Best of Beauty 2019

Egyéb

Ár:   3550 Ft   Kategória:   Patikai gyógykrémek, termékek
Lelőhely:   patikák   Bőrprobléma:   Pirosság (rozacea)

A krémet és az összetevőket feltöltötte: darcy, Módosítva: 2013. szeptember 12.

Lelőhely:   patikák
Kategória:   Patikai gyógykrémek, termékek
Bőrprobléma:   Pirosság (rozacea)

A rosacea göbökkel és gennyes hólyagokkal járó (ún. papulopusztulózus) formájának kezelésére szolgál. Naponta 2x (reggel és este) kell vékony rétegben felvinni a gélt - az előzőleg vízzel megtisztított és megszárított - érintett bőrterületre.

Minimum SPF15-ös fényvédő alkalmazása szükséges a kezelés ideje alatt!

Látható javulás általában 4-8 hetes kezelés után várható. Ha 2 hónap elteltével sincs javulás, vagy a rosacea tünetei súlyosbodnak, akkor a kezelést abba kell hagyni.

Bőrirritáció előfordulhat, ilyenkor csak napi 1x kell alkalmazni, de ezek a tünetek a kezelés előrehaladtával csökkennek.

Vényköteles készítmény! Kérd az orvosod véleményét!

andreaa19

2019. július 19.

Sziasztok! Én ezzel a géllel nem igazán vagyok megelégedve igaz csak 2 hónapig használtam. Kellett 2 hét amire hozzászokott az arcbőröm. Ameddig nem szokott hozzá viszketett, hámlott, száraz lett tőle a bőröm. Viszont ahogy teltek a hetek, azért kicsit csillapodott a homlokom tőle.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. július 19.

nucakata

2018. szeptember 17.

Sok-sok pénzt kifizettem kozmetikai kezelésekre, semmi sem használt. Ettől a krémtől sokkal szebb az arcom, nem az a lángoló piros és a göböcskék is eltűntek! Szuper!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. szeptember 17.

monike

2016. május 16.

Még csak 1 hete használom: elkezdett göbösödni a rozaceám, ezért nyúltam ehhez...engem annyira éget amikor felkenem, hogy egyidő után le szoktam fújni la roche posay termálvízzel...hámlaszt is, de nem akarom feladni mert már ennyi idő után is látom, hogy jó hatással van a göböcskékre... mellette használom továbbra is a pc-s bha-t, mert abbahagytam amikor elkeztem a Finacea-t és nagyon csúnyák lettek a pórusaim+ PC-s 30 faktoros-t is használok... én még nem vettem észre fehér foltokat az arcomon! Egyenlőre 4 pont, később még updatelek!

UPDATE:
Nem tudtam elhasználni egy tubussal: a göböcskék csak egy picit húzódtak összébb, viszont sokkal több piros erecske lett az orrom körül, és az orcáimon+ olyan szinten zsírosodik a bőröm, hogy tini koromban nem tapasztaltam ilyet! Egy idő után nekem is megjelentek a fehér foltok az arcomon... Nem is értem, hogy hathat érzékeny bőrű rosaceára egy ennyire agresszíven maró kenőcs?! 2 napja hagytam abba a használatát, most paulás BHA-val próbálom visszaállítani a Finacea előtti állapotot...:((

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2016. május 16.

UPDATE:

WorkingClassGirl

2016. március 31.

Nagyon szuper dolognak tartom az azelain savat, bár aknéra nálam annyira nem használt, számos jó hatással van a bőrre.
Szerintem fontos, hogy tudjuk, mi hogyan hat, hogy tudjuk, mit várjunk tőle. Ez az összetevő csak enyhe antibakteriális hatású, de gyulladáscsökkentő, depigmentáló (nekem a szeplőimet is halványította) és gyenge hámlasztó is. Sőt, olvastam, hogy sejttenyészeteken már UV-protektív (antioxidáns) hatását is bizonyították. Szóval szuper cucc, azért váltottam erre a skinoren helyett, mert annak sose szerettem az állagát, és reméltem, hogy ez majd könnyebb, gélesebb lesz, így nappalra szérumként használjatom majd. Ez sajnos nem jött be, mert bár lényegesen vékonyabbat, de ez is réteget hagy a bőrön, ezért én nem szeretek fölé kenni még mondjuk egy eszenciát, ami a nappali hidratálóm. De azért maradok szerintem ennél a krémnél.
Egyébként szerintem ha egyenletesen kenjük az egész arcunkra, nem okoz fehér foltokat.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. március 31.

Nagyzsa5

2015. november 4.

