Best of Beauty 2019

Egyéb

Ár:   2140 Ft   Kategória:   Szérumok, Kezelések
Kiszerelés:   50 g   Bőrtípus:   Kombinált, Zsíros
Lelőhely:   patikák   Bőrprobléma:   Pattanások (acne)

A krémet és az összetevőket feltöltötte: rainbow, Módosítva: 2012. január 15.

Lelőhely:   patikák
Kategória:   Szérumok, Kezelések
Bőrtípus:   Kombinált, Zsíros
Bőrprobléma:   Pattanások (acne)

Az Akneroxid 100 mg/g gél hatóanyaga a benzoil-peroxid, amely elpusztítja az akne kialakulásáért felelős baktériumokat. Ezen kívül hámlasztó hatása révén kedvezően befolyásolja a pórusok elzáródását okozó, az aknét gyakran kísérő kórosan fokozott szarusejtképződést, továbbá csökkenti a faggyútermelődést és a bőr ezáltal fennálló, kellemetlen, zsíros fénylését.

Gyógyszertárban recept nélkül kapható, alkalmazása esetén kerülni kell a testfelszín intenzív UV-sugárzásnak (napfény, illetve szolárium) való kitételét.

Ár: 1900 Ft , Eladó: Lina13
Állapot: Új, használatlan , Helyszín: Székesfehérvár, fizetés: Személyes átvétel, Készpénz
horponszorp

2019. június 26.

Néhány éve használtam ezt a terméket viszonylag huzamosabb ideig. Nagy reményekkel kezdtem bele a "kúrába", mert javarészt pozitív véleményeket olvastam róla. Az első napokban iszonyatosan kiszárította a bőrömet, a hidratálás ellenére is csúnyán hámlani kezdett, pedig ügyeltem, hogy ne vigyem túlzásba a mennyiséget. Miután nagyjából hozzászokott a bőröm, a pattanások ugyan nagyjából eltűntek, de a hosszútávú szárító hatás azt eredményezte, hogy a bőröm ezt kompenzálandó még több faggyút kezdett termelni, ergo még zsírosabb lett, és ugyanazon hatás elérése érdekében egyre többet kellett felvinnem a gélből.. Arról nem is beszélve, hogy egy csomó textíliát összefogott, a párnahuzatokkal az élen. Szóval nekem nem vált be, inkább csak "tűzoltásra" használom. Ha gyorsan szeretnék egy kialakult pattanást eltüntetni, bekenem a géllel, erre a célja pedig tökéletesen megfelel, ezért 3 csillagot adok.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. június 26.

malex

2019. május 22.

Zsenge tinédzserkorom óta vagyok közeli kapcsolatban ezzel a kis aranyos benzol peroxidos krémmel. Mint minden tinédzser így én is elhittem azt, hogy felnőtt koromra elmúlnak a pattanásaim. Szerencsére ez nem következett be és továbbra is kacsingatnak az arcomon a drága kis piros foltocskák, ha nem figyelek oda kellően a bőrápolásra. Nekem mindenképpen megéri a pénzét, annak ellenére hogy tényleg iszonyatosan szárít, de nem bánom elvégre ez a dolga. Miután kellően beszívódott, olajos szérum, majd az esti, zsírosabb arckrém felvitele után elmúlik a feszülő érzés. Pár nap után teljesen lehámlasztja a nagyobb pattanásaimat is. Szóval én bátran tudom ajánlani, azt azonban meg kell jegyeznem, hogy a 100-as az testre van, arcra pedig az 50-es.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2019. május 22.

Colette221

2019. március 11.

Évek óta kísérletezgetem különböző krémekkel, mert az arcom néha "gondol" egyet és megőrül. Egyik napról a másikra katasztrófa lesz, rengeteg apró dudor jelenik meg rajta, amik gyakran begyulladnak. Kentem már a drágább La Roche-Posay krémmel és az olcsóbb Alverde-s termékekkel is. Egyik sem segített. Mindig visszatérek erre. 2250 forintért nagyon megéri, még akkor is, ha gyorsabban fogy. A tubus nem valami praktikus, mert rengeteg termék marad benne, mindig ketté szoktam vágni, a maradékot pedig egy kis mülleres tégelybe teszem, így minden cseppjét elhasználom. :) Mindennap nem kenem fel a bőrömre. Erős szer, vigyázni kell vele, de megfelelő mértékkel ez egy csodaszer.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2019. március 11.

csajszibarack

2019. február 11.

Ez az egyetlen krém, ami számomra nélkülözhetetlen. A durván aknés arcomat ez hozta rendbe. Igen, szárít, eleinte borzasztó vörös és fájdalmas volt a bőröm tőle, kellett kis idő, mire hozzászokik. És igen,nem egy nap alatt hoz rendbe semmit. :) Én kb. 2 hónap után láttam jelentősebb változást, fél év után letisztult a bőröm és mára 2 év után teljesen rendbejött. Mostmár csak hetente 2-szer használom és alkalmanként a pattikra. Fontos a megfelelő hidratálás kívül, belül, naponta többször hidratálókrém használata(ami gyulladáscsökkentő összetevőkkel rendelkezik),nappal kb. 30-as fényvédő használata. És a kitartás :) Nem csak ez az egy krém fogja rendbehozni az arcbőrt,sőőt ha rosszul használod, többet árt mint használ....de ha ügyesen kombinálja az ember más termékekkel,akkor rendbehozza a bőrt. :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2019. február 11.

belluuus

2019. február 1.

