Egyéb

Ár:   €22   Kategória:   Szérumok, Kezelések
Lelőhely:   Németország   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: tina19, az összetevőket feltöltötte: aleszka, Módosítva: 2016. április 26.

Ár:   €22
Lelőhely:   Németország
Kategória:   Szérumok, Kezelések

Vényköteles!

Melasma és a pigmentáció problémákra.

Luiselotte

2021. február 10.

2020 oktober:Igaza volt az előttem szóló kollegináknak miszerint: “ nem popsikrém”.
Az én bőröm érzékenyíti csak heti 2x tudom használni , nagyon enyhén hámlik is tőle. Nyugtatásra itthon tejfölt használtam, amit lefekvés előtt sima langyos vízzel lemostam, aztán pedig Neogranormont kentem fel, reggel csak óvatos sima vizes lemosás, egy újabb réteg Neogranormon és arra Vichy fényvédő majd a smink. Semmi sem látszott így az előző napi gyötrésből és másnap már érzékenység is csökkent.
A krém hatása elképesztő, két használat után sokat javított a foltokon amiket egyébként a Pharma Expresses patikus hölgy nem is látott . Nálam igaz a közhely, hogy amit más észre sem vesz azt én látom és zavar.:)
Azt gondolom , hogy hasonló gondokkal küzdő sorstársaimnak óvatosan alkalmazva bátran ajánlom. Csak a foltokra kenem , egész arcra nem lennék olyan bátor , hogy felrakjam, meg szerencsére nem is kell.
Nekem az üzemorvos írta fel és elég volt csak telefonálnom a patikába másnapra meg is hozták , nem egészen 8 ezret fizettem érte. Mini mennyiség kell csak belőle , előbb fog lejárni mint elfogyni, de nem is tervezem hosszú ideig használni.
Egy hónap múlva updatelek.
2021 februar : A foltokat a bőrgyógyászom is alig látja, szuper a krém. Már csak heti 1x használom , bőröm kezd hozzászokni nem pirosodik annyira , nyugtatni is kevesebbet kell a Neogranormont el is hagytam , csak egy sima fito- eszenciát és egy kis virágvizet elég utána felkennem. Március elejéig fogom kenni aztán majd csak ősszel kezdem újra, szerintem kell még egy szezon , hogy én is úgy lássam, hogy nullán vagyok velük.
(Legszívesebben az összes pigmentfolttal foglalkozó termék alá odatrollkodnám, hogy inkább ezt vegyétek.)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. február 10.

Egy hónap múlva updatelek.

zsófi84

2020. május 21.

Pattanások utáni pigmentfoltjaim nagyon nehezen gyógyulnak (de érdekes,hogy csak az arcom egy bizonyos részén). Egy reggel arra ébredtem, hogy az arcom egyik oldalát ellepték a papulák, nagyon rejtélyes az ügy. Miután nagy nehezen elmúltak, iszonyú ronda foltokat hagytak maguk után. Ott, ahol egy-egy pattanás szokott kijönni, most 10+ nagy vörös volt lett. A háziorvos meghatódott azon, hogy milyen drága a lézerezés, és sosem fognak elmúlni, ezért felírta :D Szóval, lányok, a háziorvos is simán fel tudja írni, nem kell bőrbyógyászhoz menni. Elmondjátok, hogy mire kell, hogy maguktól nem gyógyulnak, és hogy ismeritek a tretinoint, tudjátok a fényvédelmi szabályokat, stb. Az Európa Patika pedig 2 napon belül beszerezte. 6000 pénz volt. Használ. Nagyon is. Napi kétszer kenem a foltokra, többször újrakenem a fényvédőt napközben. Elég nagy tapasztalatom van a tretinoinnal, így nekem nem okoz irritációt.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. május 21.

shannon7

2020. január 18.

