Egyéb

Ár:   2500 Ft   Kategória:   Samponok
Lelőhely:   Szép Kis India, online   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Gina19, Módosítva: 2019. szeptember 25.

Lelőhely:   Szép Kis India, online
Kategória:   Samponok

• puhábba, dúsabbá és fényesebbé teszi a hajat
  • hidratálja a fejbőrt
  • enyhíti a haj szárazságát és a korpát

Gina19

2019. október 14.

Egy ideje ezt használom, a hajmosás után és másnap nagyon szép a hajam, utána elég hamar elkezd zsírosodni, meg kicsit rendezetlen hatású lesz. Kb 3 naponta kell hajat mosnom. Maga a sampon szokatlan állagú, de hamar hozzá lehet szokni, elég jól habzik is. Az illata kellemes, natúr, de nem túlságosan gyógynövényes. Az adagolóval gazdaságosan lehet használni. A Wesselényis India boltban van kisebb és nagyobb kiszerelés is, a nagyobb jó sokéig elég, jobban megéri szerintem. Amire érdemes figyelni, hogy néha olyan termékeket is kiraknak, amin rajta van az 'Export quality' felirat, ennek más (úgy vettem észre, hogy silányabb) az összetevőlistája. Összességében én elégedett vagyok, a natúrság jegyében elviselhető az a kis negatívum, hogy kicsit gyakrabban kell hajat mosni.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. október 14.

Antioxidánsok: Vitamin E Succinate

A henna egy virágos cserje, mely Afrika szubtrópusi területein, Dél-Ázsiában és Észak-Ausztráliában őshonos. 2-6 méter magasra nő meg.  A növényben található festő hatású anyag (lawsone) által a bőrt, hajat, és egyéb protein tartalmú anyagokat (köröm, gyapjú, selyem) narancsvörösre színezi. A színezőanyag-tartalom a levél részben a legmagasabb. A hennával történő hajfestés sszéles körben elterjedt. A hajat eredeti színétől függően a vörös különböző árnyalataira festi. Használják gombaölő szernek is tartósításhoz és parfümök adalékanyagaként is. (forrás: Wikipádia)

Az EWG a hennát használattól függően a közepes vagy akár magas kockázatú összetevők közé sorolja erős allergén, és potenciális immunrendszer károsító hatása miatt. A kozmetikumokban használható henna mennyisége korlátozott és nem használható szem körüli kozmetikumokban.

Nem szabványos INCI név. Jelentése: felületaktív összetevők.