Egyéb

Ár:   £12   Kategória:   Parfümök

A krémet feltöltötte: pomme, Módosítva: 2020. március 11.

Ár:   £12

John Galliano EDP parfüm utánzata

pomme

2020. július 1.

Hiába kutattam 30 ezer alatt Galliano után, nem igazán találtam, így megörültem ennek a dupe-nak (amit szintén baromi drágán adtak, de most mindegy is). 4 csillag a hasonlóságnak jár, de amúgy 5-öt adnék. Az elején frissebb az eredetinél, mintha annak a tavaszi kiadása lenne egy kis citrussal megspékelve. Így sokkal könnyedebb, és a templomos rész is háttérbe szorul, amit nem bánok, mert így sokkal hordhatóbb. Később ez a frissesség eltűnik, és az alap Galliano illat marad, de nem annyira intenzív, mint az eredeti.
Amiért viszont nekem bőven megéri az 5 csillagot az az, hogy végre van egy "alap"-nak használható picit régies íriszem, amit tudok "keverni" (rétegezni?) a nutellás, karamellás és csokis parfümjeimmel, így végre pont olyan púderesen elegáns és édeskés "Poirot-s gourmand" feelinget kapok, amit kerestem pl. a Candy Night-ban vagy a CH Grand Tour-ban is. Nagyon boldog vagyok vele :)))
Szóval aki 100%-os egyezést szeretne, annak sztem csak 4 csillag lesz, de aki egy kicsit könnyebben hordható Galliano EDP-t keres, annak 5.

Update: ahogy az eredeti Galliano-nál is írtam, meleg időben teljesen más, egy vaníliafagyis-virágos csoda lesz ez is! El-sem-hiszem! :O Vajas, zsíros, tejszínes vanília és csak egy fuvallatnyi írisz (nagyon frissen fújva várjatok pár percet, mert olyan oud-osan gyógyszerszagú először) meg egy fél maréknyi virágillat, ami tök olyan, mint a Nivea Sun EDT-ben (van itthon belőle, szóval nem csak úgy mondom :) ) Az életben nem mondtam volna ezt nyári parfümnek, de teljesen az, és le vagyok nyűgözve, hiába egy olcsó kis másolat. Dita von Teese ilyen illatú lenne egy egész napos mediterrán hajókázáson nyár közepén.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. július 1.