Egyéb

Ár:   2000 Ft   Kategória:   Szérumok, Kezelések
Kiszerelés:   50 g   Bőrtípus:   Kombinált, Zsíros
Lelőhely:   patika   Bőrprobléma:   Pattanások (acne)

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Indigo, Módosítva: 2020. december 31.

Ár:   2000 Ft
Lelőhely:   patika
Kategória:   Szérumok, Kezelések
Bőrtípus:   Kombinált, Zsíros
Bőrprobléma:   Pattanások (acne)

A bőr bizonyos pattanásos megbetegedéseinek (akne) kezelésére szolgáló készítmény, különösen a mellkas és a hát bőrfelületén.

Hatóanyaga: 5% benzoyl peroxide
Gyógyszertárban recept nélkül kapható. Az INCI-n az összetevők nem mennyiségi sorrendben szerepelnek.

4 TIPP AZ AKNEROXID HASZNÁLATÁHOZ, HOGY NE SZÁRÍTSON (+ EGY MEGLEPŐ KUTATÁSI EREDMÉNY)

k001

2022. május 28.

UP: még néhány alkalommal próbáltam leállni róla, de mindig visszajöttek a ragyák, és csak ez képes hatást gyakorolni a bőrömre, mármint gyulladások szempontjából (még használok szalicilsavat is, ami inkább a mitteszereket pusztítja, és azelaint a foltokra, de nekem ezek a gyulladásokkal semmit se csinálnak). Kb. egy nagyobb borsónyi mennyiséget kenek fel a homlokon kívül mindenhová még arcmosás előtt, 10 percig rajtahagyom, majd lemosom vízzel, majd arclemosóval is megmosom az arcom. De nem minden nap, hanem úgy, hogy H,K,CS,Szo, így kicsit tud pihenni a bőröm. Öt pontra felcsillagozom, mert örülök, hogy egyáltalán van egy ilyen csodaszer, a büdös szaga meg nem annyira számít.
1 hónapig használtam, utána megpróbáltam elhagyni a rutinomból, mert rossz a szaga (olyan, mint amikor a kozmetikus azzal az "áramos" izével csipkedi a bőrömet, ha valaki ezt ismeri :S), ill. macerás használni (én lemosom 10 perc után, addig viszont figyelni kell, hogy ne érjek vele semmihez, kávézni se nagyon lehet közben, mert szeretem a számhoz közel is kenni, szóval, na, elég macerás...) Sajnos vissza kellett tennem, mert önmagában az azelainsav nem volt elég, és egy hónap után szépen lassan kezdett megint begyogyózni a bőröm a kritikusabb helyeken (orr, áll).

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2022. május 28.

Ejszakaikoboldmaki

2022. május 21.

Rákentem az államra, majd kis idő után lemostam. A fél fejem a szememmel együtt meleg piros duzzadt lett.
Az államon pergamenszerű lett a bőr.
Persze átmenetileg.
Nem az én termékem, de muszáj volt kipróbálni.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2022. május 21.

Az államon pergamenszerű lett a bőr.
Persze átmenetileg.
Nem az én termékem, de muszáj volt kipróbálni.

Vivus02

2022. április 11.

Az itteni vélemények miatt vettem meg, de én nem vagyok annyira elájulva ettől a terméktől. Sőt… a teafaolaj nekem jobban bevált, de ha nagyon fáj egy patti, arra legalább jó. :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2022. április 11.

btia826

2022. március 27.

Vigyázni kell vele mert túlzott használat mellett rommá szárít, de amúgy a funkciójára tökéletes, szóval öt csillag.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2022. március 27.

BiankaJ17

2022. március 27.

