Egyéb

Ár:   1500-3000 Ft   Kategória:   Hajfestékek
Kiszerelés:   250 g és 500 g   Bőrtípus:   Minden
Lelőhely:   bioboltok   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Indigo, Módosítva: 2015. február 9.

Ár:   1500-3000 Ft
Kiszerelés:   250 g és 500 g
Lelőhely:   bioboltok
Kategória:   Hajfestékek

100%-os tisztaságú hennapor. Különböző kiszerelésekben, légmentes szövettasakban érhető el. Ez a fajta henna igen magas minőséget képvisel, kézzel szedik, modern üzemekben dolgozzák fel. Alkalmazható hajra, kézre, lábfejre, testtetoválásként és aromaterápiás célokra egyaránt.

lacrymosa88

2021. március 19.

Több, mint egy éve használom ezt a fajta hennát. Egyszerű kikeverni, én citromlével és csapvízzel szoktam sűrű főzelék állagúra kikeverni este, és másnap festem. Legalább 4-5 órát hagyom állni a hajamon, de megesett, hogy 6-7 órát is fent volt. Sosincs extra rendetlenség a festés közben/után, nem kell hígra keverni és nem folyik szanaszét. Ami lecsöppen, azt egyből feltörlöm, ha a bőrömre kerül, azonnal letörlöm. Zsugorfóliába tekerem a fejem, rá egy zuhanysapka, arra rá egy fekete kötött sapka és kész.:-D Természetesen gumikesztyűben kencselem a hajamat, bár kimosáskor már nincs rajtam, az a kis narancsos árnyalat meg mosogatáskor lekopik.:-) Én a legelső hajmosást sima vízzel szoktam elvégezni, hogy tartósabb legyen az eredmény. Még elég élénk aznap a színe, de másnap és utána már gyönyörűen besötétedik, mélyül az árnyalat. 2-3 nap múlva szoktam már rendesen samponnal megmosni.
Sokan nem szeretik a "szagát", szerintem mérföldekkel kellemesebb ez a száraz fű illat, mint mondjuk a vegyi festékek fojtogató bűze!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. március 19.

Zsolin

2020. november 5.

Több, mint 10 éve festem ezzel a hennával a hajamat. Sok az ősz hajszálam az alapvetően sötétbarna hajamban. Semmit sem adagolok hozzá. Nem citromlével, vízzel keverem megfelelő állagúra. Sőt, a víz hőfokára se figyelek, általában pihentetni se szoktam. Mégis mindig 100%-os az ősz szálak színezettsége. Ami nem kopik, ezért a következő festéskor elég csak a lenőtt részt bekenni. Ha esetleg marad pép, fagyasztóba teszem a következő festésig. Kiolvadás után ugyanolyan színt eredményez, mintha frissen kevertem volna. Ja és 3 óráig marad dunsztban a hajam, utána kiöblítem és bevallom, samponnal is megmosom.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2020. november 5.

GIldi

2020. október 24.

Néhányszor festettem ezzel a hajam. Sajnos én szeretném visszafesteni az erősen őszülő hajamat barnára, úgyhogy max. a 2 lépcsős festés első körében jó így tisztán. Forró vízzel bekevertem és tettem bele citromlevet. Addig hagytam állni, amíg a kezemre csöppentve vörös nem maradt utána a bőröm ott, ahol a henna érte. Ekkor kentem fel. Szépen befogta a hajam. Imádom a vöröset, csak sanos nekem nem áll jól. Ez viszont semmit nem von le az értékéből. Vörösre szépen, egyenletesen fest. Az ősz szálakat is tökéletesen befedi. Ha több órán át fennhagyom, mélyebb vörös színt kapnak még az eredetileg ősz tincsek is.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. október 24.

Bettiiyy

2019. június 3.

5-6 éven keresztül használtam ezt a hennaport, és ezzel volt az első próbálkozásom is. Nagyon szerettem az aranyos zsákja miatt, és hogy a henna mindig jó minőségű volt. Ezzel a porral soha nem jártam úgy, hogy nem fogta be a hajamat a henna. Mindig fényes, dús és puha hajat kaptam. És a bőrre is szépen fog. Sokáig elég a kiszerelés.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. június 3.

littlebird

2019. április 2.

Évek óta használom nagyon gazdaságos nekem sokáig elég , jól fedi a pár szál ősz hajamat is. Természetes és vegyi anyagoktól mentes, így megéri, hogy fél napom rámegy a színezésre ,de cserébe gyönyörű színű , selymes hajat kapok. Mindenkinek ajánlom.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. április 2.

Bellita

2019. január 28.

Évek óta ezt a hennát használom, eddig meg vagyok vele elégedve. A hatása: dússá , fényessé teszi a hajat, és továbbá tartást is ad neki.
Általában 3. hónap után elég használnom belőle, mert nem kopik, az ápoló hatása miatt viszont gondolkoztam rajta, hogy egy hónap után újra befestem vele a hajtöveimet. :) Egy-egy henna használat után olykor kaptam olyan megjegyzéseket másoktól, hogy nagyon gyorsan nő a hajam . Ami igaz is, én is érzékelem, hogy henna használata után sokkal jobban nő a hajam.
Viszont olykor mintha szárítana rajta, de rásegítek olívás-kókusz olajos hajpakolással, így ezzel hosszabb távon nincsen problémám.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. január 28.

zorica85

2018. július 30.

