Egyéb

Ár:   1390 Ft   Kategória:   Egyéb

A krémet és az összetevőket feltöltötte: tenyitomi, Módosítva: 2013. április 18.

Kategória:   Egyéb

5000 éves recept alapján készült fluoridmentes, habzásmentes, színezék és tartósító nélküli Ájurvedikus hozzávalókból. Friss leheletet biztosít,segít eltávolítani a lepedéket, egészségesen tartja az ínyt és a fogakat.15 értékes gyógynövényt tartalmaz. Az illóolajok esszenciális forrásból valók. BDIH minősítésű.

simpleman

Korcsoport: >54
2020. január 4.

Kb. az egyetlen fogkrém, ami nem tartalmaz haszontalan összetevőket. A Himalaya Herbalból csak az egyetlen - Indiában készülő - ért valamit, de napjainkra az is felhígult: gyógynövénytartalma csökkent, a szintetikus összetevők aránya nőtt.
Ez a fogkrém azért jó, mert a németeknek készítik Euróért. Nem tömegtermék. Van benne egy csomó gyógynövény. Fogmosás után két-három öblítéssel kiöblíthető a száj. Nincs benne az a fehér, habzó valami, amit gyakorlatilag alig lehet kiöblíteni a többi fogkrémmel való fogmosás után.
Ez a Mild változat. Ezt használom. A Classic változat sokaknak erős lehet. Ezekben tényleg sok gyógynövény van.

(A Daburok is tele vannak SLS-sel, még ha Indiából veszed, akkor is. Az indiai "nagyon egészséges" fogkrémek meg tele vannak alumíniummal, a "szuper gyógynövényes" fogporok meg még jobban. Ott más a törvénykezés, más a szabályozás.)

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: >54 |  Dátum: 2020. január 4.

andi123

2015. július 6.

Tényleg nem rossz ez a fogkrém, bár nekem egy kicsit erős az íze. Az összetevői is jók, mivel ez egy natúr fogkrém és egyáltalán nem habzik. Erre fel kell készülni. A legnagyobb előnyét én akkor éreztem mikor reggel felkeltem és egyáltalán nem volt lepedékes a fogam, ami sajnos más fogkrémek után előfordult. Eltűnt a DM-ből, gondolom már nem forgalmazzák az ára miatt, vagy mert nem volt rá kereslet...
Ami miatt én még sem rajongok ezért a fogkrémért az csak azért van, mert ennél sokkal-sokkal jobb natúr (!) fogkrémek vannak pl. az Argital fekete fogkémje, ami fényévekkel jobb, mint ez. Viszont van aminél meg sokkal jobb, mint pl. a Weleda körömvirágos fogkrémje. De mivel nagyon jó ezért megkapja az 5 csillagot!
Illetve: aki un. hagyományos mentolos, fluoridos fogkrémek után vesz ilyet, az készüljön fel, hogy nagyon más lesz! Gyógynövényes íze van.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2015. július 6.

vrgram

2015. június 29.

Nagyszerű fogkrém, én már a patikában vásárolom, bármelyik patika be tudja szerezni. Az 5000 éves recept meggyőző.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2015. június 29.

tenyitomi

2015. január 23.

2013.04.07.Mint újdonságot /Ájurvéda/ki kellett próbálni.Az íze számomra kellemes,de nem hasonlítható semmilyen eddig használt f.kr.-hez,már eléggé untam az eddig megszokott mentolos ízt, a színe alapján/agyagszürkés/elhiszem hogy tele van hatóanyaggal.Habzást nem kell várni tőle.Mindent egybevetve jól tisztít,sok jó összetevője van,minőségi cucc,bár ezt az ára is tükrözi.Én a DM-ben vettem75ml/2000ft.A neten kicsit olcsóbban is fellelhető.Újravettem,és milyen jól tettem.Nagyon érezni a minőséget a többihez képest.Ez a sok gyógynövény lehúzza a kisebb-nagyobb gyulladásokat,nagyon jól tisztít."Muszáj"lesz állandósítani a használatát.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2015. január 23.

Detti

2014. szeptember 19.

Nekem eleinte furcsa volt, hogy nem habzik, mert korábban nem használtam még sls mentes fogkrémet, de hamar meg lehet szokni. Az ízével nincs bajom, kellemesen mentolos. Én úgy teszem a fogkefére, hogy "elkenem" picit, hogy ne tűnjön el, különben valóban egyben marad és "megszökik". Ha DM fel járok, amikor fogyóban van a fogkrémem, valószínűleg újra fogom venni.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2014. szeptember 19.

