Egyéb

Ár:   2000 Ft   Kategória:   Szérumok, Kezelések
Kiszerelés:   50 g   Bőrtípus:   Kombinált, Zsíros
Lelőhely:   patika   Bőrprobléma:   Pattanások (acne)

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Indigo, Módosítva: 2015. június 9.

Ár:   2000 Ft
Lelőhely:   patika
Kategória:   Szérumok, Kezelések
Bőrtípus:   Kombinált, Zsíros
Bőrprobléma:   Pattanások (acne)

A bőr bizonyos pattanásos megbetegedéseinek (akne) kezelésére szolgáló készítmény, különösen a mellkas és a hát bőrfelületén.

Hatóanyaga: 5% benzoyl peroxide
Gyógyszertárban recept nélkül kapható. Az INCI-n az összetevők nem mennyiségi sorrendben szerepelnek.

4 TIPP AZ AKNEROXID HASZNÁLATÁHOZ, HOGY NE SZÁRÍTSON (+ EGY MEGLEPŐ KUTATÁSI EREDMÉNY)

Ár: 800 , Eladó: Smurfette26
Állapot: Több, mint félig van. Más terápia miatt eladó. Októberben bontott!, Helyszín: Szeged, fizetés: Fizetés utalással, posta vagy személyes átvétel
Ár: 2000 Ft , Eladó: Nikolaj
Állapot: Bontatlan, Helyszín: Budapest, fizetés: Budapesti személyes átvétel

Helia-D Botanic Concept Tokaji Aszús Hidratáló Krém Normál/Kombinált Bőrre

Helia-D Botanic Concept Tokaji Aszús Hidratáló Krém Normál/Kombinált Bőrre
powderwoman

browniee

2020. június 23.

Minden másnap használom a szérumok után, vékony rétegben. Az esti rutint a The Ordinary NMF krémmel zárom. Így nem szárítja ki a bőröm. Mióta használom kevesebb pattanásom van. :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2020. június 23.

noemip

2020. június 23.

Ritkán használom, inkább csak ha nagy a baj. Szépen lehúzza a gyulladást és hamar 1-2 nap alatt eltünteti a pattanásokat. Nagyon erős krém, durván szárít, érdemes célzottan csak a kezelendő felületre kenni. De egyébként egy csodaszer :)

tdori

2020. június 9.

Nálam nagyon durva allergiás reakciót okozott, pedig egyébként semmire nem voltam eddig allergiás még. Próba tesztet is végeztem először kisebb felületen, vártam két napot, utána használtam az egész államon és a homlokomon, kb. 2 nap után apró kiütés jelent meg mindenhol az arcomon, húzódott, viszketett, kiszáradt. Természetesen hidratáltam mellette. Végül csak gyógyszertári antihisztamin tabletta és krém tudta megszüntetni azt a szörnyű állapotot :(
Így nagyon óvatosan vele, és egész arcon 3-4 használatot megelőzően szerintem semmiképp ne használjátok!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. június 9.

BeesWorld

2020. június 4.

Amikor pattanásokkal küzdöttem nagyon kis mennyiségben használva is segített. Szerencsére nem kellett sokáig használnom, mert nagyon erős cucc.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. június 4.

Queen16

2020. június 3.

Egyik fontoss alapdarab termék egy tini/pattanásos embernek, szépen leviszi a gyulladást, többszöri használat után el tünteni a pattanásokat, én kb 1 oráig szoktam fenhagyni majd tonikal lemosom, a hátamon lévő gyulladt pattanásokon is segített csak ajánlani tudom.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2020. június 3.

hajnalkahudak

2020. május 25.

Életmentő kis csodakrém, gyorsan végez a pattanással, fontos, hogy csak a pattanásra kerüljön a krémből, első használatnál elnagyoltam és az egészséges bőrfelületre is került picit belőle, nekem nem csak kiszáradt hanem ki is pirosodott és megduzzadt, pedig lehelet vékonyan kentem.Egy nap alatt elmúlt a pirosság, azóta nagyon precízen kenem.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. május 25.

szabina95

2020. május 13.

