Egyéb

Ár:   7115 Ft   Kategória:   Patikai gyógykrémek, termékek
Kiszerelés:   30 g   Bőrtípus:   Zsíros
Lelőhely:   patika   Bőrprobléma:   Pattanások (acne)

A krémet és az összetevőket feltöltötte: virag004, Módosítva: 2019. július 15.

Lelőhely:   patika
Kategória:   Patikai gyógykrémek, termékek
Bőrtípus:   Zsíros
Bőrprobléma:   Pattanások (acne)

Akne kezelésére alkalmazható. A gél két hatóanyag, adapalén és benzoil-peroxid kombinációját tartalmazza. A hatóanyagok együtt, de eltérő módon fejtik ki hatásukat:

• Az adapalén a retinoidokként ismert vegyületek csoportjába tartozik, ami specifikusan hat az aknét okozó bőrfolyamatokra.
  • A másik hatóanyag, a benzoil-peroxid mikrobaellenes hatást fejt ki, lágyítja és hámlasztja a külső bőrréteget.

maitethemexican

2021. május 13.

Nincs még 3 hónapja, hogy felírta a bőrgyógyászom ezt a krémet. Addig mindennel próbálkoztam, orvosi melyhamlasztastol kezdve Ordinary AHA savas kenegetéssel, semmi nem vált be a zsíros, erősen pigment foltos és heges arcomra, amin eleg gyakran megfordultak pattanasok is. Az Effezelt az Eucerin bormegújító szerummal, és Tetralyzal antibiotikummal használom, és el vagyok képedve. Vannak persze rosszabb napok, főleg a menstruacio ideje alatt, de a változás több, mint látványos. Annyira, hogy az sem erdekel már ha kicsit csíp, kicsit viszket, kicsit hamlaszt, reggel amikor tükörbe nezek sirni tudnék örömömben. A hármas triobol szinte biztos, hogy neki van a legtöbb köze az eredményekhez, hiszen amikor ezt használom sokkal szebb bőrrel ébredek. Fenyvedelem nagyon kell mellé!!! Az árával is teljesen elégedett vagyok, hiszen meg kell fizetni ami jó. Imadom.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2021. május 13.

wardeclaredonimperfections

2021. április 30.

Lassan már nyolcadik "tárolóval" használom el,és összességében nagyon elégedett vagyok vele. Rögtön észrevettem a hatását,sokkal puhább,egyenletesebb és dudoroktól mentes lett a bőröm,harcolt a gyulladás,elszineződés,hegek ellen. Folyamatosan javul tőle a régebben mély,durva hegeket maga után hagyó pattanásoktól leharcolt arcom,fél évvel ezelőtthöz képest mondhatni,hogy csodát művelt(de azért még van min dolgozni :) ). A negatívumokról talán annyit tudnék mondani,hogy edzeni kell a bőrt,nagyon durva retinoid típusú égést tud okozni,vörös,hámlik,minden csíp. Természetesen szárít,nagyon,de ez jó termékekkel ötvözve leküzdhető. Másik nagy negatívum az ára,nekem másfél havonta kell vennem egyet,így,hogy minden nap használom,plusz mellé hidratáló,nyugtató termékek elengedhetetlenek. Összességében nem olcsó mulatság,de megéri. 3-4 hónap után teljes hatását kifejti,a bőr átesik a retinalizálódás folyamatán. Hegekre is ajánlom,szinte mindennel felveszi a harcot :) (antioxidáns mellé nagyon fontos,a BP okán a bőrben sokkal több free radical lesz,ami nagyobb mértékű gyulladáshoz vezethet,és ezáltal pattanás is könnyebben alakul ki)

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2021. április 30.

pamacska6

2021. április 21.

Kb. októberben elkezdett iszonyatosan zsírosodni a bőröm és ott is pattanások voltak az arcomon, ahol azelőtt soha. Home office-ban vagyok, maszkot hetente egyszer veszek fel, amikor lemegyek boltba, így a "maskne" kizárt. Az arcápolási rutinomon nem változtattam, ezért már utolsó mentsvárként mentem orvoshoz.
Ezt a krémet írta fel, két hete. Elég szkeptikus voltam, mert használtam már retinolos krémet, igaz nem gyógyszerminőségűt, illetve a BHA a rutinom állandó résztvevője. Ehhez képest már most látom a pozitív változást: a mitesszereim látványosan zsugorodnak, tűnnek el, a zsírosság megszűnt és nem jöttek ki újabb, mély, csomós pattanások. Orvosi előírás szerint második héten már minden este felkentem, fölé LRP Cicaplast Baume5 kerül, mert eléggé szárít és szemkörnyéken (habár oda nem is kenek...) eléggé éget, reggelre piros is a terület, de az LRP-től megnyugszik. Ezért én levonok egy csillagot, mert ez elég kellemetlen. 4 hét múlva kell visszamennem kontrollra, majd jövök update-elni.