Régóta meglévő pigmentfoltjaim miatt kezdtem el használni. A homlokomon nagyon sok, szinte egybefüggő folt volt már és a bal arcomon egy nagyobb, ami már nagyon sötét volt. 2 hónap használat után már alig látszanak a foltok, vannak amik teljesen el is tűntek. Nekem semmi panaszt nem okozott a krém. Fényvédőt a kifejezetten barna foltokra ajánlott, Bioderma Photoderm Spot SPF 50+ használok a krém mellé.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. január 18.

Antscha

2019. január 7.

Az egyetlen, ami segít. Eltöltöttem néhány évet és ráköltöttem kb 200.000 Ft-ot a problémára, beleértve a kémiai hámlasztást is, semmi nem segített. Egy hete használom a Pigmanorm-ot, már keresni kell este, hogy hova is kenjem, pedig nagyon sötét foltjaim voltak, homlokon végig és a bal arcon. Bajom egyelőre nem lett tőle, pedig extrém érzékeny a bőröm. Azt nem tudom, hogy nyáron mi lesz, majd visszatérek az infóval.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2019. január 7.

Thumpa84

2018. június 2.

Nagyon óvatosan kell bánni a krémmel. Én 3-4 naponta kentem lehellet vékony rétegben. Csak egy hónapig használtam, mert elég hamar naposra fordult az idő, de így is levitt 2-3 árnyalatot. A nagy teszt most nyáron lesz, besötétednek-e a foltok vagy sem.
Aki még nem használt ilyen krémet jó ha tudja, hogy nagyon fényérzékenyíti az ember bőrét, és használat után is dolgozik még a bőrön. Nyáron semmi esetre sem ajánlott használni! Megfelelő napvédelem elengedhetetlen, minden nap 2-3 óránként télen is, mert a pigemntfoltok nem a napra hanem az uv sugarakra reagálnak Igy uvA és uvB vvédelem kell

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. június 2.

Zsani1983

2018. március 15.

Nekem sajnos rondább lett a foltom,mint volt😣

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. március 15.

Nekem sajnos rondább lett a foltom,mint volt😣

Sueann

2017. június 8.

Update 2017. 06. 08.: Márciusban már nem használtam. (Februárban is alig) Most, hogy végre nyár van, sokat voltam már napon. Nem kapta be a bőrömön a foltokat a nap. Láthatólag inkább egységesedik a bőröm, vagy mintha múlnának a foltok. Nem tudom, hogy a krém hatása e ez még így utólag. Viszont vékonyodott tőle a bőröm, egy-két kisebb helyen érdekesen ráncosodni kezdett. Szóval óvatosan a krémmel. És kell a fényvédő mindig. Ja és gyógyszerész mondta (Dr. Házi), hogy a pigment foltok hátterében (pszichés háttér) az áll, hogy hogy "falakat" húzunk fel, védelemként pajzsot tartunk magunk elé - képletesen értve. Érdemes ezeket is lerakni magunkban.
Összességében idő kellett neki, de a foltokra használt a krém. Többet tud, mint bármelyik másik, de veszélyes is. Én már most elégedett vagyok, amennyire eltűntek a foltok. Egy alapozóval semmi sem látszik. A jövőben kerülöm a használatát.
Marad az ötös csillag., működik.

2017.02.20.: update: Kb heti 2x használtam. Többször nem tudtam, begyulladt a bőröm, vagyis kipirosodott. Nekem az arcomon már elég egybefüggő volt a folt két oldalt és most felszakadozott és persze a maradék is világosabb, dehát nem volt nap sütés. Nem tűnt el teljesen és így felszakadozva feltűnőbbek a kisebb, de több folt, azt hiszem. Reménykedem, hogy nem kapja be a nap. Ősszel tudom újra használni. Háát nálam ez úgy tűnik nem egyszerű.

