Egyéb

Ár:   3049 Ft   Kategória:   Patikai gyógykrémek, termékek
Lelőhely:   patikák   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: mstindigo, az összetevőket feltöltötte: niau, Módosítva: 2018. november 3.

Lelőhely:   patikák
Kategória:   Patikai gyógykrémek, termékek

A Contractubex gyulladásgátló hatást fejt ki, fellazítja és elsimítja a burjánzó hegszövetet, amelyek műtét, amputáció, égési sérülés vagy baleset után keletkeznek. Továbbá kontraktúrák, például Dupuytren-kontraktúra és traumás ínkontraktúrák; zsugorodott hegek (hegkontraktúrák) kezelésére szolgáló készítmény.

Ár: 2000 , Eladó: csipike80
Állapot: Új, bontatlan., Helyszín: Szeghalom, fizetés: Személyes átvétel, vagy előre utalás után postázom.

kissbarbara1990

2013. október 16.

2013. 08. 17.: Felszakadt a homlokom,varrták,nem sok jót mondtak..."elég csúnyán megmarad a helye" és egyéb bíztató mondatok :D Már kinéztem ezt a gélt, SVIVKO ajánlotta és elég szimpatikusnak tűnt a betegtájékoztatóban leírtak meg a vélemények is. Írtam egy listát ilyen hegkezelő kenceficékről és vittem magammal a tegnapi varrat szedésre, hogy konzultáljak az orvossal. Mire elővettem volna a listát, már a doki mondta is, hogy ezt ajánlja. A nálunk lévő patikában 2515 forintot fizettem érte, míg máshol 1900 körüli áron adják,mindegy nem akartam rohangálni.
Este jó vastagon felkentem. Nagyon büdös öreg néni szaga van :S irgalmatlan. Ma reggel arra ébredtem,hogy nagyon feszül a homlokom és viszket ahol a gél van. Tükörbe néztem és egy átlátszó-fehéres réteggé alakult a gél, óvatosan lehúztam egyben, mint egy megszilárduló arcpakolást. Persze nem csak a sebre került a gélből, a környező egészséges bőr ahová jutott eléggé bőrpír-os lett(mellékhatás). Leszedés után hagytam egy kicsit levegőzni a sebet, enyhült a viszketés, majd újra felkentem és ismételten viszketek mint egy bolhás kutya. Ez is mellékhatás.
Szorgosan kenegetni fogom vele a sebet, minden reményem ebben van, remélem amennyire csak lehet elfogja halványítani. Nem igazán szeretnék egy Mercédes logóval a fejemen létezni :D Egyenlőre 3ast adok neki és jövök ápdételni ;)

2013.10.16.: Kb 1 hónapig kenegettem folyamatosan. Nem bírtam már tovább elviselni a viszketést amit okozott. A heg körüli egészséges bőrt pedig nagyon irritálta, bepirosodott rendesen. Viszont elég jó állapotban van már a fejem (nem feltétlenül a c.gélnek tulajdonítom a gyors javulást,alapból gyorsan regenerálódó bőröm van szerencsére). Egy ideje házi aloe vera-val kenegetem esténként, meg hetente 1x-2x c-vitaminporral kevert hidratálókrémmel kenem le éjszakára. Halványabbnak mondható sokkal. A c.gél inkább több kellemetlen mellékhatást okozott mint javulást érzésem szerint. Nekem nem vált be, de másnak lehet épp ez válik be.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2013. október 16.

PaperMama

2013. augusztus 25.

2013.augusztus 25: nah ez tényleg jó cucc, az első véleményem óta is a háztartás egyik alapkelléke. A sebgyógyulásnak abban a fázisában, mikor már képződött egy gyenge var, ami még nem száraz, és a bőr is kicsit piros, gyulladt körülötte, de a seb már sehol sem nyílt, nedvedzik (bocsi a gusztustalanságokért:D) ...na ekkor szoktam őt bevetni. Nagyon szépen lehúzza a seb körül a gyulladást, ami talán a benne levő allantoin-nak köszönhető, ami ugye jó kis gyulladáscsökkentő...De tény, hogy ha sokat használom, allergiás reakció léphet fel, ami a viszketésben nyilvánul meg. Ilyenkor lemosom és pihentetem a bőrömet. Szóval mértékkel kell használni. Apának volt egy műtéte még tavaly, az utána képződött heget kenegette vele, azt mondta, hogy tényleg halványodott a használatával, bár el nem tüntette (mondjuk hozzátenném hatalmas hegről van szó, amit max csak plasztikai kezelés tüntetne el), de a pirosságot szépen lehúzta. Egy éve 4 csillagot adtam, most megadom az ötödiket is.

2012.július 15:
nekem nagyon bejött ez a gél. sokkal gyorsabban gyógyulnak be tőle a sebek, és nem marad utána csúnya heg. rendszeres használat mellett a régieket halványítja. viszont ha sokat használom, v sokáig van az arcomon, néha viszketek tőle, de nagyon, és akkor lemosás után sem múlik el jó ideig. emiatt 1 pont mínusz.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2013. augusztus 25.

