Egyéb

Ár:   2140 Ft   Kategória:   Szérumok, Kezelések
Kiszerelés:   50 g   Bőrtípus:   Kombinált, Zsíros
Lelőhely:   patikák   Bőrprobléma:   Pattanások (acne)

A krémet és az összetevőket feltöltötte: rainbow, Módosítva: 2012. január 15.

Lelőhely:   patikák
Kategória:   Szérumok, Kezelések
Bőrtípus:   Kombinált, Zsíros
Bőrprobléma:   Pattanások (acne)

Az Akneroxid 100 mg/g gél hatóanyaga a benzoil-peroxid, amely elpusztítja az akne kialakulásáért felelős baktériumokat. Ezen kívül hámlasztó hatása révén kedvezően befolyásolja a pórusok elzáródását okozó, az aknét gyakran kísérő kórosan fokozott szarusejtképződést, továbbá csökkenti a faggyútermelődést és a bőr ezáltal fennálló, kellemetlen, zsíros fénylését.

Gyógyszertárban recept nélkül kapható, alkalmazása esetén kerülni kell a testfelszín intenzív UV-sugárzásnak (napfény, illetve szolárium) való kitételét.

Lady8

2021. március 21.

UPDATE: mostmár csak vékonyan kenem fel hidratáló fölé egész éjszakára, aknékra vastagabban. Nagyon hálás vagyok, hogy rátaláltam erre a krémre, velem csodát tett! Olyan szépen helyre tett, hogy már nem kell minden nap használnom! Folytatom a kúrát 1-2hónapig, aztán csak anti-aging. Jó tudni, hogy mi a megoldás, ha megint eldurvul a helyzet! Hatalmas megkönnyebbülés...
2 kozmetikusom van, egyikuknek sem mondtam semmit és megkérdezték mit műveltem az arcommal, mert sokkal jobb lett!

Sosem írtam még véleményt krémmániára, de ezesetben muszáj... :)
Hosszú évek óta kínlódok a bőrömmel, legfőbb problémám az akné, ill. zárt mitesszerek. Emellett annyira zsírosodik az arcbőröm (családi vonás, szóval nálunk ez genetika), hogyha nem itatom fel zsebkendővel 3 óránként, az emberek megkérdezik miért kentem be olajjal a bőrömet (nagyon sokszor megtörtént már, azóta megszállottan itatom fel az arcomrol a zsírosságot napi tobbszor).
Kamaszkoromban persze minden h*eséget kipróbáltam, de pár éve rátaláltam Tajti Ildikóra és munkásságára/termékeire. A könyvét is megvettem, úgy gondolom már jó ideje mindent szuperul csinálok a bőrömmel. Tindigo termékeket használok... Kíméletes lemosó, illatanyag, alkoholmentes kencék, párnahuzat csere 2-3 naponta, sminket soha nem hagyom magamon (nyugi, probaltam mar azt is, hogy nem hasznalok semmi sminket, nem oszt nem szoroz), még kíméletesebb fajta, lézeres arckezeléseken is jártam, de soha semmi nem hozott igazi eredményt. Nem, nem kentem kémiai hámlasztóra retinolt és hasonlók, mindent ugy tettem, ahogyan a nagykönyvben meg van írva, egy rutint minimum hónapokig használni stb...Ja és persze a fényvédő, még télen is 50 faktoros...Rendszeresen edzek, egészségesen étkezem. Vitaminokat nem viszem túlzásba.

Semmi nem hozta meg a kívánt eredményt,maximum rovid időre,úgy voltam vele, nekem már mindegy, ilyen maradok, amíg élek, sajnos ilyen a genetikám. + Akadtak némi hormon problémák (TSH, pajzsmirigy), gondoltam emiatt a világ legjobb krémje sem segíthet, mivel a hormonjaim szórakoznak velem (amelyet szintén nagyon igyekszem kordában tartani helyes életmóddal).

Ódákat tudnék zengeni, a felét sem mondtam el...Egy véletlen folytán ráakadtam erre a krémre. Gondoltam egy próbát megér, mindig kimélni probaltam a boromet, belefáradtam, mondom adjunk neki egy kis durvább ,,cuccot"...

Az én bőröm elképesztően jól reagál erre a krémre! El sem tudom hinni! Napi 1x-2x jó vastagon bekenem vele az arcomat (kivéve szemkörnyék), alá persze megy a tindigós hidratáló...Másoknak leégeti a bőrét stb., hát az enyém még csak ki sem pirosodik tőle. Fent hagyom 1-néhány órát, aztán lemosom, majd újra hidratáló.