2016.12.04.:Eddigi tapasztalataim használat során: először is figyelni kell a korábbi véleményekre :).
1.nap este: a szokásos erős, ureás hidratálót használtam és rá felkentem a pigmanormot. Semmi.
2. nap este: megint hidratáló és rá pigmanorm. Semmi.
3. nap reggel: a szokásos hidratálós rutin után próbálom feltenni a vichy alapozóm....banyek de ronda, hámlik a bőröm?! és igen, nem is tudtam elkenni az alapozót rajta.
3. nap este: kihagytam a pigmanormot és áttértem két napi használatra inkább. Nem használok alapozót, csak 50-es faktorú szinezett fényvédőt. Igy nem látszik ha hámlik finoman, merthogy a két napi használat mellett is előfordul, hogy látom.

Elolvastam az aktív hatóanyagokról egy cikket. Érdemes. A tretinoin "A" vitamin származék velejárója a hámlás. Ha hámlik a bőr, akkor működik. Viszont óvatosan vele, mert épp ezért dermatitisz is kialakulhat. Szóval az összetevők miatt nem véletlen, hogy receptköteles.

Látom, hogy másoknak is nehézséget okozott a krém feliratása. Hát majdnem közelharcot vívtam a háziorvossal, aki mellesleg nem is tudta melyik krémről beszélek. Ő állandóan valami Vichy terméket akart rám tukmálni helyette. Hiába mondtam, hogy minden próbáltam már a magyar piacon semmit se érnek. Végül feladta és ráírta a receptre, hogy Pigmanorm. A patika, aki meghozatta, ki is adta így már. Nagyon reménykedve várom az eredményeket. Hisz rá van írva, hogy többféle eredetű elszineződésre jó, sőt szinte mindent felsorol, merthogy már megtudtam, hogy ezek a májfoltok is többfélék és ami jó az egyik fajtára az a másikra nem. És még van a többi elszineződés a bőrön. Még egyszeri felkenésen vagyok túl, így természetes talán, hogy semmit sem látok még a hatásból. A csillagokat egyelőre megelőlegezem.
update: ötös csillag

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2017. június 8.

Marad az ötös csillag., működik.

2. nap este: megint hidratáló és rá pigmanorm. Semmi.

Anita1978

2017. január 13.

Hormonzavar (terhesség+fogamzásgátló+nap) miatt az arcom úgy nézett ki, hogy külföldön is díjnyertes magán orvosok fotóztak, hogy betennénenk egy orvosi könyvbe, mert ilyen kiterjedt és csúnya pigmentálódást még nem láttak. Kipróbáltam (azt hittem) a világ összes depigmentációs termékét, magánorvosokat kerestem fel, több lézerre, mélyhámlasztásra, mikrodermabrasióra jártam...egy kisebb vagyont költöttem el, hogy valahogy kinézzek, ugyanis már komolyan öngyilkosságon agyaltam.Semmit se vegyetek mást, mert az pénzkidobás.Nem használnak!Üres marketing, ezt sajnos gyakorlatból tudom.... Majd megtaláltam Ő-t! Pár ezer forint, és végre láttam a fényt az alagút végén. Elkezdtek zsugorodni a foltok, nem hittem a szememnek, és ma már ott tartok, hogy smink nélkül is elvagyok, tudok napozni, van önbizalmam. Azelőtt semmi nyaralás, csurgott rólam az 50+-os naptej ami alatt ugyanúgy besötétedtek a foltok, rohangáltam árnyékba, kalapok, baseballsapkák borzalmas kora volt ez ...szörnyű volt! Évek óta használtam egész télen, minden este nagyon vékonyan kentem és csakis a foltokra ahogy írja is-így 2 évig jó egy tubus, közte a hűtőben tartom (a neten fent van a magyar nyelvű betegtájékoztatója). Kellett a durva foltok miatt úgy 7 év, hogy teljesen elmúljon, így most már nem is fogom újravenni a Pharmexpressztől, MERT VÉGRE VÉGE! :D Nem irritál, nem hámlaszt, nem mar...ez egy csoda krém! Az életemet mentette meg, ezt túlzás nélkül állíthatom.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. január 13.

