Egyéb

Ár:   4993 Ft   Kategória:   Patikai gyógykrémek, termékek
Kiszerelés:   Hiányzik. Feltöltöm   Bőrtípus:   Kombinált, Zsíros
Lelőhely:   patikák   Bőrprobléma:   Pattanások (acne)

A krémet feltöltötte: moldvaieva, az összetevőket feltöltötte: wishes, Módosítva: 2017. október 10.

Lelőhely:   patikák
Kategória:   Patikai gyógykrémek, termékek
Bőrtípus:   Kombinált, Zsíros
Bőrprobléma:   Pattanások (acne)

A Sotret lágy kapszula súlyos akne (úgy, mint noduláris akne, akne konglobáta vagy maradandó hegesedés kockázatával járó akne) kezelésére ajánlott. A Sotret-et akkor kell alkalmazni, ha az akne nem javult más akne-ellenes kezelésre, így a szájon át szedhető antibiotikus és helyi kezelésekre sem.

Összetevők: izotretionin,  butil-hidroxianozol, nátrium-edetát, hidrogénezett szójababolaj, fehér viasz,hidrogénezett növényi olaj,  finomított Szójababolaj,  és egyéb összetevők a kapszulahéjhoz és a felirathoz

ella1993

2019. december 20.

Hát elég érdekes, hogy ennyi vélemény közül csak pár ember ìrt a komoly mellékhatásairòl...
Én két alkalommal 3 hònapos kùrát csináltam.. elég durva aknéknakkal küzdöm mái napig is.. természetesen amig szedtem annyira kiszárìtotta a bőröm, hogy nem volt pattanásom de nem tartott sokáig az öröm... izomfájdalmaim voltak mellette ez a rövid 3 hònapos kùra alatt de véget is ért a kezelés ezért utána szerencsére elmult..az első alkalommal..2013ban

Másodjára 2016ban 3.hònap elején arra ébredtem, hogy nem tudom mozgatni az egyik kezem és elképeztő fájdalmam volt..ezt ùgy képzeljétek el, hogy enyhén behajlìtott karom megdermedt és csak a kézfejemet tudtam picit mozgatni, de a könyök, csukòrészt már nem, bármilyen jelleggű mozditásra pedig iszonyatos fájdalommal reagált.. a doki azonnal eltiltott a szertől és gyulladás csökkentővel+fájdalomcsillapìtòval látott el amit szednem kellett egy darabig.. 1 nap után tudtam mozgatni a karomat minimálisan, 2nap után már szerencsére mozgott rendesen de hetekig fájt és a szoritásom elég gyenge volt jò pár hétig.. megjegyzem nem végeztem sosem fizikai munkát és az idő alatt nem is sporoltam!

érdekes, hogy az egész izomzatom elég gyenge azota amit nem igazán tudok hova tenni kicsit aggòdom, hogy nem csak a karomra volt hatással.. találkoztam egy másik bőrgyògyásszal aki ma már magámpraxist folytat, de emlìtette, hogy sajnos több beteggel találkozott aki tolòszékbe került ez a gyògyszer miatt nem hiába tiltották be más név alatt..
sajnálom, hogy ennyire durva mellékhatásai vannak mert amire felirják még jò is lenne...
viszont a mellékhatásokat ne vegyétek félvállròl! Nem mindenki szerencsés

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. december 20.

viszont a mellékhatásokat ne vegyétek félvállròl! Nem mindenki szerencsés

zsofi02

2018. június 9.

Még csak egy hete szedem (Inerta nevű ikertestvérét), nem volt extra súlyos az akném, viszont nagyon kitartó! + extra zsíros bőr 😀 Már mindent próbáltam, kívül-belül, de tartós eredményt még semmi sem hozott. Ezért szántam rá magam végül egy isotretinoin-kúrára. Egy nagyon kedves és alapos bőrgyógyász írta fel nekem (természetesen labor után) magánrendelésen. Nagyon sokat kutattam már a gyógyszerrel kapcsolatban, tisztában vagyok a mellékhatásokkal, de már nagyon elegem van, hogy a húszas éveim végén is minden nap a pattanásokkal, zsíros bőrrel kell küzdenem. Ráadásul úgy, hogy semmilyen belső okot nem találtak nálam (PCO, IR, hormonok, stb.). Szóval egy hete szedek napi 20 mg-ot (51 kg vagyok), már most kezdem látni a hatását, bár lehet hogy a bőrgyógyász által felírt krémnek is szerepe van ebben. Most tiszta az arcom, remélem nem lesz rosszabbodás. Mellékhatásként egyelőre a száraz szemeket tapasztalom kontaktlencsében. Majd még jelentkezem update-ekkel.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. június 9.

