Egyéb

Ár:   7115 Ft   Kategória:   Patikai gyógykrémek, termékek
Kiszerelés:   30 g   Bőrtípus:   Zsíros
Lelőhely:   patika   Bőrprobléma:   Pattanások (acne)

A krémet és az összetevőket feltöltötte: virag004, Módosítva: 2019. július 15.

Lelőhely:   patika
Kategória:   Patikai gyógykrémek, termékek
Bőrtípus:   Zsíros
Bőrprobléma:   Pattanások (acne)

Akne kezelésére alkalmazható. A gél két hatóanyag, adapalén és benzoil-peroxid kombinációját tartalmazza. A hatóanyagok együtt, de eltérő módon fejtik ki hatásukat:

• Az adapalén a retinoidokként ismert vegyületek csoportjába tartozik, ami specifikusan hat az aknét okozó bőrfolyamatokra.
  • A másik hatóanyag, a benzoil-peroxid mikrobaellenes hatást fejt ki, lágyítja és hámlasztja a külső bőrréteget.

gugan16

2020. május 31.

Aknés bőrre kezdtem el használni esténként, eleinte gyógyszeres kezelés mellett és máig tartó diétával, így nem tudom azt mondani, hogy csak ennek köszönhetem a bőröm rendbejövetelét, de a pattanásaim 95%-ban megszűntek, és az az Effezel érdeme, hogy ami van az hamar leszárad és eltűnik. Azt az utasítást kaptam, hogy az első nap 1-2 pöttyöt használjak, második nap 3-4-et és így tornázzam fel magam az egy pumpányi adagig, ezzel a módszerrel nálam nem okozott irritációt. Most vagyok a második kiszerelésnél, úgy 8 hónapja használom. Egyrészt tényleg szárít, így az orvosom írt fel mellé egy nehezebb hidratálót is nappalra, másrészt jobban is zsírosodik tőle szerintem a bőröm, de ez kis ár az akne mentességért. Érzékenyebb is a bőröm amióta használom, a fényvédő használatára nagyon oda kell figyelni mellette. Figyelmeztettek, hogy az ágynemű színét kiszívja, ez tényleg igaz, úgyhogy ajánlott a fehér párnahuzaton alvás a használata alatt.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2020. május 31.

deezsina

2020. május 21.

Ezt a krémet nem véletlen orvos írja ki, nagyon erős cucc, ezért 1-2 nap után lepontozni nagyon nem oké szerintem.
Én minden másnapi alkalmazással kezdtem bevezetni, így kb 3 hete használom, mivel már voltak húzós eseteim retinol és AHA túlzott alkalmazásával, ezért nem lepett meg az irritáció sem. Amikor túl erősnek érzem, úgy hogy a reggeli c-vitamint és hidratálót alig bírja a bőröm, akkor volt hogy 1 napnál több szünetet tartottam, de igyekeztem visszatérni, mert alkalmazás nélkül nem szokik hozzá a bőr. A bőrgyógyász azt is említette hogy ha hozzászokik akkor este és reggel is alkalmazzam, na ettől még messze vagyok.
Mivel a c-vitamin és a krém hatóanyagi kiütik egymást, ezért c-vitamint csak reggel használok, nem tudom kockázatos-e, de mivel ez a krém szárít, öregít és szabadgyököket szabadít fel, úgy gondoltam hogy valami antioxidánsra is szükség van.
Kb 3 hét használat alatt még mindig vannak pattanások, ugyanúgy megtelnek a pórusaim, de türelmes vagyok. Írok majd a friss infókról.

update: 2-3 hónapos használat után már egy jó ideje nincsenek aktív pattanásaim, gyulladt gumók zéró, mivel a pórusaim azért bőven megtelnek még így is, néha kis felszíni apró pattanások vannak de azok 1 nap alatt elmúlnak szinte. Nem állítom hogy átalakult a bőröm, de jelentősen jobb állapotban van mint korábban, nem gyötrik folyamatos sebek és gyulladások, de azért majdnem másfél évtized gyötrés nyomait nem tudom van-e bármi, ami eltünteti.
Kb 1-1,5 hónap alatt hozzászokott a bőröm, már nem érzem a szárító hatást, irritálni se nagyon irritál. Inkább az van amúgy hogy reggel rákenem a c-vitamint és teljesen fénylik tőle a bőr, rá hidratáló már totál zsíros érzetet kelt, törölgethetem nappal az arcom. Utóbbi viszont muszáj, mert fényvédelem ehhez a krémhez kötelező.
Jó lett volna pártucat sebhellyel korábban rátalálni erre a termékre. Azt nem tudom hogy ezt életvitelszerűen kell-e eztán alkalmazni, vagy marad-e valami tartósabb hatás ezután, attól tartok hogy nem.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. május 21.

