Giorgio Armani

Ár:   Az ár hiányzik. Feltöltöm   Kategória:   Parfümök
Lelőhely:   parfümériák, online   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: buttercup, Módosítva: 2012. június 19.

Lelőhely:   parfümériák, online

Illatcsalád: orientális

Illatjegyei: pittosporum(kínai enyvesmag), jázmin,frangipani,pacsuli,édesgyökér

RITKASÁG! Giorgio Armani Onde Vertige
Ár: 25.900 Ft , Eladó: kvin
Állapot: 50ml -próbafújás, Helyszín: Bátonyterenye (Kisterenye), fizetés: Posta, foxpost, személyes átvétel

kvin

2018. július 13.

Nincs benne kínai enyvesmag, helyette tömjén... de sebaj, mert majdnem... mindjárt mondom, miért.
Kezdem azzal, hogy nagyon tetszik. Fenséges, sőt fennkölt, igazi fás-aromás illat, fehérvirágos felhanggal, ami elbillenti a nőiesség irányába.
És eszembe jut az "Egy gésa emlékiratai", igaz, nem kínai, hanem japán, de az a keleties vonal - igen kérem, EZ is orientális, a szó nem egyenlő az arab füstölős illatokkal -, ha valaki látta, akkor a látványvilág, ha olvasta, a képzelete. A fantázianeve "Szédülés" (emlékszünk Hitchcock Vertigo-jára?), nem véletlenül. Az idegen nyüzsgés, zsúfolt piacok, alkudozások, a lampionok, szárított hal és selyem, a sikátorok és a gyönyörű, színes kelmékbe öltözött tipegő gésák tartása. Ilyen ez az illat.
Van benne valami szomorú, mégis csodálatos, bálványszerű. Rejtély.
Ha mögé látsz, látnád a keserűséget, de nem akarod, csak a szépre figyelsz.
Engem rabul ejtett, gazdagnak látszó szegénység, kihúzott hátú esendőség. Lélekcsoda.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. július 13.

Van benne valami szomorú, mégis csodálatos, bálványszerű. Rejtély.
Ha mögé látsz, látnád a keserűséget, de nem akarod, csak a szépre figyelsz.

Fviki

2016. március 2.

Még senki nem véleményezte? Nos akkor kezdem.
Azt hiszem, itt kezdődött el az imádatom az orientális illatok irányába. Nagyon-nagyon nyár volt, én meg beestem a Douglasba illatolni valami finomat. Már nem emlékszem, miket próbálgattam, de az biztos, hogy nyári gyümölcsös, esetleg zöld illatokat. Odajött egy fickó talpig feketében, (igen, férfiember a parfümériában!), és rövid társalgás után odavitt az Armani polchoz. Alulról előhúzta Őt, befújta vele a kis papírt, én meg elvesztem. Először soknak, fullasztónak éreztem, aztán kiléptem a perszelő nyári napsütésbe, és életre kelt a csoda. Krémes, édes, meleg de nem tikkasztóan, akár a narancsszínű nyári naplemente. Imádom...

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. március 2.

Még senki nem véleményezte? Nos akkor kezdem.