Update1-3 hét után: Elmúlt a kezelés elejére jellemző iszonyatos szárítás. Reggelente csodabőrrel ébredek. Az arcom egyik felén, áll mellett még mindig jönnek új pattanások, de hamar el is múlnak. Jó tanács: felkenés után 10 perccel, tiszta kézzel vidd fel a hidratálót-így tuti nem kened oda a gélt, ahova nem való (pl. szem környék).

Update 6 hét után: álom a bőröm, soha nem volt ilyen szép. Rettegek abbahagyni a kenését :D máris bújom a netet, hogy reprodukáljam a hatást. Az orvos azt mondta a 6.hét után, hogy a megkezdett tubussal kenjem minden este, ha elfogyott akkor a következőnél építsem le heti 2 alkalomra a használatát.

Update naggggyon sok hét után: már nem használom minden nap, heti 2-3 alkalommal maximum. A bőröm állapota nem romlott vissza. Amit másképp csinálok: amikor nem Effezel-es este van, akkor 15 percig Akneroxid 50-est kenek fel, maszkként, tehát azt negyed óra után lemosom . Utána bő hidratálás és GG retinallal zárok. Effezel-es estén, arclemosást követően hialuronsavat kenek fel, megvárom, hogy biztosan beszívja a bőröm és utána használom az Effezel-t. Az a terv, hogy mire elfogy az Effezel, addigra átálljon a bőröm az Akneroxid+valamilyen retinolos készítményre.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. április 21.

Petyuska

2021. április 13.

Bőrgyógyász írta fel nekem is ezt a ragya krémet. Hatásos, de nagyon vékonyan kell felkenni, kizárólag a problémás részre. Egyik este kicsit bő kezűbben vittem fel az államra, 3-4 napig piros volt utána, mintha picit megégett volna a bőröm, de ezt betudom a saját bénaságomnak. Összességében jó kis kence.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. április 13.

Queen16

2021. április 5.

Bőrgyógyász írta fel nekem, este kentem fel az aknékra vagy a gyulladt pattanásra, ennek nagyobb szárító hatása van mint a Zindaclin nappali társának viszont ennek ütősebb a hatása hamarabb leviszi a gyulladást, mellette muszály valami testes krém mert nagyon durván ki tudja szárítani a bőrt, vékony rétegben kenem fel ha szükséges, szépen leviszi a gyulladásokat.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2021. április 5.

mydorly

2021. március 17.

2 különböző bőrgyógyász is ezt írta fel nekem az arcom két oldalán hirtelen belobbanó gyulladásokra. Elsőre nem használtam konzisztensen csak alkalom adtán nem is hatott... Aztán másodszor zineryttel együtt kezdtem el használni, szigorúan két naponta (ha annál gyakrabban használtam "megégetett") természetesen folyamatos 50-es SPF mellett. Amióta így használom (1 hónapja) azóta kb. egyetlen nagyobb/mélyebb gyulladás sem jön ki ha mégis érzem, hogy elkezdődne kijönni, az is elmúlik hamar, nem jön felszínre. Gyakorlatilag 5 hónapja használgatom (1 hónapja rendszeresen két naponta) de még mindig az válik nekem be a legjobban ha szendvicstaktikát alkalmazom: alá egy könnyű hidratáló aztán effezel és végül egy testesebb hidratáló pl cicaplast. Egész arca nem használom csak orcák széle és homlok teteje, ha arc belső részére, szemközelbe jut nekem akkor ott tudja csípni/bántani a bőrt.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. március 17.

csiges

2021. március 12.

2020.06.01.
Nekem talán a legnagyobb bajom az, hogy nem szárított... Olvastam itt hogy, mindenkinek így-úgy leszárította a bőrét de én szinte SEMMILYEN száradást nem tapasztaltam, - néha az orromon, ha huzamosabb ideig minden este használtam - pedig érzékeny a bőröm. Így én azt hittem nem is használ rám, ezért nem használtam annyira sűrűn a kúra alatt. Antibiotikum kúra mellé írták fel, de sajnos a bőrgyőgyász nem tájékoztatott, hogy ezt amiatt kell alkalmazni, nehogy rezisztenssé váljak az antibiotikumra, ezért sajnálom, hogy sokszor kimaradt...

