Egyéb

Ár:   1600 Ft   Kategória:   Szappanok
Lelőhely:   budapesti gyógyfürdők   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Lilla16, Módosítva: 2020. január 29.

Lelőhely:   budapesti gyógyfürdők
Kategória:   Szappanok

Budapesti gyógyfürdők vizéből készült, magyar kézműves szappa. A Rudas fürdő Juventus forrásának vizéből készült, makadámdió-olajat tartalmazó kézműves szappannak köszönetően a bőr különlegesen tiszta, bársonyos tapintásúvá válik.

Lilla16

2020. április 14.

Ajándékba kaptam, az illata elsőre furcsa volt, kissé kesernyés, de hosszútávon inkább kellemes, és nincs semmi rossz termálvíz-szaga. Fürdéshez nekem kicsit szárított, de kézmosáshoz tökéletes. Nem habzik túlságosan, viszont nagyon sokáig elég.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. április 14.

Emolliensek: Macadamia Integrifolia (Macadamia) Nut Oil
Illatanyagok: Parfum/Fragrance

Nem szabványos INCI név. Növényi eredetű, magas glicerin tartalmú szappan alap, ami nem tartalmaz felületaktív szulfátokat (SLS, SLES) és propilénglikolt. A szappan alapot további feldolgozásra szánják: enyhe melegítés után (pl. mikrohullámú sütőben) felolvad, majd színezékek, illatanyagok, esetleg gyógynövények hozzáadása után formába önthető a folyékony szappanmassza.

Összetétele: Aqua, Glycerin, Sorbitol, Sodium Stearate, Sodium Laurate, Propylene Glycol, Sodium Oleate, Sodium Myristate, Sodium Chloride, Glyceryl Mono Laurate, Cocamidopropyl Betaine, Cocos Nucifera (Coconut) Oil, Sodium Thiosulphate, Sodium Citrate, Citric Acid, Trisodium Sulfosuccinate, Pentasodium Pentetate, Tetrasodium Etidronate

Kakaópor.   A kakaó  a mai Mexikó területéről származik. A Dél-Amerikában őshonos trópusi fa termése tartalmazza a kakaóbabot, melyből a bennszülöttek varázslatosnak tartott italt készítettek A kakaóvajnak, illetve a porosított formájának, a kakaópornak a kozmetikai iparban is nagy a jelentőssége, mert remekül serkenti a bőrsejtek növekedését, illetve elősegíti a bőr vízháztartásának szabályozását. Lásd még kakaóvaj.