Esszencia

Ár:   1290 Ft   Kategória:   Hajfestékek

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Myrkky, Módosítva: 2016. március 11.

Kategória:   Hajfestékek

"A Herbal Henna Burgundy hajfesték a legsötétebb vörös a hajfestékeink közül. Ez egy tiszta mély sötétvörös, barna beütés nélkül. Ez a mély intenzív színű vörös a borvörös és a meggy sötétvörös színéhez áll közel. A Herbal Henna Burgundy hajfesték kiemeli a haj természetes színét és vörösre festi. A Burgundy Henna hajfestékben lévő többi gyógynövény természetes kombinációja pedig pár fokkal sötétíti, elmélyíti ezt a mélyvörös színt, szenvedélyes borvörössé."

100%-ban természetes. Indiai gyógynövények keveréke.

Karolina11

2018. április 3.

Az eddig használt hennás hajfestékek közül ez jött be a legjobban. De tudni kell használni. Az előttem író kb. semmit nem tud a hennás hajfestésről. Vegyi szőke esetén tök hiába vár 3 hónapot, ha a sima henna helyett rögtön valami árnyalatot akar használni, akkor sehogy se lesz jó. Az az egy csillag nem a termék hibája, hanem azé, aki megvette.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2018. április 3.

ivett.zornanszki

2018. február 28.

Borzalmas!!!! Világos szőkére festett vékonyszálú hajam van, azon próbáltam ki 2* is(miután kivártam a három jónapot az utolsó szőkítés után), az eredmény egy minden hajmosásnál fakuló, foltos szín lett és az alsó 10 centit BARNÁRA fogta be... Most vehettem Classic Hennát(testfestőt) hogy valahogy kinézzek, remélem elfedő ezt az irtózatot

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. február 28.

Myrkky

2016. április 15.

Több, mint két éve hennázom a sötétbarna hajam. Sokfélét próbáltam már, Cosmiot, Nehát, Khadit, Müllert..... Mivel sötét színű a hajam, így megakadt a szemem ezen a színen. Nincs benne indigó, tehát hihetőnek tűnt a színről a leírás, melyben nem csalódtam, tényleg azt adja amit ígér! Nem tudom mennyire lesz tartós, egy hete használtam, azóta kétszer mostam hajat. Mosáskor nagyon fog, sokkal jobban, mint egy normál testfestő henna. Felkenés közben is, kicsit jobban potyog, de könnyen eldolgozható a hajon, érdekes módon több folyadékot szív fel, de ez nem probéma. Én a már megszokott receptem szerint kevertem be: erős kamilla-, és hibiszkuteákkal. Jó két órán át volt a fejemen, bár a gyártó fele ennyi időt javasol. Kimosása is macerás volt, mert sok perc zuhany után is fogott rendesen, rendkívül erős színező képessége van. Sajnos szaga van, nem illata. Ehhez tudni kell, hogy a sima hennának számomra illata van, nálam akár aromaterápiás szernek is bejön, annyira nagyon szeretem azt a gyógynövényes, szénás illatot!! Sosem értettem, másoknak miért annyira rossz ez az illat...... Viszont ennél valami más növény szaga elnyomja ezt az illatot, ami sajnos elég kitartó. Nem is igazán ezért vonok le csillagot, hanem nekem az nem jött be, hogy eléggé sprőd lett tőle a hajam. A hennapépet én mindig csak tiszta vízzel mosom le, sosem samponnal, és balzsamot sem szoktam használni, mert nagyon jön a színe tőle...... Szárításkor egy kevés hajolajat kenek csak rá, és utána ha megszárad fantasztikusan fényes, csillogó hajat kapok. Ez sajnos ezzel a hennával nálam elmaradt..... Összességében nem bántam meg azért, kipróbáltam, de maradni fogok az olcsóbb Cosmio vagy Neha hennáknál, valahogyan nekem a színük is jobban bejön, de ezért nem vonok le csillagot, mert nem a termék hibája!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2016. április 15.

A henna egy virágos cserje, mely Afrika szubtrópusi területein, Dél-Ázsiában és Észak-Ausztráliában őshonos. 2-6 méter magasra nő meg.  A növényben található festő hatású anyag (lawsone) által a bőrt, hajat, és egyéb protein tartalmú anyagokat (köröm, gyapjú, selyem) narancsvörösre színezi. A színezőanyag-tartalom a levél részben a legmagasabb. A hennával történő hajfestés sszéles körben elterjedt. A hajat eredeti színétől függően a vörös különböző árnyalataira festi. Használják gombaölő szernek is tartósításhoz és parfümök adalékanyagaként is. (forrás: Wikipádia)

Az EWG a hennát használattól függően a közepes vagy akár magas kockázatú összetevők közé sorolja erős allergén, és potenciális immunrendszer károsító hatása miatt. A kozmetikumokban használható henna mennyisége korlátozott és nem használható szem körüli kozmetikumokban.