Nix

2014. augusztus 18.

1.200-ért sikerült hozzájutnom egy kisebb dm-ben (nem volt leárazva) és csak azért vettem meg mert ez volt az egyetlen fluor mentes fogkrém. Esténként szoktam használni, reggel pedig egy fehérítő fogkrémet. Az illata és íze enyhén mentolos, frissítő, gyógynövényes, viszont a használata nagyon macerás. Az elején csak borsónyi mennyiségekkel próbálkoztam, de eltűnt a fogkeféről, sőt a számból is, olyan mintha mentolos nyállal dörzsölgetném a fogaimat. Ugyanez van, ha nagyobb mennyiséget használok. A tisztaságérzettel fogmosás után nincs gond, de a használatát nem tudom megszokni. Már alig várom, hogy elfogyjon, legközelebb egy Lavera fogkrémet veszek. 3 csillagot azért adok, mert ha nem lenne ez az "eltűnős játéka" akkor jól kijönnénk és ha véletlen megint olyan dm-be tévednék ahol csak ez az egy fajta fluormentes fogkrém van, csak akkor venném újra.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2014. augusztus 18.

betty2525

2014. június 26.

Amióta rátaláltam, imádom ezt a fogkrémet (a Dentomin natúr fogpor mellett). Megbízható, minőségi és nem utolsó sorban valóban hatékony. DM-ben szoktam vásárolni, igaz 1.999.-Ft, de pl. 25%-os kuponnal, csak 1.500.-Ft és sokáig elég. Számomra a tökéletes fogkrém!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2014. június 26.

Nessy

2014. április 9.

A kedvenc fogkrémem a Weleda sós mellett. Talán ez még egy kicsivel jobb is. Az összetétele szerintem magáért beszél....:)
Nagyon keveset kell belőle használni, rá is van írva, hogy koncentrátum és ez valóban igaz! Így már a 2000,- Ft-os vételár sem olyan riasztó. Nem habzik és kicsit csípős, ráadásul is a színe is barna, de még így is tökéletes. Kiválóan frissíti a lehelletet, érzem a fűszerek és gyógynövények fertőtlenítő hatását. Még reggel sem olyan vészes a helyzet.:) Ízében-illatában leginkább a szegfűszeg és a menta dominál. Nem fehérítő fogkrém, de olyan szépen eltávolítja a foltokat és tökéletesen simává teszi a fogakat hogy az eredmény szembetűnő. Kiváló darab, máskor is venni fogom. Először egy kis kiszerelést vettem meg, most már a nagyot használom, abszolút megér minden forintot!!!
(Nekem a Classic verzió van meg, de az összetétele ugyanez, gondolom a Mild kevesebb illóolajat tartalmaz.)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2014. április 9.

Gyulladáscsökkentők: Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Root Extract
Hidratálók: Sorbitol, Glycerin, Symplocos Racemosa Bark Extract

A foszforsav egyik kalciumsója. A kalcium-foszfát alkotórészeket használják kozmetikai és testápolási termékekben, pl. pirosítók, fogkrémek, szemfestékek,  púderek, alapozók, rúzsok és bőrápolási termékek gyártásánál. Szájápolási termékekben használva csiszolja a fogakat, csökkenti a szájszagot, tisztítja és szagmentesíti a fogakat és a szájüreget.

Sorbitol h 1 1

Az eukaliptusz olaja. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint az eukaliptusz illatanyag és bőrkondícionáló. Paula Begoun szerint bár az eukaliptusznak  gomba és baktérium ellenes hatása van a bőrön, irritáló is, főleg sérült vagy epillált bőrfelületen.

A legismertebb eukaliptuszolaj az eukaliptol, amelyet az Eucalyptus globulus leveleiből nyernek ki. Hatása a benne lévő cineolnak köszönhetően antiszeptikus, nyákoldó és hűsítő hatású, köptető és görcsoldó. Hatóanyagai miatt légúti megbetegedések esetén inhalálásra és a fogászatban szájöblítésre használják.

A szegfűszeg olaja. A TruthInAging szerint a szegfűszeg olajnak gomba és baktérium ellenes tulajdonsága is van. A szegfűszegolajban található a kozmetikumokban illatosítóként gyakran használt eugenol, mely bőrirritáló hatású. Lásd szegfűszeg.