schülke

Ár:   2000 Ft   Kategória:   Egyéb kozmetikumok
Lelőhely:   patikák   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: Virág-os, Módosítva: 2013. augusztus 29.

Ár:   2000 Ft
Lelőhely:   patikák
Kategória:   Egyéb kozmetikumok

Alkalmazási terület: nőgyógyászati, urológia, proctológiai, fogászati, szájsebészeti, diagnosztikus vagy műtéti beavatkozások előtt bőr- és nyálkahártyák hatásos és gyors fertőtlenítésére, valamint beavatkozások utáni sebkezelésre.

Összetevők: N,N'(Dekán-1,10-Diildi-1 (4H)-Piridil-4-Illidén) Bisz (Oktilammónium)-Diklorid (Octenidindihidroklorid),  Fenoxietanol,  Dimetilammóniumacetát,  Na-D-Glukonát,  Glicerol,  Nátriumhidroxid,  Víz,  Nátrium-Klorid

Nicu

2020. április 13.

Gyógyszertárban ezt ajánlották injekció előtti bőrfertőtlenítésre. Semmi gondom nem volt vele, nem büdös, nem irritál. Kislányom köldökcsont kezeléséhez is ezt használtam, mert sehol nem lehetett gyógyszertári alkoholt kapni. Gyógyszertárban mondták, hogy jó rá, gyerekorvosom és védőnőm is rábólintott. Babónál sem volt vele semmi gond vele, nem irritálta és nem gyulladt be neki.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. április 13.

Virág-os

2020. április 7.

Már másod ízben használom nyílt seb fertőtlenítésre, még bőrgyógyász ajánlotta a télen. A vérzést is viszonylag gyorsan csillapítja.
Időnként picit tud csípni, de alapvetően nem csíp, nem kellemetlen mint más fertőtlenítők. Színtelen és praktikus.
Eddig kis kiszerelésem volt, ami a megjelölt árkategóriába esett, a nagyobb persze drágább.

Up. 2013. márc. 23.:
Párom szerint büdös.
Bár én nem találtam annak, van valami inkább furcsa illata, de nem erős, nem agyon parfümözött valami.

Up. 2014.01.05.: Egy ideje elkezdtem használni az elfogyott eléggé alkoholos arctonikom helyett. Jól tisztít, bár néha csíp (pattanásokat, nem mindig, de előfordul). A szaga ilyenkor néha engem is zavar. Vattakorongra fújva használom sűrű krém letisztításához, illetve ha hazaértem az arcbőrömről letisztítani a napi koszt. Marad az öt csillag. :)

Up 2020:
Makk Zsuzsóval egyet kell értenem, de szerintem jobb sebre, sebhelyre más bőrferületekre használni, mint a használati tárgyainkra fújkálni.
Arra simán jó az olcsóbb és mindig elérhető gyógyszertári alkohol.

Pazarlásnak érzem ezt elhasználni ilyen módokon. Viszont az arcot igenis tudja szárítani ismételt (napi 1x-i vagy 2x-i alkalmazás esetén).

Azóta csak olykor tisztítom vele az arcomat, áttértem az egyik ismertebb micellás arclemosóra, hogy a napi koszt leszedjem.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. április 7.

Up. 2013. márc. 23.:
Párom szerint büdös.

Up 2020:
Arra simán jó az olcsóbb és mindig elérhető gyógyszertári alkohol.

Makk Zsuzsó

2020. március 25.

Tudtommal jelenleg ez a legkorszerűbb és legsokoldalúbban használható fertőtlenítőszer. A sebet nem csípi, nem hagy nyomot, nem szárítja a bőrt. Egy tiszta törlőkendőre spriccelve tárgyakat is át lehet vele törölni (pl. telefon, klaviatúra). A nagyobb kiszerelést érdemes venni, ha éppen van.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. március 25.

LolitaLolly

2020. február 6.