Már nagyon régóta kiszerettem volna próbálni.. Tegnapelőtt megrendeltem, tegnap átvettem és este ki is próbáltam. Reggel megijedtem magamtól a tükörben. Nem kentem egész arcra, sőt aláhidratáltam, nehogy nagyon szárítson. A bőröm tiszta piros lett.. Ahogy felkeltem rögtön lemostam de pár óra elteltével sem tűnt el a pirosság. 🙁
Többet biztos nem fogom használni...

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2019. február 1.

Többet biztos nem fogom használni...

godisawoman

2019. január 26.

Ha érzem, hogy egy csúnyaság fog megjelenni az arcomon, akkor rögtön ehhez nyúlok, rengeteget szokott segíteni. Az egész arcomat semmi esetre sem kenném be vele, mivel az én bőrömet hihetetlenül szárította ha így alkalmaztam, viszkető, piros lett az arcom tőle, a bőröm hámlott, akármennyire is hidratáltam mellette. SOS segítségre viszont tökéletes. A ruhára/ágyneműre tényleg érdemes odafigyelni, mivel a színeket kiszívja, foltos lesz tőle. Az illata nem a legjobb, de engem nem szokott zavarni.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. január 26.

Livi87

2019. január 19.

Ha kijön rajtam pár rondaság,mindig ezt a krémet használom.Szuper gyorsan helyreteszi a bőröm.Ha pár napig használom akkor szárítja az én érzékeny bőröm,ezért úgy alakítottam ki a rutinomat vele,hogy amikor rosszabb állapotban van a bőröm akkor 1-2 napig használom magában este,majd utána csak heti 1-2 szer a hidratáló krémembe keverek egy picit.Így nagyon szépen rendbe tudom tartani a bőrömet.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2019. január 19.

anitah123

2019. január 9.

Vegyes érzéseim vannak ezzel a termékkel kapcsolatban. Régen csodaszernek tartottam és nagyon vastagon kentem fel szinte minden éjjel, aztán kicsit helyrebillent a bőröm állapota és már nem nyúltam hozzá, mert az én érzékeny bőrömet, kiszárította és nagyon viszketett tőle. Ha mostanában olyan időszakom van, akkor még mindig használom, és szeretem ha van itthon belőle, viszont a pattanásokat nekem nem szárítja le manapság, hanem elősegíti hogy hamarabb megérjen és könnyebb legyen kinyomni. Érdekes, nem tudom mi változhatott a bőrömön. A homlokomra szeretem azért hébe-hóba vékonyan felkenni mert azt nagyon szépen lemattítja. Szóval vegyes érzéseim vannak, mindenesetre szerintem minden pattanással küszködő embernek megér egy próbát, szóval nem pontozom le.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2019. január 9.

rosa.love

2018. december 23.

Kövezzenek meg, de én tobb mint 15 eve minden aldott ejszaka hasznalom ezt a kremet, vekonyan felkenve csaknem az egesz arcomra. (Illetve a terhessegem eveben termeszetesen nem hasznaltam). Nem oregiti a bort, 30on felul vagyok es csodas a borom. Mar regota nem kuzdok pattanasokkal - tag porusokkal, olajos borrel viszont annal inkabb. Ennek a kremnek koszonhetoen viszont minden reggel matt borrel, osszehuzott porusokkal ebredek. Nekem sosem irritalja a boromet, sem telen, sem nyaron.
Fontos, hogy reggel mindig mossatok alaposan arcot, mert ezt a kremet nem szivja be az arc, nehogy eszetekbe jusson fole sminkelni. A ruhak, textiliak szinet kiszivja, szoval erre szamitsatok, olyan pizsamat, agynemut, torolkozot hasznaljatok, amit nem sajnaltok. Meg persze ne keruljon a szemetekbe.
Szerintem en ezt a kremet eletem vegeig fogom hasznalni, nem hiszem h tudnek nelkule elni.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2018. december 23.

dmnvvn

2018. december 4.

Itteni vélemények alapján vásároltam meg és abszolút nem bántam meg.
Nekem semmilyen mellékhatást nem okozott.
Az arcbőröm iszonyú pattanásos, zsíros, miteszeres volt..3 kenés után is csodát tett a bőrömmel. Az árát teljesen megéri !

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. december 4.

Itteni vélemények alapján vásároltam meg és abszolút nem bántam meg.
Nekem semmilyen mellékhatást nem okozott.

A ma ismert leghatásosabb helyi (vagyis külsőleg, a bőrre kenendő) pattanás elleni hatóanyag. Az Európai Unióban a benzoil-peroxid tartalmú krémek gyógyszernek minősülnek és patikában kaphatóak, Amerikában azonban szabadon vásárolhatóak. A tipikusan alkalmazott koncentráció 2,5% és 10% között van.

A benzoil-peroxid hatásos baktériumölőszer, mely képes a pattanásokat leggyakrabban okozó P. acnes baktérium megölésére. Hatékonysága a receptköteles antibiotikumokéhoz hasonló, sőt hatékonyabb is, és nagy előnye, hogy a benzoil-peroxid ellen a baktériumok nem lesznek rezisztensek, vagyis ellentétben az antibiotikumokkal, ha egyszere használ, akkor mindig használ.

A benzoil-peroxid hátránya, hogy egyrészt erősen szárító, a bőrt irritáló hatása van, így még zsíros bőrűeknek is célszerű egy jó hidratáló krémet használni mellette. További hátránya, hogy a benzoil- peroxid elősegíti a káros szabad gyökök keletkezését a bőrben, ami a bőr kollagén lebomlását, azaz öregedését gyorsítja, így csak ha más nem használ, akkor érdemes a benzoil-peroxidhoz fordulni.

Forrás: cosmeticscop, futurederm