Egyéb

Ár:   3049 Ft   Kategória:   Patikai gyógykrémek, termékek
Lelőhely:   patikák   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: mstindigo, az összetevőket feltöltötte: niau, Módosítva: 2018. november 3.

Lelőhely:   patikák
Kategória:   Patikai gyógykrémek, termékek

A Contractubex gyulladásgátló hatást fejt ki, fellazítja és elsimítja a burjánzó hegszövetet, amelyek műtét, amputáció, égési sérülés vagy baleset után keletkeznek. Továbbá kontraktúrák, például Dupuytren-kontraktúra és traumás ínkontraktúrák; zsugorodott hegek (hegkontraktúrák) kezelésére szolgáló készítmény.

Mia9512

2022. május 5.

Két hasi műtét után próbáltam mindenféle krémet, mikor már a sebek leszáradtak. Elején elég bizarr volt az illata és egy idő után ilyen hámló kis darabkák jönnek le a krém ahogy megszárad, de úgy voltam vele rosszabb ez már nem lehet😃 így napi 1x kenegettem, nekem 3 kis pötty , és egy 23 cm es hosszanti vágás van így vékonyan kenegettem csak ,de valóban halványult csúnya vörös volt ,a krémtől a hegek halványodtak de sajnos ezek eltűnni nem fognak teljesen.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2022. május 5.

Szimonetta.89

2022. április 29.

A lehető legrosszabb amit valaha vettem! Gyógyhatása nincs,inkább csak rontott a helyzeten.A bőröm teljesen kivörösödött tőle,és iszonyatosan viszketett! A heg is útszintén.Mi több,kis pattanások is megjelentek nemsokkal a használata után..Ennek az árán már,egy valóban jó hegtapaszt lehet kapni.Ez egy igazi pénzkidobás.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2022. április 29.

anile

2021. november 27.

Másfél hónapja volt egy kisebb műtétem a mellkasomon. Ez volt az első műtétélményem, így fogalmam sem volt arról, hogyan kellene ennyi idő után kinéznie a hegnek. Az orvos szerint nem gyógyul olyan szépen, mint kellene, ezért ajánlotta ezt a krémet. Második napja használom, naponta háromszor nagyon keveset, nagyon vékony rétegben kenem a hegre. A heg máris laposabb és puhább, a sötétlila csík pedig látványosan halványodni kezdett. Viszketést, bőrpírt nem okozott, az illatával még barátkozom.
Megelőlegezem az öt csillagot, ha valami változik, jövök updatelni.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. november 27.

Megelőlegezem az öt csillagot, ha valami változik, jövök updatelni.

rosa.love

2021. július 13.

Kezfejemen egy kis hegre elhasznaltam egy tubust,de semmi nem tortent,csak irritalta a boromet. Mondjuk semelyik osszetevoje nem indokolja a heg eltunteteset: parfum, paraben, hagymakivonat es allantoin - erre azt irjak, nyugtato hatasu,de egy csomo kremben van, nem egy csodaszer. A letjogosultsagat sem ertem, a sebeszem is azt mondta, hogy egy heget semmilyen krem nem mulaszthat el, mert eleve olyan melyen van,ahova el sem er a krem. Azt mondta, ez olyan,mintha egy tetovalast probalnek kremmel eltuntetni. Logikusnak hangzott,dehat en ugy voltam vele,kiprobalom ezt a kremet...na,ennyi ertelme volt.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2021. július 13.

Emeskem

2021. július 13.

Keloidos, csúnya hegképződésre hajlamos bőrömön használtam kisműtétek után. Már a varratszedést követő 2-3. naptól kezdve napi 1-2x alkalmaztam és azok a hegek valóban szebben gyógyultak be, mint amire nem kentem.
Egy idő után nekem is viszketni kezdett, ekkor tartottam egy kis szünetet, valószínűleg a bőröm jelezte, hogy ilyen iramban nem tud gyógyulni, várjak egy kicsit. Néhány hét után újra használtam, illetve a sok éves hegekre is tettem, lassan, de látványosan javít az állapotukon.
Az illatát sokan kritizálják, hogy túl sok, és miért kell bele az erős parfüm. Azért kell, mert a krém hatóanyaga a hagyma kivonat és ezt az erős hagyma szagot én így is kiérzem belőle. Ha nem lenne benne a parfüm, legtöbbünknek nem lenne gusztusa magára kenni, utána pedig bűzleni, mint a csalamádé!
Szerintem csodaszer, a sebészem is csak szépítő krémként emlegeti :)

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. július 13.

Szerintem csodaszer, a sebészem is csak szépítő krémként emlegeti :)

b.Rose57

2021. június 16.

