Egyéb

Ár:   1270 Ft   Kategória:   Szappanok

A krémet feltöltötte: alycethetyger, Módosítva: 2020. szeptember 22.

Kategória:   Szappanok

A szappanban lévő gyógynövények, eredetileg a népi gyógyászatban a hagyomány szerint, a kiválasztásban, a bőr regenerálásában szoktak segíteni. Ezt a hatást akkoriban a veseműködés javításával, a vázrendszer táplálásával, vízhajtással, a bőr táplálásával, a keserűanyag tartalom csökkentésével, a kiválasztás erősítésével, a máj tisztításával érték el.

Helia-D Regenero Hajhullás Elleni Regeneráló Esszencia

Helia-D Regenero Hajhullás Elleni Regeneráló Esszencia

alycethetyger

2015. december 28.

Az én bőröm nagyon érzékeny és régóta foglalkozom azzal, hogyan találhátnék olyan tisztálkodási termékeket, amelyek minden "vágyamat" kielégítik. Az arcbőröm kombinált, a karjaim, lábaim hajlamosak kiszáradni, ezen felül pedig enyhe fejbőri, valamint nyaktájéki pikkelysömörrel is küzdök. A drogériákban kapható 'sensitiv' tusfürdőkön, szappanokon már úgymond átmentem, és a Nivea került ki győztesen, gyakorlatilag az egyetlenként, ami nem irritálja tovább a bőröm. A bőrgyógyásznál méregdrága orvosi samponokat és agyonpromózott pikkelysömör elleni csodakencéket kaptam - mondanom sem kell, hogy a sima kénsamponon kívül semmi nem segített. Jártam természetgyógyásznál is, csodát ígért, nem lett csoda.
Olyan nyár eleje körül találkoztam először a Szőke szappannal, a párom révén, aki szintén pikkelysömörrel, valamint zsíros bőrrel van 'megáldva'. Az ő pozitív tapasztalatai vettek rá arra, hogy tegyek egy próbát és nem csalódtam. A sokféle-fajta szappanok közül, amelyet a cég kínál, nekem ez abszolút befutó. Én kifejezetten reggel és este szoktam arcot mosni vele - a kezdeti szárító hatás miatt (ami minden normális szappannál megfigyelhető), ami egy-két használat után elmúlik amint a bőr hozzászokik ehhez a tisztítási módhoz, rendszeres használat során elérhető vele az, hogy a mosdás után pihe-puha és tiszta arcbőrrel induljunk neki vagy búcsúzzunk a napnak-,tól. Jómagam semmiféle éjszakai krémet nem használok, hagyom 'lélegezni' a bőröm. A körülbelül fél éve tartó használat során nagyfokú pórusösszehúzódást érzékeltem, a bőröm kevésbé érzékeny, a bőrhibáim nem feltűnőek. A pattanásaim, miteszereim, ha meg is jelennek, hamar elmúlnak. Az arcbőröm színe és felülete is szép, puha.
Heti 3-4 alkalommal fürdésre is használom (ahogy esik :)) és azt kell mondjam, hogy a bőröm is jobb állapotban van. Az illata nagyon finom, gyógynövényes, egyáltalán nem zavaró, sőt kifejezetten nyugtató. Az ára lehet, hogy egy bolti szappanhoz képest magasnak tűnik, de a készítési eljárás, a hozzávalók gondos és tisztelettel való kiválogatása, feldolgozása, valamint a tudásimeret mélysége a hatóanyagokról nekem bőven megéri ezt a pénzt.
A pikkelysömör problémájára visszakanyarodva csak annyit fűznék hozzá, hogy párszor használtam a szappant samponként is és viszketést a rá következő két napban nem tapasztaltam, ahogy a párom sem. Nem tüntette el, hiszen én úgy gondolom, hogy a sömör fő okozója a fokozott stressz, a helytelen életmód, táplálkozás és főként a genetika, de segít a kellemetlen tünetekben.
Aztán mindenki próbálja ki magának a megfelelőt, én csak ajánlani tudom :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2015. december 28.

Aztán mindenki próbálja ki magának a megfelelőt, én csak ajánlani tudom :)