Egyéb

Ár:   4993 Ft   Kategória:   Patikai gyógykrémek, termékek
Kiszerelés:   Hiányzik. Feltöltöm   Bőrtípus:   Kombinált, Zsíros
Lelőhely:   patikák   Bőrprobléma:   Pattanások (acne)

A krémet feltöltötte: moldvaieva, az összetevőket feltöltötte: wishes, Módosítva: 2017. október 10.

Lelőhely:   patikák
Kategória:   Patikai gyógykrémek, termékek
Bőrtípus:   Kombinált, Zsíros
Bőrprobléma:   Pattanások (acne)

A Sotret lágy kapszula súlyos akne (úgy, mint noduláris akne, akne konglobáta vagy maradandó hegesedés kockázatával járó akne) kezelésére ajánlott. A Sotret-et akkor kell alkalmazni, ha az akne nem javult más akne-ellenes kezelésre, így a szájon át szedhető antibiotikus és helyi kezelésekre sem.

Összetevők: izotretionin,  butil-hidroxianozol, nátrium-edetát, hidrogénezett szójababolaj, fehér viasz,hidrogénezett növényi olaj,  finomított Szójababolaj,  és egyéb összetevők a kapszulahéjhoz és a felirathoz

MasterKitana

2021. február 15.

Gimiben csináltam egy 6 hónapos kúrát ezzel, bőrgyógyász javaslatára. Előtte nagyon sok problémám volt a pattanásos bőrömmel, és az önbecsülésemnek sem tett jót.Ez a tabi nagyon sokat segített, utána tisztább volt az arcom és nem jött elő közel sem annyi pattanás mint előtte. Nekem ez mentette meg a bőrömet!!!Nagyon örülök, hogy akkor a bőrgyógyász doktornő ezt írta fel.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. február 15.

Trisha22

2020. június 27.

Sziasztok!

Régóta hű olvasója vagyok a krémmániának, sokszor támaszkodhatok a véleményekre és eddig nem kellett olyan termékben csalódnom, amit mások is dicsértek. Sajnos én is pattanásokkal küzdöm, a bőrgyógyászom engem is Sotret kezelésre írt ki. Hamarosan kezdem a szedését, előtte gondoltam utána olvasok kicsit, mik is a vélemények és eléggé elkeseredtem az itt olvasottaktól. 22 éves vagyok, mindig is zsíros bőröm volt, a tinikort viszont megúsztam pattik nélkül. Tiszta boldog voltam, hogy legalább én megúsztam, a családban mindenkinek voltak pattanásai ebben a korban. Aztán 19 éves koromtól kezdve kijöttek a pattik, először csak apró, gyorsan gyógyulók, ezzel még nem is törődtem. De ahogy telt az idő egyre rosszabb lett, mennyiségben és minőségben is. Most már, hogy súlyos pattanásaim vannak (fájdalmas, hatalmas dudorok, hegesedés, csomók a bőrfelület alatt) kénytelen voltam elmenni bőrgyógyászhoz. Tudom nem kellene ennyire kiakadnom azon, hogy pattanásos az arcom, szinte mindenki át megy ezen tinédzserként, de épp ez az, ami rettentően zavar, hogy már jóval tinikor után jöttek ki. Anyukám is ugyan ezzel szenvedett, csak neki hamarabb megjelentek.

Nekem a bőrgyógyász erre a gyógyszerre azt mondta - úgy, hogy nem titkolta el mik a mellékhatások és nem győzte hangsúlyozni, hogy ne essek teherbe és ne adjak vért - nem fogom megbánni, nagyon szép lesz tőle az arcom. Ismerőseim, akik szedték a gyógyszert, szintén dicsérték. Most viszont el vagyok bizonytalanodva. Megpróbálom, hátha segít, de az első komolyabb tünetnél biztos megálljt parancsolok a dokinak és inkább kitalálok mást. Jelen pillanatban a vérképem tökéletes, egészséges vagyok és szeretném, ha ez így is maradna, vagy legalábbis nem lennék egy olyan gyógyszertől beteg, aminek az lenne a feladata, hogy segítsen.

