Egyéb

Ár:   2140 Ft   Kategória:   Szérumok, Kezelések
Kiszerelés:   50 g   Bőrtípus:   Kombinált, Zsíros
Lelőhely:   patikák   Bőrprobléma:   Pattanások (acne)

A krémet és az összetevőket feltöltötte: rainbow, Módosítva: 2012. január 15.

Lelőhely:   patikák
Kategória:   Szérumok, Kezelések
Bőrtípus:   Kombinált, Zsíros
Bőrprobléma:   Pattanások (acne)

Az Akneroxid 100 mg/g gél hatóanyaga a benzoil-peroxid, amely elpusztítja az akne kialakulásáért felelős baktériumokat. Ezen kívül hámlasztó hatása révén kedvezően befolyásolja a pórusok elzáródását okozó, az aknét gyakran kísérő kórosan fokozott szarusejtképződést, továbbá csökkenti a faggyútermelődést és a bőr ezáltal fennálló, kellemetlen, zsíros fénylését.

Gyógyszertárban recept nélkül kapható, alkalmazása esetén kerülni kell a testfelszín intenzív UV-sugárzásnak (napfény, illetve szolárium) való kitételét.

piciny

2022. május 1.

Kábé 2 hete használom hetente 2-3-szor, általában lemosósan (20 percet fennhagyva) skinsmart ajánlás alapján. 1-1 konkrét puklis pattanásra fennhagyom, tökjól leviszi a gyulladás és leszárítja. Elvileg a gyengébb verzió is elég. Gyógyszertárban viszont csak ez volt. Eddig elégedett vagyok vele.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2022. május 1.

Tmr111

2022. április 13.

A rengeteg jó vélemény miatt próbáltam ki. Nekem sajnos nem javít semmit. Próbáltam spot treatment-ként, 10-15 perces maszkként, de nem vált be.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2022. április 13.

v.anit.a

2022. március 9.

Nagyon óvatosan kell vele bánni, fokozatosan bevezetve a rutinba. Ha valaki érzékeny bőrű, a 10-es verzió helyett az 5-öst használja. Tiszta, száraz bőrre kell vékonyan felkenni, 5-10 perc múlva lemosni, utána alaposan hidratálni. Ha tudatos bőrápoló vagy, retinollal, hámlasztó savakkal ne tedd egy rutinba.
Szuper kis krém, ha valaki gyulladt pattanásokkal küzd. Csak azért adok 4*-ot, mert az 5-ös verzió is bőven elég (akár súlyosabb bőrprobléma esetén is).

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2022. március 9.

széva

2022. március 9.

Ez egy csodaszer annak aki már mindent kipróbált és semmi sem használt. A párom évek óta küzd az újra támadó pattanásokkal és apró fehér göbökkel. Most más miatt nem használhatja a régi készítményt (hála az égnek) ami csak tűzoltó szer volt. Igaz ez elég drasztikusnak tűnt és nem is tudja minden nap használni, de olyan pozitív változást hozott amire nem számítottunk. Pár használat után nincsenek bőr alatti fájdalmas pattanás kezdemények és a fehér pontokat is megritkította rendesen. Kell még használni, de kis szünetet tartunk mert még piros a bőr a használatot követően. De ilyen már rég volt az arca , bízunk benne , hogy még jobb is lesz.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2022. március 9.

Alexandra9911

2022. február 7.

Csúnya nagy cisztás, gennyes pattanásaim voltak (kicsi sima pattanás nagyon ritkán) hetekig vesződtem velük mert kinyomni nem lehetett de piros duzzadt volt nagyon szégyeltem utcára is menni sok mindent próbáltam aztán a bőrgyógyászom utolsó próbának ajánlotta. Csodát tett, azóta egy darab sem jön ki letisztult az arcom. 3 naponta bekenem vékonyan éjszakára, engem nem zavar, hogy szárít mert alapból zsíros a bőröm tehát azt is eltűnteti órákra. Ahhoz képest amit tud olcsó is. Az összes drága pattanásra való krémet is lekörözi!

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2022. február 7.

virnajnifr

2022. január 3.

Nagyon meg vagyok vele elégedve. Visszatérő, cisztás, fájdalmas pattanásaim voltak, amikre bármit kentem, ideig óráig csillapodtak, de állandóan visszatértek. Ez az első termék, ami tényleg hatásos volt és tartósan megszüntette a problémát. Nagyon erősen szárít, hosszabb időre én nem tudtam az arcomon hagyni, használata mellett fontos a megfelelő hidratálás. Ami nekem zavaró volt, hogy ahová felkentem, sokkal világosabb lett a bőröm, viszont sokkal egyszerűbb sminkkel ezt elfedni, mint a nagy pattanásokat, ezért nekem abszolút csodaszer.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2022. január 3.

szucsrebeka

2021. november 30.

Hetente egyszer használom, láthatóan csökkentek a pattanások. Felkenem, fogat mosok, majd lemondom az arcomrol Balea sensitive lemosoval. Ennyi idő nekem bőven elég. Felkeneskor volt, hogy a krémes kezem egyből a törölközőbe kentem, kimarta a színét. Óvatosan kell bánni vele.
Ahogy a többi véleményt is olvasom, nem szabad sokáig arcon hagyni.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. november 30.

