Egyéb

Ár:   Az ár hiányzik. Feltöltöm   Kategória:   Szérumok, Kezelések
Kiszerelés:   30 g és 100 g   Bőrtípus:   Minden
Lelőhely:   online, külföld   Bőrprobléma:   Pattanások (acne)

A krémet és az összetevőket feltöltötte: nileve1222, Módosítva: 2016. március 7.

Kiszerelés:   30 g és 100 g
Lelőhely:   online, külföld
Kategória:   Szérumok, Kezelések
Bőrprobléma:   Pattanások (acne)

3% hatóanyagtartalmú benzoylperoxid gél acne vulgaris kezelésére.

nileve1222

2016. augusztus 2.

Március óta használom, átlagosan heti 3-4x esténként, a bőröm állapotától függően. Figyelemre méltó az összetevőlista, a 3% is szerintem tökéletes koncentráció. Sűrűbb állaga van, de könnyen siklik a bőrön, nem csöpög vagy folyik szanaszét felkenéskor és hamar beszívódik. Lenyugtatja a bőrömön lévő gyulladásokat/pattanásokat, meggátolja az újak kialakulását. Fertőtlenít, halványít, de nem gyilkolja szét sehol a bőröm pedig egész arcra szoktam kenni (szemkörnyék kihagyva természetesen). Kötelező a benzoylperoxidnak alaposan utána olvasni, mert helyesen használva csodaszer lehet, negatívumok nélkül. (Ez mondjuk mindenre igaz.) A bőrápolási rutinom nélkülözhetetlen darabja lett. 5* :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. augusztus 2.

Hidratálók: Propylene Glycol

A ma ismert leghatásosabb helyi (vagyis külsőleg, a bőrre kenendő) pattanás elleni hatóanyag. Az Európai Unióban a benzoil-peroxid tartalmú krémek gyógyszernek minősülnek és patikában kaphatóak, Amerikában azonban szabadon vásárolhatóak. A tipikusan alkalmazott koncentráció 2,5% és 10% között van.

A benzoil-peroxid hatásos baktériumölőszer, mely képes a pattanásokat leggyakrabban okozó P. acnes baktérium megölésére. Hatékonysága a receptköteles antibiotikumokéhoz hasonló, sőt hatékonyabb is, és nagy előnye, hogy a benzoil-peroxid ellen a baktériumok nem lesznek rezisztensek, vagyis ellentétben az antibiotikumokkal, ha egyszere használ, akkor mindig használ.

A benzoil-peroxid hátránya, hogy egyrészt erősen szárító, a bőrt irritáló hatása van, így még zsíros bőrűeknek is célszerű egy jó hidratáló krémet használni mellette. További hátránya, hogy a benzoil- peroxid elősegíti a káros szabad gyökök keletkezését a bőrben, ami a bőr kollagén lebomlását, azaz öregedését gyorsítja, így csak ha más nem használ, akkor érdemes a benzoil-peroxidhoz fordulni.

Forrás: cosmeticscop, futurederm

Sűrítő anyag, amit elsősorban gélszerű állag előállításához használnak