Egyéb

Keratinos Hajkezelés

Ár:   Az ár hiányzik. Feltöltöm   Kategória:   Esztétikai-bőrgyógyászati kezelések
Lelőhely:   fodrászatok   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: mariib, Módosítva: 2017. december 8.

Lelőhely:   fodrászatok
Kategória:   Esztétikai-bőrgyógyászati kezelések

Hajszerkezet javító keratinos kezelés

A kezelést fodrász végzi: hajvasalóval keratint, kondícionáló fehérjét illeszt a hajba például szérum formájában. A módszer lényege az, hogy a keratin megakadályozza, hogy nedvesség kerüljön a hajszálakba, így a haj kezelhetőbbé, simábbá, puhábbá válik. A hajszál külsejére is ráépül az anyag, nagyobb védelmet biztosítva a káros külső hatások ellen. A kúra 8-12 hétig tart, és a kezelések után kb. 4 napig nem ajánlott a hajmosás a kellő hatás elérése érdekében. Emellett kerülni kell a nátrium-kloridot tartalmazó samponokat, balzsamokat és egyéb hajápolási termékeket, a só ugyanis megbontja a keratin kötéseit.

A tartós egyenesítéssel szemben, a keratinos kezelés nem változtatja meg a haj göndör vagy hullámos szerkezetét.

brigi50c

2021. október 22.

Mindent IS így hívnak mostanság, de ez valójában egy umbrella term, ami alá rohadt sokféle termék és módszer tartozik. Akkor mesélek a tapasztalataimról.

1. Egyszer 2014-ben Békéscsabán csináltattam keratinos hajEGYENESÍTÉST. Egy dögletes, szemet csípő dologgal csinálták hajam 3-4 órán keresztül, ajtót-ablakot ki kellett nyitni. Vidéki és akkori viszonylatban drága volt, és csak nagyjából maradt egyenes egy darabig. Az én hajam a kezelés után is behullámosodott.

2. 2017-ben Szegeden csináltattam egy keratinos hajFELTÖLTÉST. Igazából kimosás után semmi eredményét nem láttam, de míg nem mostam meg, kellemes állaga volt.

3. Ugyanúgy Szegeden csináltattam keratinos hajEGYENESÍTÉST is, mondjuk közvetlenül kezelés után ráesett az eső, szóval nem tudom, hogy egyébként se ért semmit, vagy csak az volt a baj, hogy kicsit (nem vészesen) megáztam, de nem maradt icipicit sem egyenes.

A többi élményem budapesti.

4. Összesen kettő Cocochoco keratinos hajKEZELÉST csináltattam, az egyiket 2019 végén, a másikat 2020 közepén. A 2019-es szuperül sikerült, hónapokig jó állapotú volt tőle a hajam, és közben sem volt büdös az anyag, maximum a szemem marta picit. A második kezelés már nem sikerült ilyen jól, de azt máshol csináltattam.

5. Kipróbáltam a Joico keratinos hajKEZELÉST idén márciusban. Igazából nem volt rossz, de nem sokkal később le lett szívatva a hajam, így olyan, mintha az erre szánt pénzt kidobtam volna a kukába, ugyanis egyetlen alkalom szőkítés totálisan tönkretette a hajam, és ettől a Joico sem védett meg.

6. Ma kipróbáltam a Lisse Design-t. Érzéseim szerint a hatásfoka a keratinos hajfeltöltésével egyezik meg, azaz kimosásig fog tartani, de majd meglátjuk. Én alapvetően nem bíznám el magam semmi ilyen kezeléssel szemben már. Amire ténylegesen azt mondanám, hogy bevált, az az első Cocochoco kezelésem, és az Olaplex, bár utóbbi nem keratin.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. október 22.

A többi élményem budapesti.

Maze

2019. május 27.

Mivel a leírásban a tartós egyenesítés szerepel, így én most azt a tapasztalatot osztem meg. Felejtsétek el, hogy szar lesz utána a haj, el se tudom képzelni milyen botrányos munkát végezhet az aki ezt utána meri vállalni vagy milyen anyaggal dolgozhat. Na jó.. Tegyük félre. A lényeg én több mint 1 éve járok Natura keratinos tartós egyenesítésre, fél évente szoktam menni, az ára húzós de ez az amiről soha nem fogok lemondani. Az elejen nehéz mert 3 napig nem is moshatsz hajat totál lenyalt lesz a fej tőle, de aki nem akarja vasalni többet a haját az be vállalja. Vékony erősen igénybe vett hajam van, nekem muszáj ez a kezelés mert így tud a legtöbbet nőni a hajam (mivel nem vasalom) . Szóval nekem 5*
Nem mindegy hogy milyen fodraszatba megy az ember csináltatni.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. május 27.