Mivel komoly dologról van szó és biztosan lesznek még olyanok, akik ezt a gyógyszert fogják szedni igyekszem majd minden hónapban egy rövid tájékoztatást írni a tapasztalataimról, hátha másnak segít biztosra dönteni, hogy megkockáztatja-e vagy sem.

Nem gondoltam, hogy valaha ezt fogom mondani, de nagyon remélem, hogy most azoknak,akik negatívan írtak a gyógyszerről nem lesz igazuk. Majd elválik :) Amíg nem tudok mit mondani a gyógyszerről, addig egy csillag jár neki.

Update: Letelt az első hónap és eddig minden remekül megy. A vérképemmel minden rendben (köszönhetően a máriatövisnek) és igen szárad a bőröm, cserepesedik a szám, de egyszerű kencékkel még tudok rajta segíteni. Már most elég látványos az eredmény, már nincsenek csomós pattanásaim, a bőröm alatti gümők is tünedeznek, a hegeim is halványodnak, szép sima a bőröm :) Ha minden így halad még a végén megkapja az 5 csillagot. Egy hónap múlva újra jelentkezem, addig is három csillag :) Ja igen és most vettem észre, hogy a Sotretet már nem gyártják, az én gyógyszerem neve Inerta, de a hatóanyag ugyan az.

Update: a bőröm teljesen rendbe jött, elmúlt az összes pattanásom és azóta sem tértek vissza :) na jó ez így nem igaz, kicsi pattik még vannak, de azokkal nem törődök. Két éve már a kezelésnek, de van sajnos, ami azóta sem változott, még pedig a bőrszárasság. Nem olyan rossz, mint a kezelés alatt, de sajnos akármit kenek az arcomra, nem tudom elkerülni, hogy nap végére ne száradjon csont szárazra a bőröm a szám környékén :(

Így hosszabb távlatból nézve már tudom ajánlani/ nem ajánlani a terméket, nekem bevált, de még így is azt mondom, hogy ezt a gyógyszert csak végső esetben, ha semmi más nem segít. A maradandó fájdalmas bőrszárasságom miatt adok neki csak 4 csillagot.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2020. június 27.

Sziasztok!

UnicornsOfLove

2020. május 17.

