Egyéb

Ár:   7115 Ft   Kategória:   Patikai gyógykrémek, termékek
Kiszerelés:   30 g   Bőrtípus:   Zsíros
Lelőhely:   patika   Bőrprobléma:   Pattanások (acne)

A krémet és az összetevőket feltöltötte: virag004, Módosítva: 2019. július 15.

Lelőhely:   patika
Kategória:   Patikai gyógykrémek, termékek
Bőrtípus:   Zsíros
Bőrprobléma:   Pattanások (acne)

Akne kezelésére alkalmazható. A gél két hatóanyag, adapalén és benzoil-peroxid kombinációját tartalmazza. A hatóanyagok együtt, de eltérő módon fejtik ki hatásukat:

• Az adapalén a retinoidokként ismert vegyületek csoportjába tartozik, ami specifikusan hat az aknét okozó bőrfolyamatokra.
  • A másik hatóanyag, a benzoil-peroxid mikrobaellenes hatást fejt ki, lágyítja és hámlasztja a külső bőrréteget.

PaleShows

2019. szeptember 3.

A vele párhuzamosan használt más szereket (pl. Skinoren) már régóta használtam és nem voltak hatásosak, így most úgy gondolom, hogy nagy részt ennek köszönhetem, hogy lenullázódtak a pattanásaim. Sok különböző helyen jöttek ki rendszeresen korábban (homlok, halánték, orca, orr, állkapocs mentén) és már évek óta küzdöttem velük. Bőrgyógyász írta fel és használat előtt kiderítettem az interneten, hogy Amerikában Epiduo néven hozták forgalomba. Ami nekem sokat segített, hogy erre rákeresve tömérdek YouTube videót és fórumbejegyzést találtam. Így tudtam meg, hogy ez a Differin (adapalén 0,1%) és benzoyl peroxide (2,5%) keveréke, ami a Skinorennel kiegészítve kb. tényleg az, amit a bőrgyógyászat az akne helyi kezelésében mondani tud. Differint már korábban hatástalanul használtam, most utólag már tudom, hogy rosszul, így nem is remélhettem a várt hatást. Közvetlenül az Effezel előtt használtam sok más szert is (BHA, AHA hámlasztó, niacinamide, zinc stb.), de azok egyrészt gyengék voltak, másrészt ezzel együtt vagy nem lehet őket használni (hámlasztók), vagy már csak szimplán túl sok hatóanyag volt és ezért nem javított a helyzeten.

Az Effezelt 9 hete használom és kb. 8 hét után értem el azt a szintet, hogy ne legyen aktív akném. Évek óta először. Fontos tudni, hogy következetesen kell használni. A bevezetés lehet lassabb az irritáció elkerülése érdekében, de utána nap nem maradhat ki. Csak napi egyszer szabad, akkor is EGY pumpálásnyi elég, többet tilos, plusz egyenletesen kell eloszlatni az egész arcra. (Ez egyébként benne van a betegtájékoztatóban is.)

A használat során több szakasz követte egymást. Az első pár napban nem történt semmi változás (mindennap felkentem, nappalra). Ezt követte egy hétnyi bőrirritáció: kiszáradt, kipirosodott, viszketett, hámlott a bőröm. Nem mindenhol, de több helyen. A YouTube miatt ez nem ért váratlanul. Összességében kellemetlen, de túlélhető volt. Utána jött viszont az igazán rossz időszak, amikor extrém sok gyulladt pattanás jelent meg a szokott helyeken. Kétségbeejtő volt, de mivel más, jellemző helyekről már pár nap után eltűntek a pattanások, így kitartottam. Ez talán 2 hétig tartott, amíg tényleg napi szinten kijött legalább egy nagy darab, ami amúgy 1-2 nap alatt el is tűnt (helyet adva egy újabbnak...). Szerencsére tudtam már a YouTube-ról, hogy ez nem szükségszerű, de összefügg az Effezel működésével. (Fontos tudni, hogy az Effezel nem akkor működik, ha irritálódik a bőr és rengeteg pattanást hoz elő, hanem egyes használóknál ilyen hatásokkal _is_ jár.)

Aztán kb. a 4. héttől érezhetően elkezdett javulni a helyzet és visszaszorulni a pattanások előfordulási helye. Ettől függetlenül ezt a szert NEM lehet csak a pattanásokra pöttyözni, hanem a teljes arcra kell felvinni azt a szigorúan EGY pumpálásnyi krémet. Ekkor úgy éreztem, hogy jó-jó, javul a helyzet, de igazából ez idézte elő a nagyját, szóval csak a normál akném kezd helyreállni. A 7-8. hétre már sokat javult a helyzet, de még kijött egy utolsó nagyobb, ami nem is múlt el pár nap alatt, de most a 9. héten tényleg leírhatom, hogy nincs aktív akném.

