Egyéb

Ár:   1900 Ft   Kategória:   Patikai gyógykrémek, termékek
Lelőhely:   patikák   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: svivko, Módosítva: 2016. október 12.

Ár:   1900 Ft
Lelőhely:   patikák
Kategória:   Patikai gyógykrémek, termékek

Gyógyszernek nem minősülő gyógyhatású készítmény, melynek hatását népgyógyászati és irodalmi adatok igazolják. A balzsam hatóanyagai (illóolajok) - külön-külön is régóta alkalmazott szerek a népgyógyászatban, a gyógynövény terápiában - elsősorban mint inhaláló szerek kedveltek az otthoni betegápolásban a hurutoldó és légtisztító hatásuk alapján.
Az illóolajok a bőrön keresztül is felszívódnak, a vérkeringésbe jutva a légzőszervekben választódnak ki. A balzsam hatékonyságához hozzájárul a test-meleg bőrfelület, mely elősegíti az illóolajokból az aromás gőzök felszabadulását. Az illóolajok belégzése a légutakban letapadt nyákot feloldja, elfolyósítja, így lehetővé teszi annak könnyebb felköhögését. Az illóolajok enyhe görcsoldó hatása révén csökken a köhögési inger és a légzés is könnyebbé válik.
A nyak, hát, vagy a mellkas bőrére dörzsölt balzsam hatóanyagai a bőr vérátáramlását is fokozzák.

Hatóanyag
1 g balzsam tartalma: 50 mg racém kámfor (Camphora racemica), 50 mg terpentinolaj (Terebinthini aetherol.), 27,5 mg levomentol (Levomentholum), 15 mg eukaliptuszolaj (Eucalypti aetherol.), 7,5 mg szerecsendió olaj (Myristicae fragrantis aetherol.), 7,5 mg cédrusolaj (Cedri fol. aetherol.), 2,5 mg timol (Thymolum).
Egyéb összetevő
A készítmény segédanyagai: fehér vazelin és ceresin.

Mikor ajánlott a balzsam alkalmazása?

• Megfázás, hűléses megbetegedés: köhögés, nátha, torokfájással és rekedtséggel járó torokgyulladás külsőleges kezelésére ajánlott.
  • Kiegészítő kezelésként légcsőhurut, hörghurut, valamint makacsul ismétlődő hurutos tünetek gyógyszeres kezelésének kiegészítésére javasolt.

Fontos: 3 éves kortól alkalmazható, asztmások nem használhatják!

Kiszerelés: 30 g

nashko77

2016. január 30.

Tudom, durván hangzik elsőre, de én a gyerekkoromból megmaradt, vagy 15 éves balzsamot használom a mai napig az orromra. Zsepitől kidörzsölt, kirepedezett, fájó, piros bőrt nálam - igazából sosem értettem, hogyan - percek alatt megújítja, és az orrdugulást is megszűnteti. Fél percig iszonyatosan fáj a felkenést követően: csíp, sajog, majd zsibbad, de aztán megszűnik minden. Azóta volt vaporubom is, mivel a gyógyszerész inkább azt ajánlotta felnőtteknek, hát nem tudom. Nekem ez erősebbnek tűnt. Egy megfázás végére a meggyötört orromnak, amit minden hidratálókrém csak csípett órákig, amíg le nem mostam, ez volt az első megváltás. Fél gombostűnyi mennyiség elég belőle egy-egy betegség során, és mivel egy évben általában max 2x szoktam megbetegedni, sokáig elég lesz még a kis üvegem harmada, ami megvan.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. január 30.

Azita

2015. szeptember 9.

Most teszteljük (sajnos) és szuper!Ajánlom!!!

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2015. szeptember 9.

Most teszteljük (sajnos) és szuper!Ajánlom!!!

Cseppke

2015. április 9.

Nagyon szeretem, hogy természetes, gyógynövényes összetevőkből áll. Sokat segített kisfiamnak és nekem is, amikor náthásak voltunk. Az előző hozzászóló miatt megjegyezném, hogy orra, arcra nem szabad kenni. Mellkasra, nyakra és hátra kell.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2015. április 9.

svivko

2013. szeptember 25.

Barátnőm véleményét tolmácsolom.
Áttetsző színű, krémes állagú.
Felkenéskor azonnal érződik a zsibbasztó érzés, amit a mentolnak és kámfornak együttesen köszönhetünk, általuk teljesen megszűnik a kiszáradás okozta kellemetlen húzódás, fájdalom. Segíti a légzést, kitisztítja a légutakat, akár orr alá pöttyintve, akár orrba bekenve. A pirosságot enyhíti, és elmulasztja a bőrszárazságot is.
30g-os, de évek óta használják, szóval nagyon megéri,
Jelenlegi ára kb 1500 Ft, patikákban lehet beszerezni.
Öt csili, mi más?! :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2013. szeptember 25.

Barátnőm véleményét tolmácsolom.
Áttetsző színű, krémes állagú.
30g-os, de évek óta használják, szóval nagyon megéri,
Jelenlegi ára kb 1500 Ft, patikákban lehet beszerezni.
Öt csili, mi más?! :)