Egyéb

Ár:   2000 Ft   Kategória:   Szérumok, Kezelések
Kiszerelés:   50 g   Bőrtípus:   Kombinált, Zsíros
Lelőhely:   patika   Bőrprobléma:   Pattanások (acne)

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Indigo, Módosítva: 2015. június 9.

Ár:   2000 Ft
Lelőhely:   patika
Kategória:   Szérumok, Kezelések
Bőrtípus:   Kombinált, Zsíros
Bőrprobléma:   Pattanások (acne)

A bőr bizonyos pattanásos megbetegedéseinek (akne) kezelésére szolgáló készítmény, különösen a mellkas és a hát bőrfelületén.

Hatóanyaga: 5% benzoyl peroxide
Gyógyszertárban recept nélkül kapható. Az INCI-n az összetevők nem mennyiségi sorrendben szerepelnek.

4 TIPP AZ AKNEROXID HASZNÁLATÁHOZ, HOGY NE SZÁRÍTSON (+ EGY MEGLEPŐ KUTATÁSI EREDMÉNY)

Pupojka

2020. január 11.

Éjszakára használtam és csak nagyon kicsi kell belőle. Nekem nagyon bevált. Az egyik legjobb krém a pattanásokra.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2020. január 11.

foxgirl

2019. december 27.

Tartottam egy kicsit a használatától. Féltem, hogy szárítani fogja a bőrömet és nagyon fényérzékeny lesz. Szerencsére nem így történt, a pattanásaim mennyiségét hosszú hetek kitartó használatával sikerült vele jelentősen csökkentenem :-)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. december 27.

patvik

2019. december 9.

Ez a krém egy csoda. Az egyetlen ami segített és segít a mai napig a pattanásaimon. Eleinte sokszor használtam, mára már csak 2-3x egy héten. Nekem abszolút nem szárít, vagy azért mert rendesen felé hidratálok, vagy mert viszonylag zsíros bőröm van. Nekem úgy vált be, hogy megtisztított arcra viszem fel, majd várok, hogy beszívja a bőröm és jön rá egy réteg c vitamin krém és hialuronsav keverve, aloe vera gél és egy vékony kis Eucerines hidratáló. Mióta megvan retinolt és hámlasztót is szereztem be, ezek együtt gyönyörűen teszik a dolgukat. (nyilván nem egyszerre használom őket, pl a retinollal kiütnék egymás hatását, a hámlasztóm mandulasavas, nem erős, de inkább nem kockáztatok)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2019. december 9.

noradrenalin

2019. december 1.

Imádom! A vállaim folyamarosan pattanásosak voltak, ez rendbetette :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. december 1.

Imádom! A vállaim folyamarosan pattanásosak voltak, ez rendbetette :)

arnitshanna

2019. november 11.

Nagyon szárít úgyhogy tényleg csak pöttyözni szabad. De amúgy teszi a dolgát!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2019. november 11.

Nagyon szárít úgyhogy tényleg csak pöttyözni szabad. De amúgy teszi a dolgát!

LiiL

2019. november 5.

Igazi Pattanás Terminátor!
Nem vagyok egy pattanásos típus, de miután abbahagytam a gyógyszerszedést, a hátamon kialakult tarthatatlan helyzet megoldására kellett valami.
Működött, de még hogy! Olyan jól, hogy kipróbáltam, egyszer kétszer az arcomon is. Akkora jöttem rá, hogy nem szabad túlzásba vinni. Szépen leszárítja a pattanásokat az igaz. De sajnos nagyon durván kiszárítja a bőrt és hegesedve gyógyul. Sokáig foltosan megmarad még a pattanások helye. Ami az ember hátán annyira nem nagy törés, arcon már annál inkább.
Ami az arcomat illeti, inkább maradok a jó öreg szalicilsavas alkoholnál, de a hátamra és egyéb testfelületre ez a kence tökéletes. Sokáig elég és az ára is jó.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. november 5.

Igazi Pattanás Terminátor!

HCHB11Cl11

2019. október 19.

Szerintem nagyon hatásos pattanások ellen, mivel megöli a baktériumokat. Sajnos irritál is és szárít. Én csak oda kenem, ahol gond van. Szoktam aláhidratálni, de olyat is szoktam csinálni, hogy pár órára fennhagyom, estére lemosom, hogy ne ezzel bekenve aludjak, mert reggelre eléggé kiszárítja a bőröm. Persze nem kell belőle sok, de néha nem tudom megállni...