Hogy mi van helyette? Egy csomó heg... De nekem a pattanások eltüntetése volt a fő cél, és a hegek is halványulnak, remélem pár hónap alatt eltűnnek. Közben figyeltem a fényvédelemre is, a rétegek között 30-60 perc időt hagytam, mert a benzoyl peroxide mellett antioxidáns tartalmú fényvédőm volt, a kettő pedig az én értelmezésem szerint kinyírja egymást.

Hogy miért adok 5 pontot? Mert a két hónapnyi kellemetlenség után pillanatnyilag nyerésre állok egy évek óta tartó háborúban. Nem hagyom abba a krém használatát, csak akkor, ha a bőrgyógyász azt mondja. Hogy ki fog-e még jönni valaha is pattanás? Biztosan! Az aknéra hajlamos bőröm továbbra is aknéra hajlamos. Ezek a szerek csak tünetileg kezelnek és a kiváltó okokat nem szüntetik meg. Ha most abbahagynám a krém használatát, biztos, hogy rövid időn belül visszatérne. Hogy meddig fog tartani a hatás? Remélem sokáig!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. szeptember 3.

gingerbloo

2019. augusztus 30.

Background :4 éve van aknem, (+hashimoto es ir) de mindig próbáltam magam kikuralni, de semmi nem használt. Végre élment em bőrgyógyász hoz, ezt írta fel cetaphil lemosóval tetrysan tablettával.

Második napja használtam. A nyakára nem is mentem, mégis szinte azonnal viszket kezdett ami azóta sem múlt el. A pattanások állapotáról meg nem tudok mit mondani, de a gél pikpak beszovodik és kifejezetten származnak érzem utanna a borom. Pár óráig hagytam, aztán bekentem hidratáló al, mert az orvos azt mondta várjak a rétegek között, alá nem kentem semmit. Valószínűleg vagy túl sokat kentem vagy 2 nap egymás után túl sok, mert nagyon viszket a nyakam és az állam ahol amúgy a pattanások a legkoncentraltabbak. Ki próbálom hogy pár napig most nem használom és utána nagyon nagyon keveset. Eleinte 3 pumpat tettem, ma egyet de ez is soknak bizonyul. Hozzatennem hogy voltak silány próbálkozásai benzoyl peroxiddal úgyhogy lehe thigy egyszerűen csak allergiás vagyok rá. Meg updatelek.

Update: ezt tegnap este írtam. Éjszaka felébredtem, hoyg az egész arcom vörös, ég, és halálosan viszket, nem is tudtam visszaaludni. bekentem phlogosannal es bevettem egy allergia gyógyszert, remélem hatni fog. Most már egészen biztos, hogy én ezt soha többé nem kenem az arcomra. Tudhattam volna, eddig mindig ez történt benzoyl peroxiddal. Ha neked nincs rá túlérzékenységed, talán használni fog, de én ezt eladom az biztos.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2019. augusztus 30.

Hidratálók: Glycerin, Propylene Glycol

A ma ismert leghatásosabb helyi (vagyis külsőleg, a bőrre kenendő) pattanás elleni hatóanyag. Az Európai Unióban a benzoil-peroxid tartalmú krémek gyógyszernek minősülnek és patikában kaphatóak, Amerikában azonban szabadon vásárolhatóak. A tipikusan alkalmazott koncentráció 2,5% és 10% között van.

A benzoil-peroxid hatásos baktériumölőszer, mely képes a pattanásokat leggyakrabban okozó P. acnes baktérium megölésére. Hatékonysága a receptköteles antibiotikumokéhoz hasonló, sőt hatékonyabb is, és nagy előnye, hogy a benzoil-peroxid ellen a baktériumok nem lesznek rezisztensek, vagyis ellentétben az antibiotikumokkal, ha egyszere használ, akkor mindig használ.

A benzoil-peroxid hátránya, hogy egyrészt erősen szárító, a bőrt irritáló hatása van, így még zsíros bőrűeknek is célszerű egy jó hidratáló krémet használni mellette. További hátránya, hogy a benzoil- peroxid elősegíti a káros szabad gyökök keletkezését a bőrben, ami a bőr kollagén lebomlását, azaz öregedését gyorsítja, így csak ha más nem használ, akkor érdemes a benzoil-peroxidhoz fordulni.

Forrás: cosmeticscop, futurederm