Egyéb

Ár:   €60   Kategória:   Parfümök

A krémet feltöltötte: auberginecat, Módosítva: 2018. május 28.

Ár:   €60

Megjelenés éve: 2010

Parfümőr: Fabrice Pellegrin

Fejjegyek: mandarin, paprika

Szívjegyek: immortelle virág, davana olaj, körömvirág

Alapjegyek: tonkabab, vanília, tolu balzsam

auberginecat

2018. május 16.

Izgalmas édesség, szirupos, balzsamos, roppant figyelemreméltó, kategóriájában kiemelkedő. Egy kis mintát kaptam egy kedves krémmániástól, és már az elején kíváncsivá tett, mivel nem volt ismerős a márkanév, fogalmam sem volt, miről lehet szó. Fragin gyönyörű véleményeket kapott, de ott is csak párat, pedig mesteri kompozíció, úgy látszik, nem túl ismert. Az elején egy picit gyógynövényes jellege van a körömvirágtól, de nem válik zavaróvá a dolog, mint például a Naomi Goodsir Or du Serailban, nekem legalábbis ott too much, itt viszont szép egyensúlyban marad a többi jeggyel. Felfedezni vélek benne valami érett almás vonalat, vagy hasonló gyümölcsöt, pedig a jegyek tanúsága alapján nincs benne, mindenestre zamatossá teszi ez a valami az illatot. A végső szólamnál nagyon szépen kidomborodik a tolu balzsam és a tonka édes bársonyossága, mennyei az egész összeállítás. Meleg, bújós illat, és igazából bármi lehet, ami lenni akar épp; buja, gaz csábító, vagy túlcsorduló szeretettel ölelő kar, vagy egy jóleső és megnyugtató kis kedvesség, vagy egy meleg pulóver egy zimankós napon. Lenyűgöző teremtmény, szerintem sokan rajonganának érte, ha ismernék. Ami azt illeti, egy kicsit örülök, hogy alig tud valaki a létezéséről, egy kicsit olyan, mintha drága kincs, vagy hatalmas titok lenne. Nekem az is. :)

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. május 16.