Egyéb

Ár:   2000 Ft   Kategória:   Patikai gyógykrémek, termékek
Kiszerelés:   50 g   Bőrtípus:   Kombinált, Zsíros
Lelőhely:   patikák   Bőrprobléma:   Pattanások (acne)

A krémet feltöltötte: sam, az összetevőket feltöltötte: crazy cat lady, Módosítva: 2014. július 9.

Ár:   2000 Ft
Lelőhely:   patikák
Kategória:   Patikai gyógykrémek, termékek
Bőrtípus:   Kombinált, Zsíros
Bőrprobléma:   Pattanások (acne)

Az Akneroxid 50 mg/g gél az akne kezelésére szolgáló gyógyszer, melyet a bőrre kell felvinni.
A közönséges akne (acne vulgaris) kezelésére szolgál.
Az Akneroxid 50 mg/g gél hatóanyaga a benzoil-peroxid. E hatóanyag elöli az aknét előidéző baktériumokat és csökkenti a faggyútermelést, így csökkenti a bőr zsírosságát. Emellett az Akneroxid gél bőrre gyakorolt enyhe hámlasztó hatása segít meggátolni a pórusok elzáródását és a hegesedést.

Összetevők: Benzoil-Peroxid, Etiléndiamin-Tetraecetsav, Sodium Hydroxide, Carbomer 940, Makrogol-Lauril-Éter, Tisztított Víz

Lona22

2021. április 17.

A titka: Csak pattanásra vidd fel! Én rajtahagyom egész éjszakára, nekem nem szárítja ki a bőröm. Viszont valakinek csak úgy válik be, ha 10 perc után lemossa. Amit érdemes elkerülni: Egész arcra nem szabad kenni, mert irritációt okoz. Mivel fényérzékenyít, érdemes fényvédőt is használni mellé. A pattanásokkal 1-2-3 nap után elbánik.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2021. április 17.

Szjohanna

2021. április 16.

Pattanásokon nagyon hatásos, szárít rendesen, úgyhogy azért vigyázni kell vele. Heti3-4-szer szoktam este felvinni kifejezetten a pattanásokra kenve, reggel pedig lemosom..A kicsi pattik eltűnnek egy éjszaka alatt , a nagyokon meg lejjebb megy a duzzanat, pirosság. Ha nem bírom ki és kinyomok egy pattanást, akkor ezzel szoktam fertőtleníteni, nem tudom ez mennyire kóser mondjuk

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2021. április 16.

Lilko0212

2021. április 10.

Skinsmart videóban láttam, meggyőzött amit mondtak róla. Már negyon el voltam keseredve, mert borzaszó csúnya volt az arcom (főleg oldalt). Szerencsére nagyon tudatosan és fokozatosan vezettem be a rutinomba. Eleinte 5-7 perceket hagytam fent majd lemostam. Tudni kell, hogy ez a krém nem azonnal csinál csodát egyik napról a másikra. Fokozatosan javult a bőröm. 6 hónapja haszálom, mostanta elképesztő eredményt értem el. Sima lett az arcom, szinte nincs is pattanásom már. Csoda ez a krém. De okosan kell hasznáni, mert csúnya dolgokat lehet vele művelni a bőrrel.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2021. április 10.

Vivioo

2021. április 9.

Kombinált bőrtípusom van, este használom ezt a krémet a pattanások, melyek így 1-2 napon belül eltűnnek.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. április 9.

vikikiwi

2021. április 3.

még tesztelgetem, de eddig jól működik. este használom vagy úgy, hogy felkenem a hidratáló alá a problémásabb területekre és teljesen rajtahagyom így egész éjszakára, vagy spot treatmentként az esti rutint megelőzően, akkor nem masszírozom bele csak rajtahagyok egy pöttyöt.
a hosszú távú hatásairól nem tudok még beszámolni, de a gyulladt pattanásokat kinyomhatóvá teszi, a sebekre és hegekre is jó.
a zsírosabb területeken szoktam használni, egyelőre negatív mellékhatását nem tapasztaltam, enyhe hámlás és pirosság, de az normális

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2021. április 3.

truska26

2021. március 25.

Skinsmart oldaláról tévedtem a krém hatókörébe. Lemosósan használom reggelente. Felkelek, felkenem a problémás részekre, követem a reggeli rituálém... Lemosom és jön a reggeli tudatos rutin. Sokkal kevesebb a ragya a fejemen, gyorsabban múlik. Hátamon is használtam már, ott fennhagytam éjszakára, nem okozott gondot. Óvatosan és okosan kell vele bánni és kellően okos rutin kell mellé, nekem sose okozott irritációt.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. március 25.

peterbenko

2021. március 24.

