Egyéb

Ár:   2700 Ft   Kategória:   Egyéb
Kiszerelés:   1 db   Bőrtípus:   Minden
Lelőhely:   patikák   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: diahlin, Módosítva: 2016. március 25.

Kiszerelés:   1 db
Lelőhely:   patikák
Kategória:   Egyéb

A Mepiform egy vékony, testszínű, rugalmas, öntapadó kötszer, amely poliuretán és egy nem szőtt rétegre felvitt lágy szilikon gél fedőrétegből áll. A helyileg alkalmazott szilikon jótékony hatással van a hegekre, és megelőzésre is használható.

Alkalmazható régi keloidos vagy hipertrófiás hegekre is, új sebeknél pedig megakadályozza vagy csökkenti a kórros hegek kialakulását, elősegíti az esztétikus sebgyógyulást.

Több méretben lehet kapni, használat előtt méretre vágható.

fioretta

2020. december 30.

Meglepve olvasom a sok jó véleményt, nekem nem vált be, de lehet csak én nem voltam elég kitartó. Három műtéti hegem is van, mindegyik sebészi úton történő anyajegy levételből származik. Ezek közül 2 már régi (kb. 6 évesek), az évek alatt szépen kifehéredtek és beleolvadtak a bőrömbe, nem látszanak, az egyik talán kicsit jobban kidudorodik, amúgy nagyon szépek, noha nem igazán kezeltem őket. A 3. heg újabb és arcon van. Mivel még frissebb, rózsaszínes színű volt, gondoltam ezzel a tapasszal felgyorsíthatom a kifehéredését. Egy napot volt fenn, másnapra kis apró pattanások jöttek köré, ahol érte a tapasz és közvetlen mellette is. Ezek után nem tettem vissza a tapaszt, vártam egy hetet. A pattanások szerencsére maguktól eltűntek idővel. Aztán már csak nyáron, fényvédelem miatt tapasztottam le a heget, 1 vagy fél napra, mivel a sebészem mondta kezdetben célszerű védeni, mivel az UV sugárzás hatására a friss heg rosszabbul gyógyul. Sajnos minden alkalommal, hogy a tapasz fenn volt, befülledt alatta a bőr és sok picike apró pattanás jött elő a könyékén. Pedig nem nagy darabot tettem fel, egy picit lógott csak túl a hegen minden irányba. Sokan írják, hogy szépen használt de hosszú hónapokig használták, de igazából visszagondolva nekem az első 2 hegem is természetes úton nagyon szépen begyógyult, csak hosszú hónapok kellettek hozzá...
2*-ot adok neki egyelőre, mert kíváncsiságból feltettem a lábamon lévő régi felszíni horzsolás nyomára, hátha ezzel elbánik..

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. december 30.

Brigi3

2019. szeptember 29.

Nagyon bevált :) Egy borotva okozta vágás utáni hegre használom december óta, a heg már csak halványan látszik, majdnem teljesen gyógyult.
Már nem használom a tapaszt a heg teljesen eltűnt. 👍👍👍👍

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2019. szeptember 29.

Már nem használom a tapaszt a heg teljesen eltűnt. 👍👍👍👍

Jubetix

2018. augusztus 10.

Egy elrontott lézeres tetováláseltávolításból származó heget viselek már két éve. Úgy döntöttem, műtét helyett egyelőre kipróbálok minden hegkezelőt, ami létezik, aztán meglátom. A krémek közül eddig egyik sem vált be, a tapasszal sajnos egészen idáig vártam az ára miatt, bár ne tettem volna. Öt darabos kiszerelésben vásároltam, 4-5 napig tudtam hordani mindegyiket és a végén egészen látványos eredmény mutatkozott. Laposabb lett a heg, a piros bőrszínt helyenként már felváltotta a saját bőröm színe és halványul az egész, szóval - még ha a heg eltűnni soha nem fog - biztosan újraveszem!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2018. augusztus 10.

kdorcso

2017. augusztus 25.

