Egyéb

Ár:   2140 Ft   Kategória:   Szérumok, Kezelések
Kiszerelés:   50 g   Bőrtípus:   Kombinált, Zsíros
Lelőhely:   patikák   Bőrprobléma:   Pattanások (acne)

A krémet és az összetevőket feltöltötte: rainbow, Módosítva: 2012. január 15.

Lelőhely:   patikák
Kategória:   Szérumok, Kezelések
Bőrtípus:   Kombinált, Zsíros
Bőrprobléma:   Pattanások (acne)

Az Akneroxid 100 mg/g gél hatóanyaga a benzoil-peroxid, amely elpusztítja az akne kialakulásáért felelős baktériumokat. Ezen kívül hámlasztó hatása révén kedvezően befolyásolja a pórusok elzáródását okozó, az aknét gyakran kísérő kórosan fokozott szarusejtképződést, továbbá csökkenti a faggyútermelődést és a bőr ezáltal fennálló, kellemetlen, zsíros fénylését.

Gyógyszertárban recept nélkül kapható, alkalmazása esetén kerülni kell a testfelszín intenzív UV-sugárzásnak (napfény, illetve szolárium) való kitételét.

kfuloplilla88

2020. február 16.

Csodaszer! ha elkezd kijönni egy pattanás,rákenem és másnapra nyoma sincs. Évek óta hű társam azokban az időszakokban amikor rondább a bőröm

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. február 16.

fanni81

2019. szeptember 29.

Nagyon hatékony pattanások ellen az arcon. Kicsit szárít.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2019. szeptember 29.

Nagyon hatékony pattanások ellen az arcon. Kicsit szárít.

evaedinakiss

2019. szeptember 6.

Nos a "praxisomban" az eddigi legjobb pattanás elleni gél! Ha valami pirosság elindul és időben sikerül elcsípni, akkor egyáltalán nem lesz belőle pattanás. Csak a kritikus területre szoktam kenni. Hetente egyszer az orrom környékét és az államat szoktam bekenni vele, hogy ne is üsse fel a a fejét semmi. Nekem nem szárít, mivel minden este használok hidratáló krémet, és azért óvatosan használom.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. szeptember 6.

Emma Woodhouse

2019. július 20.

Leges-legjobb, évek óta használom. Engem nem szárít jobban, mint az 50-es, úgyhogy bátran kenem a fejemre. Mindig az éjszakai krémem fölé kenem, úgy annyira nem szárítja le az arcomat. Néha, amikor elszáll az agyam, az egész orromat és az államat is be szoktam vele kenni, és másnapra minden sokkal egységesebb, kisebbek a pórusok, eltűnnek a kis ragyák is.

Ja igen, a törülközőkkel kegyetlenül elbánik, de ebbe már beletörődtem. Inkább ők, mint én.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. július 20.

Bozizu

2019. július 16.

Ha meg kéne neveznem életem leghasznosabb kozmetikai termékét, amit valaha használtam, akkor torony magasan ez lenne az. Minden aknés időszakomon egy héten belül átsegített, most pedig a kamasz gyerekeim legjobb barátja. Valóban nagyon szárít, de megfelelő hidratálóval lehet kompenzálni, ez senkit ne tartson vissza, mert a hatása tényleg csodás! Én a 100-ast is szoktam arcra kenni, ha nagyon durva a helyzet.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. július 16.

horponszorp

2019. június 26.

Néhány éve használtam ezt a terméket viszonylag huzamosabb ideig. Nagy reményekkel kezdtem bele a "kúrába", mert javarészt pozitív véleményeket olvastam róla. Az első napokban iszonyatosan kiszárította a bőrömet, a hidratálás ellenére is csúnyán hámlani kezdett, pedig ügyeltem, hogy ne vigyem túlzásba a mennyiséget. Miután nagyjából hozzászokott a bőröm, a pattanások ugyan nagyjából eltűntek, de a hosszútávú szárító hatás azt eredményezte, hogy a bőröm ezt kompenzálandó még több faggyút kezdett termelni, ergo még zsírosabb lett, és ugyanazon hatás elérése érdekében egyre többet kellett felvinnem a gélből.. Arról nem is beszélve, hogy egy csomó textíliát összefogott, a párnahuzatokkal az élen. Szóval nekem nem vált be, inkább csak "tűzoltásra" használom. Ha gyorsan szeretnék egy kialakult pattanást eltüntetni, bekenem a géllel, erre a célja pedig tökéletesen megfelel, ezért 3 csillagot adok.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. június 26.

malex

2019. május 22.

