Egyéb

Ár:   3550 Ft   Kategória:   Patikai gyógykrémek, termékek
Lelőhely:   patikák   Bőrprobléma:   Pirosság (rozacea)

A krémet és az összetevőket feltöltötte: darcy, Módosítva: 2013. szeptember 12.

Lelőhely:   patikák
Kategória:   Patikai gyógykrémek, termékek
Bőrprobléma:   Pirosság (rozacea)

A rosacea göbökkel és gennyes hólyagokkal járó (ún. papulopusztulózus) formájának kezelésére szolgál. Naponta 2x (reggel és este) kell vékony rétegben felvinni a gélt - az előzőleg vízzel megtisztított és megszárított - érintett bőrterületre.

Minimum SPF15-ös fényvédő alkalmazása szükséges a kezelés ideje alatt!

Látható javulás általában 4-8 hetes kezelés után várható. Ha 2 hónap elteltével sincs javulás, vagy a rosacea tünetei súlyosbodnak, akkor a kezelést abba kell hagyni.

Bőrirritáció előfordulhat, ilyenkor csak napi 1x kell alkalmazni, de ezek a tünetek a kezelés előrehaladtával csökkennek.

Vényköteles készítmény! Kérd az orvosod véleményét!

LolaGR

2020. december 11.

Bőrgyógyász írta fel pár éve, eltüntette a piros foltokat a bőrömről kb 2 hét alatt, és kb ennyi idő kellett, hogy ne érezzem azt hogy picit csíp.Nincs piros foltom, de minden hónapban 4-5 napig éjszakára szoktam használni, egész arcra. Nagyon száraz a bőröm, és reggel a Finacea után kicsit húzódik, de nem hámlik, nem piros, de szép egyenletes a bőrkép. Szeretem nagyon, ezt a krémet, és mindig van belőle otthon.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2020. december 11.

Alleirbag

2020. szeptember 26.

1 éve kűzdöttem papulopusztuláris rosaceával, melyet az állandó pirosság és pattanásos jellegű göbök jellemeztek.
A bőrgyógyász altal javasolt antibiotikumos kenőcs teljesen hatástalan volt.
Végső elkeseredésemben az interneten keresgélve a terápiás lehetőségek között a Krémmánián találtam rá a a Finacea krémre, melyet a háziorvossal irattam fel és reggelente használtam.Nagyon hatékonyan csökkentette s gyulladást és halványította a pattanásos göböket.
A terápiát kiegészítettem Soolantra krémmel, mely hatékony a demotex atkára, melynek elszaporodását véleményezik a gyulladásos göbök kialakulásának hátterében.
Fertőtlenítő lemosásként bórsavat(solutio acidi borici 2%) használtam, mely recept nélkül kapható a patikákban.
Az előírt 3 hónapos Soolantra kúrát végig csináltam kiegészítve a Finacea és bórsav használatával, mely teljes gyógyulást eredményezett.
Mindenkinek csak ajánlani tudom, ezt a 3-as kombinációt, aki papulopusztuláris rosaceával küzd.
Nem olcsó a krémek, de nagyon hatékonyak és kiadósak, olyannyira hogy maradt is 1 teljesen bontatlan doboz Finacea, melyre már nincs szükségem és szívesen tovább adnám féláron.
nemethgabi1@gmail.com

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2020. szeptember 26.

A bőrgyógyász altal javasolt antibiotikumos kenőcs teljesen hatástalan volt.
nemethgabi1@gmail.com

andreaa19

2019. július 19.

Sziasztok! Én ezzel a géllel nem igazán vagyok megelégedve igaz csak 2 hónapig használtam. Kellett 2 hét amire hozzászokott az arcbőröm. Ameddig nem szokott hozzá viszketett, hámlott, száraz lett tőle a bőröm. Viszont ahogy teltek a hetek, azért kicsit csillapodott a homlokom tőle.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. július 19.

nucakata

2018. szeptember 17.

Sok-sok pénzt kifizettem kozmetikai kezelésekre, semmi sem használt. Ettől a krémtől sokkal szebb az arcom, nem az a lángoló piros és a göböcskék is eltűntek! Szuper!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. szeptember 17.

monike

2016. május 16.

Még csak 1 hete használom: elkezdett göbösödni a rozaceám, ezért nyúltam ehhez...engem annyira éget amikor felkenem, hogy egyidő után le szoktam fújni la roche posay termálvízzel...hámlaszt is, de nem akarom feladni mert már ennyi idő után is látom, hogy jó hatással van a göböcskékre... mellette használom továbbra is a pc-s bha-t, mert abbahagytam amikor elkeztem a Finacea-t és nagyon csúnyák lettek a pórusaim+ PC-s 30 faktoros-t is használok... én még nem vettem észre fehér foltokat az arcomon! Egyenlőre 4 pont, később még updatelek!