Amikor még jártam kozmetikushoz, ő ajánlotta, hogyha már nem bírom ki, hogy ne nyomkodjam az arcom, legalább előtte és utána fújjam be ezzel és nem marad meg a helye. Igaza volt, életmentő ez a fertőtlenítő, szerencsére azóta már nincsenek pattanásaim és helyre jött a bőröm, de ha feltűnik egy vagy itthon szeretném rendbe rakni az arcom, mindig ezt használom és utána egy nappal szép, kisimult bőr az eredmény. Jó bármilyen fertőtlenítésre is, herpeszre stb stb. Ezt használom a köldök piercingemre is és korábban a fülemre. Imádom, mert tényleg mindent helyrehoz káros mellékhatások nélkül. Mondjuk az árát azért kicsit sokallom.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. február 6.

Fairy0124

2020. február 2.

Nagyon jó sebgyógyító, de amire nem gondoltam soha, hogy a kisebesedett ekcémát befújjam vele! Unokatesóm javaslatára befújtam az ekcéma miatt kirepedezett kezemet, miután a Neogranormon se nagyon akart rajta segíteni, sebre meg ugye nem kenhetek akármit (pl. Elocom). Amit egyszerűen nem hiszek el: egy délután alatt (kettő befújás után) begyógyultak a sebek! Sose gondoltam volna arra, hogy ezt használjam erre a problémára!

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. február 2.

kaputelefon

2019. október 6.

Gyulladt helix piercing kiegészítő kezelésére használtam. Ha éppen nem volt időm a teafa olajos ecsetelésre, akkor gyorsan fújtam egyet a piercingre, hogy legalább a fertőtlenítés megtörténjen :)
Gyulladáscsökkentő hatásról nem tudok beszámolni.
Jobb, mint a betadine, mert nem színezi el a bőrt.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. október 6.

Gyulladáscsökkentő hatásról nem tudok beszámolni.
Jobb, mint a betadine, mert nem színezi el a bőrt.

HCHB11Cl11

2019. szeptember 18.

Sebekre, kinyomott, vérző pattanásokra használom, mert fertőtleníteni fontos mindig! Úgy magában pattanás kezelésére nem használom. Tetszik, hogy fújós flakonos, így higiénikus is, színtelen, nem látszik semmi, ha ráfújom. Az elején nekem csípi a gyulladt, pattanásos területet (a sebeket nem), de nem is spórolok vele, és mindig megvárom a 2 perc behatási időt, csak utána rakok rá más terméket. Szerintem szárít, de összességében hasznos és fontos termék.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. szeptember 18.

Meoi

2019. május 31.

A Legjobb!! Szinte mindenre jó! Nagyon pattanásos volt a bőröm és mindent kipróbáltam már. Kozmetikustól a patikáig mindent! És semmi nem hatott. Aztán elmentem tetováltatni és a tetoválom ajánlotta ezt a szert és bevált! :D Nem drága, hosszú ideig elég és mindenre jó! Vágásra, sebre, horzsolás, gomba, acne, csípés piercing... Már párom is rákattant.
Egy csodaszer!

Láttam a vélemények között , hogy sokan égésre is használjátok. Annyi írnék megjegyzésnek, hogy 3 fokú égésre ne használjátok mert arra nagyon nem jó! (Tapasztalat. A doki meglátta és egyből tiltotta a használatát.)

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. május 31.

Egy csodaszer!

Talus

2019. május 28.

!!!! CSODASZER!!!!!
A 4. tetoválásom elég csúnyán begyulladt vagy nem tudom mi történt vele, gennyezett, keletkezett benne egy kráter konkrétan.. Sose volt ilyen előtte, már majdnem elmentem bőrgyógyászatra, amikor ezt kaptam kölcsön. Kb 3 nap alatt rendbe hozta úgy, hogy emellett még cukorbeteg is vagyok, tehát lassabban gyógyulnak a sebeim. Ez a spray csodát tett!
Nem csíp, szaga nincs, egyszerűen imádom. Bármilyen sebem keletkezik, azóta ezzel kezelem. Most megyek a következő tetoválásomért, úgyhogy be iktatom ehhez is a gyógyulási idő alatt :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. május 28.

!!!! CSODASZER!!!!!

Dius731

2019. május 10.

Nekem a kozmetikusom ajánlotta, a heges, pattanásos bőrömre és nagyon sokat segít. Reggel-este áttörlöm vele az arcom, ha zsírosnak érzem akkor nap közben is. Érdekes, de egyáltalán nem szárít, persze utána egy hidratáló jól esik. Az én kozmerikai cuccaim között kötelező darabbá vált.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. május 10.