Fueguia 1833

Ár:   26 800-57 800 Ft   Kategória:   Parfümök
Kiszerelés:   30 ml és 100 ml   Bőrtípus:   Minden
Lelőhely:   Neroli Luxusparfüméria   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: babyface, Módosítva: 2014. szeptember 9.

Ár:   26 800-57 800 Ft
Kiszerelés:   30 ml és 100 ml
Lelőhely:   Neroli Luxusparfüméria

Cédrusfa polcok, súlyos bőrkötésű könyvek, pauszpapír, a tinta illata. Egy elfeledett, ősi könyvtár atmoszférája.

A kompozíció legerősebb eleme a fa – a megnyugtató cédrus és egy dél-amerikai fajta, a cabreuva. Mély, luxusérzetű melegség. A háttérben puha, viseletes bőrkötés, a pauszpapír száraz fűszeres illata, finom fahéjpor és nyomokban dohány. Mintha csak egy karosszékben üldögélnénk az ódon könyvespolcok között. Egy hely, ahova mindig szívesen kucorodunk le…

narcissus

2017. július 3.

Ma kaptam belőle ízelítőt. Nagyon keveset, alig valamennyit. Próba-fújás, izgalom. Ismerkedés-fázisban vagyunk, de azt hiszem, szerelem lesz...Eszméletlenül elegáns illatnak gondolom...

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2017. július 3.

Musil

2016. szeptember 30.

Ez az illat számomra igencsak távol esik a könyvtárak világától, vagy legalábbis szerintem nem annyira jellemző, hogy egy könyvtárnak fahéj illata lenne... Eleinte alig éreztem belőle valamit, aztán előjött valamicske ellaposodott fahéjas fűszeresség, és kb. itt ki is fújt a dolog. Sokkal többet vártam, és kifejezetten csalódott vagyok amiatt, hogy nem fás illatjegyek adják a fő karakterét. Nagyon bőrközeli, szillázsa szinte nulla, de tartósnak kétségkívül tartós. Van egyedisége is, de olyan kis nagyon semmilyenke.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. szeptember 30.

kicsiliba

2016. június 22.

Te Szent Isten!!!Rajtam ennyire karcos-füstös parfüm még soha nem változott a leszáradáskor ilyen finom édes illattá,mint ez!Komolyan,mintha nem is ugyanaz az illat lenne,átváltozóművész az kétségtelen!És minden órában más arcát mutatja meg!A pokolból felemel a Mennybe,aztán ledob megint és ez ismétlődik,imádom!!Képtelenség másra koncentrálni,csak Vele akarok "foglalkozni", figyelni az átalakulását!Olyan,mint a drog,több kell belőle!Csak elveteműlt parfümmániásoknak ajánlom,kifinomult orr kötelező hozzá,mindenki más kerülje el messzire,mert nem fogja megérezni a gyönyörűséget benne!Remekmű,millió csillag!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. június 22.

emb1p3

2016. május 31.

Első szippantásra letaglózó volt az élmény. Pontosan ezt kerestem: egy gazdag, átgondolt, szigorú, száraz illat, de a kandallóban ropogó hasábok melegét árasztja magából. Cédrus, fenyő, és más, számomra ismeretlen fák szivárgó füstje, és tényleg, még sosem éreztem ilyet, de valami hűvös, mégis árnyalatnyit édeskés tinta a száraz pergamenen - persze ezt az édességet ne úgy képzeljétek, mint valami vanília vagy karamell-akkordot, az édes illatok hívei kinevetnének ezért a felvetésért, mert tényleg, mintha ott se lenne ez a kis párolgás, de mégis. Aztán az én bőrömön ez a tökéletes, komor harmónia elkezd gyantásodni, felpuhulni, és valami szintetikus, kissé émelyítő, erjedt édességéé tompulni. Persze ez se valami hagyományos édesség, cukrászda-akkord, inkább valami szantálos iso e super-féleség, a maga sötét módján gejl számomra. 20 perc után már majdnem púderesbe fordul az illat, ami a parfüm ismerői számára teljes nonszensznek tűnhet, de mégis. Minden bizonnyal az én bőröm a bűnös, ez már a többedik "fa fotoszintetizál az erdőben" vagy "fa ropog a kandallóban" hangulatú parfüm, ami megédesedik rajtam, így jártam az Ormonde Womannel is, nem tudom, ezt vagy azt fájlalom jobban. De erősen ajánlom ezt a pompás kompozíciót mindenkinek, akinek szeszélyei és pénztárcája megengedik.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. május 31.