Egyéb

Ár:   2000 Ft   Kategória:   Szérumok, Kezelések
Kiszerelés:   50 g   Bőrtípus:   Kombinált, Zsíros
Lelőhely:   patika   Bőrprobléma:   Pattanások (acne)

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Indigo, Módosítva: 2020. december 31.

Ár:   2000 Ft
Lelőhely:   patika
Kategória:   Szérumok, Kezelések
Bőrtípus:   Kombinált, Zsíros
Bőrprobléma:   Pattanások (acne)

A bőr bizonyos pattanásos megbetegedéseinek (akne) kezelésére szolgáló készítmény, különösen a mellkas és a hát bőrfelületén.

Hatóanyaga: 5% benzoyl peroxide
Gyógyszertárban recept nélkül kapható. Az INCI-n az összetevők nem mennyiségi sorrendben szerepelnek.

4 TIPP AZ AKNEROXID HASZNÁLATÁHOZ, HOGY NE SZÁRÍTSON (+ EGY MEGLEPŐ KUTATÁSI EREDMÉNY)

Greta10

2021. május 5.

Először nem voltunk túl jóba ezzel a krémmel, szétszárította az arcomat, könnyeztem tőle (nyilván nem kentem a szemem közelébe, és mégis), hatalmas piros foltokat okozott az arcomon, többször is azonnal le kellett mosnom. Bőrgyógyász írta fel, hogy minden este kenjem és ezzel aludjak. De! elolvastam az itteni hozzászólásokat és bevetettem a lemosós módszert reggelente, még az esti rutin maradékára kenem fel és tényleg csodakrém így. Heti 3x használom és hagyom max 15 percig, ezzel a módszerrel eltüntette az 5-6 hónapig nem múló, kinyomhatatlan pattanásaimat. Én imádom, de mindenkinek meg kell tanulnia, hogyan jó a bőrének!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2021. május 5.

MiuMiu99

2021. május 2.

2021. április 27.:
A mai nappal kezdtem vele egy kúrát. Szeptemberben már vettem egy tubust, el is kezdtem használni, de annyira tartottam az öregítő- és egyéb mellékhatásaitól, hogy egy hét után letettem.
Igyekeztem a duplatisztításra, a niacinamidra, és a bha-ra támaszkodni, de már olyan szinten romlott az arcom állapota, valószínűleg hormonális okokból, hogy muszáj voltam ehhez nyúlni.
Heti háromszor tervezem használni(kedd, csütörtök, szombat :D), a lemosós módszerrel, 5 percig fenthagyva, mellette minimálrutin. Szeretném kipróbálni, mit tud, és az irritációt is szeretném elkerülni.
1 hónap múlva(vagy amint lesz hatása) jövök updatelni.
2021. május 2.:
Már van is hatása. :) Nagyon óvatosan kenem, alaposan lemosom, így nem viszi le a fél fejem. 😂 És már ennyi idő alatt is látványosan javított a gyulladt, cisztás pattanásaimon. A hegekre viszont nincs jó hatással, hiszen a piros foltok általában az irritációnak köszönhetően keletkeznek, ez a krém pedig nyilván fokozza ezt. De úgy gondolom, ez átmeneti probléma. Ésszel használva imádnivaló ez a krém, bár nem szeretnék egy életet leélni vele, hiszen sajnos öregíti a bőrt.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2021. május 2.

2021. április 27.:
1 hónap múlva(vagy amint lesz hatása) jövök updatelni.
2021. május 2.:

MsRorschach

2021. április 7.

Lassan 1 éve használom napi szinten az 50 mg-os változatot, és ennek köszönhetően tűntek el a mély, kinyomhatatlan és a gyulladt pattanásaim is, valamint a bőrfelszín alatt megbújó kis grízes vackaimmal is elbírt. Teljesen leegyszerűsített bőrápolási rutinra álltam át mellette: reggel arctisztítás és napkrém (ennél a krémnél fokozattan fontos a napvédelem!), este hidratáló fölé felkenem 2 órára a gélt, majd lemosom és éjszakára hidratálót kenek fel.

