Etude House

Ár:   $14.40   Kategória:   Fényvédők

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Amea, Módosítva: 2017. március 13.

Ár:   $14.40
Kategória:   Fényvédők

Ez a lágy fényvédő krém gyengéden védi a problémás és érzékeny bőrt az UV sugárzástól. Nem komedogén.

DanselSophia

2017. november 9.

Gyakorlatilag egész nyáron ezt a fényvédőt használtam az arcomra, és amilyen kicsi/lapos flakonban van, ahhoz képest elég sokáig húzta, most kezdem érezni, hogy nehezebben lehet kipasszírozni a dobozából. Amúgy nincsen vele problémám, mivel fizikai fényvédő, az elején fehér, de utána inkább ápol és eltakar (elég fehér bőröm van), a finish pedig matt, de azért mégsem természetellenesen matt. Nem vettem észre, hogy mitesszert vagy pattanást okozott volna, és mivel az egyik ígérete a terméknek pont az, hogy ezeket nem okoz, azt hiszem reális elvárás volt tőle:D
Ja, meg persze nem égtem és nem is barnultam tőle nyáron (ok, nyaraláskor átnyergeltem egy ötven faktosra), csak az a fránya púderillat ne lenne, de úgy érzem, hogy ezért unfair lenne levonni egy csillagot, ha minden mást szépen hozott a termék.

Update: Lol, szeptember 5-én írtam, hogy mintha lassan fogyóban lenne, most november 9 van és MÉG MINDIG van benne (és am minden nap használom). Szóval még egyszer írom, bár "kici laposznak" tűnik az 50 grammos doboz, de brutál sokáig kitart, részemről már unom is és alig várom, hogy elfogyjon:D Pedig amúgy jó, csak már szeretnék valami más is kipróbálni.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. november 9.

Dorathea

2017. szeptember 3.

Hát sajnos ez nekem nagyon nem vált be. Egyrészt ki van zárva hogy ebből fel tudjam kenni a védelemhez szükséges mennyiséget, szerintem max a felét sikerül. Nem lehet rendesen kenni, engem bizony fehérít is. De a legnagyobb problémám vele, hogy érzem, hogy a bőröm van és ragad, rengeteg kosz beleragad, valamint elég nehéz lemosni, még olajos lemosóval is. Többször is próbálkoztam vele, de általában 3 óra hosszát bírtam, és utána muszáj volt lemosnom. Jah és számomra borzalmas púder/babahintőpor szaga van, ami viszonylag erős is. Nem tudom, hogy csak ez ilyen vagy az összes fizikai fényvédő, de eléggé elment a kedvem a további kísérletezéstől :/

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. szeptember 3.

Amea

2017. március 28.

Ez az első fizikai fényvédő, ami nekem bevált. Felkenéskor picit látszik a fehéres árnyalat, de hamar beszívódik nyomtalanul, a fehérség is elmúlik.
Minden nap használom, többnyire bb krém alá, olykor meg csak magában és a bőröm nagyon jóban van vele, semmi kiütés, semmi pír.
Szemkörnyékre is használható, nem irritálja a szememet.
Könnyen kenhető krém, de akinek szilikonundora van, annak nem lesz a barátja. Viszont legalább nagyon szépen lehet rá sminkelni, remek alapot ad.
Zsírosodást nem tapasztaltam, pedig kombinált bőrrel nálam az a mumus.
Újraveszem, engem meggyőzött, pedig csak azért landolt nálam, mert a kedvencem, a márka Sunprise Mild Watery Light-ja nem volt elérhető.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. március 28.

Szemkörnyékre is használható, nem irritálja a szememet.
Zsírosodást nem tapasztaltam, pedig kombinált bőrrel nálam az a mumus.

Antioxidánsok: Centella Asiatica (Gotu Kola) Extract
Gyulladáscsökkentők: Aloe Barbadensis (Aloe Vera) Leaf Extract, Centella Asiatica (Gotu Kola) Extract, Portulaca Oleracea (Green Purslane) Extract
Hidratálók: Propanediol, Aloe Barbadensis (Aloe Vera) Leaf Extract, Centella Asiatica (Gotu Kola) Extract, Hyaluronic Acid, Glycerin, Butylene Glycol

Emulzió stabilizáló, sűrűség szabályozó segédanyag

A sztearinsav alumínium sója, melyet emulzió stabilizáló, sűrűségszabályozó és csomósodást megakadályozó segédanyagként használnak a kozmetikumokban.

Közönséges diófa levelének kivonata. A CosIng besorolása szerint szövetösszehúzó, maszkoló (kellemetlen illat, íz semlegesítése), térfogatnövelő, tisztító, nyugtató összetevő.

Ezüst rezgőgomba kivonat, melynek hivatalos funkcióbesorolása bőr- és hajkondícionáló, valamint hidratáló és antioxidáns. A rezgőgomba kivonat Japánban és Kínában népszerű hidratáló összetevő, amire szokás növényi hialuronként is hivatkozni, és hidratáló hatása is a hialuronsavhoz hasonló. Ennek oka, hogy a Tremella kivonat fő összetevői cukor molekulák, mint a Mannose, Xylose, és a Glucuronic acid (20%). Ez utóbbi a hialuronsavnak is fő komponense, így nem meglepő a hasonlóan nagy vízmegkötő képesség. A rezgőgomba kivonat előnye még, hogy kellemes használni (ellentétben sok vízmegkötő összetevővel nem ragad), stabil (hő, savak és sókkal szemben) és biztonságos. (forrás)

Sűrűség szabályozó, átlátszatlanná tevő porszerű segéd anyag.