Bano

Ár:   699 Ft   Kategória:   Lábápolók
Lelőhely:   DM, Rossmann   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: BabaCica92, Módosítva: 2023. április 24.

Lelőhely:   DM, Rossmann
Kategória:   Lábápolók

A láb, de különösen a sarok külső környezeti behatásoknak és fizikai megterheléseknek egyaránt kitett bőrfelület, mely természetes zsírosodási folyamatának megbomlása után keményedésre, repedezésre hajlamos. A Doktor Sarokbalzsam mindennapi használata a száraz, repedezett bőrt ápolja, puhává varázsolja.

Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre

Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre
bibi24

Hester

2022. augusztus 26.

Szerintem is ez a legjobb termék a kiszáradt sarokra. Én mindig használok lábápolót, mert évszaktól függetlenül zavar, ha látom a kifehéredett, kemény sarkam. Miután egész évben valami haszontalan cuccot használtam, újra visszatértem ehhez; emlékeztem a kamillás, ragacsos illatára, köszönöm a többieknek (lent), hogy rávilágítottak: a citromot érzem :D
(Még annyi, hogy nekem sosem volt a sarkam kirepedve, mert állandóan kenek rá valamit, de lehetséges, hogy arra tényleg nem hatásos, aki viszont csak azzal küzd, hogy egy percig sem tűnik ápoltnak, hidratáltnak a lábfeje, szerintem próbálja ki ezt.)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2022. augusztus 26.

Lilland

2022. július 22.

A tuti termék sarokra! Tényleg ez a legjobb!
Fölkenem este, belemasszírozom a láb bőrébe, zoknit húzok rá, reggelre beszívodik! Lehet eltavolitani ami útban van hiszen ez felpuhítja rendesen! Újjászületik a láb! Érdemes kipróbálni!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2022. július 22.

A tuti termék sarokra! Tényleg ez a legjobb!

daliah

2022. április 29.

Csodaszer, illata, állaga is kellemes.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2022. április 29.

Csodaszer, illata, állaga is kellemes.

nyuszi.pok

2022. március 7.

Csak éjszakára érdemes használni zoknival...és reggelre pihe puha lábikód lesz! Nagyon szeretem és nagyon jó az ára ❣

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2022. március 7.

Kise

2021. október 25.

Este érdemes használni, mert nagyon tömény, zsíros krém. Nekem bevált, még jobban is , mint az előző favoritom, a Scholl Cracked Heel. Két hetente glikolsavval kezelem a sarkam,majd bekenem vékonyan ezzel a krémmel, amelyet egyébként naponta- kétnaponta használok. Olcsó, hatékony, újravevős cucc.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2021. október 25.

Ozsebneni23

2021. szeptember 22.

Számomra érthetetlen, hogy egy sarokbalzsamként kínált termék, hogy lehet ennyire zsíros. Pont az lenne a lényeg, hogy hamar beszívódjon, felszívódjon és ne legyen ragacsos. Ki akar a zsírtól ragadó lábára még zoknit is húzni? Én biztos nem. Nem tudom még mit fogok kezdeni a tubus tartalmával, majd kitalálok valamit. Senkinek nem ajánlom, pénzkidobás. Frissítés; Azóta találtam megfelelő, hatékony és gyorsan beszívódó krémet, kétszer ennyibe kerül, de megéri. Üdv

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. szeptember 22.

H4niko

2021. szeptember 11.

Nekem az az érzés, hogy a lábamon van idegesítő. Túl zsíros, túl vastag.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. szeptember 11.

Nekem az az érzés, hogy a lábamon van idegesítő. Túl zsíros, túl vastag.

eri4

2021. július 13.

Hosszú távon és rendszeresen használva jó krém. Kicsit furcsa, hogy annyira zsíros, csúszós, én felveszem rögtön a zoknit rá, mert nem szívódik be igazán. Van ennél jobb hatékonyságú, a Scholl lábkrémje pl, de sajnos az tele van parabénnel... Az egészség érdekében azt mondom, hogy ezt veszem inkább... :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2021. július 13.

emb1p3

2021. július 11.