Beus005

2020. május 16.

Hormonális aknéim vannak, gyulladt dudoros semmit nem lehet vele kezdeni félék. Megelégeltem hogy semmi sem segitette a helyzetem, igy már olyat akartam ami mindegy mibol van csak hasson!! Na ez az!!! Igaz még csak 1 hete használom, de brutális mennyit javított már most a helyzetemen!! Sehol egy fájó pattanás, ha ki is jön 1-2 az is apró, alig piros. Tényleg nagyon szárít, én Bioderma lemoso gelt hasznalom, la roche posay effaclar akne kezeles utani hidratalojaval. Jovok kesobb updateolni, nagy reményeim vannak tovabbra is vele :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2020. május 16.

szucsok07

2020. május 3.

Olvastam a kommenteket, és valóban nagyon szárít ami szerintem az akne és s zsíros bőr ellen hatásos is.
Nekem nagyon bevált, az elején volt ,hogy égett az arcom és teljesen vörös volt, kipróbáltam 4 különböző hidratáló arckrémet ,persze egyik se hatott. ( Érzékeny a bőröm emellett)
Végül a gyógyszertári kikevert arckrémet választottam ami egyszerűen 5******-os
Ezt a két krémet használom az elég pattanásos mitesszeres arcomra, kb egy éve használom, és szemmel látható a változás. Heti 2-3 Effezel a többi este a hidratáló, így nagyon hatásos!

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2020. május 3.

Végül a gyógyszertári kikevert arckrémet választottam ami egyszerűen 5******-os

mlnda

2020. április 7.

2020. Marcius eleje:
Nagyjabol 5 honapja kezdtem el hasznalni, borgyogyasz irta fel (Epiduo neven).
Aknes vagyok mar legalabb 10 eve, nem borzasztoan, de nincs olyan periodus, hogy ne legyen legalabb 2-3 pukli az arcomon, szoval a borgyogyasz ezt a kremet javasolta. Mivel erzekeny boru vagyok, ovatosan inditottunk es aztan fokozatosan noveltunk a hasznalat gyakorisagan.
A megtisztitott arcborre kell felvinni, a leheto legvekonyabb retegben (egy pumpanyit) es semmi mast, mert pl egy konnyed hidratalo csak higit a krem hatasan. Szoval alapos arctisztitas, vekony reteg Epiduo, aztan alvas. :)
Az elso honapban heti 3 hasznalattal kezdtem. A krem durvan szarit, en viszketek is tole, eget es kipirosodok. Ennek ellenere vegigcsinaltam az egy honapot. Reggelente pedig a Neutrogena Hydro Boost hidratalojat hasznaltam.
Az egy honap elteltevel nem vettem eszre semmilyen pozitiv valtozast, sot, meg tobb akne extrem szaraz arcborrel kombinalva. De a borgyogyasz megnyugtatott, hogy ez normalis, ennyi ido alatt csak epp felszinre tor a borben levo szenny es ezek utan varhato az igazi javulas.
Novelte a hasznalat gyakorisagat, a kovetkezo 3 hetben mar minden masodik nap, ezutan napi szinten kellett felvigyem.
Igy is tettem, a minden masodik napos hasznalattal meg elviselhetoen egetett es fajt az egesz arcborom, de amikor mar napi szinten hasznaltam, az borzalmas volt 3-4 het utan. Nagyon irritalta valt a borom. Voros volt, minden resze pikkelyszeruen hamlott, egett es meg a hidratalo felvitele is egy kin lett. Ugy ereztem lemarja az arcom, annyira csipett.
Termeszetesen itt abbahagytam az Epiduo hasznalatat.
Kb egy honap alatt helyrejott a borom (a regi, aknesan normalis verziojara gondolok).
Meg visszatertem hozza, megprobalkoztam hidrataloba keverve hasznalni. Ugy nem bantott, de gondolom nem is hasznalt kulonosebben.

