eyeNlip

Ár:   3490 Ft   Kategória:   Fényvédők
Lelőhely:   online külföldről   Bőrprobléma:   Pigmentfoltok

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Xdxd, Módosítva: 2023. február 27.

Lelőhely:   online külföldről
Kategória:   Fényvédők
Bőrprobléma:   Pigmentfoltok

Enyhén mattító hatású, fizikai és kémiai összetevőket is tartalmazó SPF50+ faktoros 4 évszakos fényvédő.

Tindelou

2024. január 1.

Nekem az egyik kedvenc olcsó fényvédőm, nem csípi a szemem, hamar beszívódik és olyan szép bőrképet hagy. Szép rajta smink. Kifényesedik, de az én arcomon minden is átfényesedik, de szépen néz ki még este is a bőröm. Nagyon szeretem.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2024. január 1.

Xdxd

2023. augusztus 12.

Mióta változtattak az összetevőin azóta használhatatlan. Fehér púderes réteget hagy maga után, amit nem lehet eldolgozni, nem szívódik be és brutál mód csillog. Remélem vissza térnek majd a régi "recepthez" mert előtte nagyon jó volt.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2023. augusztus 12.

kamelia

2023. június 29.

2023.május 22:

Második tubussal kentem el, még van egy bontatlan, szóval talán megérett egy értékelés.

A történetünk nem kezdődött túl jól, ugyanis az orromon pattanásokat okozott eleinte, de adni akartam neki esélyt még, mert nagyon szépen működik együtt a PC színezett fényvédőmmel.
Szóval tovább használtam, a pattanások eltűntek szerencsére. :)
Mégsem tudok rá 5 csillagot adni, mert nem érdemli meg.
Elég könnyed kis krém, könnyű belőle felvinni a megfelelő mennyiséget.
Szuper, hogy nem csípi a szemem, hamar beszívódik nyomtalanul (trükkje a bőrbe paskolás a végén), pedig egy lapátnyit kenek a képemre. :D
A finishe nem matt. Egyáltalán nem. Jó, nem csillog úgy mint mondjuk egy Beauty of Joseon vagy Farmstay, de azért ezt ne nevezzük mattnak. Lehet a felvitt mennyiség miatt. Paula's Choice színezett motyója úgyis szép finisht ad neki. :)
Mivel még csak mostanában kezd melegedni az idő, én ezt meg jóformán télen használtam, így a védelméről nem igazán tudok nyilatkozni.

Ami miatt viszont nagyon valószínű, hogy nem fogom újravenni, az az illata. Nem erős, de engem zavar. Még keresem az igazit... :)

2023. június 29:

UPDATE

Változtattak az összetevőkön, így most kereshetek mást. A mostani fehér, ragacsos réteget hagy akármit csinálok és konkrétan kiette a szemeim a gödreikből... Fúúú, nagyon csípett... Kár érte. Szóval most a 4-ből itt visszaveszem a csillagokat...

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2023. június 29.

2023.május 22:

Szóval tovább használtam, a pattanások eltűntek szerencsére. :)
Mégsem tudok rá 5 csillagot adni, mert nem érdemli meg.
Elég könnyed kis krém, könnyű belőle felvinni a megfelelő mennyiséget.

2023. június 29:

UPDATE

Antioxidánsok: Arbutin
Gyulladáscsökkentők: Adenosine
Hidratálók: Propylene Glycol

Kis mennyiségben sürítő, átlátszatlanná tevő segédanyag, nagyobb mennyiségben pedig fizikai fényvédő.  A titanium dioxide mind az UVA mind az UVB sugarak ellen védelmet nyújt. Megfelelő védelmet biztosít a 290-350 nm hullámhosszú UV sugarak ellen, míg némi, de nem elégséges védelmet biztosít a 350-400 nm hullámhosszú sugarak ellen. Az egyik legsatbilabb és legbiztonásgosabb fényvédő összetevő. Kis hátránya, hogy "kozmetikailag" nem kellően elegáns, és hajlamos fehéres réteget hagyni a bőrön, amit nanomérte használatával lehet nagyban javítani. Lásd még Titanium Dioxid (Nano). (forrás)

A kozmetikumokban kémiai fényszűrőként  használt kámforszármazék, mely elsősorban az UVB sugarak ellen véd. Ismételt, vagy gyakori használata bőrirritációt és fototoxikus allergiát válthat ki, illetve az összetevővel kapcsolatban felmerült az is, hogy ösztrogén jellegű hatása lehet (különösen gyermekekben és terhes nőkben), és hogy pajzsmirigy alulműködést okozhat. Jelenleg nem engedélyezett az összetevő használata kozmetikai összetevőként Japánban és az USA-ban. Az összetevő használatát Palau-ban betiltották a korallokat károsító hatása miatt.

Sűrűség szabályozó, könnyen kenhető, selymes érzetet maga után hagyó szilikon féle, mely némi olajfelszívó tuladonsággal is bír.

Bőrjavító (skin conditioning) anyag, mely bőrünkben a sejten kívüli mátrixban is megtalálható, és fontos szerepe van számos fiziológiai folyamat szabályozásában. A bőrben sejtkárosodás (gyulladás, isémia) hatására az adenosine koncentrációja megemelkedik, hogy sejtvédő funkciót biztosítva védjen a szövet károsodásától. Az adenosine állati sebeken való alkalmazása nagymértékben gyorsította  a szövet regenerálódását, az emberi sebeken való használat jelenleg klinikai vizsgálatok alatt áll. Az azonban már most is valószínűnek látszik, hogy az adenosine hatásos gyulladáscsökkentő anyag.