Egyéb

Ár:   1500-3000 Ft   Kategória:   Hajfestékek
Kiszerelés:   250 g és 500 g   Bőrtípus:   Minden
Lelőhely:   bioboltok   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Indigo, Módosítva: 2015. február 9.

Ár:   1500-3000 Ft
Kiszerelés:   250 g és 500 g
Lelőhely:   bioboltok
Kategória:   Hajfestékek

100%-os tisztaságú hennapor. Különböző kiszerelésekben, légmentes szövettasakban érhető el. Ez a fajta henna igen magas minőséget képvisel, kézzel szedik, modern üzemekben dolgozzák fel. Alkalmazható hajra, kézre, lábfejre, testtetoválásként és aromaterápiás célokra egyaránt.

Henna
Ár: 600 Ft , Eladó: kfruzsi1
Állapot: Új, Helyszín: Budapest, fizetés: Szemèlyes átvétel
Bettiiyy

2019. június 3.

5-6 éven keresztül használtam ezt a hennaport, és ezzel volt az első próbálkozásom is. Nagyon szerettem az aranyos zsákja miatt, és hogy a henna mindig jó minőségű volt. Ezzel a porral soha nem jártam úgy, hogy nem fogta be a hajamat a henna. Mindig fényes, dús és puha hajat kaptam. És a bőrre is szépen fog. Sokáig elég a kiszerelés.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. június 3.

littlebird

2019. április 2.

Évek óta használom nagyon gazdaságos nekem sokáig elég , jól fedi a pár szál ősz hajamat is. Természetes és vegyi anyagoktól mentes, így megéri, hogy fél napom rámegy a színezésre ,de cserébe gyönyörű színű , selymes hajat kapok. Mindenkinek ajánlom.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. április 2.

Bellita

2019. január 28.

Évek óta ezt a hennát használom, eddig meg vagyok vele elégedve. A hatása: dússá , fényessé teszi a hajat, és továbbá tartást is ad neki.
Általában 3. hónap után elég használnom belőle, mert nem kopik, az ápoló hatása miatt viszont gondolkoztam rajta, hogy egy hónap után újra befestem vele a hajtöveimet. :) Egy-egy henna használat után olykor kaptam olyan megjegyzéseket másoktól, hogy nagyon gyorsan nő a hajam . Ami igaz is, én is érzékelem, hogy henna használata után sokkal jobban nő a hajam.
Viszont olykor mintha szárítana rajta, de rásegítek olívás-kókusz olajos hajpakolással, így ezzel hosszabb távon nincsen problémám.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. január 28.

zorica85

2018. július 30.

Hatodik éve hennázom ezzel a termékkel a hajam, egyszerűen imádom! A seszőke szürke egér hajamat dögös vörösre festi, nem kopik, gyönyörű fényes és most már majdnem a derekamig ér anélkül, hogy visszatörne. 3-4 hetente meleg vízzel kikeverem és felkenem, zacskó rá, törülköző turbán és minimum 5-6 óra dunsztolás, hogy tökéletes legyen az eredmény. Van amikor este kenem fel, éjjel így alszom és csak reggel mosom le. Az én hajamnak valódi csodaszer, terveim szerint amíg csak tudom használni fogom. A vörös hajszínt is szeretem amit csinál, a visszajelzések szerint is jól áll.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. július 30.

azmir

2018. július 30.

Öt éve használom ezt a hennát, és mivel meg vagyok vele elégedve, mást nem is próbáltam. Mivel az ősz hajszálaim miatt kezdtem festeni az egyébként középbarna hajam, alapvetően indigóval akartam henna után barnítani, de végül egyszerűbbnek találtam, ha a Khadi barna festékével megyek át rajta.
Eleinte nagyon akkurátus voltam a hennázásnál, de mára – ahogy előttem is írták – nem nagyon faxnizom, forró vízzel kikeverem, és kenem is a hajamra, és 4 óra fóliás fejjel rohangálást követően szépen befogja a barna és az ősz hajszálaimat is.

andee: „KÉRDÉS: Hajmosás után gyönyörű színe van a hajamnak, aztán másnapra már sötétebb lesz (még nem zsíros). Ez másnak is ilyen vagy valamit rosszul csinálok? :D”
Igen, napokig is változhat a henna színe a hajadon, ez normális (nekem 2-3 nap után áll be véglegesre).
Az egyetlen gondom nekem is a szaga a hennának, ami nem túl jó. Ezen lehet finomítani pl. szegfűszeggel, kardamommal, ha ezeket szereted.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2018. július 30.