Én pattanás utáni hegekre és kisebb sérülésekből fakadó utógyógyuláshoz szoktam használni. A kissebb sérülések szebben gyógyulnak vele, a pattanás utáni hegeken pedig segít, halványítja őket. Nem eltünteti, csak haványítja, viszont azt olyan mértékben, ami miatt már megéri használni, hiszen 2-3 árnyalatot világosít rajta, így kevésbé feltűnő. Persze ezek amúgy is eltűnnének idővel, de felgyorsítja ezt a folyamatot. Édesanyám használta műtéti hegekre, neki bevált. Páromnak lett 2 keloidos hege az évek alatt, illetve nekem is van egy régóta, azon valóban nem segít. Ő volt bőrgyógyásznál ezzel a gonddal, kapott szteroidos kenőcsöt, járt lézereztetni, ez sem igazán segített rajta. Annyit mondtak neki, hogy későn ment, a seb gyógyulási szakaszában/ennek vége felé kellett volna orvoshoz menni, mély, csúnya, szakított sebek voltak, akkor még tudtak volna olyan kezelést alkalmazni, ami ennek elébe ment volna, utólag már csak a plasztikai sebészet marad opciónak. Viszont ahogy telik az idő laposodnak ezek a hegek is azért, úgyhogy nem kell elkeseredni! (nekem azért lett ilyen hegem, mert gyerekkoromban belelöktek egy kiálló fém ablakpárkányba, egy szép lyuk lett a karomon, viszont nem hagytam, hogy összevarrják, ha engedem, most valószínű nem így nézne ki :D de már ez is annyit "laposodott" az elmúlt 11-12 év alatt, hogy észre sem lehet venni szinte :) ) Elnézést, amiért kicsit kibővítettem mással is a véleményemet, gondoltam, hátha segít valakinek.:)

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. június 16.

jena2000

2021. június 11.

Én kb. három évvel ezelőtt egy évig használtam folyamatosan reggel este vékonyan kentem vele az arcomat, és azt kell mondjam Hálistennek nem feleslegesen kenegettem iszonyatosan pattanásos voltam akkoriban és nagyon sok hegem volt, viszont napi használat mellett és kitartással vicc nélkül baba popsi arcom lett,teljesen eltüntette a hegeket csak hát kitartónak kell lenni,ha lehetne csatolnék egy képet! Ez az erős illat anyag valóban nem kellene bele és akkor öt csillag lenne,de így is megadom neki mert rettentő hálás vagyok hogy nem adtam fel anno és egy éven át kitartottam mellette és csodát tett🥰

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2021. június 11.

LadyDeath

2021. április 19.

Nem tudok róla semmi jót elmondani. Először egy mély seb után keletkező nagyobb méretű hegen alkalmaztam, de hamar abba kellett hagynom. Már a felkenés után rettentően viszketett tőle a bőröm, pár használat után pedig ki is vörösödött. (Nem is értem minek bele az illatanyag, teljesen indokolatlan.) Később a testemen lévő szúnyogcsípés utáni foltokon próbálkoztam vele, itt nem irritált, de nem is segített.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2021. április 19.

SzilagyiEniko

2021. március 2.

Hegre vettem először, a homlokom felszakadt. Pár nap használat után kivörösödött a bőröm abban a foltban, ahol felkeltem, borzalmasan viszketett és égett is, sőt pár pattanás is megjelent a heg körül. Akkor abbahagytam a használatát, mert a hegen sem láttam érdemi változást.

Most megjelent 2 pattanás az arcomon, miután eltűnt a gyulladás, elővettem megint ezt a krémet, bekentem, 2 napi használat után 10-12 !!! darab pattanás jelent meg a kezdeti 2 mellett ennek a krémnek köszönhetően...Utoljára tinédzser koromban volt ennyi, de akkor sem volt jellemző az akne az arcomra, így 26 évesen pedig teljesen elképedtem. Azzal a lendülettel ki is dobtam, nagyot csalódtam benne, arról nem is beszélve, hogy az utcára nem szívesen lép ki az ember, ha ezt a krémet felkente, mert a filmréteg elkezd leválni egy rövid idő után és úgy néz ki, mintha hámlana az ember arca.
Maradok a Bioderma Cicabio-nál inkább, 3 hét alatt rendbe tette a károkat, amiket ez a krém okozott.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. március 2.

Lilium

2020. november 15.

Frissebb hegre alkalmaztam, ami már ugyan szépen gyógyult magától, ez a krém viszont csak rontott az állapotán. Bevörösödött, a hegemet elmélyítette, ráadásul be is dagadt és a bőröm kiütéses lett körülötte... Már napok óta nem használom, de a helyzet egyelőre nem javul...

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2020. november 15.

Gyulladáscsökkentők: Allantoin

Methylparaben i I ta I par 0 0

Az EWG hivatalos funkció besorolása szerint óldószerként használt összetevő valamint segít a bőrben tartalni a nedvességet.  Paula Begoun szerint a Polyethylene Glycol tipikusan olyan összetevő, amit a legtöbb "natúr" irányzat üldöz, pedig a rémtörténetekkel ellentétben nincs semmi köze a fagyállóhoz, és nem készült még olyan kutatás sem, mely azt bizonyítaná, hogy ez a PEG vegyület problémát jelentene a bőrre nézve. Éppen ellenkezőleg: nincs ismert toxikus hatása a bőrre, és mivel képes áthatolni a bőrön, segít a többi összetevőt mélyebben a bőrbe juttatni, sérült bőrün viszont kerülendő a használata.