2021.06.16.
Tegnap kint voltam egyik ismerősömmel az egyik lóverseny pálya mellett a szabadban. Borús, felhős idő volt. Ma reggel pedig látom, hogy tiszta vörös a fejem, és fáj, ha hozzáérek... Leégett az arcom, pedig baseball sapka volt rajtam, és az ismerősömnek semmi baja nem lett. (Pont ma volt az államvizsgám, nem így képzeltem a reggelt... De már reggel sikerélményem volt a piros bőrszínem neutralizálásával, így végül jó napom volt. 😄)

2020. június vége
Mostanában, néha bepirosodik tőle az arcom reggelre, úgy mintha megégett volna. Fényérzékeny lesz tőle az arc, erre tényleg figyelni kell!

2021.03.12.
Már szerencsére már nem kell használnom, mert szép a bőröm, viszont tegnap kijött egy fájó pattanás. Este rákentem, és most reggelre elmulasztotta a fájdalmat! 😄 Még érzem ott a kis göb, de már nem fáj. Remek!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. március 12.

2020.06.01.

2021.06.16.

2020. június vége

2021.03.12.

h_k

2021. február 24.

Bőrgyógyász írta fel nekem ezt a krémet, miután megelégeltem a pattanásokat.
Először azt hittem, hogy végre megvan amit kerestem. 1-2 nap után láthatóan szebb lett a bőrőm. Majd jött a kiszáradás, ekkor abbahagytam egy kicsit. Mivel olvastam a betegtájékoztatót, újra kezdtem.

Ekkor jött a fekete leves. Először a mellkasomon kezdtem el irdatlan viszketést érezni, majd megláttam a hatalmas pirosságot. 2 napra rá mindez az arcommal is megtörtént. Égett, viszketett, kivörösödött. Sírni tudtam volna fájdalmamban, és a kinézetemről akkor nem is beszélek. Vizes ruhával volt egyedül elviselhető, alig tudtam aludni. Felduzzadt az arcom, semmit nem mertem rákenni, féltem, hogy csak rosszabb lesz tőle.

Bár a pattanásokat leszárította, vele együtt égette le a bőrőmet és okozott 2 hét szenvedést. Inkább lett volna ott az a pár patti. Nem érte meg.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2021. február 24.

Bőrgyógyász írta fel nekem ezt a krémet, miután megelégeltem a pattanásokat.

viragatlasz

2021. február 10.

Ez a termék nálam nem ért el átütő eredményt, talán inkább “szinten tartja” a bőrömet. A homlokom már teljesen megszokta a használatát, de az arcomat még mindig nagyon irritálja, égő, szúró, viszkető érzést okoz, amit csak napokkal később, extra hidratálással tudok helyrehozni.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2021. február 10.

mkata00

2021. február 9.

Számomra ez a krém egy csodaszer. A nyáron nagyon durva aknéktól szenvedtem, semmi nem segített. Bőrgyógyász írta fel nekem a krémet és esti használatot javasolt. Csak az első alkalommal éreztem egy kis égető érzést. Kb. 2,5 hét alatt leszárította a gyulladt pattanásokat. Mellé javasolt az orvos hidratálókrémet, én az Eucerin dermo pure termékét használtam, ami tökéletes volt. Semmi negatívumot nem tudok mondani, nekem nagyon bevált.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2021. február 9.

Hidratálók: Glycerin, Propylene Glycol

A ma ismert leghatásosabb helyi (vagyis külsőleg, a bőrre kenendő) pattanás elleni hatóanyag. Az Európai Unióban a benzoil-peroxid tartalmú krémek gyógyszernek minősülnek és patikában kaphatóak, Amerikában azonban szabadon vásárolhatóak. A tipikusan alkalmazott koncentráció 2,5% és 10% között van.

A benzoil-peroxid hatásos baktériumölőszer, mely képes a pattanásokat leggyakrabban okozó P. acnes baktérium megölésére. Hatékonysága a receptköteles antibiotikumokéhoz hasonló, sőt hatékonyabb is, és nagy előnye, hogy a benzoil-peroxid ellen a baktériumok nem lesznek rezisztensek, vagyis ellentétben az antibiotikumokkal, ha egyszere használ, akkor mindig használ.

A benzoil-peroxid hátránya, hogy egyrészt erősen szárító, a bőrt irritáló hatása van, így még zsíros bőrűeknek is célszerű egy jó hidratáló krémet használni mellette. További hátránya, hogy a benzoil- peroxid elősegíti a káros szabad gyökök keletkezését a bőrben, ami a bőr kollagén lebomlását, azaz öregedését gyorsítja, így csak ha más nem használ, akkor érdemes a benzoil-peroxidhoz fordulni.

Forrás: cosmeticscop, futurederm