Egyéb

Ár:   2000 Ft   Kategória:   Szérumok, Kezelések
Kiszerelés:   50 g   Bőrtípus:   Kombinált, Zsíros
Lelőhely:   patika   Bőrprobléma:   Pattanások (acne)

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Indigo, Módosítva: 2015. június 9.

Ár:   2000 Ft
Lelőhely:   patika
Kategória:   Szérumok, Kezelések
Bőrtípus:   Kombinált, Zsíros
Bőrprobléma:   Pattanások (acne)

A bőr bizonyos pattanásos megbetegedéseinek (akne) kezelésére szolgáló készítmény, különösen a mellkas és a hát bőrfelületén.

Hatóanyaga: 5% benzoyl peroxide
Gyógyszertárban recept nélkül kapható. Az INCI-n az összetevők nem mennyiségi sorrendben szerepelnek.

4 TIPP AZ AKNEROXID HASZNÁLATÁHOZ, HOGY NE SZÁRÍTSON (+ EGY MEGLEPŐ KUTATÁSI EREDMÉNY)

Dettolka

2019. május 17.

Én maximumra értékelem a hatékonyságát, mivel a pattanások mellett egy komolyabb házi kezelésre, prevencióra is használom. Nevezetesen ez a tályog! Évekig keserítette meg az életem a fülem mögötti részeken, nem egy kis műtéti beavatkozásra került sor miatta :/ Amióta az akneroxiddal kenegetem, nem jött elő a probléma (ennek már negyedik éve, előtte két évente szinte kötelező jelleggel jelent meg). Szóval részemről ez a krém csodaszer titulusú :) Pattanásokra is szoktam használni, általában esténként... Reggelre mindig lelapul vagy teljesen eltűnik! Szárít valóban, de így az arcom egy-egy pontján egyáltalán nem találom zavarónak a dolgot.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. május 17.

kicsizebra

2019. május 1.

Én csak úgy használom, hogy éjszakára azokra a részekre rakok egy kis pöttyöt, ahol probléma van. Így is van, hogy szárít, de ha megfelelően hidratálom a bőröm, akkor nem szokott problémát okozni.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. május 1.

ViktoriaLugosi

2019. április 30.

Először és utoljára használtam a terméket. Egy kevés mennyiséget oszlattam el az arcomon, és másnapra rákvörösfejjel, viszkető arcbőrrel ébredtem. Gyorsan bekentem az aloe vera növényem egyik levelével, ami enyhítette a mellékhatásokat. Nagyon irritálta a bőrömet és semmit se használt. Ez 2000 forintomba és egy egész napos viszkető arcbőrbe került. Teljes pénzkidobás volt számomra. :(

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2019. április 30.

Mancsi333

2019. április 12.

Nagyon szárít, ha sokáig használom , hiába hidratálok is mellette alaposan, mindig hámlik a bőröm, ami pattanásos bőrnél nem kifejezetten jó smink alap, ugye..
A nem túl gyulladt pattanásokat egyébként lehúzza, de régebben küzdöttem pár hónapon át nagyobb csomókkal , azokkal nem tudott mit kezdeni ,cserébe mintha csúnyábban gyógyultak volna , valószínűleg a nagyon erős bőrszárító hatása miatt..
Mindenkinek egyénileg kell kitapasztalnia, milyen hatóanyag használ a pattanásaira, lehet, hogy sokaknak éppen ez fog hatni , egy próbát megér, ára nem vészes sok más “ csodakencéhez” képest ! :)

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. április 12.

pjennii

2019. március 29.

Körülbelül 13 éves lehettem amikor először és utoljára használtam egy bőrgyógyász javaslatára. Akkoriban kezdődött nálam a pattanásos tinédzser korszak, az arcom tele volt javarészt fehér mitesszerekkel, göbökkel, amiket ha megpiszkáltam gyulladt pattanásokká alakultak. Emlékszem, amikor először bekentem vele az arcom, babapopsi simává varázsolta (valószínű az erős szárító hatása miatt, ami elszívte az összes “zsírt”), de aztán 3 nap használata után az egész arcom hámlani kezdett. Ugyan a gyulladt pattanásokat eltűntette, de a feher dudorokkal nem csinált semmit. Akkoriban fiatal voltam, nem értettem a bőrápoláshoz, de így mai fejjel egyszerűen nem tudom felfogni, hogy egy bőrgyógyásznak hogy jutott eszébe felírni komedókra ezt a krémet..