Ahogy a többi véleményt is olvasom, nem szabad sokáig arcon hagyni.

sigma

2021. november 10.

Ez a krém volt a megmentőm, sokáig használtam.
Többször is próbálkoztam vele, akkor semmilyen hatását nem éreztem, talán az volt a baj, hogy túl vastagon kentem. Évekkel később tettem egy próbát megint, és most az összes kozmetikus és bőrgyógyász, vagy kicsit is hozzáértő sikítófrászt fog kapni attól, amit írok, úgyhogy az érzékenyebbek ne olvassák tovább :D
Szörnyű állapotban volt az arcom és akkor úgy voltam vele, hogy most AZONNAL szép bőr kell nekem és nem érdekelnek a következmények, csak legyen már vállalható. Ma már azért nem lennék ennyire hülye. Belevágtam a közepébe, és reggel-este kentem, vékonyan. Eleinte borzasztóan, BORZASZTÓAN kiszárította, szétszárította, felzabálta a bőröm, persze mi mást is várnánk, főleg ettől a 100-astól, úgyhogy egyáltalán nem lepődtem meg. Igyekeztem akkor a minimumra törekedni mert a bőröm mindentől is nyűgös, csak Bioderma Sebium lemosót és ezt használtam. Egy idő után megszokta a bőröm annyira, hogy már nem száradt ki tőle/tőlük, viszont teljesen vállalható lett, úgyhogy megérte azt a pár hetes szenvedést addig.
A nagy, gyulladt pattanásokkal rövid időn belül elbánt, sajnos a megjelenésüket nem gátolta teljesen, de nagymértékben segített, csak nagyon ritkán jelentek meg a cisztás tömörületek, amivel már ki tudtam békülni, sőt, sokkal jobb eredmény, mint amire számítottam.
Amikor kb. 2 hét alatt a pattanások nagyjából helyre jöttek, elkezdtem mellé szérumokat, BHA-t, hidratálót stb. is használni, és az Akneroxidot már csak este kentem fel. 1-2 pattanás mondjuk így is mindig akadt az arcomon, de a korábbi állapotokhoz képest ez már megváltás.
Aztán kb. 1 év után egyre ritkábban használtam az Akneroxidot, váltottam az 50-es változatra, de ma már nem használom egyáltalán, és lekopogom, nincsenek nagy, gyulladt pattanásaim, de mindig van itthon ebből a krémből, hogyha elmérgesedne a helyzet, akkor azonnal ezután nyúlnék. A menstruációm előtt szokott kijönni több patti, úgyhogy most fontolgatom, hogy azokban a napokban használni fogom.
De ugyanakkor meg nem szívesen használom, azért már abban a korban vagyok, hogy tartok az öregítő hatásától és borzasztó kellemetlen, hogy minden textíliát kiszív, a törölközőtől kezdve az ágyneműn át mindent. Csodálom, hogy a bőröm ezt a sokkterápiát túlélte, de örökké hálás leszek ennek a krémnek, mert emberek közé sem szívesen mentem, nem mertem a szemükbe nézni se beszéd közben, mert rettegtem, hogy azt nézik, hogy milyen undorító az arcom. Szóval tök jó cucc, de óvatosan, és ne legyetek olyan idióták, mint én, mert ez tényleg durva amit csináltam, valószínűleg kíméletesebben is hatott volna...

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. november 10.

Ez a krém volt a megmentőm, sokáig használtam.

Lady8

2021. március 21.

UPDATE: mostmár csak vékonyan kenem fel hidratáló fölé egész éjszakára, aknékra vastagabban. Nagyon hálás vagyok, hogy rátaláltam erre a krémre, velem csodát tett! Olyan szépen helyre tett, hogy már nem kell minden nap használnom! Folytatom a kúrát 1-2hónapig, aztán csak anti-aging. Jó tudni, hogy mi a megoldás, ha megint eldurvul a helyzet! Hatalmas megkönnyebbülés...
2 kozmetikusom van, egyikuknek sem mondtam semmit és megkérdezték mit műveltem az arcommal, mert sokkal jobb lett!