Dana1983

2018. június 2.

Én 2014-ben szedtem 3 hónapig az Isotretinoin Ratiopharm-t és mikor elkezdtem szedni, 2 hét után kezdett el hatni.
A kúra alatt eltűntek a mitesszerek és a pattanások; a bőröm és a hajam egyáltalán nem zsírosodott.
Mellékhatások: a szám állandóan száradt, mindig piros volt az egész arcom, száradt a szemem, vérzett az orrom, nem tudtam gyantázni mert lejött a gyantával együtt a bőröm is, és ha megterhelőbb munkát végeztem, akkor izom és ízületi fájdalmaim voltak. A koleszterin és a triglicerid szintemet egy kicsit felemelte, de miután abbahagytam, visszaállt. A gyógyszertől ugyan elmúltak a pattanások, de a helyükön maradt rengeteg folt. Hiába nem napoztam és állandóan fényvédőztem 50-faktorossal, a pattanás utáni hegek bepigmentálódtak. Ezek a foltok a gyógyszer szedése alatt és még utána két hónapig egyáltalán nem halványultak.

2016: Jelenleg a hajam akár egy hetet is kibír mosás nélkül, míg a gyógyszer beszedése előtt akár minden nap moshattam volna. A bőröm egyáltalán nem zsírosodik sőt, néhanapján még a homlokomon ki is szárad! Csak néha van egy-egy pattanásom és azok is picik. Szinte hihetetlen!
Egy szó mint száz, most szebb az arcom mint 15 éves koromban és remélem, hogy nem jön vissza a régi állapot. Sok a mellékhatása ennek a gyógyszernek, de hát valamit valamiért.

2018: Most, 4 évvel a kúra után ez a helyzet: A hajam ugyanúgy zsírosodik mint a gyógyszer előtt, de a bőröm egyáltalán nem. A kúra előtt annyira zsírosodott a bőröm, hogy (télen-nyáron függetlenül) arcmosás után 1 perccel a pórusaimon zsírcseppek voltak. Most kombinált a bőröm, de úgy kombinált, hogy a T vonalam normál, az arcom majdnem száraz. Hidratálókrémet kell használjak! Ez annyira szokatlan, hogy hihetetlen. :-) Sokkal kevesebb és kisebb pattanásom van, viszont a helyük nagyon lassan gyógyul. Mitesszereim ugyanúgy vannak (mintha kevesebb lenne), de sokkal nehezebb őket kinyomni. A legnagyobb változás, hogy rettenetesen érzékeny lett a bőröm. Ha valami nem tetszik neki (arclemosó, krém, nap, szél, akármi), akkor egyből piros lesz. Nem úgy mint a rosacea-nál, hanem csak simán vörös lesz az egész fejem, mintha leégtem volna a napon. Pedig a gyógyszer előtt annyira ellenálló bőröm volt, hogy akkumulátorsavat is kenhettem volna rá, akkor se történt volna semmi. Nyáron nagyon kell figyelnem a fényvédőzésre is, mert pigmentfoltjaim lesznek. Ja, és persze most már látszanak a kis ráncaim, bár lehet hogy ez csak azért van, mert 4 évet öregedtem. :-)
A kúra óta nem nagyon foglalkoztam a bőrproblémáimmal, csak tuti lemosóm, hidratálókrémem és fényvédőm van. Most ástam magam bele a témába és kezdek el egy olyan rutint, ami a túlérzékenységre, a gyulladáscsökkentésre, a hegek és foltok halványítására fókuszál. Jó lenne a mitesszerekkel is csinálni valamit (hámlasztás kizárva) és örülnék, ha egyáltalán nem jönne ki pattanásom, valamint gyorsabban gyógyulnának. A ránctalanításról már nem is beszélek.
A lényeg: megérte beszedni, még így is sokkal szebb a bőröm.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2018. június 2.

A lényeg: megérte beszedni, még így is sokkal szebb a bőröm.

Trisha22

2018. március 20.

Sziasztok!

