Egyéb

Ár:   2140 Ft   Kategória:   Szérumok, Kezelések
Kiszerelés:   50 g   Bőrtípus:   Kombinált, Zsíros
Lelőhely:   patikák   Bőrprobléma:   Pattanások (acne)

A krémet és az összetevőket feltöltötte: rainbow, Módosítva: 2012. január 15.

Lelőhely:   patikák
Kategória:   Szérumok, Kezelések
Bőrtípus:   Kombinált, Zsíros
Bőrprobléma:   Pattanások (acne)

Az Akneroxid 100 mg/g gél hatóanyaga a benzoil-peroxid, amely elpusztítja az akne kialakulásáért felelős baktériumokat. Ezen kívül hámlasztó hatása révén kedvezően befolyásolja a pórusok elzáródását okozó, az aknét gyakran kísérő kórosan fokozott szarusejtképződést, továbbá csökkenti a faggyútermelődést és a bőr ezáltal fennálló, kellemetlen, zsíros fénylését.

Gyógyszertárban recept nélkül kapható, alkalmazása esetén kerülni kell a testfelszín intenzív UV-sugárzásnak (napfény, illetve szolárium) való kitételét.

aloe.vera

2023. november 16.

Végre, kimerek lépni az utcára smink nélkül és nem is jönnek elő gyulladt, fájdalmas pattanások. (Én este lemosom a sminket utána vékonyan felteszem az egész arcomra ezt a krémet és fürdésig kb 1-2 óra rajta hagyom, majd lemosom)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2023. november 16.

Rencsur82

2023. november 1.

Nagyon hatékony kis kence fice.
Szendvics technikával alkalmazom ( a hidratált bőrömre viszem fel- persze csak helyileg- majd még egy réteg krém), így nem szárítja ki az arcom.
A pizsamámat és a párnát nem fogta be, de hiába mostam kezet utánna, pár törölköző színét kiszedte. Dupla kézmosás alaposan!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2023. november 1.

Nagyon hatékony kis kence fice.

2023. július 25.

Az egyik agyon hypeolt olajos arclemosó úgy tönkre vágta a bőrömet, hogy sose volt még olyan állapotban, mint a használata után. Ez a termék, valamint a Revolution 30% AHA+BHA kombója egy hét alatt helyrehozták a bőröm, szó szerint csodát műveltek. Én alaposan kezet mosok a használata után és lekopogom, még semmi textilt nem tett tönkre. Azóta heti egyszer kenem fel, rajt hagyom kb. fél órán át és lemosom.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2023. július 25.

noemi90

2023. július 17.

Hatása szuper!!! Az összes pattanást eltünteti. Viszont mivel sokszor alapos kézmosás után is fehér foltokat vèltem felfedezni a kedvenc ruhàimon, próbáltam más alternatívàt keresni. Dupla tisztítás, agyagmaszk, niacinamid, szalicilsav, azaleinsav, egyszerűen semmi nem segít, így kénytelen vagyok erre visszatérni. Dupla kézmosás esetén is van, hogy kiszedi a ruhák színèt.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2023. július 17.

Lunaaa777

2023. május 17.

Bőrgyógyász ajánlotta, csodaszer ez a krém! Nekem a nyaki területen szokott durván végig gyulladni néha és csak akkor használom alaklom szerűen. Egy-két alakalom mindig leviszi. Sajnos megfogja a ruhát és az ágyneműt is, akár a kezedről is át tudod vinni.. úgyhogy én azt szoktam csinálni, hogy még jóval lefekvés előtt, egyből munka után bekenem és a lefekvésig van ideje beszívódni. Azt ajánlom, hogy valami szanálós pólót vegyetek fel, és nem használt párnahuzatot tegyetek a párnára, hogy ha véletlen mégis kiszívja a színét, akkor ne sajnáljátok :) Illetve ha csak 1-1 pattanásra szeretném használni, akkor egy fültisztító pálca végére szoktam kinyomni és azzal kenem fel a bőrömre, így nem lesz olyan a kezem és nem kenem mindenhova (mert hiába mosom le szappannal, akkor is volt hogy kiszívta a kézmosó törülközőt.. ezért már inkább nagyon óvatos vagyok vele :). De mindezeket összevetve is annyira hatásos, hogy ha nagy a baj és nagyon gyulladt a bőröm ezt használom, mert semmi más, még a hámlasztók se viszik le ilyen szépen és gyorsan a pattanásokat. Retinolt, hámlasztót szerintem hanyagoljátok, amikor ezt használjátok, nehogy irritáció lépjen fel.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2023. május 17.

széva

Korcsoport: >54
2023. március 19.

A párom bőrképe teljesen megváltozott, pattanástalan lett és a fehér göbök is megszűntek. Néha próbálkozik egy egy pattanás de ha oda tesz egy picit azt is kiírtja. Én is használtam már kezdődő pattanásra. Ha belegondolok, hogy mennyi mindennel próbálkoztunk míg rátaláltam.
Ja és már szinte alig kell hozzányúlni , tényleg csak alkalmanként.

Ez egy csodaszer annak aki már mindent kipróbált és semmi sem használt. A párom évek óta küzd az újra támadó pattanásokkal és apró fehér göbökkel. Most más miatt nem használhatja a régi készítményt (hála az égnek) ami csak tűzoltó szer volt. Igaz ez elég drasztikusnak tűnt és nem is tudja minden nap használni, de olyan pozitív változást hozott amire nem számítottunk. Pár használat után nincsenek bőr alatti fájdalmas pattanás kezdemények és a fehér pontokat is megritkította rendesen. Kell még használni, de kis szünetet tartunk mert még piros a bőr a használatot követően. De ilyen már rég volt az arca , bízunk benne , hogy még jobb is lesz.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: >54 |  Dátum: 2023. március 19.

