Dentiste

Ár:   Az ár hiányzik. Feltöltöm   Kategória:   Fog- és szájápolók
Lelőhely:   Hiányzik. Feltöltöm   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: lotrbea, Módosítva: 2011. július 21.

Lelőhely:   Hiányzik. Feltöltöm
Kategória:   Fog- és szájápolók

A Dentiste éjszakai fogkrém  természetes összetevői segítségével gátolja a nemkívánatos baktériumok elszaporodását, és így akadályozza meg a reggeli rossz lehelet kialakulását.

Pumpás és tubusos kiszerelésben is kapható. Van próba, utazó és nagy normál méret is.

Ella

2017. április 17.

Termékmintám volt belőle, még 4 vagy 6 éve kaptam szülés után valamelyik kismamacsomagban. Kellemes ízű, átlagos fogkrém. Mint minden gyógynövényes fogkrémtől, ettől is kevesebb nyálam termelődött, de más negatív hatását nem érzékeltem.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. április 17.

Cu2tka-baba

2013. október 13.

Én akciósan vettem egy mintát belőle, elsősorban a reggeli szájszag elkerülése érdekében. Nem tudom mennyire fehérít, mert fehérek a fogaim. Van egy ínygyulladásra való fogkrém amit használok az sokkal jobban szárította a számat így nálam ez sem mérvadó. Kellemes volt vele fogat mosni és az íze is kellemesen gyógynövényes, de amiért valójában vettem abban nem aratott sikert. Lehet hogy éjszaka fel kellett volna kelnem még párszor fogat mosni, hogy valójában kifejtse a hatását:D összességében 2 pontot ér nálam, kidobni nem fogom a kis méret miatt könnyen viszem bárhova, de nem fogom újra venni sem semmilyen formában....

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2013. október 13.

bandita

2013. március 15.

Nem bírtam tovább, és megvettem ezt a fogkrémet, gondoltam, csak nem halok bele egy tubus elfogyasztásába, tekintettel az előzményekre :D
A terméken lévő füzetke csak díszként funkcionál, vékony ezüst zsinóron, nem tartalmaz semmi lényeges információt a termékről.
Már második napja használom, és kezd körvonalazódni számomra egy erőteljes irónikus vélemény, amelyet gondoltam, megosztok veletek.
Az INCI szerintem úgy hazugság, ahogy rá van nyomtatva.
Először is: HABZIK. Mégpedig igen intenzíven. Vajon melyik összetevő produkálja ezt a jelenséget? Gondolom, nem a borsmenta olaj, és nyilván nem a C-vitamin :(
Másodszor: ténylegesen fehérít. Mitől? Ez több, mint érdekes.
A nyálkahártya szárazságot én is tapasztalom, első alkalommal csak minimálisan, ma azonban már határozottan állítom, hogy vattát tudnék köpni, ha lenne annyi nyál a számban, hogy megtegyem :(
A reggeli friss lehelet ígéretének kérdésköréhez inkább nem szólnék hozzá :))))
Nem biztos, hogy el fogom ezt a terméket használni.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2013. március 15.

Az INCI szerintem úgy hazugság, ahogy rá van nyomtatva.
Másodszor: ténylegesen fehérít. Mitől? Ez több, mint érdekes.
A reggeli friss lehelet ígéretének kérdésköréhez inkább nem szólnék hozzá :))))
Nem biztos, hogy el fogom ezt a terméket használni.

m_maya

2012. július 5.

Nekem bevált ez a fogkrém, finom íze van és megszűntette fogínyvérzésemet is.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2012. július 5.

Nekem bevált ez a fogkrém, finom íze van és megszűntette fogínyvérzésemet is.

hannus.senator

2012. június 23.

Az itt olvasott sok pozitív vélemény hatására beszereztem egyet. Eredetileg a fehérítő hatás, meg a sok barátságos összetevő miatt döntöttem úgy, hogy megvásárolom. Az elején tetszett, mert tényleg fehérített, de nekem is szárította a számat. Aztán pár használat után megszűnt a szárító hatás, és minden oké volt. Gondoltam: "Végre, egy ténylegesen fehérítő fogkrém! :)" Azonban boldogságom nem tartott sokáig, mert ha nem nyomtam jó sok fogkrémet a fogkefére, és nem mostam a fogamat vele legalább negyed órán keresztül, akkor a fehérítő hatás elmaradt... :( De hát végülis nem fehérítésre szánták.
Aztán, másik problémám még vele, hogy nem tisztít rendesen. :S Egy jó alapos fogmosás után sem érzem tisztának a fogaimat. :S (Pedig jó fogkefét használok.)
A reggeli rossz lehelet viszont mérséklődött. :)

Az összetevő listás dologhoz nem igazán akarok hozzászólni. De amíg nem tisztázódik a dolog, inkább vásárolok mást. ;)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2012. június 23.

A reggeli rossz lehelet viszont mérséklődött. :)

Indigo

2012. június 23.

Na jó... több, mint egy hét után nem bírtam tovább, hogy nem csak hogy kiszárította a számat, de emiatt nálam szájszagot is generált. A végére már visszatértem a családi bázisfogkrémhez, az elmexhez, mert az legalább megadta a minimális komfortérzetet. Sajnos használhatatlanságában az ára sem kompenzál, talán továbbadom valakinek majd. Jelenleg az Organique by Himalaya fogkrémet próbálgatom, aminél nem trükköznek az összetevőkkel sem.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2012. június 23.

eperjeske

Korcsoport: >54
2012. június 6.