Később, mikor a fehér mitesszereket felváltották a gyulladt pattanások, eszembe jutott hogy van ez a krém és mivel lejárt a réginek a szavija, beruháztam egy újra. Kár volt. A gyulladt pattanásaimmal nem csinált semmit, de az arcom ismét hámlani kezdett...

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2019. március 29.

betty23

2019. március 25.

update2: Régen nem használtam, de mostanában sajnos újra pattanásos vagyok, így ismét használatba vettem. Én hülye elfelejtettem, hogy előző nap radíroztam az arcom. Kb. 2 perc múlva a felvitt területeken vérvörös lett az arcom. Gyorsan alaposan lemostam, panthenol spray-el bekentem, szerencsére hamar lehúzta nagyjából a pirosságot. Nem tudom, hogy "megégette"-e a bőröm a benzoyl peroxide, de az tuti, hogy jobban fogok ilyesmire figyelni a jövőben. Ezt csak azért osztom meg itt, hogy ti óvatosabbak legyetek! Nem pontozom le, mert ez az én felelőtlenségem volt!

update: Bármennyire is hatásos, elváltak útjaink. A benzoyl peroxide öregíti a bőrt, szóval csak akkor szándékozom használni a jövőben, ha a teafaolaj sem segít, ami még nem okozott csalódást. Ettől független nem rontom le az értékelésemet, mert valóban használ, de állandó használatra számomra felejtős.

Hála az égnek nem túl problémás a bőröm, de néha előfordul, hogy kirügyezik az arcom. Hetente néhány alkalommal használom megelőzésképpen azon területeken, ahol hajlamos vagyok kipattogni. Valóban szárít, ezért én NAGYON keveset használok belőle, így nem hámlik le a fél pofám. Én csak ajánlani tudom.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. március 25.

Pkkrisztike

2019. március 19.

Régóta használom. Nekem bevállt! Szépen eltünteti a pattanásokat, bár egy kicsit mintha szárítaná az arcomat.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. március 19.

Cshajni

2019. február 17.

10 éve szenvedek a pattanásoktól, és sajnos el is kaparom. Eddig ez az egyetlen olyan krém ami hosszabb távon is nagyon hatásos számomra. Pár nap alatt leszárítja a sebeket és a pattanásokat. Nem csak a meglévőeket tünteni el hanem azt vettem észre, hogy ritkábban jön új pattanás. Több hónapja használom teljesen hibátlan a bőröm, nekem nem szárította nagyon a bőröm(csak amennyire kellett). Ilcsi csipkebogyós hidratáló krémet használtam mellé, nagyon keveset.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2019. február 17.

Nikolaj

2019. február 6.

Nem segített sajnos semmiben, sehogy. Sok tippet, praktikát olvastam vele kapcsolatban de sajnos sikertelen volt. Nekem az azelain sav vált be a pattanásokra és az utánuk maradó hegekre.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2019. február 6.

KozmaNikolett2001

2019. január 9.

Egy ismerősöm véleménye alapján próbáltam ki mert neki nagyon bevált. :( Viszont nekem nagyon csúnya allergiás reakciót váltott ki így nálam ez csak egy csillag:(

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2019. január 9.

Emulgeálószerek: Laureth-9

A ma ismert leghatásosabb helyi (vagyis külsőleg, a bőrre kenendő) pattanás elleni hatóanyag. Az Európai Unióban a benzoil-peroxid tartalmú krémek gyógyszernek minősülnek és patikában kaphatóak, Amerikában azonban szabadon vásárolhatóak. A tipikusan alkalmazott koncentráció 2,5% és 10% között van.

A benzoil-peroxid hatásos baktériumölőszer, mely képes a pattanásokat leggyakrabban okozó P. acnes baktérium megölésére. Hatékonysága a receptköteles antibiotikumokéhoz hasonló, sőt hatékonyabb is, és nagy előnye, hogy a benzoil-peroxid ellen a baktériumok nem lesznek rezisztensek, vagyis ellentétben az antibiotikumokkal, ha egyszere használ, akkor mindig használ.

A benzoil-peroxid hátránya, hogy egyrészt erősen szárító, a bőrt irritáló hatása van, így még zsíros bőrűeknek is célszerű egy jó hidratáló krémet használni mellette. További hátránya, hogy a benzoil- peroxid elősegíti a káros szabad gyökök keletkezését a bőrben, ami a bőr kollagén lebomlását, azaz öregedését gyorsítja, így csak ha más nem használ, akkor érdemes a benzoil-peroxidhoz fordulni.

Forrás: cosmeticscop, futurederm