Nagyon meg vagyok vele elégedve! viszont több mint 6 hónap után kezdett el látszódni a használatának az eredménye, de megéri kivárni. Csak fürdéshez veszem le, de a mellkasomon lévő heget nagyon szépen gyógyítja. Az elején nagyobb csíkban vágtam le míg a bőrgyógyász nem világosított fel, hogy éppen akkora vágjak le mint a heg területe.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2017. augusztus 25.

kladi84

2016. július 29.

Pár napja használjuk kisfiamnál, akinek egy kétcentis szakadás lett a szemöldökénél, és nem varrták össze. Két és fél hetes volt a sebe, amikor elkezdtük. Most, pár nappal később, sokkal vörösebb lett neki, de reméljük ez csak a gyógyulás folyamata. Illetve, ami nem nagyon tetszik, hogy nagyon hamar leesik. Ha reggel felteszünk egy újat sokszor a délutáni alvását már nem bírja ki. :( Remélem egy-két hónap múlva már látszódik pozitív eredménye, amit megírhatok. Viszont már most látom, hogy arra mindenképp jó, hogy ilyen nyári időszakban védje a sebet a napfénytől, a bőrét nem bántja, így tényleg jó állandó "viseletnek" is.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2016. július 29.

scisneros

2016. június 13.

A sebészem ajánlotta. Szerintem 4-5 nap az átlag, amíg egy tapasz használható. 3 hónapig használtam, nekem nagyon bevált. Kár, hogy csak most bukkantam rá.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2016. június 13.

Szamy

2016. január 26.

Nekem a mellkasomon jött ki kb 10 éve egy pici heg, ami inkább hasonlított egy állandóan gyulladásban lévő pattanásra. Mindent kipróbáltam, voltam sebésznél, de nem lett jobb. Lelkileg megviselt a mindennapos látványa, ezért mindig úgy kellett öltöznöm, hogy ne lássam. Egyik ismerősöm ajánlotta ezt a tapaszt. 2 éve használom a tapaszt, és én is állíthatom, hogy nagyon szépen halványítja a heget, és laposabb is azóta, illetve emellett el is takarja (szinte feltünés mentesen), ami nekem kiemeltem fontos volt. Senki ne várjon tőle csodát, hogy majd pár hónap múlva eredménye lesz. Nekem évek kellettek, de megérte. Szinte alig látszik már. Nem szabad feladni. Segíteni fog! Ajánlom mindenkinek!

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. január 26.

honey88

2015. június 2.

Nagy reményekkel vettem meg ezt a terméket a másfél éves, kb. 2 centis műtéti hegeim kezelésére, mert csupa jó véleményt olvastam róla, viszont nálam 3 hónapnyi folyamatos használatot követően semmit nem használt (halványítani szerettem volna a sötétbarnás hegeket). :(

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2015. június 2.

rerita

2014. július 11.

Sokféle terméket kipróbáltam hegkezelésre az olcsóbbaktól a drága szilikontartalmú krémekig, de nagyon örülök, hogy erre a tapaszra rátaláltam. Gyönyörűen segíti a heg gyógyulását, szépen elhalványítja őket, és a kidomborodott felület egyre jobban visszahúzódik. Méretre lehet vágni, ami szintén kedvező. Csak ajánlani tudom!

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2014. július 11.

linduci

2013. október 16.

Egy hete kezdtem használni egy októbei égési sérülés hegére. A pirosság mintha kevesebb lenne, a kidülledés pedig már ké nap múlva nem volt. 3-4 napig van rajtam, még futás közben sem mászik el. Csak fürdéskor veszem le, száradás után visszateszem.

Update: Nagyon meg vagyok vele elégedve! Most egy éves sebem hegét szinte észrevehetetlenné tette, aminek nagyon örülök! Csak ajánlani tudom mindenkinek!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2013. október 16.