Üzenet az érdeklődőknek: Én a Rossmann-ban veszem ennek a fogkrémnek a tubusos változatát, ott talán még nem is láttam a jóval drágább pumpásat, igaz, ez egy kisvárosi üzlet.
Nagyon örülök, hogy felfedeztem, már lassan két hónapja ezt használom éjszakára, és elégedett vagyok vele! Tényleg kitart a jótékony hatása reggelig, és én nem érzem, hogy szárítaná a nyálkahártyát.
DE: nagyon megijesztett és megdöbbentett Nimrod alábbi véleményében, hogy a krémnek van egy bővített összetevői listája, amelyből kitűnik, hogy van benne parabén! Hol van ez a bővített lista?? A tubuson nincs az összetevők között paraben írva, a vele adott kis tájékoztató lapocskán sincs! Felhívtam egy DM-boltot, és beolvastattam velük, mi van az összetevőknél a pumpásra írva. De ott sem volt paraben felsorolva! Ha ezt eltitkolják mégis, akkor az szerintem a vevők nagyon durva félrevezetése! De honnan derült ki, ismétlem a kérdést, hogy mégis van benne paraben?!
Nos, az emiatti bizonytalanság miatt adok csak három csillagot! És remélem, Nimrod olvassa a hozzászólásomat és válaszol!

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: >54 |  Dátum: 2012. június 6.

bionomer

2012. május 17.

sehol sem találtam tubusos kiszerelést. ti hol akadtatok rá?
amúgy elvileg ezt már az auchanban is lehet kapni.
a fogkrém amúgy nagyon jó és teljesen tiszta. viszont az érzékeny fogakra készült változatában van egy káros összetevő.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2012. május 17.

sehol sem találtam tubusos kiszerelést. ti hol akadtatok rá?
amúgy elvileg ezt már az auchanban is lehet kapni.

Nimrod

2012. május 9.

Mostmár tudok véleményt alkotni, mert használom pár hete. NAGYON JÓÓÓ! A fogaim szép fehérek lettek és ami meglepett az az, hogy elől 1-2 fogamon volt egy kevés barna fogkő amit leszedett, de már 3-4 használat után :O Ami nem tetszik az az, h nagyon szárítja a szám, kívül is és belül is. Ezt nem szeretem benne. Viszont hatását tekintve maximálisan elégedett vagyok.

Levonok 1 pontot, mert iszonyú kellemetlen, h mennyire kiszárad a szám tőle és még reggel is mikor felkelek, érzem, h (lehet, h hülyén hangzik) alig van nyálam. :D Holott a fog remineralizációjához (úristen ezt a szót leírni..:D) a nyáltermelés nagyon fontos, mert úgy épül vissza az elvesztett ásványi anyag tartalom. A levonás a parabén miatt is van...mert mint utólag kiderült, h hangyabetűkkel, elrejtve rajta van a csomagoláson a bővített összetevőlista...utálom az ilyen átverős, rejtegetős módszert.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2012. május 9.

j_ronii

2012. május 8.

Dm-ben vettem a Sensitive verziót, pumpás kiszerelésben 2200 ft-ért...pár hete használom már, szépen tisztít, valóban hosszan tartó friss leheletet eredményez, bár fehérítő hatást nem igazán tapasztaltam. Összegezve: átlagos hatású fogkrém.

A tubusra volt akasztva egy kis tájékoztató "könyvecske", melynek végén Ingredients (kissé bővebben, mint ahogy a tubuson van feltüntetve):
Sorbital, Silicon dioxide, Di-Water, Potassium Nitrate, Sodium N Lauryl Sarcosinate, Xylitol, FD&C Blue No.1, Peppermint Oil, Menthol, Methylparaben Sodium, Cyclodextrin, Vitamin C, Sodium Saccharin, Eucalyptus Oil, Clove Oil, Commiphora Myrrha Extract, Krameria Triandra extract, Salvia Officinalis (Sage) Xxtract, Anthenis Nobilis (Chamomile) Extract, Foeniculum Vulgare (Fennel) Extract, Acacia Catechu (Catechu) Extract, Pimpinella Anisum (Anise) Extract, Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Extract, Cinnamonum Cassia Bark Extract, Echinacea Purpurea Extract, Myrrhis Extract.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2012. május 8.

Antioxidánsok: Ascorbic Acid, Foeniculum Vulgare (Fennel) Seed Extract
Gyulladáscsökkentők: Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Root Extract
Hidratálók: Xylitol
Vitaminok: Ascorbic Acid

A szegfűszeg olaja. A TruthInAging szerint a szegfűszeg olajnak gomba és baktérium ellenes tulajdonsága is van. A szegfűszegolajban található a kozmetikumokban illatosítóként gyakran használt eugenol, mely bőrirritáló hatású. Lásd szegfűszeg.

Forrás: Leslie Baumann: Cosmetic Dermatology

Az édeskömény magjának a kivonata. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint bőrkondícionáló hatású összetevő, az EWG pedig az antioxidánsok közé sorolja. Paula Begon szerint az antioxidáns tulajdonságát leszámítva nem kifejezetten javasolt összetevő, mert bőrirritáló és fényérzékenyítő hatással is lehet a bőrre.