UPDATE

Majdnem egy hónapja használom és szinte teljesen elmúltak a pattanásaim, néhány heg még látható, de azoknak idő kell amíg eltűnnek, viszont, újak nem jönnek ki. Nagyon szenvedtem, az állkapcsom mentén óriási csomók jöttek ki folyamatosan, ez krém viszont megszüntette őket, remélem így is marad. :) Én személy szerint azt tapasztalom, hogy talán hozzászokott az arcbőröm, ha felkenem lemattítja az arcom, de nincs már az a feszülés. Törölközőkkel ruhákkal tényleg vigyázzatok, néhány törölközőt teljesen kifakítottam vele, illetve, párszor bekentem vele a hátamon lévő patikat is, na hát az utána viselt pizsijeim is foltosak, úgyhogy olyat viseljetek, amit nem sajnáltok. :)

***********************************************************************************************************************************

Néhány napja kezdtem el csak használni, de már egy használat után nagyon szépen elkezdte leszárítani a gyulladt/sebes pattanásaimat, már annyira elvoltam keseredve, bőrgyógyászhoz akartam menni, csak a vírus miatt hezitáltam rajta, hogy fogadnak-e egyáltalán, de nagyon örülök, hogy rátaláltam erre a valóban csodaszerre, kb. 4-5 napja használom és szinte már az összeset leszárította. Annyi negatívum, hogy nagyon kiszárította az arcomat, állandóan húzódik, sokat kell hidratálni.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. május 13.

UPDATE

derienart

2020. május 12.

Vízhiányos, érzékeny bőrre vettem pattanások ellen. Csak alkalmanként használom, gyorsan segít leszárítani egy-egy pattanást, vagy mini pattanás gócot. Ha 2-3 napig használom, nekem már kimarja a bőröm sajnos. Nagyon erős, csak óvatosan vele.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. május 12.

Adri990807

2020. május 11.

Lassan 3 hete használom ezt a krémet. Az itteni vélemenyek alapján vette meg , nagyon sokan dícsérték. Tudni kell az en bőröm valami botrányos, de nem csak az arcomon , az egész testemen. Pattanás , keratotsis pilaris boritja a hát , felkar , alkar , comb területét. Nagyon sok kencét próbaltam már , jártam bőrgyógyászhoz de semmi nem hozta meg a várt hatást , hogy végre valami hasznaljon. Ennel a krémnél vettem eszre változást, igaz , nem egetrengető de nem panaszkodom mivel az en bőröm ilyen tipusu sajnos . Utana néztem es egy videóban elmondja a hölgy , hogy 2 óra alatt már hatni tud , es aztan nyugodtan le lehet mosni hogy ne szárítsa , roncsolja tovább a bőrt. En is így használom, illetve alá mindig kenek egy vékony hidrataló réteget. Egy enyhe szárazságot vettem csak észre , ami szinte fel sem tűnik, szóval mindenkinek ajánlom ezt a módszert. Ja ,és csak minden 2. nap használom , így is megelőzve a szárazságot . Észrevételem az , hogy kevesebb pattanásaim vannak , egyenletesebb a bőröm , és a mélyen lévő kinyomhatatlan pattanásaim visszahúzódtak. Tovabb fogom hasznalni es remelem még jobb eredményt érek el vele. -1 csillag , mivel 3 het alatt kicsit jobb hatast vártam az itteni vélemények alapján , de nem adom fel .

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2020. május 11.

Ancsibaba1993

2020. április 28.

Elég ütős cucc, óvatosan kell vele bánni. Nagyon jól lehúzza és leszárítja a pattanásokat, viszont ha egynél többször kentem be vele vagy nem közvetlen az adott pontra óvatosan akkor biztosan hámlást, kiszáradást okozott. Hátra és mellkasra is megfelelő.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. április 28.

Emulgeálószerek: Laureth-9

A ma ismert leghatásosabb helyi (vagyis külsőleg, a bőrre kenendő) pattanás elleni hatóanyag. Az Európai Unióban a benzoil-peroxid tartalmú krémek gyógyszernek minősülnek és patikában kaphatóak, Amerikában azonban szabadon vásárolhatóak. A tipikusan alkalmazott koncentráció 2,5% és 10% között van.

A benzoil-peroxid hatásos baktériumölőszer, mely képes a pattanásokat leggyakrabban okozó P. acnes baktérium megölésére. Hatékonysága a receptköteles antibiotikumokéhoz hasonló, sőt hatékonyabb is, és nagy előnye, hogy a benzoil-peroxid ellen a baktériumok nem lesznek rezisztensek, vagyis ellentétben az antibiotikumokkal, ha egyszere használ, akkor mindig használ.

A benzoil-peroxid hátránya, hogy egyrészt erősen szárító, a bőrt irritáló hatása van, így még zsíros bőrűeknek is célszerű egy jó hidratáló krémet használni mellette. További hátránya, hogy a benzoil- peroxid elősegíti a káros szabad gyökök keletkezését a bőrben, ami a bőr kollagén lebomlását, azaz öregedését gyorsítja, így csak ha más nem használ, akkor érdemes a benzoil-peroxidhoz fordulni.

Forrás: cosmeticscop, futurederm