Zsenge tinédzserkorom óta vagyok közeli kapcsolatban ezzel a kis aranyos benzol peroxidos krémmel. Mint minden tinédzser így én is elhittem azt, hogy felnőtt koromra elmúlnak a pattanásaim. Szerencsére ez nem következett be és továbbra is kacsingatnak az arcomon a drága kis piros foltocskák, ha nem figyelek oda kellően a bőrápolásra. Nekem mindenképpen megéri a pénzét, annak ellenére hogy tényleg iszonyatosan szárít, de nem bánom elvégre ez a dolga. Miután kellően beszívódott, olajos szérum, majd az esti, zsírosabb arckrém felvitele után elmúlik a feszülő érzés. Pár nap után teljesen lehámlasztja a nagyobb pattanásaimat is. Szóval én bátran tudom ajánlani, azt azonban meg kell jegyeznem, hogy a 100-as az testre van, arcra pedig az 50-es.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2019. május 22.

Colette221

2019. március 11.

Évek óta kísérletezgetem különböző krémekkel, mert az arcom néha "gondol" egyet és megőrül. Egyik napról a másikra katasztrófa lesz, rengeteg apró dudor jelenik meg rajta, amik gyakran begyulladnak. Kentem már a drágább La Roche-Posay krémmel és az olcsóbb Alverde-s termékekkel is. Egyik sem segített. Mindig visszatérek erre. 2250 forintért nagyon megéri, még akkor is, ha gyorsabban fogy. A tubus nem valami praktikus, mert rengeteg termék marad benne, mindig ketté szoktam vágni, a maradékot pedig egy kis mülleres tégelybe teszem, így minden cseppjét elhasználom. :) Mindennap nem kenem fel a bőrömre. Erős szer, vigyázni kell vele, de megfelelő mértékkel ez egy csodaszer.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2019. március 11.

csajszibarack

2019. február 11.

Ez az egyetlen krém, ami számomra nélkülözhetetlen. A durván aknés arcomat ez hozta rendbe. Igen, szárít, eleinte borzasztó vörös és fájdalmas volt a bőröm tőle, kellett kis idő, mire hozzászokik. És igen,nem egy nap alatt hoz rendbe semmit. :) Én kb. 2 hónap után láttam jelentősebb változást, fél év után letisztult a bőröm és mára 2 év után teljesen rendbejött. Mostmár csak hetente 2-szer használom és alkalmanként a pattikra. Fontos a megfelelő hidratálás kívül, belül, naponta többször hidratálókrém használata(ami gyulladáscsökkentő összetevőkkel rendelkezik),nappal kb. 30-as fényvédő használata. És a kitartás :) Nem csak ez az egy krém fogja rendbehozni az arcbőrt,sőőt ha rosszul használod, többet árt mint használ....de ha ügyesen kombinálja az ember más termékekkel,akkor rendbehozza a bőrt. :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2019. február 11.

belluuus

2019. február 1.

Már nagyon régóta kiszerettem volna próbálni.. Tegnapelőtt megrendeltem, tegnap átvettem és este ki is próbáltam. Reggel megijedtem magamtól a tükörben. Nem kentem egész arcra, sőt aláhidratáltam, nehogy nagyon szárítson. A bőröm tiszta piros lett.. Ahogy felkeltem rögtön lemostam de pár óra elteltével sem tűnt el a pirosság. 🙁
Többet biztos nem fogom használni...

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2019. február 1.

Többet biztos nem fogom használni...

Emulgeálószerek: Laureth-9

A ma ismert leghatásosabb helyi (vagyis külsőleg, a bőrre kenendő) pattanás elleni hatóanyag. Az Európai Unióban a benzoil-peroxid tartalmú krémek gyógyszernek minősülnek és patikában kaphatóak, Amerikában azonban szabadon vásárolhatóak. A tipikusan alkalmazott koncentráció 2,5% és 10% között van.

A benzoil-peroxid hatásos baktériumölőszer, mely képes a pattanásokat leggyakrabban okozó P. acnes baktérium megölésére. Hatékonysága a receptköteles antibiotikumokéhoz hasonló, sőt hatékonyabb is, és nagy előnye, hogy a benzoil-peroxid ellen a baktériumok nem lesznek rezisztensek, vagyis ellentétben az antibiotikumokkal, ha egyszere használ, akkor mindig használ.

A benzoil-peroxid hátránya, hogy egyrészt erősen szárító, a bőrt irritáló hatása van, így még zsíros bőrűeknek is célszerű egy jó hidratáló krémet használni mellette. További hátránya, hogy a benzoil- peroxid elősegíti a káros szabad gyökök keletkezését a bőrben, ami a bőr kollagén lebomlását, azaz öregedését gyorsítja, így csak ha más nem használ, akkor érdemes a benzoil-peroxidhoz fordulni.

Forrás: cosmeticscop, futurederm