Elmex

Ár:   1290 Ft   Kategória:   Fog- és szájápolók
Lelőhely:   patikák, drogériák   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: k.eszter88, Módosítva: 2011. március 14.

Lelőhely:   patikák, drogériák
Kategória:   Fog- és szájápolók

Elmex sensitive plus fogkrém, véd az érzékenység és a fognyaki szuvasodás ellen. Érzékeny fogakra.

kirotage

2012. július 10.

A kedvenc fogkrémeim közé tartozott, mikor utoljára újra vettem. Akkor amikor kinyitottam, kb felére ment össze, mert kijött belőle a levegő, nagyon sajnáltam, hogy annak a helyére nem tettek fogkrémet...de így is elég volt egy jódarabig. Érzékenyek a fogaim, de ez sem mindig hatásos rájuk. Ennek ellenére jó terméknek tartom. Az ízét szeretem.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2012. július 10.

gerbaud

2012. május 30.

Úgy látszik, mindenkinek más jön be, nekem ez volt az egyetlen az általam eddig használt fogkrémek közül, ami tényleg használt a fogérzékenységre (sajnos szabadon állnak a fognyakaim, ez van). Most csak este használom, a többi alkalommal mást. Amióta újra használatba vettem, egyből eltűnt a kávé okozta elszíneződés, pedig nem is ígér fehérítést, mégis. Az íze eleinte furcsa volt, de megszoktam, most már kedvelem. Nálam 5-ös.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2012. május 30.

Luca33

2012. május 29.

Ezt is használom, mikor milyet tudok venni. Ajánlom!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2012. május 29.

Ezt is használom, mikor milyet tudok venni. Ajánlom!

Closet

2012. február 26.

Az íze ennek is kellemes, de nem éreztem sok változást. A fogaim még mindig érzékenyek. Mindenesetre kitartóan használtam. Talán, ha a mostani fogkrémem elfogy veszek egy ilyet.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2012. február 26.

sebidori91

2012. február 9.

A kedvenc fogkrémem! Elmúlt tőle a fogérzékenységem. Nekem nincs bajom az izével, szerintem átlagos, mentolos, nem túl erős.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2012. február 9.

Emily

2012. február 9.

Utálom az ízét.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2012. február 9.

Utálom az ízét.

Norbert

2011. december 21.

Elmex fogkrem zold sensetive
Egy specialis esetet irnek le. Aki hiszi aki nem velem ez tortent.
Regota szenvedtem erzekeny fogtol ami sajnos egyeb neurologiai tuneteket is okozott.
- bizserges kezfej/labfejben
- izuleti merevseg es fajdalom kezfejben labfejben

Egy neurologiai vizsgalaton bukott ki, hogy a fog lehet a bunos. A vizsgalat folyaman tuket szurtak tobb helyre a testembe egyet a ful ala az alkapocsba.. Az erzekeny fog azonnal elkezdett bizseregni majd a kez es labfej stimulalasa soran nagyon bizsergett.
A neurologus utan azonnal kertem fogdokihoz idopontot.
Ezek utan vilagossa valt, hogy pl napkozben egyszercsak a fenti tunetek megerkeztek es 100%osan tomboltak!
Miert is volt ez? Ebedre forro levest ettem a fog “szolt” is, hogy forro majd 1-2ora es jottek a tunetek… Vagy hosszu utcai seta hidegy fagyos levegore a fog megint csak szolt es kb 1-2ora tunetek tombolva megerkeztek… Olyan erovel hogy szeket nem birtam arrebb rakni a kezfejben levo izuleti fajdalomtol…

A fogdoki nem hit de nem is erdekelt… Mikor odaerkeztem a tunetek maxon 100% on tomboltak.
Az autot igencsak nehezkessen tudtam koemanyozni az izuleti fajdalomtol.
A fogban az utolso tomes nagyon kozel volt a gyokercsatornahoz.
Megnyitotta, az ideget “elvagta”…
A tunetek ott azonnal elmultak az autot vigyorogva vezettem haza..
Sajna csak a fele mult azaz a napali tuneteknek vege lett de az ujszakai maradtak kb 40-50% erossen mint elotte…
De ez mar jobbulas!!

Miert is maradtak tunetek?
Sajnos a szomszedos fog is elkezdett erzekennye valni!
Erre tanacsolta a fogdoki az Elmexet fogkrem+oblogeto.

Fogkremmel mosas majd jo tizperces oblogetes szinten elmexxel.
- fog erzekeny maradt
- viszont egyebb tuneteim lefelezodtek (azaz kb 20/30%) voltak de nem olyan erossek jobban is aludtam.

