Egyéb

Ár:   3090 Ft   Kategória:   Egyéb
Lelőhely:   Müller   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: horanett92, Módosítva: 2018. június 29.

Lelőhely:   Müller
Kategória:   Egyéb

Az eyelike Komfort Super egy különösen alapos peroxid-rendszerű fertőtlenítő oldat semlegesítő tablettával a lágy kontaktlencsék tisztítására, fertőtlenítésére és semlegesítésére. Konzerválóanyagok hozzáadása nélkül, mindennapos használatra.

Helia-D Botanic Concept Tokaji Aszús Hidratáló Krém Normál/Kombinált Bőrre

Helia-D Botanic Concept Tokaji Aszús Hidratáló Krém Normál/Kombinált Bőrre
powderwoman

horanett92

2018. július 5.

Elfogyott a DM-ben vásárolt folyadékom és csak a Müller volt nyitva vasárnap délután. Volt hagyományos kontaktlencse folyadék is, de kíváncsiságból ezt választottam. A csomag tartalmaz 360 ml peroxidos fertőtlenítő folyadékot, 45 db semlegesítő tablettát és egy elég hightech kinézetű tartót. A tartó 2 részből áll, az egyikbe teszed a lencséket, a másikba a folyadékot és a tablettát, majd össze kell tekerni a kettőt és egy zárt rendszerben történik intenzív pezsgés közepette a tisztítás. A leírásban nem szerepel, hogy milyen környezeti körülmények között javasolt az ilyen fajta kontaktlencse tisztítás, de gyanítom, hogy akkor, ha gyorsan akarsz tiszta lencséket, mert mondjuk nem várt szennyeződés érte. Elvileg nem is alkalmas a hosszabb tárolásra a folyadék, maximum egy éjszakára. A hagyományos folyadékhoz képest semmi extrát nem tapasztaltam a végeredményben. Jól tisztít, tisztán látok a reggelente feltett lencsékben. Kicsit tartottam tőle, hogy ez a peroxidos lötyi rajta marad a lencsén és csípni fog, de szerencsére eddig nem történt ilyen. Kb. 1000 Ft-tal drágább, mint a normál Eyelike folyadék. Valószínűleg nem fogom újra megvenni,de nem azért, mert elégedetlen vagyok vele, hanem mert az én életemben nem érzem szükségesnek ezt a módszert és megfelel a hagyományos folyadék is.

Update: 2018. 07. 05.
Egyik este figyelmetlen voltam és nem tettem bele a folyadékba a semlegesítő tablettát... Reggel pedig úgy tettem fel a szememre a lencsét, hogy egész éjszaka csak úgy magában a hidrogén-peroxidban ázott. Nem tudom elmondani, hogy mennyire fájt, alig bírtam levenni a szememről a lencsét. Nagyon durván bevörösödött a szemem, estére pedig a szemhéjam is feldagadt. Az incidens után fecskendővel, csapvízzel öblögettem a szemem, délután pedig hozott a párom hagyományos folyadékot és azzal is kimostam. Másnapra rendeződött a dolog, de sajnos elvesztettem a bizalmamat a termék iránt. Ha eddig hagyományos folyadékot használtál, nem ajánlom, hogy válts erre, mert hibás használat esetén eléggé megszívatod magad.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. július 5.

Update: 2018. 07. 05.