Régóta hű olvasója vagyok a krémmániának, sokszor támaszkodhatok a véleményekre és eddig nem kellett olyan termékben csalódnom, amit mások is dicsértek. Sajnos én is pattanásokkal küzdöm, a bőrgyógyászom engem is Sotret kezelésre írt ki. Hamarosan kezdem a szedését, előtte gondoltam utána olvasok kicsit, mik is a vélemények és eléggé elkeseredtem az itt olvasottaktól. 22 éves vagyok, mindig is zsíros bőröm volt, a tinikort viszont megúsztam pattik nélkül. Tiszta boldog voltam, hogy legalább én megúsztam, a családban mindenkinek voltak pattanásai ebben a korban. Aztán 19 éves koromtól kezdve kijöttek a pattik, először csak apró, gyorsan gyógyulók, ezzel még nem is törődtem. De ahogy telt az idő egyre rosszabb lett, mennyiségben és minőségben is. Most már, hogy súlyos pattanásaim vannak (fájdalmas, hatalmas dudorok, hegesedés, csomók a bőrfelület alatt) kénytelen voltam elmenni bőrgyógyászhoz. Tudom nem kellene ennyire kiakadnom azon, hogy pattanásos az arcom, szinte mindenki át megy ezen tinédzserként, de épp ez az, ami rettentően zavar, hogy már jóval tinikor után jöttek ki. Anyukám is ugyan ezzel szenvedett, csak neki hamarabb megjelentek.

Nekem a bőrgyógyász erre a gyógyszerre azt mondta - úgy, hogy nem titkolta el mik a mellékhatások és nem győzte hangsúlyozni, hogy ne essek teherbe és ne adjak vért - nem fogom megbánni, nagyon szép lesz tőle az arcom. Ismerőseim, akik szedték a gyógyszert, szintén dicsérték. Most viszont el vagyok bizonytalanodva. Megpróbálom, hátha segít, de az első komolyabb tünetnél biztos megálljt parancsolok a dokinak és inkább kitalálok mást. Jelen pillanatban a vérképem tökéletes, egészséges vagyok és szeretném, ha ez így is maradna, vagy legalábbis nem lennék egy olyan gyógyszertől beteg, aminek az lenne a feladata, hogy segítsen.

Mivel komoly dologról van szó és biztosan lesznek még olyanok, akik ezt a gyógyszert fogják szedni igyekszem majd minden hónapban egy rövid tájékoztatást írni a tapasztalataimról, hátha másnak segít biztosra dönteni, hogy megkockáztatja-e vagy sem.

Nem gondoltam, hogy valaha ezt fogom mondani, de nagyon remélem, hogy most azoknak,akik negatívan írtak a gyógyszerről nem lesz igazuk. Majd elválik :) Amíg nem tudok mit mondani a gyógyszerről, addig egy csillag jár neki.

Update: Letelt az első hónap és eddig minden remekül megy. A vérképemmel minden rendben (köszönhetően a máriatövisnek) és igen szárad a bőröm, cserepesedik a szám, de egyszerű kencékkel még tudok rajta segíteni. Már most elég látványos az eredmény, már nincsenek csomós pattanásaim, a bőröm alatti gümők is tünedeznek, a hegeim is halványodnak, szép sima a bőröm :) Ha minden így halad még a végén megkapja az 5 csillagot. Egy hónap múlva újra jelentkezem, addig is három csillag :) Ja igen és most vettem észre, hogy a Sotretet már nem gyártják, az én gyógyszerem neve Inerta, de a hatóanyag ugyan az.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2018. március 20.

Sziasztok!

timi57

2017. szeptember 2.

Majdnem 3 évnyi szenvedés után ez volt az egyetlen, ami segített helyrehozni a csúnya, aknés arcbőröm.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2017. szeptember 2.

earlybird

2017. augusztus 28.

Kedves Kero Chan és Mindenki!

Én is szedtem a készítményt 12 évvel ezelőtt, akkor még Roaccutan néven. A bőrgyógyásznő vérvizsgálat (májfunkció-vizsgálat) nélkül szedette velem 5 hónapon át, holott előzőleg közöltem vele, hogy most mentem férjhez, és minél előbb gyermeket szeretnék. Azt mondta, elég kivárni 1 hónapot is...
Nos, gyermekünk csak 2014-ben született, holott semmilyen betegséget nem mutattak ki egyikünknél sem. Más ismerősöm is hasonlóan járt a "gyógyszerrel": nagyon sokára lett gyermeke, minden látszólagos ok nélkül.

A bőröm nekem is papírvékony, száraz, ráncos és sérülékeny lett. A sebeim nehezen gyógyulnak, a bőröm sokáig foltos marad a helyükön. Rengeteg új anyajegyem lett, ami különösen az arcomon zavaró. A szemem is súlyosan száraz.