Hatodik éve hennázom ezzel a termékkel a hajam, egyszerűen imádom! A seszőke szürke egér hajamat dögös vörösre festi, nem kopik, gyönyörű fényes és most már majdnem a derekamig ér anélkül, hogy visszatörne. 3-4 hetente meleg vízzel kikeverem és felkenem, zacskó rá, törülköző turbán és minimum 5-6 óra dunsztolás, hogy tökéletes legyen az eredmény. Van amikor este kenem fel, éjjel így alszom és csak reggel mosom le. Az én hajamnak valódi csodaszer, terveim szerint amíg csak tudom használni fogom. A vörös hajszínt is szeretem amit csinál, a visszajelzések szerint is jól áll.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. július 30.

azmir

2018. július 30.

Öt éve használom ezt a hennát, és mivel meg vagyok vele elégedve, mást nem is próbáltam. Mivel az ősz hajszálaim miatt kezdtem festeni az egyébként középbarna hajam, alapvetően indigóval akartam henna után barnítani, de végül egyszerűbbnek találtam, ha a Khadi barna festékével megyek át rajta.
Eleinte nagyon akkurátus voltam a hennázásnál, de mára – ahogy előttem is írták – nem nagyon faxnizom, forró vízzel kikeverem, és kenem is a hajamra, és 4 óra fóliás fejjel rohangálást követően szépen befogja a barna és az ősz hajszálaimat is.

andee: „KÉRDÉS: Hajmosás után gyönyörű színe van a hajamnak, aztán másnapra már sötétebb lesz (még nem zsíros). Ez másnak is ilyen vagy valamit rosszul csinálok? :D”
Igen, napokig is változhat a henna színe a hajadon, ez normális (nekem 2-3 nap után áll be véglegesre).
Az egyetlen gondom nekem is a szaga a hennának, ami nem túl jó. Ezen lehet finomítani pl. szegfűszeggel, kardamommal, ha ezeket szereted.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2018. július 30.

Moony

2018. március 18.

Annó nagy reményekkel és nagyon lelkesen kezdtem hennázni, de a sok kudarc miatt elment tőle a kedvem. Macerás volt, és utána lehetett kitakarítani az egész fürdőszobát... Ami nem is lett volna gond, ha a kívánt eredményt kapom. Eredeti hajszínem szőkésbarna, vöröses fénnyel. Nagyjából 2 évig hennáztam a hajam, mindig ezzel a fajtával, azonban bárhogy és bármivel kevertem, sose tudtam vele a kívánt színt elérni, a szép természetes tűzvöröst. Folyton bordós, lilás és túl sötét árnyalatokat kaptam, abszolút nem volt természetes színe, nem illett hozzám. 4-5 éve hagytam abba, aztán visszatértem a bolti festékre, de arról is leszokóban vagyok...

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. március 18.

anndee

2018. február 7.

5 éven keresztül festettem a hajamat világos vörösre, gyönyörű színe volt, imádtam! De egyszerűen nem akart nőni tovább és töredezett, bármit csináltam. Aztán áprilisban arra jutottam, meghozom ezt a nagy döntést, és leteszem a kemikáliát. Ahány ember, annyi recept, így nem tudtam, melyik legyen. Végülis a henna+cassia+citromlé+kamillatea négyesnél maradtam. Először imádtam a színét, mert a festett vörösön gyönyörű volt. Ahogy egyre jobban nőtt le a hajam, a töve egyre sötétebb lett a végéhez képest, amit nem nagyon szeretek, de valószínűleg még minimum 1 év,mire teljesen le tud nőni. De nem adom fel, ha már kémiai festék mentes lett a hajam, lehet kipróbálok valami új keveréket. Nehéz elfogadni, hogy sosem lesz ilyen szép világos vörös már a hajam,de valamit valamiért :) Arra figyelek, hogy csak a hajtövemre tegyem fel, mert a végét nagyon kiszárítja. Ami pozitív, hogy gyorsabban nő a hajam, viszont a lenövés nem olyan feltűnő. A végei töredeznek, de nem olyan gyorsan, mint előtte. Imádom, hogy a frissen hennázott hajam lassabban zsírosodik, de sajnos utána eltűnik ez a hatás. Negatívum, hogy ha a megizzad a fejem (nyáron sokszor), vállalhatatlanul bűzlik a fejbőröm :'D

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. február 7.

A henna egy virágos cserje, mely Afrika szubtrópusi területein, Dél-Ázsiában és Észak-Ausztráliában őshonos. 2-6 méter magasra nő meg.  A növényben található festő hatású anyag (lawsone) által a bőrt, hajat, és egyéb protein tartalmú anyagokat (köröm, gyapjú, selyem) narancsvörösre színezi. A színezőanyag-tartalom a levél részben a legmagasabb. A hennával történő hajfestés sszéles körben elterjedt. A hajat eredeti színétől függően a vörös különböző árnyalataira festi. Használják gombaölő szernek is tartósításhoz és parfümök adalékanyagaként is. (forrás: Wikipádia)

Az EWG a hennát használattól függően a közepes vagy akár magas kockázatú összetevők közé sorolja erős allergén, és potenciális immunrendszer károsító hatása miatt. A kozmetikumokban használható henna mennyisége korlátozott és nem használható szem körüli kozmetikumokban.