Egyéb

Ár:   2560 Ft   Kategória:   Hajfestékek
Lelőhely:   Hiányzik. Feltöltöm   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Zilvi, Módosítva: 2014. szeptember 29.

Lelőhely:   Hiányzik. Feltöltöm
Kategória:   Hajfestékek

100% természetes és 90% minősített bio összetevőket tartalmazó hajszínező.

A különleges indiai gyógynövények erősítik a hajat, visszaállítják természetes fényét, és megőrzik a fejbőr egészségét.

Az ősz hajszálakat is befedi. Használatához csak meleg víz szükséges.

Részletes használati útmutató és hajfestési tanácsok a dobozban.

Mesi1st

2019. július 30.

Khadi sötétbarna vagy fekete festékét használtam. Kb. 20% ősz lenövésem van általában. Khadival mindig elő kellett hennáznom, hogy az ősz hajszálakat befedje. Emiatt és az ára miatt is néztem más alternatívák után. Bioboltban ajánlották ezt a festéket, elsőnek sötétbarnát vettem. Nem hennáztam elő az ősz hajszálakat, a végeredmény ott kicsit világosabb vöröses árnyalat, de kb. a Khadival is ugyanezt értem el. Nekem bejött. Egyébként saját tapasztalat, hogy az indigó/henna is jobban tapad azokon a részeken, ahol már van korábbi festésből a hajon henna réteg.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. július 30.

Soleil

2015. november 10.

update:Sajnos le kell pontoznom, szerettem volna barnásabb hajat, ezért kipróbáltam a rézbarna és barna árnyalatokat. Hajmosáskor furcsa mesterséges szürkés lé jött a hajamból, ami a fürdőkádat világoskék színűre fogta meg, alig lehetett lesúrolni...így nem igazán bízom benne sajnos, hogy tényleg tiszta növényi összetevőkből áll a termék....egyébként sajnálom, mert szépen színezett és puha csillogó lett tőle a hajam, de visszatérek a Khadi-hoz.

Szintén a borvörös árnyalatot próbáltam már kétszer is.
Az alapszínem barna, de néha egy kis szőkítő spray-t fújok a tövére, (Hennaplus kamillás szőkítő) mert különben a hennázástól nagyon besötétedne- a hosszával nincs ilyen gond, mivel az régen festve volt, ezért eleve világosabb.
Szóval, ez a henna nekem nagyon bejött, az árnyalat tényleg borvörös, napfényben pirosas, sötétben pedig picit lilás - olyan vagány, sötétebb árnyalat, mint a sima hennás vörös, de mégsem az a mű - hatású, mint a szintetikus hajfestékek...
Csak 40 percet hagytam fent, hogy ne legyen túl sötét- ez a leírásban is szerepel.
Így is megfogta az ősz hajszálaimat is, és szépen ápolta a hajam.
Én ajánlom!

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2015. november 10.

Szintén a borvörös árnyalatot próbáltam már kétszer is.
Így is megfogta az ősz hajszálaimat is, és szépen ápolta a hajam.
Én ajánlom!

JuditSzucs

2015. július 20.

Sajnos, az én ősz hajszálaimat a fekete csak enyhén beszürkítette első használatra - kb. 4 órán keresztül hagytam hatni. Próbáltam a forgalmazótól megtudni, hogy mire számíthatok, de semmi érdemleges választ nem kaptam tőlük. Azt gondolom, hogy több órán keresztül fekete festéket hullajtva a fejemről nem fogom többször próbálgatni, inkább a szokásos festékkel befestettem:(

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2015. július 20.

timeej

2014. november 24.

Tegnap használtam, szóval elég friss az élmény. Nem igazán vagyok megelégedve vele, nagyon nem ezt vártam. A BORVÖRÖS (Wine Red) árnyalatot vettem, pirosas vöröst szerettem volna, persze gondoltam, hogy nem lesz 100%-ban ilyen, de ez eléggé eltér a kívánt színárnyalattól...
Neten keresgettem, egy külföldi oldalon bukkantam rá, a leányzónak gyönyörű piros vörösre fogta be a haját, nah, gondoltam ha kapok egy sötét cseresznye (mármár feketébe hajló) színt, akkor boldog leszek. Ehhez képest egy igazi rókavörös szín rikít a fejemen, semmi köze a borvöröshöz. Nem tudom, hogy én rontottam-e el, talán túl meleg vizet adtam hozzá... De a leírás elég hányaveti, alig ír le konkrétumot, mivel már nem vagyok kezdő hennázó, így bátorkodtam nekiveselkedni... Maga a festés borzasztó volt vele, potyogott, pedig az állaga jó volt, darabos volt, de közben meg fél óra után folyt a fejemről... A bőrömet is jól megfogta, mondjuk erre számítottam.
Kicsit már sötétült a szín, és nem is rossz, csak nem erre vágytam. Nem tudom, talán majd kísérletezek vele még egyszer, nem ennyire meleg vízzel, és meglátjuk. Megelőlegezek neki egy négyest, de ha következőre sem leszünk barátok, akkor visszajövök és irgum-burgum....

UD: Eltelt már pár nap a festés óta, aztóa teljesen besötétedett. Van egy enyhe vöröses fénye, de egyáltalán nem mondanám vörösnek, pláne nem borvörösnek, mint ami a neve. Nem vagyok dühös, számítottam a sötét színre (pláne, hogy az alapszínem is barna) de egy leheletnyit pirosasabb színt szerettem volna.
Pontot nem vonok le, elvégre ez a hennázás szépsége, hogy az igazi színt nem lehet előre megjósolni teljes pontossággal. Végső soron tetszik amilyen, de nem hiszem, hogy újra próbálkozok vele, ebből nem lesz olyan színem, mint amit ígér. Valszeg' visszafestem a Khadi barnájával és lemondok a borvörösről.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2014. november 24.

Az indigó szárított, zúzott levele. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint tonizáló, illatokat semlegesítő hatású összetevő. Használata egyre inkább elterjedt, mint természetes hajfestési alternatíva. A Wikipédia informciói alapján régen növényekből vonták ki, főleg az színagyag nevét viselő indigócserjéből, a ma a felhasznált indigó túlnyomó többsége viszont szintetikus. Az indigó önmagában kékesfekete, míg hennaporral vegyítve bronzbarna hajszínt eredményez.

A henna egy virágos cserje, mely Afrika szubtrópusi területein, Dél-Ázsiában és Észak-Ausztráliában őshonos. 2-6 méter magasra nő meg.  A növényben található festő hatású anyag (lawsone) által a bőrt, hajat, és egyéb protein tartalmú anyagokat (köröm, gyapjú, selyem) narancsvörösre színezi. A színezőanyag-tartalom a levél részben a legmagasabb. A hennával történő hajfestés sszéles körben elterjedt. A hajat eredeti színétől függően a vörös különböző árnyalataira festi. Használják gombaölő szernek is tartósításhoz és parfümök adalékanyagaként is. (forrás: Wikipádia)

Az EWG a hennát használattól függően a közepes vagy akár magas kockázatú összetevők közé sorolja erős allergén, és potenciális immunrendszer károsító hatása miatt. A kozmetikumokban használható henna mennyisége korlátozott és nem használható szem körüli kozmetikumokban.