Egyéb

Ár:   2000 Ft   Kategória:   Szérumok, Kezelések
Kiszerelés:   50 g   Bőrtípus:   Kombinált, Zsíros
Lelőhely:   patika   Bőrprobléma:   Pattanások (acne)

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Indigo, Módosítva: 2015. június 9.

Ár:   2000 Ft
Lelőhely:   patika
Kategória:   Szérumok, Kezelések
Bőrtípus:   Kombinált, Zsíros
Bőrprobléma:   Pattanások (acne)

A bőr bizonyos pattanásos megbetegedéseinek (akne) kezelésére szolgáló készítmény, különösen a mellkas és a hát bőrfelületén.

Hatóanyaga: 5% benzoyl peroxide
Gyógyszertárban recept nélkül kapható. Az INCI-n az összetevők nem mennyiségi sorrendben szerepelnek.

4 TIPP AZ AKNEROXID HASZNÁLATÁHOZ, HOGY NE SZÁRÍTSON (+ EGY MEGLEPŐ KUTATÁSI EREDMÉNY)

Mancsi333

2019. április 12.

Nagyon szárít, ha sokáig használom , hiába hidratálok is mellette alaposan, mindig hámlik a bőröm, ami pattanásos bőrnél nem kifejezetten jó smink alap, ugye..
A nem túl gyulladt pattanásokat egyébként lehúzza, de régebben küzdöttem pár hónapon át nagyobb csomókkal , azokkal nem tudott mit kezdeni ,cserébe mintha csúnyábban gyógyultak volna , valószínűleg a nagyon erős bőrszárító hatása miatt..
Mindenkinek egyénileg kell kitapasztalnia, milyen hatóanyag használ a pattanásaira, lehet, hogy sokaknak éppen ez fog hatni , egy próbát megér, ára nem vészes sok más “ csodakencéhez” képest ! :)

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. április 12.

pjennii

2019. március 29.

Körülbelül 13 éves lehettem amikor először és utoljára használtam egy bőrgyógyász javaslatára. Akkoriban kezdődött nálam a pattanásos tinédzser korszak, az arcom tele volt javarészt fehér mitesszerekkel, göbökkel, amiket ha megpiszkáltam gyulladt pattanásokká alakultak. Emlékszem, amikor először bekentem vele az arcom, babapopsi simává varázsolta (valószínű az erős szárító hatása miatt, ami elszívte az összes “zsírt”), de aztán 3 nap használata után az egész arcom hámlani kezdett. Ugyan a gyulladt pattanásokat eltűntette, de a feher dudorokkal nem csinált semmit. Akkoriban fiatal voltam, nem értettem a bőrápoláshoz, de így mai fejjel egyszerűen nem tudom felfogni, hogy egy bőrgyógyásznak hogy jutott eszébe felírni komedókra ezt a krémet..

Később, mikor a fehér mitesszereket felváltották a gyulladt pattanások, eszembe jutott hogy van ez a krém és mivel lejárt a réginek a szavija, beruháztam egy újra. Kár volt. A gyulladt pattanásaimmal nem csinált semmit, de az arcom ismét hámlani kezdett...

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2019. március 29.

betty23

2019. március 25.

update2: Régen nem használtam, de mostanában sajnos újra pattanásos vagyok, így ismét használatba vettem. Én hülye elfelejtettem, hogy előző nap radíroztam az arcom. Kb. 2 perc múlva a felvitt területeken vérvörös lett az arcom. Gyorsan alaposan lemostam, panthenol spray-el bekentem, szerencsére hamar lehúzta nagyjából a pirosságot. Nem tudom, hogy "megégette"-e a bőröm a benzoyl peroxide, de az tuti, hogy jobban fogok ilyesmire figyelni a jövőben. Ezt csak azért osztom meg itt, hogy ti óvatosabbak legyetek! Nem pontozom le, mert ez az én felelőtlenségem volt!

update: Bármennyire is hatásos, elváltak útjaink. A benzoyl peroxide öregíti a bőrt, szóval csak akkor szándékozom használni a jövőben, ha a teafaolaj sem segít, ami még nem okozott csalódást. Ettől független nem rontom le az értékelésemet, mert valóban használ, de állandó használatra számomra felejtős.

Hála az égnek nem túl problémás a bőröm, de néha előfordul, hogy kirügyezik az arcom. Hetente néhány alkalommal használom megelőzésképpen azon területeken, ahol hajlamos vagyok kipattogni. Valóban szárít, ezért én NAGYON keveset használok belőle, így nem hámlik le a fél pofám. Én csak ajánlani tudom.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. március 25.

Pkkrisztike

2019. március 19.