Aztan ket hete ujra visszamentem a borgyogyaszomhoz, aki azt a kovetkeztetest vonta le, hogy az adapalene-t nem birom. Ennek ellenere azt javasolta, hogy folytassam az Epiduo hasznalatat, mert heti 3 hasznalattal mukodnie kell igy is.
Azota igy hasznalom, heti 3 alkalommal, reggel 2 retegben is hidratalok, hogy probaljam kordaban tartani a szarito mellekhatast. Eddig nincs baj. Ugy tunik ez az a gyakorisag, amit tenyleg el tudok viselni.
Kb most kezdem latni, hogy tisztul a borom. Lehet, hogy erzekeny borueknel egyszeruen csak ilyen hosszu idore van szukseg, hogy megbaratkozzon es alkalmazkodjon a kremhez. Nem tudom.
Az elmult 2 het eredmenyeiert kap tolem 2 csillagot.
De amugy nem lopta be magat a szivembe, sajnos nem igazan mernem ajanlani ezt igy senkinek.

Update: Egy honapig antibiotikummal egyutt hasznaltam (a gelt tovabbra is csak heti 3x), par napja vegeztem az antibiotikumokkal es ugy dontottem leallok a gellel is. Pillanatnyilag egy db. pattanasom sincs, ami nagy szo nalam. Ilyen szerintem mar 10 eve nem is volt talan. :P Nem tudom mi volt az, ami igazan hatott, az antibiotikumok, a gel, vagy a ketto egyutt, de most csak foltjaim vannak a pattanasok utan. Ugy hiszem az utobbi a legvaloszinubb (mivel azelott fel evig semmi erdemleges valtozas nem tortent csak a gel hasznalataval).
Igy mar megerdemli, hogy felvigyem 4-re az ertekelesem. :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. április 7.

2020. Marcius eleje:
Nagyjabol 5 honapja kezdtem el hasznalni, borgyogyasz irta fel (Epiduo neven).
Termeszetesen itt abbahagytam az Epiduo hasznalatat.

Az elmult 2 het eredmenyeiert kap tolem 2 csillagot.

Igy mar megerdemli, hogy felvigyem 4-re az ertekelesem. :)

Bettii98

2020. március 31.

Eszméletlen, brutál mód szárít. Szemem mellett és alatt is kijött pattanás. Bekentem ezzel és olyan mód érzékeny lett ezeken a területeken a bőr, hogy viszketett, piros lett, a szemem állandóan könnyezett. A pattanások mennyiséget nem csökkenti, nem gyógyulnak meg tőle hamarabb, nem gátolja meg, hogy kijöjjenek tőle újak. Emellett 7000ft az ára, ami nekem 3 és fél hónapig volt elég napi 1 használat mellett. Nem ajánlom.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2020. március 31.

petszi

2020. március 19.

Kb két hónapja használom. Minden este, eleinte két naponta használtam. T vonalban vannak pattanásaim. A pirosságot talán leviszi, néha-néha 1-1napra eltünnek a pattanásaim de utána minden kezdődik előről. Én nem használok hozzá hidratálót sem, nemigazán szárítja ki a bőröm, sőt ugyanúgy zsírosodik T-vonalban. Előtte gyógyszertárban kikevertetett arctisztítót használok, ezután jön rá az Effezel. Az egész arcon el kell oszlatni azt a kis nyomásnyi krémet. Előtte az Eucerint használtam, de az is hasonló volt...

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2020. március 19.

tabi96

2019. november 5.

Csodaszer!
Bőrgyógyász írta fel húgomnak, aki serdülőkorban van. Aztán én is kipróbáltam....
A bőröm kombinált, a T-vonalban alakulnak ki pattanásaim. Azon a bizonyos napon is volt több gyulladt fájdalmas "göb" az államon. Vékony rétegben kentem fel, majd az első érzésem az volt,hogy kifejezzen csíp (mivel már gyöntöltem őket,sebesek voltak). Este felkentem, reggelre viszont szépen levitte a gyulladást, a pirosságot és a bőrfelszínt és regenerálta.
Az tény,hogy nagyon szárít, hámlik a bőr alatta. Hidratáláshoz én az Eucerin Atopi Control SOS-t használtam. Bevált!
Egyáltalán nem olcsó termék, de szerintem megéri kipróbálni. Nagyon kevés kell belőle, így sokáig elég.
Kár, hogy vény nélkül nem kapható. De hát...ami használ is, azt nem is lehet könnyen megszerezni :))

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2019. november 5.

