Egyéb

Ár:   2000 Ft   Kategória:   Patikai gyógykrémek, termékek
Kiszerelés:   50 g   Bőrtípus:   Kombinált, Zsíros
Lelőhely:   patikák   Bőrprobléma:   Pattanások (acne)

A krémet feltöltötte: sam, az összetevőket feltöltötte: crazy cat lady, Módosítva: 2014. július 9.

Ár:   2000 Ft
Lelőhely:   patikák
Kategória:   Patikai gyógykrémek, termékek
Bőrtípus:   Kombinált, Zsíros
Bőrprobléma:   Pattanások (acne)

Az Akneroxid 50 mg/g gél az akne kezelésére szolgáló gyógyszer, melyet a bőrre kell felvinni.
A közönséges akne (acne vulgaris) kezelésére szolgál.
Az Akneroxid 50 mg/g gél hatóanyaga a benzoil-peroxid. E hatóanyag elöli az aknét előidéző baktériumokat és csökkenti a faggyútermelést, így csökkenti a bőr zsírosságát. Emellett az Akneroxid gél bőrre gyakorolt enyhe hámlasztó hatása segít meggátolni a pórusok elzáródását és a hegesedést.

Összetevők: Benzoil-Peroxid, Etiléndiamin-Tetraecetsav, Sodium Hydroxide, Carbomer 940, Makrogol-Lauril-Éter, Tisztított Víz

Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre

Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre
bibi24

PatakiBoglarka

2022. április 16.

Nagyon hatásos kis cucc a pattanások ellen, viszont nagyon erős is, ésszel kell használni. A törcsik színék sajnos tényleg kiszedi :(

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2022. április 16.

AmaraMagnolia

2022. március 25.

Életem krémje. Nagyon sok és durva hormonális aknés pattanásaim voltak. Rengeteg krémet kipróbáltam, de bármit csináltam nem segített. Aztán kipróbáltam ezt is minden mindegy alapon nagy elkeseredettségemben és konkrétan megmentett. Kb fél év alatt nagyon szépen feljavította a bőröm. Már régóta használom, több éve és szép tiszta lett az arcom, nincsenek aknés gyulladt patik maximum nagyon ritkán a mensim idején 1-2 de azok sem olyan durvák. A hegeimet és pigment foltjaimat szinte mindet eltűntette vagy max csak halványan látszanak imitt-amott. De végre nem kell nyomkodni a fejemet minden nap, minden héten, sokkal kisimultabb vagyok és az az 1-2 kisebb pati nem oszt nem szoroz. Amit fontos megjegyeznem még, hogy nagyon tudja szárítani a bőrt, szóvap hidratáló krém mellé kell. Én este kenem be ezzel zuhany után, reggel pedig arcot mosok és utána hidratáló krémet teszek fel sminkelés előtt.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2022. március 25.

lady0001020

2022. február 4.

Semmit nem csinál a pattanásokkal, írják az okos bőrszakértők, hogy jaj mennyire kell vigyázni vele mert milyen erős, nos nekem semmit nem produkált pedig érzékeny bőröm van.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2022. február 4.

silverin

2022. január 22.

Nekem bevált.
Aránylag kevés pattanásom szokott már lenni, de azok is zavarnak, ezért is próbáltam ki ezt a krémet.
Kb 2 hónapja használom, minden második nap az arcom nagy részére, nem használok túl sokat, vékony rétegben szoktam felkenni.
Néhány perc után lemosom, mert az elején azt tapasztaltam ha sokáig rajta hagyom nagyon szárít.
Most két hónap után már látható is a hatása, jóval ritkábban jön ki rajtam pattanás, és az is halványabb, kisebb.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2022. január 22.

Nekem bevált.

ldoori

2022. január 14.