2012-ben szedtem ezt a gyógyszert, 8 éve. Tinédzserkori aknéban, méghozzá az egyik legbrutálisabb cisztás aknéban szenvedtem, az önértékelésem a béka segge alatt volt, hatalmas gyulladt ciszták jöttek ki nemcsak az arcomon, de a mellkasomon és a hátamon mindenhol, gyakran úgy éreztem magam, mint egy szörny. Állandóan azt gondoltam, mikor másokat láttam, hogy bárcsak én is "normális" lehetnék. De nem. Ezért gyakori vendég voltam a bőrgyógyásznál. Igazából fogalmam sincs, mekkora dózist szedhettem. Valszeg kisebbet, a kúra tartósságából ítélve, ugyanis kb.1 évig szedtem. Olvastam a mellékhatásokat a hatalmas paksamétán, de gondoltam, ezek eléggé ritkák és nyilván mindent fel kell tüntetniük a gyógyszergyártóknak, hogy ne perelhessék őket és különben is, velem valószínűleg nem fognak megtörténni. Kiszáradt mindenem, darabokban hámlott le a bőröm, a szám sokszor kicsattant és vérzett. Akkoriban szoktam rá az ajakápolókra, ami így furcsán vagy viccesen hangozhat. Muszáj volt ötpercenként (és nem viccelek!) bekennem a számat, annyira húzódott, feszült és borzalmasan fájt, hogy azt hittem megőrülök, és az ajakápolók hoztak egyedüli enyhülést. Mivel ilyen gyakran kentem, gondolom nem csak az összetevők miatt, de pszichésen is egyfajta függőség alakult ki nálam és a gyógyszer abbahagyása után is még sok idő volt, mire "le tudtam tenni". Ott van a depresszió is, igazából azt nem tudom, hiszen akinél ilyen súlyos állapotok állnak fenn és ennyi pszichés problémát okoz, ott nehéz megmondani, hogy ez, vagy a gyógyszer váltja ki. Mindenesetre akkoriban volt még valami, ami miatt lelkileg rossz állapotban voltam, de lehet, hogy a gyógyszer okozta vagy segített rá az egészre, ezt őszintén nem tudom. Az utolsó, amit kiemelnék pedig az, ami már a tini énemnek is ijesztően hatott, a teherbeesés tilalma, az isotretinoid bizonyítottan magzatkárosító hatása miatt. Nyilván ezeket úgy állapítják meg, hogy biztonsággal kiürüljön a szervezetből, tehát zsírban stb. se raktározódjon, így a 2 év is eleve egy "túlzó" korlátozás, de aki azt mondja, hogy a szép bőrért és azért hogy újra emberi külsőnk legyen, SIMÁN megéri beszedni, nem értem, hogy nem rettenti ez el, hogy valami olyasmivel bombázza a szervezetét huzamosabb ideig, ami ilyen brutális mellékhatásokat produkál. Őszintén szólva, a mai napig nem tudom, hogy újra szedném-e, ha újra ott lennék. Sajnos mindennek ára van, és nem lehet tudni, hogy kinek mikor és hogyan kell megfizetnie, kin hogy hat és mit okoz vagy nem okoz. Hogy erről is írjak, a hatását nálam kiválóan teljesítette, szépen fokozatosan kitisztult az arcom, így egy kb. 1 éves szörny-periódus után, amely során kitartóan szedtem és szedtem, míg elkezdtem látni a fényt az alagút végén és nemcsak eltűntek a pattanások, de gyönyörű, makulátlan bőröm lett tőle. Az azóta eltelt 8 évben nekem nem jöttek vissza, mivel gondolom tinédzserkori hormonosdi volt az oka. Pár hónapja megint megjelent pár kinyomhatatlan, gyulladt göb a mellkasomon vagy az államon, ami abszolút nem volt jellemző az eddigi években. Néha egy-egy pattanás előfordult nálam is, de gondoltam én már letudtam egy életre a pattanásokkal való szenvedést. Remélem is, hogy ez a helyzet! Viszont az egyik legnagyobb félelmem, hogy megint olyan csúnya lesz mint akkor. Akkor nem tudom, mit csinálnék. Tényleg. Csak a legeslegvégső esetben nyúlnék újra ehhez, de talán akkor sem. Főleg felnőttkorban, az aknénak mindig valamilyen belső oka van. Olyan nincs, hogy nincs oka. Érdekes megnézni pl. az egyik legismertebb tanulmányt a témában, ami a Kitava-szigeten élőket vizsgálja.. Végezetül, egy nagyon szuper és hasznos cikk: https://skinsmart.hu/szakertoi-tanacsok/pattanasos-bor-kezelese-atol-zig/
Szóval nem tudom igazán értékelni, mindenki mérlegelje, hogy mennyire súlyos az állapota, mit hajlandó elviselni és/vagy elszenvedni, milyen életszakaszban van és mi a fontosabb. Nincs erre univerzális szedd! vagy ne szedd! válasz szerintem :)

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. május 17.

ella1993

2019. december 20.

Hát elég érdekes, hogy ennyi vélemény közül csak pár ember ìrt a komoly mellékhatásairòl...
Én két alkalommal 3 hònapos kùrát csináltam.. elég durva aknéknakkal küzdöm mái napig is.. természetesen amig szedtem annyira kiszárìtotta a bőröm, hogy nem volt pattanásom de nem tartott sokáig az öröm... izomfájdalmaim voltak mellette ez a rövid 3 hònapos kùra alatt de véget is ért a kezelés ezért utána szerencsére elmult..az első alkalommal..2013ban