Két hét után akartam véleményt írni, de olyan hatásos nekem, pár napja használom és azóta sokkal szebb a bőröm. A szárítást nem éreztem, alapból is egy kicsit gazdagabb hidratálót (Bioderma Sébium Hydra) használok. És a fakítást sem. Nekem ez csodaszer, nagyon jó az ára, és elég nagy adagot is kapsz, mondjuk én spot treatment-ként használom. Kár, hogy csak patikában kapható.
UPDATE: a szám alatt lévő bőrt kiszárította, úgyhogy néhány helyen mellőzöm, tényleg csak a pattanásra érdemes használni és a fakítást pedig egy párnahuzatom bánja.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2022. március 27.

Klarisszaa

2022. március 24.

Nagyon szárít, ezért én csak az újonnan kijövő, gyulladásos pattanásokra kentem és így használt nekem.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2022. március 24.

nyuszi.pok

2022. március 16.

Hmm... vegyes érzelmek. Pattanás és gyulladás elleni hatását szeretem!
Nagyon szárít, kipirul az arcom tőle, ezért csak estére használom. Megvárom hogy megszáradjon az arcomon de az összes párnahuzatomnak kivette a színét, illetve reggeli arcmosásnál is próbálom alaposan lemosni de az összes kis arctörölközőmnek is kivette a színét. Volt hogy a hátamra, mellkasomra és a vállaimra is kentem és kiszedi a pizsim színét is, biztosan ahogy izzadok vagy nem tudom... De elég sok kárt okozott emiatt nekem :D
Viszont kénytelen vagyok használni, mert a hatása valóban jó csak vigyázni kell vele és szerintem nem mindennapos használatra ajánlott.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2022. március 16.

Hmm... vegyes érzelmek. Pattanás és gyulladás elleni hatását szeretem!

kukooo

2022. március 15.

Nekem ez nagyon bevált. Az egyetlen dolog ami tényleg segít a pattanások elmúlásában. Felkenem azokra a területekre ahol vannak a bőrhibák, 10 - 15 percig hagyom az arcomon, majd nagyon alaposan lemosom, külön ehhez van egy törölközőm, mert tényleg megfogja az anyagot, bármennyire mosom le az arcomat 100x. Utána pedig kell a hidratálás.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2022. március 15.

betti53

2022. január 19.

Nekem is sokat segített, de én csak a leöblítős módszerrel tudtam használni, mert tényleg mindennek kiszedi a színét. Csak fehér törölközőt használjatok utána :D

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2022. január 19.

pacsezi123

2022. január 3.

Durván szárít, csakis már kijött pattanásokra alkalmazom, a szalicilsav után, spot-treatmentként. Észrevehetően lehúzza a pattanást, hamarabb eltűnik egy-egy makacs darab, mintha hagynám magától.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2022. január 3.

Emulgeálószerek: Laureth-9

A ma ismert leghatásosabb helyi (vagyis külsőleg, a bőrre kenendő) pattanás elleni hatóanyag. Az Európai Unióban a benzoil-peroxid tartalmú krémek gyógyszernek minősülnek és patikában kaphatóak, Amerikában azonban szabadon vásárolhatóak. A tipikusan alkalmazott koncentráció 2,5% és 10% között van.

A benzoil-peroxid hatásos baktériumölőszer, mely képes a pattanásokat leggyakrabban okozó P. acnes baktérium megölésére. Hatékonysága a receptköteles antibiotikumokéhoz hasonló, sőt hatékonyabb is, és nagy előnye, hogy a benzoil-peroxid ellen a baktériumok nem lesznek rezisztensek, vagyis ellentétben az antibiotikumokkal, ha egyszere használ, akkor mindig használ.

A benzoil-peroxid hátránya, hogy egyrészt erősen szárító, a bőrt irritáló hatása van, így még zsíros bőrűeknek is célszerű egy jó hidratáló krémet használni mellette. További hátránya, hogy a benzoil- peroxid elősegíti a káros szabad gyökök keletkezését a bőrben, ami a bőr kollagén lebomlását, azaz öregedését gyorsítja, így csak ha más nem használ, akkor érdemes a benzoil-peroxidhoz fordulni.

Forrás: cosmeticscop, futurederm