Fragonard Parfumeur

Ár:   Az ár hiányzik. Feltöltöm   Kategória:   Parfümök
Lelőhely:   online külföldről   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: szilviakiralyno, Módosítva: 2016. szeptember 6.

Lelőhely:   online külföldről

Aromás-fűszeres illat férfiaknak

Megjelenés: 1999

Fejjegyek: Boróka, Ürömfű,

Szívjegyek: Fahéj, Koriander, Szerecsendió

Alapjegyek: Ámbra, Tömjén, Pacsuli

szilviakiralyno

2016. október 2.

2004-ben cipeltem haza a párizsi fragonard parfümériából, több más illattal együtt, és nem foglalkoztam vele, hogy itt egy férfiaknak szánt illatról van szó. Emlékezetem szerint valami nagyon régi, porosodó receptet leltek meg, a Fragonard múzeum egyik szintén elfeledett dokumentációja közt, és újra rekonstruálták ezt a csodás illatszert, hagyományos módon, természetes és kiváló összetevőkből. Akkoriban még nem voltak elkülönülve férfi/női illatok, és ez egy relaxáló, szinte gyógyító hatású "lé" volt, amit aztán felváltottak modernebb társai és feledésbe merült. Aztán a parfümkreátorok újra nekiálltak, követve a hagyományos vonalat, és 1999-ben kiadták Sieste néven, a teremtés koronáit megcélozva. Pedig ez egy roppant modernnek ható illat, még most is, bár az első fújás olyan "arcszeszes" de gyorsan átalakul, aromás fűszeres összetevői felbukkannak, és a boróka plusz ürömfű keveréke valami döbbent erővel párolog. Mivel női illatszerekben fehér vagy fekete üröm vagy épp a boróka ritkán szerepel, így rögvest kiemelt figyelemmel szemlélgettem és próbálgattam az illatot, majd volt egy 200 ml-es kupak nélküli darab, amit teszternek szánhattak elvileg, de volt belőle több és eladták nekem, elég barátságos árat kérve érte. A fejjegyek után a fahéjas-koriander fűszeres mélységet ad neki, a tömjén és pacsuli mélységet, földességet és meglehetős maszkulin hatást, de ez nem érdekelt, mert tudtam, hogy ez nekem kell. A borókát és ürömfüvet a sámánizmusban és keleti hagyományokban megtisztításra, szellemi tisztulásra, tértisztításra, révülésre és "ördögűzésre", démonok ártó erők távoltartására használják, továbbá fokozzák a szellemi tevékenységet. Az illat valóban feltölt és elmélyít, pihentet is, hiszen a többi összetevő kombinációja egy valóban kényelmes, de mégiscsak igen karakán végillatot eredményez. Van egy pici olajos, vagy inkább gumis illatbeütése, gondolom a fenyőgyanta és borostyán keveréke adhatja, de ez kiemeli tartósságát és vonzerővel bír. Igazi fétisillatom, majdnem csak itthon használom, kivétel volt néhány különleges alkalom, amikor spirituális szertatásokat vezényeltünk, vagy résztvevőként alkalmunk nyílt bepillantani néhány különös hagyomány gyakorlatába.
Szóval nem is tudom mit lehetne hozzátenni, mert egyszerű de nagyszerű, férfias kétségtelen, de ez engem cseppet sem zavar, nagyon érezni a hagyomány tiszteletét és a nemes összetevőket.
Ha valakinek módjában áll, próbálja ki, tesztelje, nagyon érdekes élmény. 5* + még amennyi hozzágondolok... Finom nagyon!

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. október 2.