Csodaszer!

PaleShows

2019. szeptember 3.

A vele párhuzamosan használt más szereket (pl. Skinoren) már régóta használtam és nem voltak hatásosak, így most úgy gondolom, hogy nagy részt ennek köszönhetem, hogy lenullázódtak a pattanásaim. Sok különböző helyen jöttek ki rendszeresen korábban (homlok, halánték, orca, orr, állkapocs mentén) és már évek óta küzdöttem velük. Bőrgyógyász írta fel és használat előtt kiderítettem az interneten, hogy Amerikában Epiduo néven hozták forgalomba. Ami nekem sokat segített, hogy erre rákeresve tömérdek YouTube videót és fórumbejegyzést találtam. Így tudtam meg, hogy ez a Differin (adapalén 0,1%) és benzoyl peroxide (2,5%) keveréke, ami a Skinorennel kiegészítve kb. tényleg az, amit a bőrgyógyászat az akne helyi kezelésében mondani tud. Differint már korábban hatástalanul használtam, most utólag már tudom, hogy rosszul, így nem is remélhettem a várt hatást. Közvetlenül az Effezel előtt használtam sok más szert is (BHA, AHA hámlasztó, niacinamide, zinc stb.), de azok egyrészt gyengék voltak, másrészt ezzel együtt vagy nem lehet őket használni (hámlasztók), vagy már csak szimplán túl sok hatóanyag volt és ezért nem javított a helyzeten.

Az Effezelt 9 hete használom és kb. 8 hét után értem el azt a szintet, hogy ne legyen aktív akném. Évek óta először. Fontos tudni, hogy következetesen kell használni. A bevezetés lehet lassabb az irritáció elkerülése érdekében, de utána nap nem maradhat ki. Csak napi egyszer szabad, akkor is EGY pumpálásnyi elég, többet tilos, plusz egyenletesen kell eloszlatni az egész arcra. (Ez egyébként benne van a betegtájékoztatóban is.)

A használat során több szakasz követte egymást. Az első pár napban nem történt semmi változás (mindennap felkentem, nappalra). Ezt követte egy hétnyi bőrirritáció: kiszáradt, kipirosodott, viszketett, hámlott a bőröm. Nem mindenhol, de több helyen. A YouTube miatt ez nem ért váratlanul. Összességében kellemetlen, de túlélhető volt. Utána jött viszont az igazán rossz időszak, amikor extrém sok gyulladt pattanás jelent meg a szokott helyeken. Kétségbeejtő volt, de mivel más, jellemző helyekről már pár nap után eltűntek a pattanások, így kitartottam. Ez talán 2 hétig tartott, amíg tényleg napi szinten kijött legalább egy nagy darab, ami amúgy 1-2 nap alatt el is tűnt (helyet adva egy újabbnak...). Szerencsére tudtam már a YouTube-ról, hogy ez nem szükségszerű, de összefügg az Effezel működésével. (Fontos tudni, hogy az Effezel nem akkor működik, ha irritálódik a bőr és rengeteg pattanást hoz elő, hanem egyes használóknál ilyen hatásokkal _is_ jár.)

Aztán kb. a 4. héttől érezhetően elkezdett javulni a helyzet és visszaszorulni a pattanások előfordulási helye. Ettől függetlenül ezt a szert NEM lehet csak a pattanásokra pöttyözni, hanem a teljes arcra kell felvinni azt a szigorúan EGY pumpálásnyi krémet. Ekkor úgy éreztem, hogy jó-jó, javul a helyzet, de igazából ez idézte elő a nagyját, szóval csak a normál akném kezd helyreállni. A 7-8. hétre már sokat javult a helyzet, de még kijött egy utolsó nagyobb, ami nem is múlt el pár nap alatt, de most a 9. héten tényleg leírhatom, hogy nincs aktív akném.