Szinte nem is jön ki akné... Az arcom sokkal egységesebb (pedig előtte használtam tindigós kémiai hámlasztót rendszeresen, de még azzal sem értem el ilyen egységes képet). A mitesszerek pedig kezdenek eltűnni...Hihetetlen, ha volt is olyan,hogy akném nem volt, zárt miteszerrel akkor is tele volt minden ponton az arcom.

Nekem ez egy igazi csodakrém! Kár, hogy az anti-aging ellentettje... De nekem még így is sokkal jobb a helyzet, mintha naponta 4-5-10 fájdalmas, iszonyatosan mélyen elhelyezkedő cisztás akné jönne ki rajtam, ami hegesen gyógyul, ha kinyomom, ha nem (ha nem nyomom, ugyanúgy heget hagy, sőt, van, hogy rosszabb, mert még be is tokosodik)...

Sajnálom, hogy nem lehet folyamatosan használni, de az tuti, hogy ezentúl sok akneroxid kúrán fog átesni a bőröm, mert ez hihetetlen! Még mindig nagyon olajosodik a bőröm, de ezen is rengeteget javított...

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2021. március 21.

Sosem írtam még véleményt krémmániára, de ezesetben muszáj... :)

eszterella_p

2021. március 5.

Néhány napja használom csak, de eddig elégedett vagyok vele. Féltem megvenni, de aztán rávettem magamat a kipróbálására, végső elkeseredésemben... Az államon megtelepedett aknéból 2 durvább pattanás maradt, de már azokon is megfigyelhető, hogy beindult a folyamat. Bízom benne, hogy továnn folytatja a jótékony hatását, és újra szép lesz az arcom. 🙏

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. március 5.

lujzi96

2021. március 5.

Jó harcos! (De hát tudomásul kell venni, hogy két éle van!!) Először az 5%-osat használtam, de nem igazán változtatott a dolgokon, aztán kb 1,5-2 évre el is felejtettem. A hetekben kijöttek rajtam olyan iszonyat, mélyről jövő, fájó pattik, és napról napra csak jöttek, a meglévők, meg "újratöldődtek". Eszembe jutott ez a krém, de nem érdekelt a kisebb, megvettem ezt a nagyobb dózist. Naponta 2x (reggel-este) használtam, úgy, hogy felkentem, rá 5 percre lemostam. 1 hét alatt a pattikat rendbe tette. A csatatér még nem tűnt el, tehát maradtak foltok, de c-vitamonos szérumot, és 50-es fényvédőt használok. Még jobban oda kellett figyelnem a hidratálásra, és azt vettem észre, hogy azt a hidratáló krémet, amiben volt illatanyag, nem volt jó érzés a felkenés után közvetlen, bántotta a bőrömet. Még az Original Aloe Vera gélt használtam hidratálásnak, és az kifejezetten jót tett a bőrömnek. Most már napi 1x használom, nem jönnek újabb pattik, és szépen alakul az arcbőröm.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. március 5.

lillus09

2021. február 11.

Egy-két hónapja használom, de amikor először felkentem, hiába olvastam el a véleményeket, amelyek óvatosságra intettek, bekentem az egész arcomat és pár óra múlva szénné égetett ,mintha napszúrást kaptam volna. Alapból nem érzékeny a bőröm, ezért próbálkoztam ilyen drasztikusan. A legtöbben azt írják le kell mosni, viszont én úgy haszontalannak tartom. Az első próbálkozás után már csak a problémás területekre kentem fel vékonyan egész éjszakára. Szépen visszahúzza a növekvő nagy puklikat bár több napig kitartóan kenem, de csak vékonyan, 3-4 nap után tapasztaltam pici hámlást. De azért nem tünteti el őket maradéktalanul, és nem akadályozza meg újabb pattanások megjelnését. Így én is azt vallom, nem rossz de én többet vártam, egy próbát mindenképpen megér.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. február 11.

emeseee6

2020. november 28.

Spot treatmentnek vettem,egész arcra a fényérzékenyítés miatt nem jön szóba (imádom a szolit,nem mondok le róla). Olvastam itt a kommenteket ,hogy milyen durva stb,úgyhogy először tényleg nagyon vékony rétegben kentem és olyan 5 perc után lemostam. Na az elmúlt két hét alatt rájöttem,hogy tök fölösleges óvatoskodni,most már úgy csinálom, hogy jó kiadós adagot teszek a pattanásra és 20-25 percet fent hagyom,vagy többet ha ott felejtem :D
Mondjuk 70%ban használ pár nap alatt,de vannak olyan pattanásaim ,amikkel semmit se csinál. Engem abszolút nem szárít,pedig csak egy laza hidratálót rakok utána,nem kell több a bőrömnek. Úgyhogy zsíros és nem érzékeny bőrűek ne parázzanak tőle. Nem rossz cucc,de a tökéletestől messze van. Viszont legalább baromi kiadós adag,a 10g-os spot treatmenteket gyorsan elhasználom,gyakran kell újat vennem.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. november 28.

nuszy92

2020. október 5.