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. október 19.

justagirl

2019. október 6.

Extra száraz, vékony, általában nem pattanásos bőröm van. Nekem nem az igazi a termék, de sok minden irritál, szóval elhiszem ha másnak működik. Egy használat után félretettem, feltettem eladásra.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. október 6.

baloghno

2019. augusztus 23.

update 2019.08.23. már semmit se használ, nagyon durva az arcom, elmentem bőrgyógyászhoz is, nappalra zindaclin, estére differin-t írt fel. 1 hónap múlva pedig vissza kell mennem kontrollra és írnak fel gyógyszert is, ha szükséges.

Módosítom magam... Megálltam a javulásban, vagyis most azon a szinten vagyok, hogy tökmindegy hogy mit kenek rá, semmit se ér... :( tán az volt a legjobb, hogy akneroxid fogkrémmel, reggel meg dove testápoló, aztán jó sok alapozó...

Hát végre úgy néz ki hogy használ valami... nekem leginkább az arcom-állkapcsom-nyakam környékén vannak mostanában durva pattanások és gondoltam kipróbálom ezt... már 1 hete használom van mikor 1x van mikor 2x egy nap, és sokkal fakóbb lett, tisztább, egyenletesebb... persze elkezdett hámlani az orrom a homlokomon is egy kis rész, de kit izgat? :D az alapozózás már egy kicsit neccesebb hámló bőrrel, így reggel már nem is használom minden nap, hanem bekenem valami krémmel (atrix kézkrém vagy tejes dove) és jöhet a krémállagú púderalapozó. Használat előtt pattanásos bőrre való Nivea-s arcmosót használok (kék-fehér piklis) aztán neutrogena tonikot (narancssárga)... a nivea-s tonik semmire se jó

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. augusztus 23.

ViktoriaLugosi

Korcsoport: < 18
2019. július 24.

Amikor először használtam a terméket, akkor tényleg irritálta a bőrömet, de ez a második használattól elmúlt. Már kb. egy hónapja használom a terméket és szépen dolgozik, ugyanis van min. A homlokomon mindig tanyáznak pattanások, és még ennyi használat után természetesen nem tudta ez a csodaszer eltüntetni, de becsületesen minden este kenem vele a homlokomat és az államat. A hatása elképesztő, ha közvetlenül a gyulladt, vagy leszáradni készülő pattanásra kenem nagyon felturbózza a gyógyulási időt. Még jövök updetelni, eddig teljesen bevált.

Update:(2019.júl.24)

Most már több mint két hónapja használom, és az a tapasztalatom, hogy számomra nem ez a krém fogja megoldani illetve eltüntetni a pattanásaimat. Sőt, huzamosabb használat mellett nem használt. Ugyan ezért pontot nem vonok le, hiszen lehet hogy más áll a probléma mögött, diéta, stressz stb. De még mindig vannak pattanásaim és köszönik jól vannak, nem szeretnének elmenni. Tehát még mindig keresem A CSODASZERT.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: < 18 |  Dátum: 2019. július 24.

Update:(2019.júl.24)

Emulgeálószerek: Laureth-9

A ma ismert leghatásosabb helyi (vagyis külsőleg, a bőrre kenendő) pattanás elleni hatóanyag. Az Európai Unióban a benzoil-peroxid tartalmú krémek gyógyszernek minősülnek és patikában kaphatóak, Amerikában azonban szabadon vásárolhatóak. A tipikusan alkalmazott koncentráció 2,5% és 10% között van.

A benzoil-peroxid hatásos baktériumölőszer, mely képes a pattanásokat leggyakrabban okozó P. acnes baktérium megölésére. Hatékonysága a receptköteles antibiotikumokéhoz hasonló, sőt hatékonyabb is, és nagy előnye, hogy a benzoil-peroxid ellen a baktériumok nem lesznek rezisztensek, vagyis ellentétben az antibiotikumokkal, ha egyszere használ, akkor mindig használ.

A benzoil-peroxid hátránya, hogy egyrészt erősen szárító, a bőrt irritáló hatása van, így még zsíros bőrűeknek is célszerű egy jó hidratáló krémet használni mellette. További hátránya, hogy a benzoil- peroxid elősegíti a káros szabad gyökök keletkezését a bőrben, ami a bőr kollagén lebomlását, azaz öregedését gyorsítja, így csak ha más nem használ, akkor érdemes a benzoil-peroxidhoz fordulni.

Forrás: cosmeticscop, futurederm