Givenchy

Ár:   Az ár hiányzik. Feltöltöm   Kategória:   Parfümök
Lelőhely:   parfümériák, online   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: redheadvrouw, Módosítva: 2014. október 7.

Lelőhely:   parfümériák, online

1970-ben alkotott parfümritkaság.

Illatösszetevők: aldehidek, bergamot, mandarin, galbanum, őszibarack, gardénia, gyöngyvirág, jácint, rózsa, jázmin, írisz gyökér, tölgymoha, ámbra és szantálfa

bbrilona

2017. augusztus 7.

Nekem ez az illatok illata! Pár üveggel elhasználtam belőle. Olyan tartós volt, hogy a ruháim még kimosásuk után is megőrizték az illatot és a szekrényt is jó volt kinyitni, mert ez az illat áradt belőle. Soha semmilyen parfüm nem überelte.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2017. augusztus 7.

GNóri

2017. május 30.

Itt jutottam hozzá egy régi kiadású kis csodához. Igazi vintage, zöld finomság. Erősen aldehides, ugyanakkor fanyar, citrusos, bergamottos a kezdése, nekem ekkor tetszik a legjobban. A leszáradása is zöld, citrusos, de akkorra már sokat szelídül, púderesedik, és halványul az erőssége. A fanyar jegyek ellenére nem kötném sem évszakhoz, sem alkalomhoz, Ő olyan klasszikus, időtálló illat, amely bármikor tökéletes kiegészítője lehet a viselőjének. El tudom képzelni irodába, de alkalmakra is. Nyáron frissítő, de hidegben is nagyon finom. Sajnos rólam hamar eltűnik egyébként, ezért csak 4 csillag.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. május 30.

zsazsi1

2016. április 22.

Húszas éveim egyik ajándékparfümje. Nem tetszett túlságosan eleinte, de használtam, és egyre inkább megkedveltem a "mássága" miatt, a sok édes illat közül kitűnt a kesernyésségével. Nem fiatal lánynak való illat az biztos, nem véletlen, hogy anno nem szerettem bele elsőre.
Most, sok év és sok édes, vaníliás cukorillat után vágyni kezdtem rá. Az orromban volt még a jellegzetes illata, talán most értem meg arra, hogy egy ilyen illatot akarjak viselni.
Hosszas keresgélés és hezitálás után megrendeltem a két online parfüméria közül az egyiknél, ahol még fellelhető volt, és bizakodtam benne, hogy a kisebb vagyonért cserébe eredeti példányt kapok, na és hogy a húsz éve szagolt illat nem lesz csalódás.
Nem lett. Ez az az illat, a csomagolás ugyan más, de elég sokféle kiszerelésben dobták már piacra. Hétköznapokra abszolut viselhető, diszkrét, nem tolakodó, de karakteres és összetéveszthetetlen illat, ami egész más, mint a mostani parfümök.
Ritkaság, kincs, retró és mégis modern.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2016. április 22.

Ritkaság, kincs, retró és mégis modern.

radinm

2016. február 29.

Egy veterán darabom van itthon, annak ellenére hogy nagyon régi, az illat tökéletes. Citromos, zöldes, aldehides szépség Ő, alkalmanként viselem, szeretem Őt nagyon.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. február 29.

szucsnecsilla

2015. december 2.

Itt jutottam hozzá egy kedves Krémmániás lánytól és nagyon hálás vagyok Neki, mert Ő lett a nagy szerelem parfümök terén.
Egyébként is Givenchy rajongó vagyok, de ez felülmúlja a Hot Coutore-t, egy kicsit az Organzát is (pedig ez nagyon szuper.)
Az Ange ou Demon család pedig meg sem közelíti.
Talán az aldehid, ami csodát tesz. Kifújáskor kicsit fanyar és zöld, de utána isteni finom lesz, nem is tudom mihez hasonlítani.
Ha a hajamra is kerül, túlél legalább egy hajmosást. Nagyon tartós, nem kell utána fújnom. Most annyira elvarázsol, hogy hét-
köznapra is csak ezt használom, pedig inkább ünnepi, különleges illat.
Egyenlőre a többieket hanyagolom, pedig tényleg most nehéz bombázókat sikerült összegyűjtenem. (Shiseido Zen, Givenchy
gyüjtemény, Bvlgari Aqua Divina, DKNY, Nina Ricci, stb.) Mindenkinek csak ajánlani tudom, többet is érdemel, mint 5 csillag.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2015. december 2.

Az Ange ou Demon család pedig meg sem közelíti.
köznapra is csak ezt használom, pedig inkább ünnepi, különleges illat.

3tara2

2015. november 18.

Nagy nehezen hozzájutottam az eredeti illathoz - hihetetlenül jó kritikákat olvastam róla!
Finom!
Nekem nappali parfüm egy zöld indítással és utána púderes leszáradással. Nem tolakodó,nem hivalkodó,már-már egyszerűnek tűnő illat. Talán ebben rejlik az ereje is. Négyévszakos,kifinomult drágaság: tűsarkak,kis komplé és Givenchy 😊

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2015. november 18.

Finom!

redheadvrouw

2015. szeptember 9.

Csodaszép illat, de én az aldehides illatokat nehezen viselem magamon.Feltettem az eladó termékek közé, ha valaki szeretne egy ritkaságot a repertoárjába.:)

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2015. szeptember 9.

szilviakiralyno

2015. február 6.

Jujj, hát Ő is fenn van az oldalon... De megörültem. Őt is kiadták ezek szerint ebben a tégla-üvegben, nekem még az a nyakigláb, nyurga üveg van, doboza csontszínű volt, jellegzetes Givenchy cirádával az oldalán. Talán velem egykorúak még emlékeznek az Azúr illatszerboltokra, egykor ott dolgoztam egy ideig, és különleges és ritka dolgok is voltak ott, többek között ez az illat is. Nagyon minimalista ciprus, az első fújás zöldes jegyekkel gazdag, de utána az édes, száraz fa illat marad annyira természetes, és bőrközeli illat. Kíváncsi vagyok, hogy az "újrakiadás" is ilyen-e, azt hiszem hamarosan felkutatom, és megszaglászom. Ez az illat bármikor, bárhova viselhető, nem zavaró, nem is feltűnő, de közvetlen közelről van valami vonzó intimitása. Határozottan jól sikerült kompozíció.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2015. február 6.