Remélem nem lesz törölve a kommentem, csak mert hosszúra sikeredett. Szeretnék Nektek segíteni és ha már egy embernek tudok, én annak is nagyon örülök! 28 éves vagyok, és pár hónapja kezd helyrejönni a bőröm, ez idáig küzdöttem a pattikkal. Leírnám, mi vált be.

Akneroxid: Kb. 2 éve tudok róla, hogy létezik és először az 50-eset vettem, legutóbb a 100-as társát. Annyira nem volt vészes sosem a helyzet, hogy egyszerre 20 patti ékeskedjen az arcomon, de mindig kibújt valamennyi, és nem tudtam mitől. Ezt a szert én nem az egész arcomra használom, hanem akkor, ha érzem, hogy elő fog bújni egy újabb, vagy a már kibújt pattira kenem. Ugyanis nekem, ha este bekenem a területet, reggelre totál lehúzza vagy nem hagyja, hogy előjöjjön. Baromira szárít, de a B-bombos szérumom harcol a szárazság ellen, szóval nekem nem lesz pergamen a bőröm tőle. Vigyázzatok vele, nagyon agresszív szer, a leghatásosabb. Nem ajánlom egész arcra ezt felvinni, szem környékén hagyjátok ki mindenképpen, nekem bedagadt párszor a szemem miatta, szóval ne. Ja és kötelező a fényvédő használata! (Akneroxid + a lent említett hámlasztó kombó nekem teljesen megszünteti reggelre egyébként a rondaságokat). Ettől függetlenül, hogy szárít és hát nem a legjobb, ha a bőröregedést nézzük... de mégis öt csillagra értékelem, mert szerintem nélküle nehezebb lett volna az arcomat helyrehozni.

Fényvédő: Bioderma photoderm max 50. Smink alá is szuper, nincs kellemetlen illata, egy borsónyi bőven elég belőle.

Étkezés: Nem fogyasztok tejtermékeket egyáltalán. Ez az egyik legfontosabb volt, amin változtatnom kellett. Próbáljátok ki! Persze ne 1-2 nap után várjatok csodát. Nekem 4-5 hónap volt, mire kitisztult az arcom. Ne tessék feladni. :)

Kollagén: Nagyon jó hatással van a bőrre is, érdemes szedni, illetve különféle vitaminokat. Egy multit nem árt beszerezni. (GAL sertéskollagént szedek)

Hámlasztó: CSODA, nagybetűvel. Geek & Gorgeous Cher Up hámlasztó, akár naponta is lehet, ki kell tapasztalni. ( Fényvédőt ne felejtsétek el ).

Tisztító: Nem is gondolnátok ez mennyire fontos! Bioderma Sensibio Gel Moussant. Érzékeny bőrüknek főként, nem irritál, gyönyörűen tisztít. Én reggel és este is használom függetlenül attól, hogy volt-e előtte smink az arcomon vagy sem. Ne csak akkor használd, ez fontos. :)

Szérumok (Ezek egy alapnak is tökéletesek állaguk miatt alapozó alá): Geek & Gorgeous aPad és szintén ettől a márkától a B-Bomb. Mióta ezt a két terméket használom búcsút intettem a száraz bőrnek. Mindkettő jó pattira. :)

Nos, ezeket használom. Persze dokihoz nem árt elmenni és kideríteni a kis csúnyaságok okát, de nekem ezek a termékek és a tej elhagyása művelt csodát. Tényleg! Cirka 20 évig szenvedtem vele, megkönnyebbülés! Próbáljátok ki, olvassatok utána a fent említett termékeknek, szerintem nem lő mellé vele senki. Ha már Akneroxidhoz nyúl valaki, ott bizony nem 1-2 pattiról van szó, hátha beválik esetleg még az, amiket én használok.

Ui: Bocsánat, hogy több terméket említettem meg, de tudom milyen, mikor az ember lánya már-már depis a bőrproblémái miatt és csak álmodik róla, hogy egyszer reggel a tükörbe néz és egy darab pötyi sincs rajta. Remélem tudtam segíteni.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. október 5.

Tife08

2020. szeptember 23.

Tinédzser korában a lányom homlokán rengeteg kis apró pattanás jött ki, ez a krém pár nap alatt csökkentette, kb 1-1,5 hét alatt teljesen rendbe hozta. Azóta is mindig van itthon, ha menstruáció előtt akár neki, akár nekem kijön egy-egy ez a krém szépen teszi dolgát, az a lényeg, hogy ilyen esetekben csak a pattanásra kell tenni egy kis pöttyöt és beledörzsölni.
Hatásos a nem megfelelő kozmetikum okozta pattanások eltűntetésében is.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2020. szeptember 23.