Faék egyszerűségű, olcsó, masszív, zsíros krém éjszakára, hogy reggelre csodát tegyen. Az illatát nem gondolták túl, kicsit állott citrombuké, de úgyse szaglászom a lábam álmomban. Mindig kell lennie otthon.

Update: tényleg egyszerűen csodaszer, egy csúnya lábujjtörés miatt egy hónapig mezítláb kellett járnom egy fura lábujjkímélő papucsban, és a kamillás kendővel való törölgetés volt a lábmosás engedélyezett formája, nincsenek rá szavak, milyen állapotba került a talpam. Mégis, egyetlen alapos áztatás, a kemény bőr eltávolítása és egy alapos Doktor Sarok krémezés után babatalpam van. Elképesztő ez a cucc. Amúgy aki arra panaszkodott, hogy a bőrkeményedést nem puhítja fel, annak javaslom, hogy előbb távolítsa el a száraz bőrt, áztasson, aztán kenegessen, jönni fog a csoda! :)

Update 2: néha a kezemre és a körömágyamra is kenem, ha nagyon vészes a helyzet - és ősszel általában az. Mindent lealáz ez a cucc, ami drogériában száraz bőrre szánt kézkrém címén kapható.

Update 3: legutóbb hiába kerestem, nem találtam. A jó öreg "keressük azt az éktelenül ronda csomagolást, ami biztos nem látott grafikust, hogy rátaláljunk az olcsó, kiváló gyógynövényes termékre"-taktika olyannyira bejött, hogy itthon vettem észre, hogy végül is ezt vettem meg megint újracsomagolva, s a minőség a régi. <3 Veszek a nagyimnak is.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. július 11.

Ciccc

Korcsoport: >54
2021. június 26.

Már nem olyan a csomagolása mint a fenti képen, de ez végül is mindegy.
Zsíros, de jól bemasszírozható és beszívódó krém. Nem hagy foltot, nem hagy zsíros érzetet. Enyhe, jó az illata.
Minden nap használom száraz sarokra és talpra, érezhetően puhít. Ajánlom.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: >54 |  Dátum: 2021. június 26.

Már nem olyan a csomagolása mint a fenti képen, de ez végül is mindegy.
Minden nap használom száraz sarokra és talpra, érezhetően puhít. Ajánlom.

Hidratálók: Lanolin, Glycerin

Szénhidrogének komplex keveréke, magyar néven vazelin. Mivel kőolaj származék, hírneve nem túl jó, de ennek nem igazán van tudományos alapja. Dr. Leslie Baumann Cosmetic Dermatology című könyvében (273o) azt írja, hogy sokak szerint a petrolatum a ma ismert egyik legjobb hidratáló összetevő. Elzáró (occlusive) hatása igen erős, emaitt a tudományos kutatásokban gyakran szolgál viszonyítási alapnak. Nem komedogén, az allergiás reakciók pedig nagyon ritkák rá. Paula Begoun gyulladáscsökkentő és bőrregeneráló hatásról is ír. Állaga önmagában meglehetősen zsíros, olajos érzetet kelt a bőrön, így elsősorban a száraz bőrre kiváló összetevő.

Sárgásbarna, alkoholos folyadék, aminek fertőtlenítő hatása van, így véd a fertőzések ellen. Nem szabványos INCI név.

Méhviasz. A kozmetikumokban sűrítő, bőrpuhító (emollients) anyagként használatos.

Cholesterol eo I eu 0 0

A zsírsavak és keramidok mellett a koleszterol a bőr természetes védőrétegének (natural skin barrier) harmadik fő összetevője, mely a védőréteg mintegy 25%-ot teszi ki, és melyek közt étfontosságú szerepet játszik az egészséges bőrgát megőrzésében és a bőr hidratáltságának megőrzésében.  A bőrön alkalmazva a koleszterol segíti a bőr normál működését, bőrpuhító (emolliens), vízmegkötő, stabilizáló és emulgeálószer.