Egyéb

Ár:   2000 Ft   Kategória:   Patikai gyógykrémek, termékek
Kiszerelés:   50 g   Bőrtípus:   Kombinált, Zsíros
Lelőhely:   patikák   Bőrprobléma:   Pattanások (acne)

A krémet feltöltötte: sam, az összetevőket feltöltötte: crazy cat lady, Módosítva: 2014. július 9.

Ár:   2000 Ft
Lelőhely:   patikák
Kategória:   Patikai gyógykrémek, termékek
Bőrtípus:   Kombinált, Zsíros
Bőrprobléma:   Pattanások (acne)

Az Akneroxid 50 mg/g gél az akne kezelésére szolgáló gyógyszer, melyet a bőrre kell felvinni.
A közönséges akne (acne vulgaris) kezelésére szolgál.
Az Akneroxid 50 mg/g gél hatóanyaga a benzoil-peroxid. E hatóanyag elöli az aknét előidéző baktériumokat és csökkenti a faggyútermelést, így csökkenti a bőr zsírosságát. Emellett az Akneroxid gél bőrre gyakorolt enyhe hámlasztó hatása segít meggátolni a pórusok elzáródását és a hegesedést.

Összetevők: Benzoil-Peroxid, Etiléndiamin-Tetraecetsav, Sodium Hydroxide, Carbomer 940, Makrogol-Lauril-Éter, Tisztított Víz

vszlau

2020. február 14.

Nemrég kezdtem el használni, de már most látni mekkora a változás. Eddig semmi nem javított ennyit az arcomon mint ez a csodakrém zindaclin géllel együtt írta ki a bőrgyógyászom+antibiotikummal.
Nagyon jól használ eddig, remélem így is marad!😊

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2020. február 14.

Nagyon jól használ eddig, remélem így is marad!😊

szbfruzsi

2019. november 24.

Szuperül működik, de elején nem figyeltem és pár törölközőt ágyneműt és ruhát jól kimart. Anyagok színét kiszedi, figyelni kell.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. november 24.

Bettii98

2019. november 9.

Az első 3 napban sunyin semmilyen hatása nincsen. Majd a negyedik naptól jön a bőr kiszáradása(úgy, hogy az ujjam, amivel felkentem az is kiszárad, hiába megmostam felkenés után)több bőr alatti, kinyomhatatlan nagy pattanás. Háton elmulasztotta a pattanásokat, viszont nagyon durván kiszárította, úgy hogy viszketett tőle a hátam. Biztos, hogy nem újra vevős.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2019. november 9.

veresbetti

2019. október 14.

Lassan 4 hónapja használom, szinte minden este, ha nem akkor azért, mert "spa" nap van és a sok arcpakolás után elég a hidratáló. Teljesen rendbe rakta az arcom, még a mensi előtti hormonális undorító-1hétigérő-fájdalmas aknekat is simán leviszi, sőt újabban már meg sem jelennek. Ha még is esetleg megjelenne egy patti véletlenül, nappalra is kenhetem arra a kis területre, a fenyvedo es az alapozó is elbirja. Azon kevés termék egyike ami mindig lesz itthon.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. október 14.

pappveronika30

2019. október 8.

Gimnázium óta szenvedek kisebb nagyobb hormonális pattanásoktól amik a mai napig elő jönnek... semmi nem használt teljesen és látványosan. Most neki kezdtem egy más arcápolási rutinnak, Cerave hidratáló lemosó, La Roche Posay cicaplast krém, és a végen ebből rakok a kialakult vagy kialakuló pattanásokra, acne-ra. Nem tudom hogy ez használt vagy összességében de nincs 1db pattanásom sem, teljesen tiszta, egészséges színe van, alapozót el is felejthetem.
Fontoa hogy nem szabad kinyomni a pattanást mielőtt ezt felrakjuk mert tényleg másnapra eltunteni a 80%-at anelkul hogy megnyomnánk és így folt se marad utána :)

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2019. október 8.

Renipici96

2019. szeptember 5.

Masodszor probalkozok vele. Tudtam eloszor is hogy szaritani fog, stb, de nagyon durva volt. Elhasznaltam a hatamra, mert sajnos ott is tele voltam pattanassal. Azt nagyon szepen rendbe hozta, azota se borzalom a hatam, max 2-3 pattanas van rajta.
Az arcom meg mar nagyon nagyon durva lett, orvosra var, accutanra, de koltozok el magyarbol, nem akarok itt belekezdeni a kuraba, igy gondoltam veszek ujra ilyet, es nem adom fel. Most igy masodszorra nem jott elo olyan reakcio, igen, durva tapintasu volt a borom, de bar nem hamlott. Mar 2 hete hasznalom minden este, amino acid szerum utan, es ra meg hidratalok. Mar pozitiv hatas, hogy reggel nem 5-6 pattanasra ebredek, csak 2-3 -ra :) remelem idovel meg jobb lesz.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2019. szeptember 5.