Hatásos a nem megfelelő kozmetikum okozta pattanások eltűntetésében is.

Viki0922

2020. szeptember 15.

Úgy három éve használtam az öt milligrammos verziót és akkor az is segített, mivel a homlokomon apró kis pattanásszerű kiemelkedések voltak .Azokat körülbelül 2 hét alatt teljesen eltüntette a krém ,majd bőrgyógyász hatására vettem meg ezt a verziót amikor is elmentem hozzá vizsgálatra. Csínján kell bánni a termékkel, mivel nagyon tud szárítani, de megfelelő használat mellett ez méginkább segítette az én, egyébként enyhe lefolyású aknémat . Azt gondolom, hogy ez egy kötelező darab mindenkinek ,akinek pattanásaim vannak. Nekem hogyha kijön a homlokomon, vagy az államon, vagy akár az arcomon, én bárhol használom ,illetve a hátamra is alkalmaztam. Szerintem nagyon megéri ,főleg ennyi pénzért, ahhoz képest,hogy az egyik ,számomra felírt antibiotikumos kenőcs pl. 5900ft volt. Arról nem is beszélve,hogy ez a tubus egy évig is kitart,mivel nem kell mindennap használni. Én általában bizonyos időközönként szoktam előkapni, aztán nagyon boldog vagyok minden használatot követően. 10/10.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2020. szeptember 15.

Csida

2020. augusztus 4.

Sajnos már több éve küzdök pattanásokkal,vannak jobb és kevésbé jó időszakok e téren,és már nagyon régóta vártam,hogy végre én is azt mondhassam valamire,hogy csodaszer,mert már nagyon sok olyan terméket próbáltam ami másnak az volt,nekem viszont nem hozta a várt eredményt. Ez viszont igen,már az első pillanattól kezdve látszódott a hatása! Azóta már csak hegeim vannak,de azok is halványabbak,illetve ha esetleg mégis előbújik egy pattanás,ez a gél tényleg 1-2 nap alatt rendbeteszi. A homlokomat 100%-osan letisztította, az arcommal jobban meggyűlt a baja,de ott is kiemelkedően teljesített :) Direkt vártam 1 hónapot,hogy véleményezzem,de tényleg CSODASZER! :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2020. augusztus 4.

Divik

2020. július 1.

Valóban csoda krém, ha helyesen használja az ember. Régóta használom a krémmania platformjat hogy informalodjak egyes termekekrol de meg soha nem ertekeltem. Most megis megteszem mivel szamomra a kezelhetetlen hormonalis aknemat is kepes vissza huzni/eltuntetni. Nagyon szaraz borrel rendelnezem viszont es nekem az elso par alkalom tanulopenz volt meg ugy is hogy jol hidrataltam melle. Igy en az arcapolasi rutinom utolso lepesekent hasznalom csak a problemas teruletre illetve kozvetlen a pattanasra ra. Teljes mertekben megszunteti oket. Megelozeskepp pedig "maszkkent" is felszoktam tenni ultra vekony retegben majd 15 perc elteltevek letorlom nedves torcsivel. Nagyon jo porusosszehuzo es hamlaszto hatasa miatt halvanyitja a pigmentfoltokat. Szuper krem ujraveszem.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. július 1.

Emulgeálószerek: Laureth-9

A ma ismert leghatásosabb helyi (vagyis külsőleg, a bőrre kenendő) pattanás elleni hatóanyag. Az Európai Unióban a benzoil-peroxid tartalmú krémek gyógyszernek minősülnek és patikában kaphatóak, Amerikában azonban szabadon vásárolhatóak. A tipikusan alkalmazott koncentráció 2,5% és 10% között van.

A benzoil-peroxid hatásos baktériumölőszer, mely képes a pattanásokat leggyakrabban okozó P. acnes baktérium megölésére. Hatékonysága a receptköteles antibiotikumokéhoz hasonló, sőt hatékonyabb is, és nagy előnye, hogy a benzoil-peroxid ellen a baktériumok nem lesznek rezisztensek, vagyis ellentétben az antibiotikumokkal, ha egyszere használ, akkor mindig használ.

A benzoil-peroxid hátránya, hogy egyrészt erősen szárító, a bőrt irritáló hatása van, így még zsíros bőrűeknek is célszerű egy jó hidratáló krémet használni mellette. További hátránya, hogy a benzoil- peroxid elősegíti a káros szabad gyökök keletkezését a bőrben, ami a bőr kollagén lebomlását, azaz öregedését gyorsítja, így csak ha más nem használ, akkor érdemes a benzoil-peroxidhoz fordulni.

Forrás: cosmeticscop, futurederm