Best of Beauty 2019

Egyéb

Ár:   Az ár hiányzik. Feltöltöm   Kategória:   Hajápolás
Lelőhely:   Hiányzik. Feltöltöm   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: bendee91, Módosítva: 2012. május 27.

Lelőhely:   Hiányzik. Feltöltöm
Kategória:   Hajápolás

120 ml, gyógynövényboltba 1500 forint körül.

A Dr. Bambang's Coco Power Hidegen Sajtolt Kókuszolaj a kókuszolaj legtisztább formája. Az Indonéz szigetvilág válogatott minőségű kókuszdióinak felhasználásával, tradicionális eljárással készült. A Hidegen Sajtolt Kókuszolaj 100% természetes: olyan szűz kókuszolaj, mely nem lett hevítésnek, fermentációnak alávetve, kémiai adalékanyag-, és szintetikus antioxidáns-mentes.

Termékünk Dr. AH. Bambang Setiaji M.Sc Professzor felügyelete alatt készült, aki a kókuszolaj úttörő kutatója az Indonéz Gajah Mada Egyetemen.

A kókuszolajról: Az extra szűz, hidegen sajtolt kókuszolajnak finom illata van és számos jótékony hatással bír: antibakteriális, elősegíti a sérülések gyógyulását, ápolja a bőrt és a hajszálakat. Immunerősítő és fogyasztó tulajdonsága is ismert.

Szobahőmérsékleten a kókuszolaj szilárd, de olvadáspontja alacsony, mindössze 24 C fok, így a kézmelegben egy pillanat alatt elolvad.

A kókuszolaj az egyik legjobb kémiai anyagoktól mentes hajkondicionáló.

Ereje részben a közepes láncú zsírsavak ellen harcban rejlik. Egyedi zsírsavai nagyon kicsi molekuláris struktúrában vannak jelen, éppen akkorák, hogy szabadon átjutnak a virusok sejtjein és elpusztítják. Sőt könnyedén áthatolnak a haj sejtmembránjain is.

Ez teszi lehetővé a tápláló olajnak, hogy felszívódjon a hajgyökereknél és belülről mélykondicionáljon.

Míg más hajkondicionálók kívülről befelé dolgoznak, a kókuszolaj belülről kifelé.

Másik fő előnye, hogy nagymennyiségű antioxidánst tartalmaz, melyek védelmet biztosítanak a szabadgyökök kárt okozó hatásától, így a hőtől és a környezeti károsodástól. A legjöbb kereskedelmi hajkondicionáló feldolgozott növényi olajokat tartalmaz. Ezek létrehozzák a szabadgyököket, mivel hiányoznak belölük az eredeti antioxiánsok.

bendee91

2012. június 15.

Nagyon finom illata van. Nem az a bountys, de nem is vártam, hogy olyan legyen.
Kellemes, enyhe, de mégis kókuszos picit. Állaga olyan viaszos jellegű, vagy nem is tudom mire lehetne hasonlítani, 120 ml, de ha csak hajvégápolónak használom, akkor nagyon sokáig elég. Az ujjammal felkapargatom picit, kb. egy borsónyit vagy valamivel többet, majd a kezem melegétől folyékony állagú lesz és a hajam végeibe húzkodom ahogy más hajvégápolót szoktam.
A kókuszolaj B és E vitamint is tartalmaz, ami különösen jó a hajnak. Elősször még látszott picit, hogy a hajamon van, de egyáltalán nem volt vészes, majd egy pár perc és a hajam beitta. Szép fényes, és jobban ki is tudtam fésülni a végeit. Ha rászánjuk magunkat, hogy levágatjuk a fodrásznál a hajunk töredezett végeit akkor utána nagyon jó, ha ezzel ápoljuk, ugyan is csak egy összetevője van, és az is természetes, ez pedig nem más, mint a kókusz!:))
Én egy gyógynövény boltba vásároltam meg ezt a kókuszolajat 1490 forintért. Szerintem nagyon megérte az árát, mert bár kicsike, de még is hatalmas adag, mert nem kell belőle sok.:) Tegnap a számon is teszteltem és nagyon jó, puha lett tőle.:)
Ami nem tetszik az a tégely kialakítása, nehezen férek hozzá, amikor kapargatom a szűk szája miatt...:/ De ez a legkevesebb.:)
Én bátran ajánlom mindenkinek!:))

UPDATE:
Lerontani nem fogom az 5 csillagot, viszont arra jutottam, hogy nekem úgy vált be a legjobban, hogy a félig megszárított hajamra kenem. A tövét megszárítom, de a végeit nem,mert a hajszárítótól olyan száraz lesz..és akkor jó alaposan bekenem, kicsit hosszú idő mire beissza, de utána nagyon egészséges és szép hajvégeket kapok.:) Abszolút kedvenc!!!:))

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2012. június 15.

Nagyon finom illata van. Nem az a bountys, de nem is vártam, hogy olyan legyen.
Én bátran ajánlom mindenkinek!:))

UPDATE:

Bibike

2012. május 29.

Elég régóta használom én is ezt, nagyjából mindenre :)
Eredetileg hajpakolásba vettem, végül csak arra nem használom :)
Többnyire a kézfejemet ápolom vele úgy, hogy nedves kézzel nyúlok bele. Nagyon szépen beszívja a bőröm (persze kell neki egy kis idő), a körmeim is szép fényesek lesznek tőle.
A tusfürdőmbe (mosdókenőcs) is tettem belőle, tehát testápolóként is használom.
Ha eszembe jut, a számat is bekenem vele.
Nyáron tervezem, hogy napozószerként (amikor már lebarnultam kicsit) fogom használni, a mostani napolajam helyett.
Tényleg univerzális :)
Nagyjából 1000 Ft-ért veszem patikában beszeráron, annyiért nagyon megéri.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2012. május 29.

Elég régóta használom én is ezt, nagyjából mindenre :)
Eredetileg hajpakolásba vettem, végül csak arra nem használom :)
A tusfürdőmbe (mosdókenőcs) is tettem belőle, tehát testápolóként is használom.
Ha eszembe jut, a számat is bekenem vele.
Tényleg univerzális :)
Nagyjából 1000 Ft-ért veszem patikában beszeráron, annyiért nagyon megéri.

Emolliensek: Cocos Nucifera (Coconut) Oil