Emami

Ár:   Az ár hiányzik. Feltöltöm   Kategória:   Egyéb
Lelőhely:   Hiányzik. Feltöltöm   Bőrprobléma:   Túlérzékenység

A krémet és az összetevőket feltöltötte: szucslia, Módosítva: 2013. május 2.

Lelőhely:   Hiányzik. Feltöltöm
Kategória:   Egyéb
Bőrprobléma:   Túlérzékenység

Gyógynövényeket, természetes ásványokat, szantált, aloe verát és amlát tartalmazó kellemesen illatosított antiszeptikus (fertőzést gátló), hatású krém, amely védelmet nyújt a baktériumok és a gomba ellen. Kisebb égett, vágott és horzsolt sérülésekre kiváló, de jól alkalmazható kiszáradt, kicserepesedett bőrre (sarok, könyök, ajak) és a pelenka miatt kipirosodott baba bőrére is. Természetes és gyengéd ápolást nyújt  a bőrnek. Tömeg: 25 gr.

Az összetevő lista elején a hatóanyagok szerepelnek: Zinc Oxide 2.5%, Extract of Spiked Ginger Lily 1.5%, Sandalwood 1%, Aloe Vera 1%, Neem 1% , Boric Acid 0.8%, vetiver 0.5%, Holy Basil 0.4%, Tumeric 0.3%, Liquorice 0.3%, Talc 11.0%

Cary

2015. július 7.

Nagyon jó kis krém. Tényleg szinte mindenre jó. Még a pattanás hegekre is.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2015. július 7.

Nagyon jó kis krém. Tényleg szinte mindenre jó. Még a pattanás hegekre is.

juhaszerik

2013. május 14.

Tényleg egy csodaszer! Én speciel 8 évesen próbáltam először Oroszországban (ott a legtöbb helyen kapható), s minden alkalommal meg voltam vele elégedve. Az illatához kissé nehéz hozzászokni eleinte, de leg nem egy adag metil-vanillin illetve linalool szagát érzem, hanem valami természeteset. Nekem jó pattanásokra, bőrszáradásra, irritációra, égési sérülésre, akármilyen testi sérülésre. Még nem volt okom rá panaszkodni, mindenkinek nagyon tudom ajánlani! :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2013. május 14.

eva.zsuffa

2011. július 6.

Nekem kicsit fura a szaga, és valamiért többet vártam tőle.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2011. július 6.

Nekem kicsit fura a szaga, és valamiért többet vártam tőle.

szucslia

2011. február 25.

Szuper kis csodakrém! Égési sérülésre, hámosításra, gyantázás után bőrnyugtatásra, hideg időben arcbőrre. Érzékenység miatti kipirulás lehúzására Nekem nagyon bevált.
És még az illata is finom... :D

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2011. február 25.

És még az illata is finom... :D

Antioxidánsok: Curcuma Longa (Turmeric) Root Extract
Gyulladáscsökkentők: Aloe Barbadensis (Aloe Vera) Extract, Azadirachta Indica (Neem) Oil, Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Root Extract

Gyömbér-féle kivonata,  trópusi dísznövény. Illatos anyagai miatt Indiában illatszer és vallási ceremóniák füstölője, Pandzsábban a dohányt szagosítják vele. Ayurvedás gyógynövény: daganatok, sárgaság, epe- és gyomorbajok, szív- és vesebaj, emésztési zavar, szédülés, vérhas, ideg-, elmebajok, tüdővérzés és genny, aranyér, nehézlégzés, hasmenés ellen használják. Magas vérnyomás, láz, meghűlés és influenza ellen ma is használt. Nem találni információt arról, hogy mire való a kozmetikumokban. (Forrás: Benedek István: 160 tibeti gyógynövény című könyve)

A neemolaj Európában még kevéssé ismert, Afrikában és Indiában gyakorta alkalmazott bőrápoló. A neem az ajurvédikus gyógyítás egyik legnépszerűbb növénye. A neemolaj gyulladáscsökkentő és antibakteriális hatású. Fertőtleníti, megnyugtatja és ápolja a gyulladt bőrt. Indiában a bárányhimlős gyermekeket éjszakára a neemfa leveleire fektetik, így csillapítva a betegséggel járó viszkető érzést. Egyes kultúrákban a fogápolást a neemfa fiatal hajtásainak rágcsálása jelenti. Keserű íze miatt – sok más növényi olajjal ellentétben – sütésre és főzésre alkalmatlan. További információ a Wikipédián.

Bórsav. Gyenge sav, melyet  antiszeptikus és rovarirtó tulajdonságai miatt használnak. A vegyiparban alapanyag. Fehér por, vízben oldódik. Ásványa a szasszolit. A bórsavat fertőtlenítő (antiszeptikus) hatása miatt a gyógyászatban is alkalmazzák.

vetiver gyökeréből kinyert illóolaj. A növény szárított rizómáiból (gyöktörzseiből) és gyökereiből vízgőz-desztillációval nyerik ki. Az illóolaj nyugtató, antimikrobiális és keringésfokozó hatásokkal bír, ezért elsősorban sebek és bőrbántalmak, izom- és ízületi fájdalmak kezelésére használják, de ellazulást és a stressz oldását elősegítő masszázsolajok és gyógyfürdők, illetve rovarriasztó szerek alkotórészeként is alkalmazzák.

Egy bazsalikum féle kivonata. A kozmetikumokban levelének és virágának a kivonatát és a bazsalikum olaját is használják. A CosIng a növény legtöbb részét tonizáló, maszkoló (kellemetlen íz, illat semlegesítése) és illatanyagnak kategorizálja.

Nem szabályos INCI név. Jelentése "kenőcs alap" vagy "kenőcs hordozóanyag".