Moony

2018. március 18.

Annó nagy reményekkel és nagyon lelkesen kezdtem hennázni, de a sok kudarc miatt elment tőle a kedvem. Macerás volt, és utána lehetett kitakarítani az egész fürdőszobát... Ami nem is lett volna gond, ha a kívánt eredményt kapom. Eredeti hajszínem szőkésbarna, vöröses fénnyel. Nagyjából 2 évig hennáztam a hajam, mindig ezzel a fajtával, azonban bárhogy és bármivel kevertem, sose tudtam vele a kívánt színt elérni, a szép természetes tűzvöröst. Folyton bordós, lilás és túl sötét árnyalatokat kaptam, abszolút nem volt természetes színe, nem illett hozzám. 4-5 éve hagytam abba, aztán visszatértem a bolti festékre, de arról is leszokóban vagyok...

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. március 18.

anndee

2018. február 7.

5 éven keresztül festettem a hajamat világos vörösre, gyönyörű színe volt, imádtam! De egyszerűen nem akart nőni tovább és töredezett, bármit csináltam. Aztán áprilisban arra jutottam, meghozom ezt a nagy döntést, és leteszem a kemikáliát. Ahány ember, annyi recept, így nem tudtam, melyik legyen. Végülis a henna+cassia+citromlé+kamillatea négyesnél maradtam. Először imádtam a színét, mert a festett vörösön gyönyörű volt. Ahogy egyre jobban nőtt le a hajam, a töve egyre sötétebb lett a végéhez képest, amit nem nagyon szeretek, de valószínűleg még minimum 1 év,mire teljesen le tud nőni. De nem adom fel, ha már kémiai festék mentes lett a hajam, lehet kipróbálok valami új keveréket. Nehéz elfogadni, hogy sosem lesz ilyen szép világos vörös már a hajam,de valamit valamiért :) Arra figyelek, hogy csak a hajtövemre tegyem fel, mert a végét nagyon kiszárítja. Ami pozitív, hogy gyorsabban nő a hajam, viszont a lenövés nem olyan feltűnő. A végei töredeznek, de nem olyan gyorsan, mint előtte. Imádom, hogy a frissen hennázott hajam lassabban zsírosodik, de sajnos utána eltűnik ez a hatás. Negatívum, hogy ha a megizzad a fejem (nyáron sokszor), vállalhatatlanul bűzlik a fejbőröm :'D

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2018. február 7.

Frufru88

2018. január 21.

Amióta hennával festem a hajam, ezt használom. Soha többé nem nyúlnék hajfestékhez. A hajam színe csodálatos, természetes hatású. Én indigóval keverve használom, így kapok gesztenye barna színt, napfényben pedig csodás vörös árnyalatot. Az ősz hajszálakat tökéletesen befedi. Sokan vonakodva gondolnak rá a "macerás" használata miatt, pedig egyáltalán nem körülményes, pláne ha egy kis otthoni wellnessel kötjük egybe. 😊 Aki nem szőke hajra vágyik, annak szívből ajánlom, hogy próbálja ki legalább egyszer a természetes henna por használatát.A haj nagyon hálás lesz érte. Nem utolsó sorban pedig elképesztően költséghatékony megoldás.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. január 21.

Emimo

Korcsoport: >54
2017. április 7.

