rendelésem egy francia patikából (bár jelenleg Hollandiában vagyok és ide rendeltem, ez nem tudom, hogy számított e valamit). Tegnap este használtam először és nagyon óvatos voltam, mert sokat olvastam és sok videót is megnéztem erről a termékről és szerettem volna elkerülni a durva mellékhatásokat, valamint ahogy előttem is írta valaki volt egy kis rossz tapasztalatom a TO-s retinollal, ami 0,5% , de ezt most nem fejtem ki, írtam erről is véleményt.
A kiindulás nálam, ami még érdekes lehet, hogy nem használok évek óta retinolos cuccokat, sőt még hónapok óta sem, olyan kb 2 hónapja, hogy használok és természetesen nem minden este, és amúgy alapvetően nincs extra érzékeny bőröm. Szóval úgy voltam vele, hogy ne cicózzunk itt mindenféle alacsony %-okkal, amúgy sem vagyok egy türelmes típus. Igazából egy tretinolos krémnek örülnék, de nem jöttem még rá, hogy honnan tudnak szerezni. :D
Első használat: Aláhidratáltam és egy borsónyit kentem csak az arcomra, ami meglepett de elég volt és szerintem jól el tudtam oszlatni. Nem csípett egyáltalán egy pillanatig sem, nem irritált, nem pirosodtam ki és se nem hámlok, se nem szárított ki.
Úgyhogy nem bántam meg, hogy megvettem, remélem, hogy nem is fogom! Ami még fontos info lehet, hogy amúgy évekig eláll szóval, ha esetleg valakinek még korai lenne ez a retinolos szintlépés az félre tudja tenni későbbre, mert nem lesz baja.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. március 13.

Tzsuzsanna0929

2021. március 11.

Egy magyar youtubernel lattam ezt a kremet es egybol felkeltette az erdeklodesem. Sajnos eleg sok akne jelent meg a boromon es kerestem a megoldast.. megrendeltem, az ara nagyon rendben van, viszonylag gyorsan ide is ert kulfoldrol. Eloszor nagyon megijedtem, nagyon tomeny, mintha konkretan zsirt nyomtam volna a kezembe.. 😁 de ennek ellenere gyorsan beszivja a borom. ejszakara szoktam bekenni az arcom vele, es mar az elso hasznalat utan nagyon nagyon puha lett tole az arcborom. A pattanasokat gyonyoruen lehuzza! Mindenkinek csak ajanlani tudom.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. március 11.

Antioxidánsok: Retinyl Palmitate
Vitaminok: Retinyl Palmitate

Retinol és az ecetsav észtere. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint bőrkondícionáló hatású összetevő. A retinoidok az A-vitaminhoz hasonló kémiai szerkezetű, azzal azonos vagy legalábbis hasonló biológiai hatású vegyületek közös neve. Antioxidánsokat tartalmaznak, amelyek megkötik a szabadgyököket, megnövelik az irha vérellátását, szabályozzák és felgyorsítják a sejtek cserélődését, segítik a kollagén növekedését. Nemcsak a "felszínen" dolgoznak, mint az AHA és a BHA savak, hiszen lejutva az irháig (dermisig) visszaprogramozzák az UV sugarak által megsérült DNS molekulákat, újra egészségessé téve azokat. A retinyl-acetat kiválóan képes beszívódni a bőrbe a bőr zsírnemű anyagain keresztül. Az EWG szerint mérgező lehet az emberi szervezetre (sejthalált okozó, rákkeltő hatású és reprodukciós toxin), ezért a kozmetikumokban korlátozásokhoz kötött a használata, terhes nők esetében pedig kifejezetten kerülendő összetevő.

Részletes információ a retinolokról a smartskincare-en.

PEG-400 1 0

Áttetsző, színtelen, ragadós folyadék. A PEG-400 vízzel elegyíthető, nagyon jól oldódik acetonban, alkoholban, de gyakorlatilag oldhatatlan zsírban és ásványi olajokban. A CosIng hivatalos besorolása szerint emulzió stabilizáló és kötőanyag.