A legsúlyosabb problémám azonban a durva, krónikus székrekedés, amely a szer abbahagyása után kezdődött, és fokozatosan rosszabbodott. A sok év alatt orvosok és kuruzslók, kezelések és kúrák kálváriáját jártam végig, és mindenki csak a karját tárja ki, tanácstalanul: nem tudják, mi az oka.

Az a kérdésem, hogy akad-e köztetek olyan, aki szedett Isotretinoin hatóanyagú mérget, és hasonló, hosszútávú mellékhatásokat tapasztalt?

Előre is köszönöm a válaszaitokat.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. augusztus 28.

Kedves Kero Chan és Mindenki!

Előre is köszönöm a válaszaitokat.

greatig

2017. július 8.

14 éves koromban írták fel nekem először ezt a készítményt, az azóta eltelt 6 év alatt, már megszámolni sem tudom, hányszor csináltam végig a kúrát, mindig visszajöttek a pattanások, és a bőrgyógyász figyelmeztetés nélkül írogatta csak a recepteket. Ahogy az előzőekben írták, nagyon súlyos egészségkárosító hatása van, természetes úton kell megtalálni a megoldást a problémára, helyes étrenddel és a hormonok egyensúlyba hozásával.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2017. július 8.

KeroChan

2017. április 24.

Ezúton is köszönöm annak a kedves bőrgyógyásznőnek az újpesti SZTK gyermek bőrgyógyászatán, aki ezt a mérget belém tömte és rátukmálta az anyámra!!!!!!! Aki azt mondja nincs gyógyszerlobbi az nagyot téved, mert a sotret ügynöke ott járt ennél a nőnél, aktatáskás, jön a gyógyszergyártól és megegyeznek a jutalékban. 15 éves voltam, kb fogalmam se volt semmiről, hogy mennyire veszélyesek ezek a gyógyszerek.... Tinédzserkori aknéra felírni ezt, mikor egyértelműen cisztás akné kezelésére szolgál. Persze a féléves kúra után a bőrgyógyász hazugságai ellenére, a pattanások NEM MÚLTAK EL ÖRÖKRE! Hogy is múltak volna, mivel ez a hulladék csak ideiglenesen hat a gyorsan osztódó sejtekre,(plusz mellékhatások) addig amíg szeded és amíg a szervezetből ki nem ürül. Sokaknak azért marad utána bizonyos ideig szép a bőre, mert a gyógyszer vagy bioakkumulálódik, nem ürül ki rendesen a májból, zsírszövetekben elraktározódik, vagy fogamzásgátlót szednek vagy alapjáraton elmúlik nekik mástól a pattanás. Jelenleg biológus szeretnék lenni, több papírt, tanulmányt elolvastam róla... minden sejtnek van egy osztódási limitje, a Hayflick limit, amit ha elér bekövetkezik a sejthalál, már nem képes több osztódásra... Öregedés, betegségek, rák esetleg idő előtti halál... Hosszú lenne belemenni, de a lényeg az, hogy a gyógyszer lerövidíti az időtartamot amíg a sejt eléri ezt a limitet... magyarul lefarag a várható élettartamból ki tudja mennyit... Amerikában a gyógyszer eredeti változatát már rég bevonták, ez volt az Accutane nevezetű gyógyszer. Az előálító céget rengetegen beperelték és milliós kártérítést kellett fizessen a cég és a vége az lett, hogy levették a piacról. Persze aztán kiadták más gyógyszergyártók más nevek alatt. Nálam megmaradt a száraz, papír vékony bőr, amit mindentől óvnom kell vagy beráncosodok. Este a sötétben ilyen baromi fura "képzajosan" látok, ami a pálcika sejtek pusztulása miatt van, ezt is a gyógyszer okozta és ugye ezek nem gyógyuló sejtek. Mellesleg a pattanásokat az életmód befolyásolja és ahogy alattam is írták a tejtermékek... Ahogy abbahagytam a fogyasztásukat és minden ilyen műételt elhagytam a bőröm szép lett, igaz mitteszerek még előfordulnak.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. április 24.

emeseee6

2017. március 4.