Sueann

2016. december 4.

Látom, hogy másoknak is nehézséget okozott a krém feliratása. Hát majdnem közelharcott vívtam a háziorvossal, aki mellesleg nem is tudta melyik krémről beszélek. Ő állandóan valami Vichy terméket akart rám tukmálni helyette. Hiába mondtam, hogy minden próbáltam már a magyar piacon semmit se érnek. Végül feladta és ráírta a receptre, hogy Pigmanorm. A patika, aki meghozatta, ki is adta így már. Nagyon reménykedve várom az eredményeket. Hisz rá van írva, hogy többféle eredetű elszineződésre jó, sőt szinte mindent felsorol, merthogy már megtudtam, hogy ezek a májfoltok is többfélék és ami jó az egyik fajtára az a másikra nem. És még van a többi elszineződés a bőrön. Még egyszeri felkenésen vagyok túl, így természetes talán, hogy semmit sem látok még a hatásból. A csillagokat egyelőre megelőlegezem.
update: ötös csillag

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2016. december 4.

vfejes

2016. március 30.

2016. március 29. Az első hét után 2 napra csökkentettem a szüneteket a használatában, most minden 3. nap használom. Ugyanis itt elvileg nem az a cél, hogy a bőr vörös és hámló legyen. Igyekszem vékonyabban is kenni, így semmilyen túlzott reakció nincsen. A májfoltjaim gyönyörűen halványodnak (és nem csak annyira, mint a C vitamintól, amit egyébként nem becsülök le, de teljesen más hatékonyság). Most ott tartok, hogy már BB krém mellett sem igazán feltűnőek. Ez a hatás korábban egy vastag korrektor vakolattal volt elérhető. Beszereztem fél tonna ázsiai szép összetevős fényvédőt azóta, és folyamatosan van egy mini kiszerelés a táskámban is vészhelyzetre. Egy nap minimum egyszer frissítem 50-essel a foltjaimon helyileg, délután. Most nagyon boldog vagyok és folytatom a kúrát. Később talán emelem a gyakoriságot majd, ha úgy érzem, a bőröm megszokta. A vitaminokat és a hámlasztókat lassan visszaállítom a rutinba, de nem a felkenés napján semmiképp, és másnap reggel sem C vitaminozok rá (éreztem, hogy csípett másnap reggel, pedig azelőtt soha). Heti 2x váltott AHA/BHA-t most heti 1 váltásban használok, így pont jó. Jah, természetesen este használom, az összetevőknek egyébként sem tesz túl jót a fény.

2016. március 16.

Kétszer használtam idáig, máris látom a hatást. Nekem idáig semmi nem használt, most nagyon örülök, nem hittem, hogy ilyen lehetséges. Kiváncsi vagyok, mi lesz 2-3 hónap után.

Hát, nem egy popsikenőcs! :-) Egyelőre egy nap szünetet tartottam, ma délután már éreztem h picit érzékeny a bőröm, szóval valószínű ritkítom majd időben. C vitamin szérum és egyéb vitaminos dolgok, hámlasztók ezen a területen most szigorú parkolópályán vannak.

Nyilván nem várható, hogy egyáltalán ne érzékenyítsen, senkinek nem ajánlom, hogy megfelelő tájékozódás nélkül használja. Kis aloe, hámosító és fizikai fényvédő beszerzése nem árt mellé. Csak a foltokat kenem, folyamatosan updatelni fogok. Úgy érzem amúgy, barátok leszünk, mert a lézer vicc volt, egyéb krémek nevetségesek, talán kisebb kivétel volt a retinol és a C vitamin. Egyedül a szárazjég hozott részleges eredményt, ami értékelhető, most pedig látom az alagút végen a fényt, hogy ezeket kombináltam.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. március 30.

2016. március 16.

Antioxidánsok: Ascorbic Acid, Hydroquinone