Másodjára 2016ban 3.hònap elején arra ébredtem, hogy nem tudom mozgatni az egyik kezem és elképeztő fájdalmam volt..ezt ùgy képzeljétek el, hogy enyhén behajlìtott karom megdermedt és csak a kézfejemet tudtam picit mozgatni, de a könyök, csukòrészt már nem, bármilyen jelleggű mozditásra pedig iszonyatos fájdalommal reagált.. a doki azonnal eltiltott a szertől és gyulladás csökkentővel+fájdalomcsillapìtòval látott el amit szednem kellett egy darabig.. 1 nap után tudtam mozgatni a karomat minimálisan, 2nap után már szerencsére mozgott rendesen de hetekig fájt és a szoritásom elég gyenge volt jò pár hétig.. megjegyzem nem végeztem sosem fizikai munkát és az idő alatt nem is sporoltam!

érdekes, hogy az egész izomzatom elég gyenge azota amit nem igazán tudok hova tenni kicsit aggòdom, hogy nem csak a karomra volt hatással.. találkoztam egy másik bőrgyògyásszal aki ma már magámpraxist folytat, de emlìtette, hogy sajnos több beteggel találkozott aki tolòszékbe került ez a gyògyszer miatt nem hiába tiltották be más név alatt..
sajnálom, hogy ennyire durva mellékhatásai vannak mert amire felirják még jò is lenne...
viszont a mellékhatásokat ne vegyétek félvállròl! Nem mindenki szerencsés

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. december 20.

viszont a mellékhatásokat ne vegyétek félvállròl! Nem mindenki szerencsés

zsofi02

2018. június 9.

Még csak egy hete szedem (Inerta nevű ikertestvérét), nem volt extra súlyos az akném, viszont nagyon kitartó! + extra zsíros bőr 😀 Már mindent próbáltam, kívül-belül, de tartós eredményt még semmi sem hozott. Ezért szántam rá magam végül egy isotretinoin-kúrára. Egy nagyon kedves és alapos bőrgyógyász írta fel nekem (természetesen labor után) magánrendelésen. Nagyon sokat kutattam már a gyógyszerrel kapcsolatban, tisztában vagyok a mellékhatásokkal, de már nagyon elegem van, hogy a húszas éveim végén is minden nap a pattanásokkal, zsíros bőrrel kell küzdenem. Ráadásul úgy, hogy semmilyen belső okot nem találtak nálam (PCO, IR, hormonok, stb.). Szóval egy hete szedek napi 20 mg-ot (51 kg vagyok), már most kezdem látni a hatását, bár lehet hogy a bőrgyógyász által felírt krémnek is szerepe van ebben. Most tiszta az arcom, remélem nem lesz rosszabbodás. Mellékhatásként egyelőre a száraz szemeket tapasztalom kontaktlencsében. Majd még jelentkezem update-ekkel.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. június 9.

Dana1983

2018. június 2.

Én 2014-ben szedtem 3 hónapig az Isotretinoin Ratiopharm-t és mikor elkezdtem szedni, 2 hét után kezdett el hatni.
A kúra alatt eltűntek a mitesszerek és a pattanások; a bőröm és a hajam egyáltalán nem zsírosodott.
Mellékhatások: a szám állandóan száradt, mindig piros volt az egész arcom, száradt a szemem, vérzett az orrom, nem tudtam gyantázni mert lejött a gyantával együtt a bőröm is, és ha megterhelőbb munkát végeztem, akkor izom és ízületi fájdalmaim voltak. A koleszterin és a triglicerid szintemet egy kicsit felemelte, de miután abbahagytam, visszaállt. A gyógyszertől ugyan elmúltak a pattanások, de a helyükön maradt rengeteg folt. Hiába nem napoztam és állandóan fényvédőztem 50-faktorossal, a pattanás utáni hegek bepigmentálódtak. Ezek a foltok a gyógyszer szedése alatt és még utána két hónapig egyáltalán nem halványultak.