Számomra nem egynapos csodaszer volt, de határozottan láttam a változást az első hónapban, majd folyamatosan javította a bőrömet. Nyírtam ki a géllel törölközőket, pólókat és párnahuzatokat is, de figyelmességgel mindez elkerülhető lett volna, nekem viszont még így is megérte! :)

Egy új gondom azonban van: a héten vett új tubus gélnek teljesen más szaga van, mint korábban, és előjöttek olyan mély pattanásaim a használata során, amilyenekkel a gél használata óta nem találkoztam. Megnéztem a tubust, 2022 decemberig felhasználható, így elvileg nem lehet gond a frissességével. Más is tapasztalt változást a szagán és a hatásán? Szomorú lennék, ha kiderülne, hogy a formulán változtattak. Még megpróbálkozok egy másik patikával, hátha ott hozzájutok a megfelelő gélhez.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2021. április 7.

Októberi Lány

2021. március 28.

Sokáig halogattam a megvételét a bp korábbi rettenetes hatásai miatt (azóta nincs az a krém, de ehhez nagyon hasonló volt). Egy idő után múmiává aszalt nyaktól felfelé, és magán az alap problémán sem segített. Azóta sokat tanultam a bőrápolásról, és a skinsmartos lányok videójából vett ötlet nyomán (saját tapasztalatokkal kiegészítve) kicsit másképp használom, mint ahogyan kellene.
Először is a gyengébbik bőven elég, ne vegyétek a 10-est, tök felesleges, a hatása nem lesz jobb, csak a mellékhatások mértéke nő. Másodszor én lemosom, mert elvileg 10 perc alatt is megöli a baktériumokat, amik ellen kitalálták, felesleges fent hagyni. Továbbá én nem megelőzésre, hanem már kialakult/készülő pattanásokra, vagyis helyi kezelésre, napi 1 vagy mostmár van hogy 2 alkalommal, 10-15-20 percekig fent hagyva használom. Ez után a kis pöttyöket vizes vattakoronggal letörlöm és jöhet az alapos arctisztítás.
Számomra így működik, lassan de biztosan, több más termékkel együtt dolgozik a gyulladások lehúzásán. Hozzá tenném, hogy lemosás után piros kis foltok jelzik a bőrömön, hogy annyira azért nem rajong érte. Szóval nem is akarom tudni, mi lenne, ha egész éjjel fent hagynám. Vagyis igazából már tudom, hisz korábban kentem ész nélkül minden este, egész arcra a hasonló Acnefugot és persze mikor sehogy sem akart csak a bp-tól szebb lenni a bőröm (kevesebb mitesszer, kevesebb zsír, kevesebb pattanás), akkor vettem az erősebb verziót, na attól lett horror az arcom..!
Tehát összességében jó társ, főleg a maszk miatti kipattogásban, de óvatosan és csökkentett üzemmódban merem csak alkalmazni, tuti ami fix. Legjobb lenne ha nem lenne rá szükség, dolgozom a problémán.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. március 28.

Judit96

2021. március 18.

Tudatos bőrápolási rutinomba építettem bele. Sajnos amikor esténként kentem fel, hiába hidratáltam rá vastagon, lehámlott tőle az arcom 2 nappal később. Ezután tértem át arra a módszerre, hogy a még esti rutinomat nem mosom le ébredés után, arra kenem fel, majd reggeli után csinálom a rendes reggeli rutinomat. (így max 1 órát van a bőrömön az akneroxid) Véletlenül szemkörnyékre kerülve nekem bőrpuffadást okozott a szemem alatt! Óvatosan, tudatosan használva látom eredményét és biztosan fogom még használni!

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. március 18.

STetyi

2021. március 17.

Elég durva krém, óvatosságot igényel, de segít, csak kitartónak kell lenni.:) Utána hidratálni és hámlasztani

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2021. március 17.

Verus417

2021. március 15.

Pakolásnak használom.
Óvatosan kell bánni vele,mikor kicsit többet teszek belőle csíp és ez az érzés lemosás után is jelentkezik.
Sokat javított a bőrképemen.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2021. március 15.

Pakolásnak használom.
Sokat javított a bőrképemen.

Nikolaj

2021. február 21.