Nem mindegy hogy milyen fodraszatba megy az ember csináltatni.

karizsofia

2017. november 24.

Rendszeresen jelentkezek be a fodrászomhoz keratinos hajfeltöltésre, NEM hajegyenesítésre. Nagyon jó hatással van a hajamra (nem úgy mint a tartós egyenesítés), szép, egészséges lesz tőle, puha, könnyen kezelhető. Ne ijedjetek meg, ha az első kezelés után még nem láttok változást, nekem a 2.-3. alkalom után volt szembetűnő, de akkor nagyon. :) Érdemes 3 havonta megismételni a megfelelő hatás érdekében, a hajatok is meghálálja.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2017. november 24.

agneza

2016. november 15.

Én az Alfaparf tartós keratinos hajegyenesítést próbáltam ki. Festés után pár nappal. Mondta a fodrász, h nem fogja a szer kiszedni a hajam színét. Hát, egy árnyalattal minimum világosabb lett. Ezt leszámítva szép egyenes lett a hajam, hiszen vagy 8-szor ki lett egyenesítve egymás után, mert ugye "bele kell vasalni" a terméket a hajba, hogy hasson. Ez volt 4 éve. Azóta sem mentem vissza erre a kezelésre, mert ahányszor elmentem másik fodrászhoz, mindig mondta, h te jó ég, mi tortént a hajammal, borzalmas lett a szerkezete, stb. Úgyhogy szépen lenőtt az egyenesített rész, én pedig megfogadtam, hogy soha többé ilyenen nem veszek részt. Elvileg 3 hónapig szögegyenesnek kellett volna lenni a hajamnak, ehelyett a kövi hajmosás után újból egyenesítgethettem. Szóval semmit sem ért, cserébe viszont tönkrevágta a hajam. A Brasil Cacau nem tudom milyen, de nem is szeretném kipróbálni. Viszont a Loreal Steampodos kezelést szoktam kérni festés után, mert azzal meg vagyok elégedve.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. november 15.

Nancika

2016. augusztus 22.

Lányok, szerintem keveritek ezt a Brasil Cacau Keratinos Kezeléssel (http://kremmania.hu/kremek/cadiveu-brasil-cacau-keratinos-kezeles), ahol egyenesítenek is.

Ennél nem változik a haj állapota, anyukámnak is szép, loknis maradt utána a haja, nekem sem lapult le, ahogy az egyenesítésnél (na, azt is véleményeztem, de már nem ilyen pozitívan), viszont gyönyörű, egészséges, selymes, puha lett a hajam. A tartós egyenesítést soha többé, de ezt viszont szívesen csináltatom néha, mert tényleg látványosan szebb és egészségesebb tőle a hajam. :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. augusztus 22.

kamelia

2016. augusztus 22.

Eddig kétszer volt ilyen kezelésem. Nagyon szeretem. Nem is annyira az egyenesség miatt csináltatom, hanem mert fényesebb, erősebb és egészségesebb lesz tőle a hajam. És én úgy vettem észre, hogy kicsit a növekedését is felturbózza. :)
Hátránya, hogy a kezelés után 3 napig nem moshatok hajat és ezidő alatt ahol a bőrömhöz érnek a tincseim, ott szépen kijön az ekcémám. De az első hajmosás után ennek vége és nekem ennyit megér. :)

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. augusztus 22.

VDorka

2016. január 26.

Részt vettem egy ilyen kezelésen, előtte alaposan utánanéztem az interneten. Három csillag, mert tényleg hónapokra kiegyenesítette a hajam, viszont nekem borzasztóan zsírosodott utána, kb 3 naponta moshattam hajat, és valahogy mindig olyan lapos volt..
Egyszer kipróbáltam, nekem elég volt. :D

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. január 26.

Egyszer kipróbáltam, nekem elég volt. :D