UPDATE:
Nem tudtam elhasználni egy tubussal: a göböcskék csak egy picit húzódtak összébb, viszont sokkal több piros erecske lett az orrom körül, és az orcáimon+ olyan szinten zsírosodik a bőröm, hogy tini koromban nem tapasztaltam ilyet! Egy idő után nekem is megjelentek a fehér foltok az arcomon... Nem is értem, hogy hathat érzékeny bőrű rosaceára egy ennyire agresszíven maró kenőcs?! 2 napja hagytam abba a használatát, most paulás BHA-val próbálom visszaállítani a Finacea előtti állapotot...:((

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2016. május 16.

UPDATE:

WorkingClassGirl

2016. március 31.

Nagyon szuper dolognak tartom az azelain savat, bár aknéra nálam annyira nem használt, számos jó hatással van a bőrre.
Szerintem fontos, hogy tudjuk, mi hogyan hat, hogy tudjuk, mit várjunk tőle. Ez az összetevő csak enyhe antibakteriális hatású, de gyulladáscsökkentő, depigmentáló (nekem a szeplőimet is halványította) és gyenge hámlasztó is. Sőt, olvastam, hogy sejttenyészeteken már UV-protektív (antioxidáns) hatását is bizonyították. Szóval szuper cucc, azért váltottam erre a skinoren helyett, mert annak sose szerettem az állagát, és reméltem, hogy ez majd könnyebb, gélesebb lesz, így nappalra szérumként használjatom majd. Ez sajnos nem jött be, mert bár lényegesen vékonyabbat, de ez is réteget hagy a bőrön, ezért én nem szeretek fölé kenni még mondjuk egy eszenciát, ami a nappali hidratálóm. De azért maradok szerintem ennél a krémnél.
Egyébként szerintem ha egyenletesen kenjük az egész arcunkra, nem okoz fehér foltokat.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. március 31.

Nagyzsa5

2015. november 4.

Nekem is sajnos nyár óta van rosaceám. Apró kiütészerű pöttyökkel,száraz érzetű bőrrel, ami hol jobb hol rosszabb.
Bőrgyógyász ajánlotta ezt a krémet, nemrég kezdtem el használni. Használ, szépen leviszi gyulladásokat, simítja a bőrt, viszont nekem is fehér foltokat hegy az arcomon, amit olvastam már hogy többeknél is előfordult. Ha valaki olvassa, akinél ez szintén felmerült, megírná hogy elmúltak e a fehér foltok vagy maradandóak? Mert ha egy problémát megold, de egy másikat előhoz akkor nem igazán leszek boldog.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2015. november 4.

bajella

2015. október 23.

Másfél éve alakult ki súlyos rozacea az arcomon, teljes pirossággal és csomó patival. Még a lézer se használt, csak széthámlott tőle a fejem. Ez a krém 2 hónap alatt teljesen elmulasztotta a pirosságot és a patikat is. Alá PC v.kék szérumot használok és Aknesol-t, abban van BHA is. Mást nem használok, bb krémet se, max. alkalmakra, mert a hegek még nem múltak el teljesen. Nem hittem, hogy valaha is megszabadulok a rozaceatól, de sikerült:)

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2015. október 23.

dobolank

Korcsoport: >54
2015. október 4.

Jó krém, megszünteti a pirosságot, és úgy általában teszi, amit ígér, de sajnos azok közé tartozom, akiket iszonyatosan szárít. Jó lenne, ha nálam is megoldható lenne mosdókrémmel vagy utánahidratálással... Mivel csak kicsit rozaceás a bőröm, a heti 1-2 alkalom sem lesz teljesen haszontalan, de azért sajnálom, hogy nem lehet előírásos gyakorisággal használni.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: >54 |  Dátum: 2015. október 4.

Vermilion69

2015. szeptember 28.

Nagyon jó! Párom rozaceáját mulasztotta el szinte teljesen, miután már majdnem 100 ezer forintnyi krémeket próbált ki, mindenféle bőrgyógyász ajánlása alapján. Ezt a háziorvosunk mondta és hála neki, rengeteget javult az arca, a göbök eltűntek, a pirosság is csak melegben vagy megterhelés esetén látszik. Előtte piros volt az egész arcra, göbökkel, fájt, száradt neki mellette, szóval nekünk nagyon bevált, és ajánlani tudom csak másoknak is!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2015. szeptember 28.

Hidratálók: Propylene Glycol

Azelainsav, mely számos bőr- és hajkondicionáló része. Bőrgyógyászati készítményekben is alkalmazzák, általában más szerekkel kombinációban.

1. Pattanás: Az azelainsavat enyhe és közepesen súlyos akne ellen alkalmazzák, mind mitesszeres, mind fertőzéses esetben. Gátolja az aknét okozó baktérium növekedését, ezáltal tisztán tartja a bőr pórusait.
  2. Rosacea: A kivörösödött bőr kezelésére az azelainsav gyulladásgátló hatását használják helyileg alkalmazott gél formájában.
  3. Pigmentkezelés: Az azelainsavat különböző bőrszíneződések kezelésére használják, pl. melazma fertőzés utáni hiperpigmentáció, különösen sötétebb bőrűek esetén. Az azelainsav csökkenti a melanin mennyiségét.