Reggel arclemosás előtt használom pakolásként. 10-30 percig hagyom hatni, majd arcot mosok. Minden másnap használom és sokat segít preventív jelleggel, kevesebb pattanás jeleik meg.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. február 21.

SzBarbara

2021. február 16.

Kb. egy éve vettem a krémet az itteni vélemények alapján. Előtte már számtalan "pattanástalanítóval" próbálkoztam sikertelenül, gondoltam kirpóbálom ezt is. Első használatok után magam is meglepődtem, hogy milyen gyorsan és hatékonyan teszi a dolgát. Mondhatni valóban csodaszer volt: mikor kijött az arcomon vagy a hátamon egy-egy piros patti, és ezzel lekezeltem másnapra teljesen leszárította őket. Híre-hamva nem volt a pattanásoknak. Hihetetlen volt a tudása. Sajnos az örömöm azonban nem tartott sokáig. Úgy fél év használat után (heti 1-2 alkalom) azt vettem észre, hogy miután este szokásos módon kentem a problémás részekre reggelre az egész arcom rák vörös lett, nem csak ott ahol bekentem, hanem konkrétan az egész fejem ill. hátam, ha oda is kentem. Emellé még égett és viszketett is a bőrőm. Előszőr nem gondoltam, hogy a krém lehet az oka, hiszen már fél éve használtam. Aztán észrevettem, hogy mindig akkor jöttek elő ezek a tünetek, amikor alkalmaztam a bőrőmön. Volt, hogy használata után a szemeim bedagadtak, kitöredezett a bőrőm a szemhéjamon és lángol, fájt az egész arcom, egyszóval allergiás reakciót váltott ki nálam, amit csak jó sok kálcium tabletta tudott csillapítani, illetve a jól bevált aloe gél (!!).
Nagyon sajnáltam, hogy így alakult a kapcsolatunk, mert a kezdeti csodás hónapok után nagy volt a csalódás.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. február 16.

Kata1990

2021. február 15.

Velem csodát tett. Nagy, kinyomhatatlan, gyulladt piros pattanásaim voltak az arcom több részén. Esti rutin végén használtam a problémás helyeken vékonyan felkenve. Én nem mostam le, így aludtam. Hidratáltam előtte szóval nem szárított. Szépen hozzászokott a bőröm. Az elején még piros volt és bizsergett, de már semmit nem érzek.
Eltűnt az összes pattanásom, viszont a miteszerekre semmi hatása nincs.
Mostmár egyre ritkítom a használatát, heti 2-3x kenem fel szintentartásként. Egyenlőre nem merem teljesen elhagyni.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. február 15.

Eltűnt az összes pattanásom, viszont a miteszerekre semmi hatása nincs.

Emulgeálószerek: Laureth-9

A ma ismert leghatásosabb helyi (vagyis külsőleg, a bőrre kenendő) pattanás elleni hatóanyag. Az Európai Unióban a benzoil-peroxid tartalmú krémek gyógyszernek minősülnek és patikában kaphatóak, Amerikában azonban szabadon vásárolhatóak. A tipikusan alkalmazott koncentráció 2,5% és 10% között van.

A benzoil-peroxid hatásos baktériumölőszer, mely képes a pattanásokat leggyakrabban okozó P. acnes baktérium megölésére. Hatékonysága a receptköteles antibiotikumokéhoz hasonló, sőt hatékonyabb is, és nagy előnye, hogy a benzoil-peroxid ellen a baktériumok nem lesznek rezisztensek, vagyis ellentétben az antibiotikumokkal, ha egyszere használ, akkor mindig használ.

A benzoil-peroxid hátránya, hogy egyrészt erősen szárító, a bőrt irritáló hatása van, így még zsíros bőrűeknek is célszerű egy jó hidratáló krémet használni mellette. További hátránya, hogy a benzoil- peroxid elősegíti a káros szabad gyökök keletkezését a bőrben, ami a bőr kollagén lebomlását, azaz öregedését gyorsítja, így csak ha más nem használ, akkor érdemes a benzoil-peroxidhoz fordulni.

Forrás: cosmeticscop, futurederm