Parhet utan elfogyott az oblogeto..
Na mondom probara tesszuk ha nem hasznalom mi tortenik?
3-5nap es a tunetek visszajottek eredeti szintre. (40-50%)
OK Hasznaljuk ujra: tunetek lefelezodtek par nap utan

Majd elfogyott a fogkrem…
ahh az nem fontos mert az oblogetot hasznalom 10-15 percig a szajban.
Elkezdtem Signalt hasznalni Elmex oblogetovel.
3-5nap es a tunetek visszaerosodtek hiaba oblogettem 10-15 percet!!!??

Akkor ugynezki a fogkrem a tuti!
Ugy hasznaltam a fogkremet hogy a fog kore kentem belolle az inyre/fogra
Vartam 10 percet majd fogat mostam es hosszan oblogettem..
A tuneteim lementek szinte 0 ra… de a fog sajna erzekeny maradt!

Eldontottem akkor ezt a fogat is gyokerkezelni kell nincs mese….

Osszegzes!
A fogkremben van vmi ami az idegre hat es nyugtat vagy csillapit.. Szerintem a Potassium Hydroxid…
Azaz a kalium valamely formalya amely onmagaban legyelve negy meggyisegben mergezo is!
De igy fogkremben kikopve, de a fogon vagy inyen keresztul felszivodva hat az idegrendszerre???
Összetevők (INCI lista): Water / Aqua , Sorbitolh , Polyethylene , Hydrated Silica , Hydroxyethylcellulose , Olaflur , Silica Dimethyl Silylateeo , Aroma , Titanium Dioxidef , Saccharin , Potassium Hydroxide

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2011. december 21.

Elmex fogkrem zold sensetive
Egy specialis esetet irnek le. Aki hiszi aki nem velem ez tortent.
- bizserges kezfej/labfejben
- izuleti merevseg es fajdalom kezfejben labfejben

A neurologus utan azonnal kertem fogdokihoz idopontot.

Az autot igencsak nehezkessen tudtam koemanyozni az izuleti fajdalomtol.
A fogban az utolso tomes nagyon kozel volt a gyokercsatornahoz.
Megnyitotta, az ideget “elvagta”…
A tunetek ott azonnal elmultak az autot vigyorogva vezettem haza..
De ez mar jobbulas!!

Miert is maradtak tunetek?
Sajnos a szomszedos fog is elkezdett erzekennye valni!
Erre tanacsolta a fogdoki az Elmexet fogkrem+oblogeto.

Fogkremmel mosas majd jo tizperces oblogetes szinten elmexxel.
- fog erzekeny maradt

Parhet utan elfogyott az oblogeto..
Na mondom probara tesszuk ha nem hasznalom mi tortenik?
3-5nap es a tunetek visszajottek eredeti szintre. (40-50%)
OK Hasznaljuk ujra: tunetek lefelezodtek par nap utan

Majd elfogyott a fogkrem…
ahh az nem fontos mert az oblogetot hasznalom 10-15 percig a szajban.
Elkezdtem Signalt hasznalni Elmex oblogetovel.
3-5nap es a tunetek visszaerosodtek hiaba oblogettem 10-15 percet!!!??

Akkor ugynezki a fogkrem a tuti!
Ugy hasznaltam a fogkremet hogy a fog kore kentem belolle az inyre/fogra
Vartam 10 percet majd fogat mostam es hosszan oblogettem..
A tuneteim lementek szinte 0 ra… de a fog sajna erzekeny maradt!

Eldontottem akkor ezt a fogat is gyokerkezelni kell nincs mese….

Osszegzes!

egifeny

2011. december 11.

Regota ezt hasznalom, nem kulonosebben erzekenyek a fogaim (a frontokat azert megerzem, de mas nem okoz problemat) ennek jobban szeretem az izet, mint a pirosnak, a fogszuvasodas megelozese miatt pedig ragaszkodom az elmex-hez!
Nemreg letort egy darabka a fogambol, rogton erzekennye valt, amit egy Sensodyne termekminta elmulasztott! Szoval, erzekeny fogakra sztem nem ez a megoldas, de egyebkent szeretem! :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2011. december 11.

Montelino

2011. december 7.

Nem lett kevésbé érzékeny a fogam, ellenben gyorsabban szuvasodott, leváltottam. Titanium dioxide sem kell egy fogkrémbe szerintem... :-S

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2011. december 7.

Dorinaa

2011. december 7.

Nekem tetszik, jó az íze és a hatása is. :D :)

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2011. december 7.

Nekem tetszik, jó az íze és a hatása is. :D :)

Hidratálók: Sorbitol

Sorbitol h 1 1