Imádom! Sajnos 30 évesen is pattanásokkal küzdök, sokszor hatalmasakkal, duplákkal.
Ha rendszeresen használom a krémet, gyönyörű az arcom és maximum reggelre apró fehér, azonnal kinyomható pattik lesznek, de ég és föld.
Heti 2-3x 1 órát van fent az arcomon, aztán lemosom.
Nagyon kell vigyázni minden textilre, mert mint a domestos, pillanatok alatt kiszedi a színt bármiből! Lemosásnál is nagyon alaposnak kell lenni, különben minden törölköző kuka.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2022. január 14.

Heti 2-3x 1 órát van fent az arcomon, aztán lemosom.

Enca

2021. december 25.

Mindig van itthon, csak pattanásra használjuk, mert nagyon szárít.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. december 25.

Mindig van itthon, csak pattanásra használjuk, mert nagyon szárít.

bombi

Korcsoport: < 18
2021. október 31.

Bőrgyógyász ajánlotta ezt a krémet, aknés bőrömre. Én esténként használom, vékonyan felkenem és reggel lemosom. Én használata kezdetétől így alkalmaztam, elején szépen ki is marta az arcom, nagyon csípett, már egészen hozzászokott a bőröm, nincs ez a probléma, viszont szemkörnyéken hajlamos kiszárítani mai napig. Nagyon szépen lehúzza a gyulladást, egyenletesebbnek érzem a bőrömet. Azért adok 4 csillagot, mert narancssárgán kiszívja a textíliák színét, így érdemes óvatosnak lenni, mihez érünk hozzá. (két ágyneműgarnitúrát és számos ruhadarabot tett tönkre)

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: < 18 |  Dátum: 2021. október 31.

pviviana

2021. október 19.

Ez szuperjó krém, kár, hogy tinikoromban nem mondta senki, hogy létezik.. gyors megoldás a pattanásokra, amikkel minden hónapban megküzdök. Vigyázni kell vele, mert szárít erősen, de ha odafigyelek a megfelelő hidratálásra, akkor nincs gond. Este használom, másnapra leszárítja a pattanást. Csak jót tudok írni róla, biztos, hogy mindig lesz itthon belőle. Én csak a pattanásos részekre teszek belőle, nem az egész arcomra, hiszen máshol nem igénylem, hogy ennyire szárítson. Nem mosom le, csak másnap reggel.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. október 19.

ctsp3r

2021. október 13.

spot treatmentként használom, nem mosom le, nem irritál és szépen lehúzza a pattanásokat.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2021. október 13.

UnicornsOfLove

2021. október 4.

Az akne egy borzasztóan összetett dolog, ezer és egy oka lehet. A bőrünk, mint legnagyobb szervünk állapotát több tényező befolyásolja, többek között a hormonrendszer, idegrendszer, bélrendszer. Nehéz rájönni a kiváltó okokra sokszor (góc, PCOS, IR, stressz, étkezés, ásványianyaghiány, életmód?) viszont mindenképp meg kell keresni, ha tartósan meg szeretnénk szabadulni az aknétól.

Nos míg én keresem az okokat, addig se hagyhatom így a fejem 😀, szóval beneveztem a sokat dicsért Akneroxidra. Tavaly kezdődött a bőröm megőrülése. Kisvártatva megvettem ezt a krémet is, de mivel akkor még nem tudtam jól használni, nagyon szétszárította a bőröm, mint szinte mindenkinek. Elég csúnya volt, és nem is használtam többet. Idén megtaláltam a Skinsmartos videót, azóta én is a lemosós módszerrel használom, körülbelül 25-45 percet hagyom fent. Alapvető funkciója a megelőzés: tartós használattal elpusztítja a cutibacterium acnes bacikat, így nem alakul ki akne, különös tekintettel a gyulladt, cisztás változatára. De spot teratmentnek is jó, mivel hatásmechanizmusából fakadóan elpusztítja a baktériumokat, így a már kialakult, netalántán kinyomott, megkínzott és széttrancsírozott pattin is képes csodás hatást kifejteni. Tapasztalataim:

1. HÓNAP
Alapvetően naponta-kétnaponta szoktam használni pakolásként ugye és helyileg (akkor nem mosom le). Spot treatmentként nagyon hamar segít megszüntetni a pattanást és meggátolni, hogy még nagyobb és gyulladtabb legyen. Az elején volt egy nagyon kicsi irritáció az érzékeny bőrömön, de nem volt vészes. Az mindenképpen fontos, hogy kis mennyiséget kell felkenni, ugyanolyan hatékony. És csakis csontszáraz bőrre! Mármint olyan értelemben, hogy a vizes bőrrel érintkezve nagyon irritatív, sokkal irritatívabb! Az is jó, ha reggel használjuk arclemosás előtt, vagy akkor, amikor már átzsírosodott a bőrünk, hogy ezzel is védjük. Egy hónap után még mindig vannak pattanásaim, de kevesebb és nem cisztásak már, vagy csak 1-2. Állítólag három-négy hónap is lehet, mire a benzoyl peroxid kifejti a hatását, szóval türelmesnek kell lenni és egy idő után csak szintentartásra használni hetente egyszer vagy kétszer, ha már eljutunk arra a szintre. Sajnos a börőregítő hatása nem kóser, de inkább ez mint az isotretinoin vagy a pattanásos bőr és az állandó szorongás, én úgy gondolom.

2. HÓNAP
Minimális pattanás, jelentem, egyéni adottságoknak megfelelően használva a krém működik! Nem irritál már, viszont volt, hogy bátrabb voltam és arclemosás után egyből felkentem, még nedves bőrre. Na akkor azért kipirosodott a bőröm 😀 Viszont vigyázni kell vele, mert ha túl sokat kenünk fel, vagy túl gyakran és nem bírja a bőr és megégeti (peroxid lévén), akkor könnyen egy csúnya hiperpigmentáció lehet a vége, azzal meg ugye a fene sem akar vesződni.

3. HÓNAP
Nem használtam már minden nap, egy héten csak párszor, viszont tényleg nagyon hatásos. Nincs már pattanásom. A lemosós módszer nagyon jól működik.

4. HÓNAP
Már alig használom, átállok inkább a retinalra és hát felbátorodtam, hogy már eltűntek a pattik. Hosszútávon a retinoidok jobb befektetésnek bizonyulnak, viszont hosszú az út odáig, mire annak látható hatása lesz. Ha újra olyan kétségbeejtő lenne a helyzetem, mint tavasszal, biztos, hogy ezért nyúlnék instant megoldásként, nagyon sokat segít és viszonylag nagyon hamar!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. október 4.

1. HÓNAP

2. HÓNAP

3. HÓNAP

4. HÓNAP

Emulgeálószerek: Laureth-9

A ma ismert leghatásosabb helyi (vagyis külsőleg, a bőrre kenendő) pattanás elleni hatóanyag. Az Európai Unióban a benzoil-peroxid tartalmú krémek gyógyszernek minősülnek és patikában kaphatóak, Amerikában azonban szabadon vásárolhatóak. A tipikusan alkalmazott koncentráció 2,5% és 10% között van.

A benzoil-peroxid hatásos baktériumölőszer, mely képes a pattanásokat leggyakrabban okozó P. acnes baktérium megölésére. Hatékonysága a receptköteles antibiotikumokéhoz hasonló, sőt hatékonyabb is, és nagy előnye, hogy a benzoil-peroxid ellen a baktériumok nem lesznek rezisztensek, vagyis ellentétben az antibiotikumokkal, ha egyszere használ, akkor mindig használ.

A benzoil-peroxid hátránya, hogy egyrészt erősen szárító, a bőrt irritáló hatása van, így még zsíros bőrűeknek is célszerű egy jó hidratáló krémet használni mellette. További hátránya, hogy a benzoil- peroxid elősegíti a káros szabad gyökök keletkezését a bőrben, ami a bőr kollagén lebomlását, azaz öregedését gyorsítja, így csak ha más nem használ, akkor érdemes a benzoil-peroxidhoz fordulni.

Forrás: cosmeticscop, futurederm