2016: Jelenleg a hajam akár egy hetet is kibír mosás nélkül, míg a gyógyszer beszedése előtt akár minden nap moshattam volna. A bőröm egyáltalán nem zsírosodik sőt, néhanapján még a homlokomon ki is szárad! Csak néha van egy-egy pattanásom és azok is picik. Szinte hihetetlen!
Egy szó mint száz, most szebb az arcom mint 15 éves koromban és remélem, hogy nem jön vissza a régi állapot. Sok a mellékhatása ennek a gyógyszernek, de hát valamit valamiért.

2018: Most, 4 évvel a kúra után ez a helyzet: A hajam ugyanúgy zsírosodik mint a gyógyszer előtt, de a bőröm egyáltalán nem. A kúra előtt annyira zsírosodott a bőröm, hogy (télen-nyáron függetlenül) arcmosás után 1 perccel a pórusaimon zsírcseppek voltak. Most kombinált a bőröm, de úgy kombinált, hogy a T vonalam normál, az arcom majdnem száraz. Hidratálókrémet kell használjak! Ez annyira szokatlan, hogy hihetetlen. :-) Sokkal kevesebb és kisebb pattanásom van, viszont a helyük nagyon lassan gyógyul. Mitesszereim ugyanúgy vannak (mintha kevesebb lenne), de sokkal nehezebb őket kinyomni. A legnagyobb változás, hogy rettenetesen érzékeny lett a bőröm. Ha valami nem tetszik neki (arclemosó, krém, nap, szél, akármi), akkor egyből piros lesz. Nem úgy mint a rosacea-nál, hanem csak simán vörös lesz az egész fejem, mintha leégtem volna a napon. Pedig a gyógyszer előtt annyira ellenálló bőröm volt, hogy akkumulátorsavat is kenhettem volna rá, akkor se történt volna semmi. Nyáron nagyon kell figyelnem a fényvédőzésre is, mert pigmentfoltjaim lesznek. Ja, és persze most már látszanak a kis ráncaim, bár lehet hogy ez csak azért van, mert 4 évet öregedtem. :-)
A kúra óta nem nagyon foglalkoztam a bőrproblémáimmal, csak tuti lemosóm, hidratálókrémem és fényvédőm van. Most ástam magam bele a témába és kezdek el egy olyan rutint, ami a túlérzékenységre, a gyulladáscsökkentésre, a hegek és foltok halványítására fókuszál. Jó lenne a mitesszerekkel is csinálni valamit (hámlasztás kizárva) és örülnék, ha egyáltalán nem jönne ki pattanásom, valamint gyorsabban gyógyulnának. A ránctalanításról már nem is beszélek.
A lényeg: megérte beszedni, még így is sokkal szebb a bőröm.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. június 2.

A lényeg: megérte beszedni, még így is sokkal szebb a bőröm.

timi57

2017. szeptember 2.

Majdnem 3 évnyi szenvedés után ez volt az egyetlen, ami segített helyrehozni a csúnya, aknés arcbőröm.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2017. szeptember 2.

earlybird

2017. augusztus 28.

Kedves Kero Chan és Mindenki!

Én is szedtem a készítményt 12 évvel ezelőtt, akkor még Roaccutan néven. A bőrgyógyásznő vérvizsgálat (májfunkció-vizsgálat) nélkül szedette velem 5 hónapon át, holott előzőleg közöltem vele, hogy most mentem férjhez, és minél előbb gyermeket szeretnék. Azt mondta, elég kivárni 1 hónapot is...
Nos, gyermekünk csak 2014-ben született, holott semmilyen betegséget nem mutattak ki egyikünknél sem. Más ismerősöm is hasonlóan járt a "gyógyszerrel": nagyon sokára lett gyermeke, minden látszólagos ok nélkül.

A bőröm nekem is papírvékony, száraz, ráncos és sérülékeny lett. A sebeim nehezen gyógyulnak, a bőröm sokáig foltos marad a helyükön. Rengeteg új anyajegyem lett, ami különösen az arcomon zavaró. A szemem is súlyosan száraz.