Hogy mi van helyette? Egy csomó heg... De nekem a pattanások eltüntetése volt a fő cél, és a hegek is halványulnak, remélem pár hónap alatt eltűnnek. Közben figyeltem a fényvédelemre is, a rétegek között 30-60 perc időt hagytam, mert a benzoyl peroxide mellett antioxidáns tartalmú fényvédőm volt, a kettő pedig az én értelmezésem szerint kinyírja egymást.

Hogy miért adok 5 pontot? Mert a két hónapnyi kellemetlenség után pillanatnyilag nyerésre állok egy évek óta tartó háborúban. Nem hagyom abba a krém használatát, csak akkor, ha a bőrgyógyász azt mondja. Hogy ki fog-e még jönni valaha is pattanás? Biztosan! Az aknéra hajlamos bőröm továbbra is aknéra hajlamos. Ezek a szerek csak tünetileg kezelnek és a kiváltó okokat nem szüntetik meg. Ha most abbahagynám a krém használatát, biztos, hogy rövid időn belül visszatérne. Hogy meddig fog tartani a hatás? Remélem sokáig!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. szeptember 3.

gingerbloo

2019. augusztus 30.

Background :4 éve van aknem, (+hashimoto es ir) de mindig próbáltam magam kikuralni, de semmi nem használt. Végre élment em bőrgyógyász hoz, ezt írta fel cetaphil lemosóval tetrysan tablettával.

Második napja használtam. A nyakára nem is mentem, mégis szinte azonnal viszket kezdett ami azóta sem múlt el. A pattanások állapotáról meg nem tudok mit mondani, de a gél pikpak beszovodik és kifejezetten származnak érzem utanna a borom. Pár óráig hagytam, aztán bekentem hidratáló al, mert az orvos azt mondta várjak a rétegek között, alá nem kentem semmit. Valószínűleg vagy túl sokat kentem vagy 2 nap egymás után túl sok, mert nagyon viszket a nyakam és az állam ahol amúgy a pattanások a legkoncentraltabbak. Ki próbálom hogy pár napig most nem használom és utána nagyon nagyon keveset. Eleinte 3 pumpat tettem, ma egyet de ez is soknak bizonyul. Hozzatennem hogy voltak silány próbálkozásai benzoyl peroxiddal úgyhogy lehe thigy egyszerűen csak allergiás vagyok rá. Meg updatelek.

Update: ezt tegnap este írtam. Éjszaka felébredtem, hoyg az egész arcom vörös, ég, és halálosan viszket, nem is tudtam visszaaludni. bekentem phlogosannal es bevettem egy allergia gyógyszert, remélem hatni fog. Most már egészen biztos, hogy én ezt soha többé nem kenem az arcomra. Tudhattam volna, eddig mindig ez történt benzoyl peroxiddal. Ha neked nincs rá túlérzékenységed, talán használni fog, de én ezt eladom az biztos.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. augusztus 30.

Hidratálók: Glycerin, Propylene Glycol

A ma ismert leghatásosabb helyi (vagyis külsőleg, a bőrre kenendő) pattanás elleni hatóanyag. Az Európai Unióban a benzoil-peroxid tartalmú krémek gyógyszernek minősülnek és patikában kaphatóak, Amerikában azonban szabadon vásárolhatóak. A tipikusan alkalmazott koncentráció 2,5% és 10% között van.

A benzoil-peroxid hatásos baktériumölőszer, mely képes a pattanásokat leggyakrabban okozó P. acnes baktérium megölésére. Hatékonysága a receptköteles antibiotikumokéhoz hasonló, sőt hatékonyabb is, és nagy előnye, hogy a benzoil-peroxid ellen a baktériumok nem lesznek rezisztensek, vagyis ellentétben az antibiotikumokkal, ha egyszere használ, akkor mindig használ.

A benzoil-peroxid hátránya, hogy egyrészt erősen szárító, a bőrt irritáló hatása van, így még zsíros bőrűeknek is célszerű egy jó hidratáló krémet használni mellette. További hátránya, hogy a benzoil- peroxid elősegíti a káros szabad gyökök keletkezését a bőrben, ami a bőr kollagén lebomlását, azaz öregedését gyorsítja, így csak ha más nem használ, akkor érdemes a benzoil-peroxidhoz fordulni.

Forrás: cosmeticscop, futurederm