Egyéb

Ár:   1440 Ft   Kategória:   Testápolás
Lelőhely:   Hiányzik. Feltöltöm   Bőrprobléma:   Túlérzékenység

A krémet feltöltötte: angeltear, az összetevőket feltöltötte: Almina, Módosítva: 2016. május 5.

Lelőhely:   Hiányzik. Feltöltöm
Kategória:   Testápolás
Bőrprobléma:   Túlérzékenység

Homeopátiás készítmény.

Viszketéssel együtt járó különböző bőrgyulladások- ekcéma, atópiás dermatitisz- hatékony kezelésére:

• növényi eredetű hatóanyaga, a cardiospermum halicacabum szteroidszerű hatást biztosít a jól ismert szteroid okozta mellékhatások nélkül enyhíti a viszketést, és csillapítja a gyulladásos tüneteket,
  • javítja a bőr hidratáltságát, kellemes állagú, könnyen kenhető,
  • bármely életkorban alkalmazható,
  • bármely bőrterületre felvihető,
  • paraben és illatanyag mentes.

dbeata

2021. március 1.

Nagyon régóta küzdök az ekcémával. Szerintem rajtam már mindent kipróbáltak a bőrgyógyászok. A szteoridos kenőcsök atópiát okoztak hosszú távon. Részben ezért is fordultam a homeopátiához. Ez a krém az egyetlen, ami nem szteroidos, és segít. Télen rosszabb a helyzet, nyáron jobb. Fontos tudni, hogy mint minden homeopátiás szernél, használata során kerülendő a kámforos, mentolos termékek használata (pl. fogkrém, rágó, orrkenőcs, stb.), és a szert elektromágneses sugárzástól távol kell tartani, mert ezek semlegesítik a hatását. Sajnos már nem forgalmazzák itthon, így külföldről kell rendelni. Kétféle krém létezik: Salbe (kenőcs), és a kicsit kevésbé zsíros Creme (krém).

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2021. március 1.

wd1102

2020. augusztus 11.

Az arcomon jó ideje erősen viszkető foltok, apró dudorok jelentek meg, ami mellett a bőrfelület láthatóan egyenetlen, és érzésre meg is vastagodik. Erre a problémára (diagnózis alapján seborrheás dermatitisz) szteroidos krémet használtam, de mivel folyamatos kezelést igényelt a probléma (heti 2-3 alkalommal kellett kenni a tünetmentesség fenntartásához), nem szerettem volna hosszú távon ilyen szert használni a számos mellékhatás miatt (többek között a zöld hályog kialakulásának kockázata, főleg, hogy szem környékén is kell használnom...). Eszembe jutott, hogy gyerekkoromban a háziorvosom a Halicart javasolta, mint természetes készítmény, és akkor be is vált. Úgyhogy szépen lecseréltem a szteroidos kencét erre. Az átállás kb. 1 hét volt, vagyis a szteroidot azonnal letettem, de kb. 6-7 napba telt, mire a Halicar hatni kezdett. Már épp kezdtem elkeseredni, hogy már nem segít, de szerencsére csak több időre volt szükség. Addig viszont nagyon viszketett az arcom, mondanám, hogy súlyosabbak voltak a tünetek, mint a krém nélkül, de néhány nap elteltével jött a megváltás.

Számomra abszolút csodaszer, nincsenek rá szavak, mennyire boldog vagyok attól, hogy egy természetes szer is szépen rendben tartja az arcomat, ami elég kényes terület, ráadásul mellékhatásoktól sem kell tartanom.

De tudni kell, hogy az ekcémának sok fajtája van, én is átestem már száraz foltos verzión és ilyen, mint a jelenlegi is, "nedves", folyadékkal telt hólyagos ekcémán is. Ez a krém az utóbbira biztosan jó, szépen leszárítja a minihólyagokat/foltokat. Száraz ekcémára nem tudom, hatásos-e. És persze arról sem árt említést tenni, hogy egy gyógyszer/készítmény hatásossága a kiváltó okoktól is függ. Szóval, mint minden szernél, itt is van, akinek csodaszer, másnak egyenesen pénzkidobás.

Egyébként már ezt sem forgalmazzák nálunk, de külföldről beszerezhető. Ha valakit érdekel, írjon, mert nagyobb tételben a szállítási díj is szétoszlik.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. augusztus 11.

Orsolya13

2017. október 27.

A szemem alatti ekcémára kerestem valami szteroidmentes krémet és erre esett a választásom. Nem bántam meg, mert maximum 5 nap esti használat után elmúltak a tünetek (a viszketés, a vörösség) és utána a kiszáradt bőrömre pedig már a gyógyszertári alapkrém elég volt. Valamint egy hetet szenvedtem attól, hogy valamitől folyamatosan égett, viszketett és kipirosodott a homlokom, majd eszembe jutott ez a krém és rákentem hátha csinál valamit és szerencsére 3 nap alatt majdnem teljesen rendbe hozta. Viszont hozzá kell tennem, hogy a kezemen lévő ekcémával (már amikor kijön rajta) nem csinál semmit, azt sajnos csak a szteroidos krém tünteti el. Szerintem nem rossz ha van egy ilyen krém a szekrényben, mert ki tudja mire mikor lehet jó. Nekem a homlokommal történtek után megéri az 5 csillagot.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. október 27.

Jdit04

2017. szeptember 2.

Egy ekcéma jellegű gyulladásos folt jelent meg a szemem felett, erre ajánlották ezt a kenőcsöt. Már egy használat után látványos volt a javulás, úgyhogy az én esetemben megérdemli az öt csillagot. :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. szeptember 2.

knoemi

2016. december 6.

Ekcémára ajánlotta a gyógyszerész. Olyan terméket kerestem, amit arcra is lehet alkalmazni. Átlagos termék, átlagos hatással. Éjszakára használtam, nehéz kenőcs, nehezen szívódik fel és kellemetlen az illata is. Többet vártam.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. december 6.

Almina

2016. május 2.

Kisfiam ekcémája röhögőgörcsöt kapott tőle. Aztán vígan terjeszkedett tovább. Hiába a vazelin és a paraffin, ez bizony halovány... :)

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. május 2.

Soldier

2015. december 3.

Az egyetlen negatívum hogy büdös.Ezenkívül csak jókat tudok írni róla.Az ujjamon volt kiütés az is elmulasztotta,sőt a könyökömön a ekcémát is.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2015. december 3.

lapadi

2015. szeptember 11.

Sokat használjuk télen a kisányom vörös, kicserepesedett kézfejére, mert nem nagyon szeret kesztyűt hordani. Nagyon gyorsan renbe hozza. Szerintem hasznos krém, mindig van itthon.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2015. szeptember 11.

Someone92

2015. május 25.

Barátom kente hűségesen az ekcémájára, de semmit nem használt. Annyi benne a jó, hogy nem lett neki rosszabb...

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2015. május 25.

Enekesmadar

2015. április 21.

Teljesen felesleges volt megvenni, abszolút hatástalan (mint a legtöbb homeopátiás cucc) -- nem segített az ekcémámon, sőt, még a viszketést sem csillapította. Viszont rendkívül büdös, és drága.
Ez így lehet, hogy durván hangzik, viszont tényleg semmi jót nem tudok elmondani róla...

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2015. április 21.

Hidratálók: Lanolin

Nem szabványos INCI név. Fehér vazelin, mely kőolajból nyert, félszilárd szénhidrogének tisztított és elszíntelenített elegye. Fehér vagy csaknem fehér, áttetsző, lágy, kenőcsállományú anyag. Az ásványi olajhoz hasonló tulajdonságokkal rendelkezik.