A legsúlyosabb problémám azonban a durva, krónikus székrekedés, amely a szer abbahagyása után kezdődött, és fokozatosan rosszabbodott. A sok év alatt orvosok és kuruzslók, kezelések és kúrák kálváriáját jártam végig, és mindenki csak a karját tárja ki, tanácstalanul: nem tudják, mi az oka.

Az a kérdésem, hogy akad-e köztetek olyan, aki szedett Isotretinoin hatóanyagú mérget, és hasonló, hosszútávú mellékhatásokat tapasztalt?

Előre is köszönöm a válaszaitokat.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. augusztus 28.

Kedves Kero Chan és Mindenki!

Előre is köszönöm a válaszaitokat.

greatig

2017. július 8.

14 éves koromban írták fel nekem először ezt a készítményt, az azóta eltelt 6 év alatt, már megszámolni sem tudom, hányszor csináltam végig a kúrát, mindig visszajöttek a pattanások, és a bőrgyógyász figyelmeztetés nélkül írogatta csak a recepteket. Ahogy az előzőekben írták, nagyon súlyos egészségkárosító hatása van, természetes úton kell megtalálni a megoldást a problémára, helyes étrenddel és a hormonok egyensúlyba hozásával.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2017. július 8.

KeroChan

2017. április 24.

Ezúton is köszönöm annak a kedves bőrgyógyásznőnek az újpesti SZTK gyermek bőrgyógyászatán, aki ezt a mérget belém tömte és rátukmálta az anyámra!!!!!!! Aki azt mondja nincs gyógyszerlobbi az nagyot téved, mert a sotret ügynöke ott járt ennél a nőnél, aktatáskás, jön a gyógyszergyártól és megegyeznek a jutalékban. 15 éves voltam, kb fogalmam se volt semmiről, hogy mennyire veszélyesek ezek a gyógyszerek.... Tinédzserkori aknéra felírni ezt, mikor egyértelműen cisztás akné kezelésére szolgál. Persze a féléves kúra után a bőrgyógyász hazugságai ellenére, a pattanások NEM MÚLTAK EL ÖRÖKRE! Hogy is múltak volna, mivel ez a hulladék csak ideiglenesen hat a gyorsan osztódó sejtekre,(plusz mellékhatások) addig amíg szeded és amíg a szervezetből ki nem ürül. Sokaknak azért marad utána bizonyos ideig szép a bőre, mert a gyógyszer vagy bioakkumulálódik, nem ürül ki rendesen a májból, zsírszövetekben elraktározódik, vagy fogamzásgátlót szednek vagy alapjáraton elmúlik nekik mástól a pattanás. Jelenleg biológus szeretnék lenni, több papírt, tanulmányt elolvastam róla... minden sejtnek van egy osztódási limitje, a Hayflick limit, amit ha elér bekövetkezik a sejthalál, már nem képes több osztódásra... Öregedés, betegségek, rák esetleg idő előtti halál... Hosszú lenne belemenni, de a lényeg az, hogy a gyógyszer lerövidíti az időtartamot amíg a sejt eléri ezt a limitet... magyarul lefarag a várható élettartamból ki tudja mennyit... Amerikában a gyógyszer eredeti változatát már rég bevonták, ez volt az Accutane nevezetű gyógyszer. Az előálító céget rengetegen beperelték és milliós kártérítést kellett fizessen a cég és a vége az lett, hogy levették a piacról. Persze aztán kiadták más gyógyszergyártók más nevek alatt. Nálam megmaradt a száraz, papír vékony bőr, amit mindentől óvnom kell vagy beráncosodok. Este a sötétben ilyen baromi fura "képzajosan" látok, ami a pálcika sejtek pusztulása miatt van, ezt is a gyógyszer okozta és ugye ezek nem gyógyuló sejtek. Mellesleg a pattanásokat az életmód befolyásolja és ahogy alattam is írták a tejtermékek... Ahogy abbahagytam a fogyasztásukat és minden ilyen műételt elhagytam a bőröm szép lett, igaz mitteszerek még előfordulnak.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. április 24.