Régóta használom. Nekem bevállt! Szépen eltünteti a pattanásokat, bár egy kicsit mintha szárítaná az arcomat.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. március 19.

Cshajni

2019. február 17.

10 éve szenvedek a pattanásoktól, és sajnos el is kaparom. Eddig ez az egyetlen olyan krém ami hosszabb távon is nagyon hatásos számomra. Pár nap alatt leszárítja a sebeket és a pattanásokat. Nem csak a meglévőeket tünteni el hanem azt vettem észre, hogy ritkábban jön új pattanás. Több hónapja használom teljesen hibátlan a bőröm, nekem nem szárította nagyon a bőröm(csak amennyire kellett). Ilcsi csipkebogyós hidratáló krémet használtam mellé, nagyon keveset.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2019. február 17.

Nikolaj

2019. február 6.

Nem segített sajnos semmiben, sehogy. Sok tippet, praktikát olvastam vele kapcsolatban de sajnos sikertelen volt. Nekem az azelain sav vált be a pattanásokra és az utánuk maradó hegekre.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2019. február 6.

KozmaNikolett2001

2019. január 9.

Egy ismerősöm véleménye alapján próbáltam ki mert neki nagyon bevált. :( Viszont nekem nagyon csúnya allergiás reakciót váltott ki így nálam ez csak egy csillag:(

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2019. január 9.

Ancsi7811

2019. január 8.

Először szuper volt. Nagyon zsíros a bőröm, főleg homlok tájékon, és szuperül szárított. A pattanásokat is el tüntette. Aztán némi szünet után újra használni akartam és olyan allergiás reakciót váltott ki, hogy orvoshoz kellett mennem. A fejem bedagadt és be vörösödött, a szemem körül, ahova nem is kentem, teljesen le hámlott a bőr. Így többször biztos nem fogom használni. :(

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. január 8.

TheNancy07

2018. december 20.

Na ez! Ez Igen! :D Ez a pattanások főgyilkosa!
Néha előjönnek azok a féle gyulladásos pattanások, amik rohadtul fájnak, megduzzadnak, de sose fogod kinyomni típusúak. Ha kezdem érezni, hogy az orromnál vagy az államnál ki akar törni belőlem egy ilyen aznap este rákenek egy nagyobb bogyónyi krémet, és reggelig rászárad. Reggel már csak a kilapult/kiszáradt krémet pöckölöm le az arcomról és vígan szemlélem, hogy lehúzza a gyulladást csupán egy éjszaka alatt. De tényleg! Nagyon max. kettő éjszakába van, de amióta használom nem nagyon vannak pattanásos problémáim. Ez az adag meg.. végtelenségig elég! Viszont csínján kell vele bánni, mert egyszer rákentem az egész arcomra, majdnem befulladtam :D Szóval azóta csak pötyizek a problémás részre.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. december 20.

Na ez! Ez Igen! :D Ez a pattanások főgyilkosa!

ticske

2018. november 18.

Évek óta használom és egyszerűen imádom. Neki köszönhetem, hogy az arcom kitisztult és eltűntek a pattanások.
(Ha hosszabb ideig használom viszket tőle az arcom. Ebből tudom, hogy ideje szünetet tartani.)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. november 18.

Emulgeálószerek: Laureth-9

A ma ismert leghatásosabb helyi (vagyis külsőleg, a bőrre kenendő) pattanás elleni hatóanyag. Az Európai Unióban a benzoil-peroxid tartalmú krémek gyógyszernek minősülnek és patikában kaphatóak, Amerikában azonban szabadon vásárolhatóak. A tipikusan alkalmazott koncentráció 2,5% és 10% között van.

A benzoil-peroxid hatásos baktériumölőszer, mely képes a pattanásokat leggyakrabban okozó P. acnes baktérium megölésére. Hatékonysága a receptköteles antibiotikumokéhoz hasonló, sőt hatékonyabb is, és nagy előnye, hogy a benzoil-peroxid ellen a baktériumok nem lesznek rezisztensek, vagyis ellentétben az antibiotikumokkal, ha egyszere használ, akkor mindig használ.

A benzoil-peroxid hátránya, hogy egyrészt erősen szárító, a bőrt irritáló hatása van, így még zsíros bőrűeknek is célszerű egy jó hidratáló krémet használni mellette. További hátránya, hogy a benzoil- peroxid elősegíti a káros szabad gyökök keletkezését a bőrben, ami a bőr kollagén lebomlását, azaz öregedését gyorsítja, így csak ha más nem használ, akkor érdemes a benzoil-peroxidhoz fordulni.

Forrás: cosmeticscop, futurederm