Egyéb

Ár:   Az ár hiányzik. Feltöltöm   Kategória:   Arcápolók
Lelőhely:   Hiányzik. Feltöltöm   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: szuperninaa, Módosítva: 2013. július 2.

Lelőhely:   Hiányzik. Feltöltöm
Kategória:   Arcápolók

Egyiptomban Kleopátra is jól ismerte már a rózsavíz jótékony hatását, rendszeresen fürdött rózsavízben.

Sejtregeneráló, hidratáló, feszesítő, ránctalanító hatása van.
A rózsavíz önmagában is igen hatékony tonizáló, tisztító és frissítő szer.
Arctonicnak, lemosónak is kiváló.

Ha valakinek nincs lehetősége saját rózsavizet készíteni, beszerezheti drogériákban, bioboltokban is.

lia0000

2020. december 23.

Nagyon jól megnyugtatja a bőrt. Reggelente a puffadt szemeimnek is nagy segítség. Készítettem belőle sminklemosót is egy kis szőlőmagolajjal, gőzölős hajvasaláskor ezt használom víz helyett és isteni illata lesz a hajamnak. Nagyon szuper, univerzális termék. Kb. 250-300 ml-t lehet kapni már 1500 Ft-ért és ez a mennyiség nekem jó sokáig elég. Feszesítő, ránctalanító hatása szerintem nincs, viszont picit valóban hidratál. Ártani, biztos nem árt és minden bőrtípusnak ajánlott.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2020. december 23.

SmellSpirit

2020. május 18.

1 hete használom. Alapos arc tisztítás után a bőrömre spriccelem, majd egy 1 csepp ligetszépe olajat eldörzsölök a tenyereimbe és a rózsavízzel bemasszírozom. Szebb és simább az arcom, mint bármelyik fiatal életszakaszomban.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. május 18.

Odil

2019. július 8.

Nem irritál, de egy kicsit hidratál és egy kicsit gyulladást csökkent, miközben békebeli illata van. Arcpermetként használom naponta többször, száraz/kombinált és vízhiányos bőrre.
Ha csak egy picit jobban hidratálna vagy egy picit jobban csökkentene gyulladást...
Még keresgélem az igazit a virágvizek között, de eddig egyértelműen a rózsa az egyetlen, ami valamit nyújtott is.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. július 8.

smkati

2019. június 14.

Nálam a rózsavíz alapdarab. Maga az alapdarab! A reggeli és az esti rutinomnak is állandó szereplője, csak azért, mert jó. Mindig arra törekszem, hogy adalékanyag-mentes, természetazonos terméket válasszak. Ráadásul a rózsavíznek köszönhetően tudtam megbarátkozni a bb-krémekkel: korábban ugyanis valahogy mindig el tudtam jutni arra a szintre, hogy kis hernyókba gyúrtam az arcomon a színezett krémet; ha viszont csak rózsavizet használtam előtte, képes voltam megbirkózni ezzel a "sminkkihívással".

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. június 14.

SzReni85

2019. május 26.

Csodaszer egyértelműen :) amire szüksége van épp a bőrödnek, arra használ. Lehet zsíros, kombinált, száraz. A bőrképet is javítja. Kitűnő tonik helyett, vagy nyáron aki nem bírja a krémet. Imádom, bioboltban szereztem be, érdekes mennyire jó és mégis olcsó!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. május 26.

Tabi

2019. január 7.

Rengeteg arclemosót és arctisztítót kipróbáltam, de ezt nem lehet felülmúlni. Sminklemosónak is sokkal jobban működik, mint bármilyen micellás víz, és használat után olyan tiszta és puha érzése van az arcomnak. Nagyon jól hidratál és sokkal frissebbnek érzem a bőröm tőle. Az egyetlen bajom vele, hogy az illata elég tömény, és nem igazán találom meg benne a rózsa illatot, csak ha nagyon távolról szaglászom, de ettől függetlenül csak dicsérni tudom.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2019. január 7.

sailorluna

2018. augusztus 16.

egyszer készítettem rózsavizet a kerti rózsaszirmokból. frissítette, puhította az arcomat, de szerintem nem hidratált annyira. a hajamra is szerettem fújni, mert olyan gyönyörű hullámokat csinált, hogy csak lestem. az biztos, hogy fogok még főzni, ha aktuális lesz. nemrég vásároltam egy közel-keleti boltban egy üveggel, még nem próbáltam, de kíváncsi vagyok, lesz-e olyan jó, mint a sajátom.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. augusztus 16.

Qassam

2018. június 24.

Direkt szappannal mostam az arcom, ami utána még jobban száraz bőr érzetet kelt nálam. Dm-ben vettem Alverde rózsavízzel permeteztem 900ft volt. közvetlen arcmosás után. Bemasziroztam amíg be nem itta az arcom a rózsavizet. Annyi féle krémet kipróbáltam már és csak csalódtam. De ez a rózsaviz hihetetlen, hogy mennyire jó. Teljesen hidratált az arcom tőle és úgy érzem semmi más nem is kell rá. Első használat után írom ezt. Csodálatos!

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2018. június 24.

nreka

2018. május 11.

Bioboltban szereztem be, az ára 760 fornt körül mozog a 0,25 l-es esetében. Mindig figyelek arra, hogy olyat vegyek amiben nincs tartósítószer. Szeretem, tonikként használom esténként a hidratáló krémem alá. Plusz nyáron termálvizes spray helyett is ezt használtam ha úgy éreztem hogy nagyon kiszáradt a bőröm. Elégedett vagyok, a sokadik üveget veszem újra.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. május 11.

Tesznim

2017. november 17.

Az én rózsavizemet közel-keleti boltban szereztem be, nem hiszem hogy túlzottan nagy különbség van közöttük. :) nagyon érzékeny, szàraz, de pattanàsos bőröm van, elég nehéz megfelelő tonikot találni de ennek
szuper a hatàsa. Hidratàl, egyáltalán nem csíp nem pirositja a bőrömet pattanàsaim is visszahúzódnak tőle, reggel és este is használom, arc-, hajpakolasokba is beleszoktam tenni, testpermetként is nagyon jó, nem utolsó sorban pedig sütikbe is finom. :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. november 17.

Nem hivatalos INCI név. A fehár rózsa virágjának desztillálásával készítik. A többi rózsavízhez hasonlóan bőrkondícionáló, bőrvédő hatású összetevő.