Sosem írtam még véleményt krémmániára, de ezesetben muszáj... :)
Hosszú évek óta kínlódok a bőrömmel, legfőbb problémám az akné, ill. zárt mitesszerek. Emellett annyira zsírosodik az arcbőröm (családi vonás, szóval nálunk ez genetika), hogyha nem itatom fel zsebkendővel 3 óránként, az emberek megkérdezik miért kentem be olajjal a bőrömet (nagyon sokszor megtörtént már, azóta megszállottan itatom fel az arcomrol a zsírosságot napi tobbszor).
Kamaszkoromban persze minden h*eséget kipróbáltam, de pár éve rátaláltam Tajti Ildikóra és munkásságára/termékeire. A könyvét is megvettem, úgy gondolom már jó ideje mindent szuperul csinálok a bőrömmel. Tindigo termékeket használok... Kíméletes lemosó, illatanyag, alkoholmentes kencék, párnahuzat csere 2-3 naponta, sminket soha nem hagyom magamon (nyugi, probaltam mar azt is, hogy nem hasznalok semmi sminket, nem oszt nem szoroz), még kíméletesebb fajta, lézeres arckezeléseken is jártam, de soha semmi nem hozott igazi eredményt. Nem, nem kentem kémiai hámlasztóra retinolt és hasonlók, mindent ugy tettem, ahogyan a nagykönyvben meg van írva, egy rutint minimum hónapokig használni stb...Ja és persze a fényvédő, még télen is 50 faktoros...Rendszeresen edzek, egészségesen étkezem. Vitaminokat nem viszem túlzásba.

Semmi nem hozta meg a kívánt eredményt,maximum rovid időre,úgy voltam vele, nekem már mindegy, ilyen maradok, amíg élek, sajnos ilyen a genetikám. + Akadtak némi hormon problémák (TSH, pajzsmirigy), gondoltam emiatt a világ legjobb krémje sem segíthet, mivel a hormonjaim szórakoznak velem (amelyet szintén nagyon igyekszem kordában tartani helyes életmóddal).

Ódákat tudnék zengeni, a felét sem mondtam el...Egy véletlen folytán ráakadtam erre a krémre. Gondoltam egy próbát megér, mindig kimélni probaltam a boromet, belefáradtam, mondom adjunk neki egy kis durvább ,,cuccot"...

Az én bőröm elképesztően jól reagál erre a krémre! El sem tudom hinni! Napi 1x-2x jó vastagon bekenem vele az arcomat (kivéve szemkörnyék), alá persze megy a tindigós hidratáló...Másoknak leégeti a bőrét stb., hát az enyém még csak ki sem pirosodik tőle. Fent hagyom 1-néhány órát, aztán lemosom, majd újra hidratáló.

Szinte nem is jön ki akné... Az arcom sokkal egységesebb (pedig előtte használtam tindigós kémiai hámlasztót rendszeresen, de még azzal sem értem el ilyen egységes képet). A mitesszerek pedig kezdenek eltűnni...Hihetetlen, ha volt is olyan,hogy akném nem volt, zárt miteszerrel akkor is tele volt minden ponton az arcom.

Nekem ez egy igazi csodakrém! Kár, hogy az anti-aging ellentettje... De nekem még így is sokkal jobb a helyzet, mintha naponta 4-5-10 fájdalmas, iszonyatosan mélyen elhelyezkedő cisztás akné jönne ki rajtam, ami hegesen gyógyul, ha kinyomom, ha nem (ha nem nyomom, ugyanúgy heget hagy, sőt, van, hogy rosszabb, mert még be is tokosodik)...

Sajnálom, hogy nem lehet folyamatosan használni, de az tuti, hogy ezentúl sok akneroxid kúrán fog átesni a bőröm, mert ez hihetetlen! Még mindig nagyon olajosodik a bőröm, de ezen is rengeteget javított...

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2021. március 21.

Sosem írtam még véleményt krémmániára, de ezesetben muszáj... :)

eszterella_p

2021. március 5.

Néhány napja használom csak, de eddig elégedett vagyok vele. Féltem megvenni, de aztán rávettem magamat a kipróbálására, végső elkeseredésemben... Az államon megtelepedett aknéból 2 durvább pattanás maradt, de már azokon is megfigyelhető, hogy beindult a folyamat. Bízom benne, hogy továnn folytatja a jótékony hatását, és újra szép lesz az arcom. 🙏

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. március 5.

Emulgeálószerek: Laureth-9

A ma ismert leghatásosabb helyi (vagyis külsőleg, a bőrre kenendő) pattanás elleni hatóanyag. Az Európai Unióban a benzoil-peroxid tartalmú krémek gyógyszernek minősülnek és patikában kaphatóak, Amerikában azonban szabadon vásárolhatóak. A tipikusan alkalmazott koncentráció 2,5% és 10% között van.

A benzoil-peroxid hatásos baktériumölőszer, mely képes a pattanásokat leggyakrabban okozó P. acnes baktérium megölésére. Hatékonysága a receptköteles antibiotikumokéhoz hasonló, sőt hatékonyabb is, és nagy előnye, hogy a benzoil-peroxid ellen a baktériumok nem lesznek rezisztensek, vagyis ellentétben az antibiotikumokkal, ha egyszere használ, akkor mindig használ.

A benzoil-peroxid hátránya, hogy egyrészt erősen szárító, a bőrt irritáló hatása van, így még zsíros bőrűeknek is célszerű egy jó hidratáló krémet használni mellette. További hátránya, hogy a benzoil- peroxid elősegíti a káros szabad gyökök keletkezését a bőrben, ami a bőr kollagén lebomlását, azaz öregedését gyorsítja, így csak ha más nem használ, akkor érdemes a benzoil-peroxidhoz fordulni.

Forrás: cosmeticscop, futurederm