Florascent

Ár:   8590 Ft   Kategória:   Parfümök
Lelőhely:   Myropolium   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Szofijaa, Módosítva: 2020. február 20.

Lelőhely:   Myropolium

A mirhafa (Commiphora myrha) kérgéből kinyert gyanta desztillációjával állítják elő.

Szofijaa

2020. február 21.

Takaros kis üvegbe zárt mirhagyanta. Önmagában is megállja a helyét, én tanuláshoz (egyéb csendes, koncentrációt igénylő tevékenységhez) szoktam használni. A szilázsa nyilván nem nagy, a tartóssága megfelelő, kézmosás után is éreztem. Forgalmaznak még styrax és labdanum illatot is, kár hogy tömjéngyantás nincsen tőlük.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. február 21.

Alkoholok: Alcohol

A szomáliai balzsamfa (Commiphora myrrha) a szappanfaalakúak rendjébe, a balzsamfafélék családjába tartozó növényfaj. A belőle előállított szirupot mirhának nevezik. A mirhának fertőtlenítő, gombaölő hatása van, különösen hatékony a szájnyálkahártya és a gége betegségeinek kezelésében. Külsőleg ugyancsak jó tulajdonsága miatt alkalmazzák sebgyógyulás elősegítésére és sebfertőtlenítésre. Paula Begoun szerint a benne található illatanyagok potenciális bőrirritálók.