Egyéb

Ár:   3049 Ft   Kategória:   Patikai gyógykrémek, termékek
Lelőhely:   patikák   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: mstindigo, az összetevőket feltöltötte: niau, Módosítva: 2018. november 3.

Lelőhely:   patikák
Kategória:   Patikai gyógykrémek, termékek

A Contractubex gyulladásgátló hatást fejt ki, fellazítja és elsimítja a burjánzó hegszövetet, amelyek műtét, amputáció, égési sérülés vagy baleset után keletkeznek. Továbbá kontraktúrák, például Dupuytren-kontraktúra és traumás ínkontraktúrák; zsugorodott hegek (hegkontraktúrák) kezelésére szolgáló készítmény.

LadyDeath

2021. április 19.

Nem tudok róla semmi jót elmondani. Először egy mély seb után keletkező nagyobb méretű hegen alkalmaztam, de hamar abba kellett hagynom. Már a felkenés után rettentően viszketett tőle a bőröm, pár használat után pedig ki is vörösödött. (Nem is értem minek bele az illatanyag, teljesen indokolatlan.) Később a testemen lévő szúnyogcsípés utáni foltokon próbálkoztam vele, itt nem irritált, de nem is segített.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2021. április 19.

SzilagyiEniko

2021. március 2.

Hegre vettem először, a homlokom felszakadt. Pár nap használat után kivörösödött a bőröm abban a foltban, ahol felkeltem, borzalmasan viszketett és égett is, sőt pár pattanás is megjelent a heg körül. Akkor abbahagytam a használatát, mert a hegen sem láttam érdemi változást.

Most megjelent 2 pattanás az arcomon, miután eltűnt a gyulladás, elővettem megint ezt a krémet, bekentem, 2 napi használat után 10-12 !!! darab pattanás jelent meg a kezdeti 2 mellett ennek a krémnek köszönhetően...Utoljára tinédzser koromban volt ennyi, de akkor sem volt jellemző az akne az arcomra, így 26 évesen pedig teljesen elképedtem. Azzal a lendülettel ki is dobtam, nagyot csalódtam benne, arról nem is beszélve, hogy az utcára nem szívesen lép ki az ember, ha ezt a krémet felkente, mert a filmréteg elkezd leválni egy rövid idő után és úgy néz ki, mintha hámlana az ember arca.
Maradok a Bioderma Cicabio-nál inkább, 3 hét alatt rendbe tette a károkat, amiket ez a krém okozott.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. március 2.

Lilium

2020. november 15.

Frissebb hegre alkalmaztam, ami már ugyan szépen gyógyult magától, ez a krém viszont csak rontott az állapotán. Bevörösödött, a hegemet elmélyítette, ráadásul be is dagadt és a bőröm kiütéses lett körülötte... Már napok óta nem használom, de a helyzet egyelőre nem javul...

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2020. november 15.

almo

2020. augusztus 25.

Achilles ínemet vágtam el, varták szép nagy hegem lett, több helyen ajánlották a krémet, hát kiprobáltam, szerintem nagyon szépen gyógyul és szuperül használ a krém. Csak ajánlani tudom.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. augusztus 25.

bongi

2020. augusztus 21.

Elhasználtam egy egész tubussal, semmilyen hatást nem tapasztaltam. Nem szívódik be, hanem megszárad és lehámlik. Műtéti hegre és pattanás utáni hegekre is kentem, egyikre sem használt.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. augusztus 21.

Glowstick

2020. június 27.

A kozmetikusom ajanlotta mert pattanasok utan nagyon megmaradtak a hegek. En ugy gondolom hogy segit rajtuk viszont ha bekenem nem szeretek elmenni itthonrol mert amikor megszarad elkezd nagyon feltunoen lehamlani.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2020. június 27.

daydream

2020. május 18.

Császármetszés hegére vettem, a felét már elhasználtam, de nagy változást nem tapasztaltam. Picit viszket tőle a bekent bőr, de nekem elviselhető.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. május 18.

nahy22

2019. szeptember 6.

Én meglepődve olvasom a sok negatív tapasztalatot a krémmel kapcsolatban. Én hőlégfúvóval megégettem a jobb kézfejem, hozzáért a fém fej a kezemhez. Lett egy 2,5 cm hosszú és 3-4 mm vastag v alakban égett/olvadt keloidos heg, ami nagyon csúnya, és zavar.Egy barátnőm ajánlotta ezt a krémet. Négy hete használom, naponta többször. Kár, hogy nem lehet ide képet csatolni, mert csináltam előtte és mostani állapotról képeket. A krémtől a v alak kisebbik szára eltűnt, a heg nagyobbik részének vonalai a krémtől elkezdett elmosódni, ahol olvadtnak nézett ki a bőröm, elkezdett visszajönni a bőr törései, textúrája.
Egy filmréteg képez a krém, és elkezd a bőr azon a részen leszáradni, mint, amikor bőrradírozza az ember a testét. Egyébként büdös a krém, és viszket a bőröm tőle, de ki lehet bírni. Én használom továbbra is, halványabb lett a heg, nem múlt el, de a leírásban is benne van, hogy akár hónapig kell használni a végleges eredményért. Ha nekem a következő egy hónapban is annyit javul tőle a bőröm mint eddig, már csodát tett.Én csak ajánlani tudom, főleg, hogy 3200 ft, nem akkora költség, hogy ne érné meg kipróbálni.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. szeptember 6.

Titanilla10

2019. augusztus 15.

Császàrmetszés hegre kaptam,mert kiàlló keloidos hegem lett.Sajnos nem váltotta be a hozzá fűzött reményeim nem lett sem laposabb sem puhább a hegem.Mikor megszárad egy filmréteget képez a hegen de hiába ha nem csinàl vele semmit sem.Néha nekem is nagyon viszket tőle a heg de ez gondolom nem azt jelenti hogy csinál is valami vele...Ez most nem jött be.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. augusztus 15.

pankalino

2019. június 24.

Nagyon szépen kezeli a sebet, heget, viszont annyira viszket tőle a bőröm, hogy képtelen voltam pár napnál tovább használni.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. június 24.

Gyulladáscsökkentők: Allantoin

Az EWG hivatalos funkció besorolása szerint óldószerként használt összetevő valamint segít a bőrben tartalni a nedvességet.  Paula Begoun szerint a Polyethylene Glycol tipikusan olyan összetevő, amit a legtöbb "natúr" irányzat üldöz, pedig a rémtörténetekkel ellentétben nincs semmi köze a fagyállóhoz, és nem készült még olyan kutatás sem, mely azt bizonyítaná, hogy ez a PEG vegyület problémát jelentene a bőrre nézve. Éppen ellenkezőleg: nincs ismert toxikus hatása a bőrre, és mivel képes áthatolni a bőrön, segít a többi összetevőt mélyebben a bőrbe juttatni, sérült bőrün viszont kerülendő a használata.