Csodaszer!!De tényleg.23 éves vagyok,6 éve küzdök csúnya és mély pattanásokkal,sokmindent kipróbáltam már...Hezitálkodva vettem meg még az első tubusom tavaly novemberben,elején még érzékenyebb volt rá a bőröm,de fokozatosság elvével élve hozzászokott.Bátorkodva regisztráltam és véleményezem.Azóta is egy maximum két nap alatt leviszi a gyulladt pattanásokat!(Már egyátalán nem jellemző,hogy előjön)
Egyébként esténként 1x de utána erős hidratálót használva alkalmaztam.Ruhákra vigyázzatok...
23/f

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2021. március 24.

23/f

kattja

2021. március 20.

Csodaszer! Hamar lenyugtatja a belső, gyulladt pattanásokat- de mióta használom már nem jelennek meg ilyen pattanások. Miután kinyomok vételtlenül egy pattit szoktam használni😅 és kiválóan megelőzi a gyulladást😊

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2021. március 20.

Buklika

2021. március 16.

Az arckencéket általában nem mosom le a kezemről, hanem még elkenem a kézfejemen a maradékot. Az akneroxidot két ujjammal szoktam feltenni az arcomra, amitől az ujjbegyeim tapintása furán púderesen matt. Tegnap rájöttem, hogy pedig alaposan le kell mosni a mancsomról a peroxidot, mert: nyakpiszkálás közben tudatlanul belekentem az ujjbegyeimet a felsőmbe, így a kedvenc otthoni pólómat is tönkrevágtam, kíméletlenül kifakította, és most vérzik miatta a szívem.

Pakolásként szoktam használni, kb 20-40 perc után le szoktam mosni. A pattanások utáni bőrpírt az első használat után is leviszi, emiatt nagyon hasznos kozmetikum nálam.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. március 16.

Esztella96

2021. március 3.

Fogamzásgátló elhagyása után sok-sok hónapon át küzdöttem rengeteg pattanással, alapozó, púder és korrektor nélkül ki sem léptem utcára. Nagyjából 1 év alatt kialakult egy elég összetett rutinom miután elkezdtem tanulmányozni a skinsmart és okosszépség oldalait.
Mára alapozót már abszolút nem kell használnom, de 1-2-3 pattanás mindig van, maszkozás óta meg pláne... Utolsó mentsváram volt ez a termék.
Még csak 1 hónapja használom, de az összes pattanás elmúlt. Ahol felkenem, a környékén piros lesz a bőröm, de lemosás és hidratálás után ez elmúlik, így nekem ez ennyit bőven megér.

Tipp : Ha kombinált bőröd van, semmiképp ne használd egész arcra fenthagyósként, nekem két módszer vált be:
1. Spot-treatmentként estére fenthagyom, de csak a pattanásokon!
2. Egész arcra kenem, de 5-10 perc után le is mosom.

Bőségesen hidratálj utána, mert rettenetesen szárít, ami hosszútávon még erősebb faggyútermelésre kényszeríti a bőröd!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. március 3.

1. Spot-treatmentként estére fenthagyom, de csak a pattanásokon!
2. Egész arcra kenem, de 5-10 perc után le is mosom.

Emulgeálószerek: Laureth-9

A ma ismert leghatásosabb helyi (vagyis külsőleg, a bőrre kenendő) pattanás elleni hatóanyag. Az Európai Unióban a benzoil-peroxid tartalmú krémek gyógyszernek minősülnek és patikában kaphatóak, Amerikában azonban szabadon vásárolhatóak. A tipikusan alkalmazott koncentráció 2,5% és 10% között van.

A benzoil-peroxid hatásos baktériumölőszer, mely képes a pattanásokat leggyakrabban okozó P. acnes baktérium megölésére. Hatékonysága a receptköteles antibiotikumokéhoz hasonló, sőt hatékonyabb is, és nagy előnye, hogy a benzoil-peroxid ellen a baktériumok nem lesznek rezisztensek, vagyis ellentétben az antibiotikumokkal, ha egyszere használ, akkor mindig használ.

A benzoil-peroxid hátránya, hogy egyrészt erősen szárító, a bőrt irritáló hatása van, így még zsíros bőrűeknek is célszerű egy jó hidratáló krémet használni mellette. További hátránya, hogy a benzoil- peroxid elősegíti a káros szabad gyökök keletkezését a bőrben, ami a bőr kollagén lebomlását, azaz öregedését gyorsítja, így csak ha más nem használ, akkor érdemes a benzoil-peroxidhoz fordulni.

Forrás: cosmeticscop, futurederm