Nekem is sajnos nyár óta van rosaceám. Apró kiütészerű pöttyökkel,száraz érzetű bőrrel, ami hol jobb hol rosszabb.
Bőrgyógyász ajánlotta ezt a krémet, nemrég kezdtem el használni. Használ, szépen leviszi gyulladásokat, simítja a bőrt, viszont nekem is fehér foltokat hegy az arcomon, amit olvastam már hogy többeknél is előfordult. Ha valaki olvassa, akinél ez szintén felmerült, megírná hogy elmúltak e a fehér foltok vagy maradandóak? Mert ha egy problémát megold, de egy másikat előhoz akkor nem igazán leszek boldog.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2015. november 4.

bajella

2015. október 23.

Másfél éve alakult ki súlyos rozacea az arcomon, teljes pirossággal és csomó patival. Még a lézer se használt, csak széthámlott tőle a fejem. Ez a krém 2 hónap alatt teljesen elmulasztotta a pirosságot és a patikat is. Alá PC v.kék szérumot használok és Aknesol-t, abban van BHA is. Mást nem használok, bb krémet se, max. alkalmakra, mert a hegek még nem múltak el teljesen. Nem hittem, hogy valaha is megszabadulok a rozaceatól, de sikerült:)

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2015. október 23.

dobolank

2015. október 4.

Jó krém, megszünteti a pirosságot, és úgy általában teszi, amit ígér, de sajnos azok közé tartozom, akiket iszonyatosan szárít. Jó lenne, ha nálam is megoldható lenne mosdókrémmel vagy utánahidratálással... Mivel csak kicsit rozaceás a bőröm, a heti 1-2 alkalom sem lesz teljesen haszontalan, de azért sajnálom, hogy nem lehet előírásos gyakorisággal használni.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2015. október 4.

Vermilion69

2015. szeptember 28.

Nagyon jó! Párom rozaceáját mulasztotta el szinte teljesen, miután már majdnem 100 ezer forintnyi krémeket próbált ki, mindenféle bőrgyógyász ajánlása alapján. Ezt a háziorvosunk mondta és hála neki, rengeteget javult az arca, a göbök eltűntek, a pirosság is csak melegben vagy megterhelés esetén látszik. Előtte piros volt az egész arcra, göbökkel, fájt, száradt neki mellette, szóval nekünk nagyon bevált, és ajánlani tudom csak másoknak is!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2015. szeptember 28.

Éciméci

2014. december 16.

2013. májusában fordultam bőrgyógyászhoz a rosaceam miatt. Kezdetben (2012) csak egy kis kipirosodás látszott az arcomon, ami nem akart eltűnni. De májusra teljesen elhatalmasodott az arcom közepén a két nagy folt. Tele voltam pattanással, ahogy az egyiket kinyomtam jött a másik.
A bőrgyógyász adott gyógyszert és lézeres kezelést javasolt. A finaceát is azóta használom, reggel és este is. Nekem is fehér foltot hagy az arcomon a krém de jelentősen csökkent a vörös színe és a göbök is eltűntek, bár ez gondolom a lézernek is köszönhető! Összességében meg vagyok vele elégedve. Nekem is viszket tőle a bőröm, még a mai napig is, de ez pár perc múlva el is múlik. Szárít is, de ezt azzal lehet kiküszöbölni, hogy "sima patikás" fürdőkrémmel mosok arcot minden nap kétszer. Ez elegendő hidratálást ad neki.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2014. december 16.

Makk Zsuzsó

2014. december 13.

Nem lenne rossz, mert tényleg csökkenti a pirosságot, csak sajnos engem nagyon szárít. Télen sokkal problémásabb a bőröm, beleértve az extrém vízhiányt, így hiába kezelek egy problémát, ha a másik felerősödik. Emiatt csak max. heti 2-szer tudom használni, úgy meg nem túl intenzív.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2014. december 13.

Hidratálók: Propylene Glycol

Azelainsav, mely számos bőr- és hajkondicionáló része. Bőrgyógyászati készítményekben is alkalmazzák, általában más szerekkel kombinációban.

1. Pattanás: Az azelainsavat enyhe és közepesen súlyos akne ellen alkalmazzák, mind mitesszeres, mind fertőzéses esetben. Gátolja az aknét okozó baktérium növekedését, ezáltal tisztán tartja a bőr pórusait.
  2. Rosacea: A kivörösödött bőr kezelésére az azelainsav gyulladásgátló hatását használják helyileg alkalmazott gél formájában.
  3. Pigmentkezelés: Az azelainsavat különböző bőrszíneződések kezelésére használják, pl. melazma fertőzés utáni hiperpigmentáció, különösen sötétebb bőrűek esetén. Az azelainsav csökkenti a melanin mennyiségét.