Soha nem volt festve a hajam, sok évtizede csakis henna érte. Amikor itt még nem lehetett kapni, akkor külföldről szereztük be, amióta itt is van, itt veszem indiai boltban és máshol. Sokfélét próbáltam szudánit keleti boltokból, törököt, arab vidékről valót, francia gyártmányokat, indiaiakat, bioboltost stb.. Mindig lutri és mindegyik egy kicsit más, a szürettől, évjárattól, termőhelytől, az állástól, tárolástól stb. is függően. Ez a Neha lényegében mindig azonos nívójú, jó minőség, hosszú évek óta ezt használom szinte mindig. Jól lehet vele dolgozni, elég intenzív színű, nem túl sötét. Én nem szeretem a sötét színt. Mivel őszülök, nagyon szép színjátszós a hajam tőle, még szebb az egész, mint régen. Sokan panaszkodtak itt szagokra meg állagra. Nekem a jó almaecet (bele a hennába) és pár bio illatosító, vagy egy kis gyömbérpor teljesen elveszi a legelő (vagy istálló)szagot. A szag erőssége is hennától függ. Egy jó nagy ecsettel pedig rétegenként nem nagy kunszt felfesteni a pacsmagot. Ez egy nagyon jó henna.

Sokan rabló árakon adják a hennát, ez a márka mind az indiai boltokban, mind a normális bio boltokban normál áron kapható. (Láttam olyat is, hogy 50 g-os dobozkát közel 2000 Ft- ért árulnak. Nincs, nem létezik a világban olyan henna, ami ennyibe kerülne reálisan.) A magyar kereskedők felkapták a filléres, a meleg éghajlaton, arab világban évezredes hagyományú hennát, és az elmúlt években a magyar nők között is terjedő zöld életérzést, a méregmentes kozmetikumok használatának a terjedését, és nyerészkedni akarnak rajta. Nem a bio német márkákra gondolok, hanem a pakisztáni, indiai, egyiptomi stb. behozatalra. Ezeket nem venném meg ilyen áron soha. A Neha viszont megéri az árát. A rendszerváltás után itt is kapható, majd eltűnő, kiváló Spiritual Sky henna már csak a neten látható, az is kiváló volt. Ha valaki külföldön veszi vagy rendel, azt is melegen ajánlom! Az egyik legjobb márkájú henna volt, és átszámolva sem éri el (fontból forintra) az ára az itteni irreális, olykor rablós árakat.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: >54 |  Dátum: 2017. április 7.

Gyevocska

2017. március 15.

1 hónapja hennáztam anyukám haját. Előtte lecseréltem a samponját egy "tiszta" darabra, észre sem vette. :)
Kicsit siettem, így forrásban lévő vízzel kevertem ki a pépet előző este, majd egy kis frissen facsart citromlevet adtam hozzá. Az illata nekem nagyon tetszik, nem az az átható vegyszer szag. Másnap felmelegítettem, így kentem be a haját. A végeredmény gyönyörű lett! Miután a haja szinte már teljesen fehér, és 4 hónapja nem festette, nagyon jól kijött a henna. Gyönyörű rézvörös lett!!!! Ő ennek annyira akkor nem örült, (és mint kiderült ez azért történhetett meg, mert leforráztam a hennát) de azóta mindenki csak csodálja. Olyan fényes, mint még soha. Azt kívántam, bár most Én is hófehér hajú lennék, akkor magamnak is tudnék ilyen színt produkálni. Na, nem baj, majd 20 év múlva!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. március 15.

A henna egy virágos cserje, mely Afrika szubtrópusi területein, Dél-Ázsiában és Észak-Ausztráliában őshonos. 2-6 méter magasra nő meg.  A növényben található festő hatású anyag (lawsone) által a bőrt, hajat, és egyéb protein tartalmú anyagokat (köröm, gyapjú, selyem) narancsvörösre színezi. A színezőanyag-tartalom a levél részben a legmagasabb. A hennával történő hajfestés sszéles körben elterjedt. A hajat eredeti színétől függően a vörös különböző árnyalataira festi. Használják gombaölő szernek is tartósításhoz és parfümök adalékanyagaként is. (forrás: Wikipádia)

Az EWG a hennát használattól függően a közepes vagy akár magas kockázatú összetevők közé sorolja erős allergén, és potenciális immunrendszer károsító hatása miatt. A kozmetikumokban használható henna mennyisége korlátozott és nem használható szem körüli kozmetikumokban.