Ha csak egy valamire mondhatnám ,hogy csodaszer,akkor ez lenne az! Fiatal gyerekkorom óta(11-12) hihetetlenül zsíros,pattanásos volt az arcom,minden pillanatban borzalmasan nézett ki menzesztől függetlenül. Pár évig bírtam,használtam mindent,(lemosó,tonik,krém,egészséges étrend stb) semmi sem segített. Na irány a bőrgyógyász.(kb 15 évesen) Először valami krémet adott,ami úgy ahogy segített,de közel sem eleget. Megmondtam neki,hogy semmi nem érdekel,bármit adhat csak legyen már vége. Akkor felírta ezt. Sokat kellett szednem,napi 2x v 3x ,de láss csodát kb 1 hónap alatt MINDEN elmúlt. A hajam sem zsírosodott olyan undorító módon mint előtte. Kicsit kiszáradt az arcom,de kit izgatott,úgy örültem, mint majom a farkának. Pár hónapig szedtem,utána évekig TÖKÉLETES volt a bőröm. Most 24 vagyok,az elmúlt 1 évben vannak/előfordulnak pattik,főleg zsírosabb ételek után és menzesz előtt,de cirka 7-8 évig tökéletesen kitartott a hatása,és most sem vagyok sehol a gyógyszer előtti állapothoz képest. Ha valakinek ilyen jellegű problémái vannak a bőrével ne habozzon legalább rákérdezni/érdeklődni a bőrgyógyásznál,ez tényleg egy csoda!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. március 4.

Diyina

2017. február 21.

Emlékeim szerint 6 hónapig szedtem a bőrgyógyász által kiírt gyógyszert, ennek már 9-10 éve. Előtte antibiotikumot, Tetracyclint kaptam, de az nem volt elég hatékony. Vérvételre a betegtájékoztató szerint havonta kellett volna mennem a szedése alatt + előtte és utána, ehhez képest kb. 2-3-szor voltam összesen. A Sotret az addig zsíros bőrömet nagyon kiszárította, igaz, csökkent az acknék előfordulása, de teljesen nem szűnt meg.
Amikor véget ért a gyógyszeres kezelés, az orvos fölírt egy krémet, aminek a kezelés utáni hidratálás lett volna a célja, de ha ezt használtam, kezdtem újra kipattogni... Később újabb hullámban kezdtek előjönni, kértem ismét időpontot a bőrgyógyászhoz, de ugyanezt akarta fölírni, vagy ugyanilyen hatóanyag tartalmú krémet. Nem váltottam ki. Vettem himalája sót, aminek az oldatával fertőtlenítettem a bőrömet naponta többször, aztán lassan javult. Azóta törekszem arra, hogy minél inkább természetes alapanyagokból készült termékeket használjak. A mai napig vannak időnként pattanásaim, de már rájöttem, hogy nem kell a hangzatos reklámoknak bedőlni. Az én tapasztalatom az, hogy azok a drogériás termékek, amiket pattanásos bőrre árulnak, max. ideig-óráig érnek el javulást, utána pedig általában rosszabbodott a helyzet, mintha generálnák a problémát, hogy jobban fogyjanak...
Csatlakoznék azok táborához, akik szerint "méreg", pedig átéltem a noemi90 által leírt problémákat, de a bőröm egészségét nem adta vissza. Sőt, így évek távlatából azt mondom, hogy nem volt jó döntés elfogadni ezt a kezelést, mert nagy valószínűséggel többet ártott, mint használt. Borzalmas kiszárította a bőröm, ez a fejbőrömre is vonatkozott, hullott a hajam, állandóan cserepesek voltak az ajkaim, és a legszebb az egészben, hogy sosem ért el tökéletes eredményt, viszont a szárazság megmaradt, és a hajam egy része biztosan nem nőtt vissza, még szerencse, hogy nagyon dús volt, így most is van azért elég.
Amikor a kezelés után 1-2 évvel újra kezdtek tömegesen előjönni a gyulladt pattanások, találtam egy oldalt a neten, ahol leírta valaki az isotretinoin hatóanyagtartalmú szerekről végzett kutatásainak eredményeit, amiket orvosi szakkönyvekből gyűjtött össze, és eszerint eredetileg ezt a hatóanyagot arra használták, hogy a sejtek működését lelassítsák a végső stádiumban lévő rákos betegeknél, hogy "felismerhetőek" maradjanak.... Nyilván nem kell mindent elhinni, de mindenképpen egy nagyon agresszív szer, és én több káros hatását tapasztaltam, mint előnyét. Ja, és persze hegek maradtak, pedig nem nyomkodtam a bőröm. Az írást sajnos már nem találom, de azért lehet a mellékhatásokról olvasni pl. itt:

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. február 21.