2012.július 15:

Adrienn08

2013. május 17.

Az orr piercingem mellett kinövő vadhúst kezeltem vele+alkohollal, kb. 1 hét alatt teljesen eltűntette, bár a kezelt terület pár nap után tűzpiros lett és a bőröm is hámlott.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2013. május 17.

liljaa

2013. május 12.

update: Úgy tűnik, a hegesedés valóban egyéni hajlam kérdése, a különféle csodakenőcsök nem tesznek sokat hozzá a dologhoz. Eleinte úgy tűnt, mintha használna, de a javulás valahogy "megállt", továbbra is ugyanolyan élénk színű a sebhelyem. Azért elkenegetem, ha már megvan, de 2000 forint határozottan sok pénz volt a semmiért.

Másfél hónapja műtöttek, a krémet kb. két-három hete használom (nem minden nap, sajnos hajlamos vagyok megfeledkezni róla) orvosi javaslatra. Az első néhány alkalom után láthatóan halványabb lett az eredetileg málnapiros, friss heg. Szerencsém van, amúgy sem emelkedik ki túlzottan és egyáltalán nem burjánzik, de meggyőződésem, hogy gyorsítja a gyógyulást, érdemes kipróbálni. Nekem nem hámlik és nem viszket, semmi bajom tőle.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2013. május 12.

anita

2013. január 28.

1,5 hónappal voltam a műtét után, az első időszakban napi 2x, így a 3. hónap után kb. heti 5x kenem magam. Nem tudom milyen lenne nélküle, de ami biztos hogy nagyon szépen gyógyul, helyenként már halványodik a heg és abszolút nem vastagszik. Az illata borzasztó, elismerésem aki arcon ezt el tudja viselni. Kell idő, hogy kicsit beszívódjon és száradjon mert a ruha nagyon könnyen ledörzsöli és olyan lesz, mint a csiganyál. 15 centis vágás van a hasfalamon, 1,5 hónapja vettem és a fent említett gyakoriság mellett még a negyedéig van a tubus. 1700-2000Ft körüli áron kapható, nekem többet is megérne. Sajnos vagyis inkább biztos ami biztos alapon újra fogom venni.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2013. január 28.

serpentbreath

2013. január 27.

Csakis a hegre szabad kenni, nagyon óvatosan. Nekem bevált.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2013. január 27.

Csakis a hegre szabad kenni, nagyon óvatosan. Nekem bevált.

kovkitty

2013. január 27.

Az alkaromon 2 db hosszú vágás van. A krém nem rossz, viszont nagyon viszketett tőle, majd ki is pirosodott. A szaga büdös, de nekem valahogy mégis tetszik :) 5 pontot adok azért, mert midnenki más dícsére műtét után..az én hegem is szebb lett..de a viszketés miatt nem tudtam tovább használni.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2013. január 27.

cuni.geo

2013. január 12.

a bal kezem és a jobb lábam csúnyán megégett, olajat öntöttem rá.(IIB, és III fokon égett) a keloidos részeken semmit se segített, több hetes kenegetés után sem változott a dolog, a többi helyen csodát művelt.Arcra is felkentem mert a tűz a homlokomat is megkapta de nagyon viszketett, inkább lemostam. Mivel nagy felületen használom így elég erős hagyma szagom van, de nem nagyon érdekel, a hatás a lényeg!
Update: kipróbáltam más márkát is, közelében sem voltak ennek.
módosítok 5*-ra. :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2013. január 12.

Update: kipróbáltam más márkát is, közelében sem voltak ennek.
módosítok 5*-ra. :)

Incus

2012. október 20.

Nekem először pattanásokra ajánlották, de csodák nem történtek. Ezután a szekrényben pihent, mindaddig míg pár hónapja megműtöttek, rá két hónapra vette észre egy orvos ismerősöm a kezemen, amikor is ajánlotta ezt a krémet. Hazaérve első dolgom az volt, hogy gyorsan bekenjem vele az elég csúnya hegeket, és az egyiket szépen el is halványította, a másik viszont nem sokat változott (valószinűleg, mert ez a heg jóval mélyebb lett a komplikációk miatt). De nekem már ez is sokat ér.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2012. október 20.

Sparklepony

2012. május 22.

Bendee91, én egy microdermal sternum kivétele után használtam, nekem nagyon bejött.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2012. május 22.

Gyulladáscsökkentők: Allantoin

Az EWG hivatalos funkció besorolása szerint óldószerként használt összetevő valamint segít a bőrben tartalni a nedvességet.  Paula Begoun szerint a Polyethylene Glycol tipikusan olyan összetevő, amit a legtöbb "natúr" irányzat üldöz, pedig a rémtörténetekkel ellentétben nincs semmi köze a fagyállóhoz, és nem készült még olyan kutatás sem, mely azt bizonyítaná, hogy ez a PEG vegyület problémát jelentene a bőrre nézve. Éppen ellenkezőleg: nincs ismert toxikus hatása a bőrre, és mivel képes áthatolni a bőrön, segít a többi összetevőt mélyebben a bőrbe juttatni, sérült bőrün viszont kerülendő a használata.