Schuszter

2019. május 25.

Kb. egy hónapja használom, eddig jó eredményekkel. Hidratálót tényleg kötelező mellé használni, mert nagyon szárítja a bőrt.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. május 25.

Dettolka

2019. május 17.

Én maximumra értékelem a hatékonyságát, mivel a pattanások mellett egy komolyabb házi kezelésre, prevencióra is használom. Nevezetesen ez a tályog! Évekig keserítette meg az életem a fülem mögötti részeken, nem egy kis műtéti beavatkozásra került sor miatta :/ Amióta az akneroxiddal kenegetem, nem jött elő a probléma (ennek már negyedik éve, előtte két évente szinte kötelező jelleggel jelent meg). Szóval részemről ez a krém csodaszer titulusú :) Pattanásokra is szoktam használni, általában esténként... Reggelre mindig lelapul vagy teljesen eltűnik! Szárít valóban, de így az arcom egy-egy pontján egyáltalán nem találom zavarónak a dolgot.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. május 17.

kicsikacsa

2019. május 10.

Nálam ez tényleg csodaszer. 2,5 év próbálkozásai után végre valami, ami tényleg hatásos és teszi a dolgát. Semmi cicoma, csak egy puritán krém. 2 hete használom már, a javulás nagyon látványos. A meglévő pattanásaim eltűntek, a régi nyomok pedig elkezdtek halványodni, illetve zsugorodni. Új pattanások nem jelennek meg!

Hozzáteszem, hogy erős cuccról beszélünk. Két egymást követő éjszaka a 2. és 3. napon is szérum után (azt hiszem az apad101 volt az) már ezt tettem fel, és rá a hidratáló. Teljesen leégett a bőröm, reggel húzódott, nagyon száraz volt, piroslott. Egy hétig eltettem a krémet és megfogadtam, hogy okosabban csinálom, és nem leszek izgatott a hatástól, inkább türelmesen lassan kivárom. Azóta így használom: 2% szalicilsav szérum, rá a hidratáló, majd a hidratálóra teszem ezt a krémet. Az irritáció megszűnt, a hatékonyság és pozitív hatás maradt. Nagyon boldog vagyok.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. május 10.

QueenOfDisaster

2019. március 18.

Még nem használom túl régóta, de jelentősen javult a bőröm összességében. A legnagyobb meglepetést akkor okozta, mikor kijött két nagyobb pattanásom, reggel kentem rájuk egy picikét belőle és dél körül már csak egy piros folt maradt belőlük.

Update: a barátságunk rövid ideig tartott. Már csak 2-3 alkalommal használom egy héten, mert egyre jobban kiszárítja a bőröm és borzalmasan hámlik tőle. Egy nap többször is használok hidratáló arckrémet, de olyan, mintha nem csinálnék semmit. Legszívesebben nem használnám, de reménykedek benne, hogy mire kontrollra megyek tényleg lesz is eredménye ennyi kínlódás után.

Update: megtaláltam a krémet, amivel nekem a legjobban működik eddig. Az Eveline Hydra Impact 360° regeneráló éjszakai krémje megmentett.

Update: az orvosommal közös megállapodás alapján másra váltottunk, mert nekem annyira nem hatott jól.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2019. március 18.

Emulgeálószerek: Laureth-9

A ma ismert leghatásosabb helyi (vagyis külsőleg, a bőrre kenendő) pattanás elleni hatóanyag. Az Európai Unióban a benzoil-peroxid tartalmú krémek gyógyszernek minősülnek és patikában kaphatóak, Amerikában azonban szabadon vásárolhatóak. A tipikusan alkalmazott koncentráció 2,5% és 10% között van.

A benzoil-peroxid hatásos baktériumölőszer, mely képes a pattanásokat leggyakrabban okozó P. acnes baktérium megölésére. Hatékonysága a receptköteles antibiotikumokéhoz hasonló, sőt hatékonyabb is, és nagy előnye, hogy a benzoil-peroxid ellen a baktériumok nem lesznek rezisztensek, vagyis ellentétben az antibiotikumokkal, ha egyszere használ, akkor mindig használ.

A benzoil-peroxid hátránya, hogy egyrészt erősen szárító, a bőrt irritáló hatása van, így még zsíros bőrűeknek is célszerű egy jó hidratáló krémet használni mellette. További hátránya, hogy a benzoil- peroxid elősegíti a káros szabad gyökök keletkezését a bőrben, ami a bőr kollagén lebomlását, azaz öregedését gyorsítja, így csak ha más nem használ, akkor érdemes a benzoil-peroxidhoz fordulni.

Forrás: cosmeticscop, futurederm