Ja és már szinte alig kell hozzányúlni , tényleg csak alkalmanként.

BarbaraH

2023. február 27.

Hormonális ok miatti pattanással sajnos ez sem tud mit kezdeni.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2023. február 27.

Hormonális ok miatti pattanással sajnos ez sem tud mit kezdeni.

horvathorsi97

2023. február 3.

Korábban csak az Aneroxid 100 mg/g gél és a szalicilsav hozott látványos javulást a pattanásos arcomon. Nagyon jónak tartom őket, picit sajnos szárítanak, pedig zsíros az arcom. Szinte minden gyógyszertári és otthoni praktikát kipróbáltam már, bőrgyógyászoknál is jártam, vacak kencéket írtak csak fel, fogamzásgátló sem segített, azt soha többé nem szedném.

Konkrétan a pattanásokra szuper az Akneroxid 100 mg/g és a szalicilsav, lehúzza őket, viszont fontos az arcápolási rutin. Nem régóta használom a tejsavat, a hialuronsavat és a kollagént, tisztán és töményen rendelem, vízben higítom, és vattával áttörlöm az arcomat, azóta szép, puha és egyenletes a bőröm!

Ha hormonális elváltozás miatt nem múlnak a pattanások, arra pedig próbáld ki a barátcserje, a jam gyökér vagy a maca gyökér tablettákat, egyensúlyba hozzák a hormonháztartást, segítik a bőr és a haj megújulását, segítenek a menstruációs problémákon, és még a libidót is fokozzák, olvassatok utánuk! Az orvosok meg ássák el magukat!

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2023. február 3.

SzReni85

2022. december 16.

Nálam alapdarab lett a fürdőszobában. Nincs problémás bőröm, célzottan kenem ami előjön akár gyulladt pati, a nyakam hajlamos kipattogni apró zárt patik vagy sok gyulladt belső pati egymaás mellett és gyönyörűen lehúzza már másnap. Ha csak egy kis pöttyre kenem úgy alszom el, ha nagyobb terület akkor lemosom van hogy csak egy fél óra óra múlva majd vastagon hidratálás. Ha nem visszük túlzásba a használatot (nincs is rá szükség egy megfelelő rutin mellett) akkor tényleg óriási problémamegoldó csodaszer. Ha hamarabb tudom létezik , sokkal kevesebbszer estem volna kétségbe mikor egy fontos nap előtt akart előtörni valami förmedvény :D
Volt hogy alá is fölé is hidratáló és akkor nappal vékony rétegben is ott volt ha nagy volt a baj és gyorsan kellett cselekedni. Megfelelő ápolással semmi maradandó problémát nem okoz.
Egész arcra ,fenn hagyva nyilván a nagyon nagyon problémás bőrűeknek oké, de nekik is gondoskodni kell a megfelelő ápolásról!!
Ja! Sajnos néha a herpesz is meglátogat
Lehet gyilkos módszer de olyan gyorsan leszállított,a ,mint soha. Fele annyi idő volt ami nagy szó. Persze ott púpozva rajta hevert éjjel vagy otthon de ha elindultam otthonról is egy vékony réteg rajta.
Remélem ez az infó eljut oda aki herpeszre keres valami óriási segítséget végre!

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2022. december 16.

Ja! Sajnos néha a herpesz is meglátogat

imcsi

2022. október 1.

Arcon nem szeretem, de nem is arra vettem, hanem a testemen néha csoportokban megjelenő pattanásokra. Azokra csodaszer! Nem a 10 perc után lemosós módszert használom, hanem minden másnap felkenem az érintett területre rögtön fürdés után (bármiféle buffer réteg nélkül), majd pár perccel később bőven kenek rá valami barrier javító krémet, pl. Cicaplast Baume B5. Így egy hét alatt teljesen rendbe tud hozni egy kipattogott bőrfelületet. Viszont tényleg kiszívhatja a ruhák színét, szóval arra vigyázni kell. Az edzős ruháimat szokta kiszívni (gondolom az izzadás miatt), még akkor is, ha előző nap kentem be vele magam.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2022. október 1.

Emulgeálószerek: Laureth-9

A ma ismert leghatásosabb helyi (vagyis külsőleg, a bőrre kenendő) pattanás elleni hatóanyag. Az Európai Unióban a benzoil-peroxid tartalmú krémek gyógyszernek minősülnek és patikában kaphatóak, Amerikában azonban szabadon vásárolhatóak. A tipikusan alkalmazott koncentráció 2,5% és 10% között van.

A benzoil-peroxid hatásos baktériumölőszer, mely képes a pattanásokat leggyakrabban okozó P. acnes baktérium megölésére. Hatékonysága a receptköteles antibiotikumokéhoz hasonló, sőt hatékonyabb is, és nagy előnye, hogy a benzoil-peroxid ellen a baktériumok nem lesznek rezisztensek, vagyis ellentétben az antibiotikumokkal, ha egyszere használ, akkor mindig használ.

A benzoil-peroxid hátránya, hogy egyrészt erősen szárító, a bőrt irritáló hatása van, így még zsíros bőrűeknek is célszerű egy jó hidratáló krémet használni mellette. További hátránya, hogy a benzoil- peroxid elősegíti a káros szabad gyökök keletkezését a bőrben, ami a bőr kollagén lebomlását, azaz öregedését gyorsítja, így csak ha más nem használ, akkor érdemes a benzoil-peroxidhoz fordulni.

Forrás: cosmeticscop, futurederm