Emszappan

Ár:   Az ár hiányzik. Feltöltöm   Kategória:   Szappanok
Lelőhely:   online   Bőrprobléma:   Pattanások (acne)

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Októberi Lány, Módosítva: 2013. augusztus 27.

Kategória:   Szappanok
Bőrprobléma:   Pattanások (acne)

A név egyszerű szójáték, ami az összetevőkből fakad. Dió-mogyoró-kókusz = walnut-peanut-coconut, három nut, azaz három dió. A földimogyoró olajon, a kókuszvajon, és az olívaolajon kívül dióolajat, valamint extra szűz olívaolajban macerált friss diólevelet és zölddiót tartalmaz. A diólevél erős összehúzó hatású, makacs bőrbetegségekben ajánlott, gyulladáscsökkentő, és még hajszépítő csodaszer is. A dióolaj fertőtlenítő, bőrnyugtató, hidratáló, regeneráló hatással bír, és késlelteti az öregedés nyomait. Ezeket egészíti ki a kevés méz, ami megköti a nedvességet, rugalmassá teszi a bőrt, regeneráló, antibakteriális, fertőtlenítő hatású, feltűnően selymes tapintást eredményez, valamint a nagy adag almapüré, melynek vitamin-, ásványi anyag- és pektintartalma fényt ad a bőrnek, illetve a csipkebogyó főzet, ami hidratál, érösszehúzó hatású, nyugtatja a bőrt, és visszaadja rugalmasságát. A csigáknak köszönhetően kevés kecsketej is került a szappanba, ami nagyszerűen táplálja a bőrt. Az illata almás, mézes. Minden bőrtípusnak megfelelő, de érzékeny bőrűeknek különösen ajánlott.

Összetevői: olívaolaj, kókuszvaj, földimogyoró olaj, dióolaj, diólevél, zölddió, csipkebogyó, méz, almapüré, kecsketejpor, víz, NaOH.

Kiszerelés: 80-85 g

Októberi Lány

2014. március 14.

3 szappanom is van a készítő hölgytől, ez az abszolút kedvenc (eddig, úgy sejtem, rendelek még tőle).
Habja krémes, finom érzés vele arcot mosni, arra vettem ugyanis. Nem mondom, hogy hidratál, de nem is szárít. Inkább felfrissíti, kényezteti a bőrömet, utána számomra is szokatlan módon bársonyos, puha tapintása lesz, az se baj, ha nem krémezem be, hacsak nem sminkelek. Még nem használom régóta, és váltogatom a másik kettővel, de azóta, hogy ezekkel mosakszom, egy új pattanás se bújt ki, és szépen gyógyulnak a régiek. Szóval bíztató. Ki merem már most jelenteni, simán veri a Nadler szappanjaimat, ha mond ez valamit.
Küllemét tekintve gusztusos, nagy a kísértés, hogy beleharapjak :), pláne, hogy isteni illata van: diós-almás-mézes süti...és nincs is benne illóolaj !
Csomagolása egyszerű, természetes, de ízléses. Kicsit nagyobbra számítottam, de nem is olyan kicsi, szóval ezzel sincs gond, főleg, ha az árát nézzük.
Nagyon örülök, hogy felfedeztem ezeket a szappanokat, részemről csillagos 5-ös!
Update: A patik hosszú távon "rezisztenssé" válnak a szappanokra, valószínűleg a lúgos kémhatás miatt, szóval erre nem annyira jó. De attól még szerettem ezzel fürdeni, és mivel még van belőle egy darab eltéve, fogok is! (Mindig csak a felével-harmadával mosakodok a natúr szappanoknak, így nem fogynak olyan gyorsan. A többi lezárt dobozban csücsül, amíg sorra nem kerülnek.:))

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2014. március 14.

Nagyon örülök, hogy felfedeztem ezeket a szappanokat, részemről csillagos 5-ös!

Zsuzsi216

2013. szeptember 6.

Nagyon jó szappan. Krémes habbal, visszafogott illattal. Az érzékeny bőrre abszolút jó. A Nadler szappanok után találtam rá Emese szappanjaira. Szerintem is jobbak. Nem szárítja a bőröm.
Az tuti, hogy nem tömegcucc, úgyhogy szerintem is érdemes lecsapni rájuk. :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2013. szeptember 6.

Az tuti, hogy nem tömegcucc, úgyhogy szerintem is érdemes lecsapni rájuk. :)

Antioxidánsok: Pyrus Malus (Apple) Fruit Extract
Hidratálók: Honey