Givenchy

Ár:   Az ár hiányzik. Feltöltöm   Kategória:   Parfümök
Lelőhely:   parfümériák, online   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: anonymous, az összetevőket feltöltötte: Makk Zsuzsó, Módosítva: 2013. március 29.

Lelőhely:   parfümériák, online

Illatcsalád virágos-aldehides

Összetétel aldehidek, mandarin, fűszerek, őszibarack, bergamot, eper, írisz, ibolya, nárcisz, nőszirom gyökér, jázmin, ylang-ylang, gyöngyvirág, rózsa, szantál, ámbra, pézsma, benzoin, vetiver, tonkabab

Piscinke

2018. augusztus 8.

Sikerült hozzájutnom egy kis mintához, nagy várakozással próbáltam ki, fittyet hányva arra is, hogy estére már igen-igen csökken a szaglásom. Ezért lehet, hogy ezt a mostani véleményt még update-elni fogom.
Az összetevők alapján kicsit bonyolultabb, virágosabb, édesebb illatra számítottam, ehhez képest valami nagyon antik, poros púderességet érzek. Ami egyébként egyáltalán nem rossz, csak kicsit szokatlan. Egyelőre 4 csillag.
Másnapi update: hát persze, hogy 5 csillag:) Gyönyörű, kifinomult púderillat, időutazás:)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. augusztus 8.

Laurencia

2018. március 13.

1953-ban a Sabrina kapcsán találkoztak először, Hubert de Givenchy volt a jelmeztervezője a filmnek, a főszereplő pedig a fiatal Audrey Hepburn. "Kathrine Hepburnre számítottam, ehelyett megjelent ez a ragyogó szépségű, aprócska teremtés a szalonban, és nem tagadom csalódott voltam. Meghívott vacsorázni, hogy a ruhákról beszéljünk és ez teljesen szokatlan volt egy nőtől akkoriban, majd vacsora közben ért a felismerés, hogy egy angyallal találkoztam."
Így kezdődött mester és múzsájának életre szóló együttműködése,s meggyőződésem hogy Hepburn karrierje fele ennyire sem lett volna szárnyaló a reá tervezett haute couture ruhák, kiegészítők és illat nélkül, s oda-vissza játék ez, Audrey sítlusa szinte egyé vált Givenchy csodálatos ruhakölteményeivel.Amiben ő megjelent, az másnap címlapra került, a kor szépasszonyai pedig rohamozták a 3 Avenue George alatti üzletet, személye egyet jelentett a nőiséggel, az eleganciával, a bájjal és letisztult szépséggel.

Nem véletlenül írtam, hogy illata és nem illatai, a L'Interdit ugyanis neki készült 1957-ben és nem is került piacra egészen 1960-ig.
Neve sem volt, a legenda szerint mikor a tervező elmondta a művésznőnek, hogy kiadják e parfümöt kereskedelmi forgalomba, Audrey egészen felháborodott és csak ennyit mondott: megtiltom, hát innen a névválasztás.
Aldehid, citrus, virág bomba, mint az akkori kor legnagyobb illatai, púderes, vintage leszáradás, nem a mai kor illata és nem a mai orrok számára alkotott parfüm.Van viszont ezeknek a vintage daraboknak egy sajátja: a parfümőr munkáját nem a piac határozta meg, hanem a tervező, akinek volt kellő ízlése, elképzelése és kifinomultsága ahhoz, hogy el tudja egy személyben dönteni annak milyenségét.
Ízlés és ötlet, így igaz, és megint szegényebbek lettünk egy ikonnal, 2018. március 10-én elhunyt Hubert de Givenchy, 91 éves volt, ezért írtam ma meg az Interdit történetét.

Au revoir Monsiuer, repose en paix!

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2018. március 13.

Au revoir Monsiuer, repose en paix!

szucsnecsilla

2016. február 16.

Az aldehides illatok egyszerűen varázslatosak, mint ez is. Virágos és friss egyszerre, anélkül, hogy zöld illat benyomását keltené. Régi tipusú, púderes és édes a leszáradása. Tartósságát tekintve ez is 5-6 órát bír ki. Ha csak 2 parfüm lenne a világon, ez és a Givenchy III., én már elégedett lennék. Nem is kéne már más.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2016. február 16.

szilviakiralyno

2014. október 26.

10+ valahány éve sikerült egy kiskereskedőnél megtalálnom, még a régebbi verziót, masszív üveg, arany kupakkal, Eau de Toilette töménységben. Tényleg egyenüveg volt, doboza vörös, és már a vásárlásnál elég kopott, látszott, hogy régi darab. Nagyon méltányos áron kaptam meg, és nem bántam egy csöppet sem. Nem használtam sokat, mert utána felfedeztem a Chanel N 5-öt, és mintha tényleg picit hasonlítana rá. Most elővettem ismét, éjszakára magamra fújtam, és valami bársonyos melegség járt át. Évek óta nem használtam, csak a gyűjteményben lappangott, de most már nem adnám semmiért. Aldehides, virágos, púderes, meleg illat, nem harsány, és szerintem abszolút bőrfüggő, fantasztikus illattá érett. Elhiszem, és hiteles az eleganciája, és a stílus, amit üzen. Még most reggel is érzem magamon, de mégsem uralja az egész környezetet, csendes illat, de mégis valahogy mély, és vonzó. Van valami számomra megfoghatatlan komponens, amit nem ismerek fel, de érdekes módon az ibolya illatát, mintha érezném. Fogalmam sem volt, hogy tartalmazza, de ahogy olvastam itt az illatpiramist, tényleg.... ad valami púderes mélységet az illatnak. Jó érzés viselni, komfortos, és mégis egyedi.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2014. október 26.

Makk Zsuzsó

2013. február 28.

Egy évtizede használom. Nemcsak azért, mert Audrey Hepburn-rajongó vagyok, hanem mert ez egy időtálló, visszafogott, kedves, elegáns illat. Nem hivalkodó, lágy, de mégis karakteres. Azóta nem találkoztam ehhez fogható illattal, amikor először megszagoltam, kb. 10 éve a Gerbaud épületében megrendezett Givenchy-kiállításon, ahol többek közt AH, Jackie Kennedy, Maria Callas legendás ruháit állították ki. (Akkor még nem lehetett kapni itthon.) Rögtön tudtam, hogy ez az én illatom. Leginkább a 30-as 40-es, nem divatmajmoló nőknek való. Ez, ha jól tudom, a 2003-as kiadása.

Update: A minap a Douglasban kerestem, de nem találtam. Megkérdeztem az eladót, és azt válaszolta, hogy már nem forgalmazzák, mert nincs rá kereslet, 5 éve én voltam az egyetlen, aki érdeklődött. Ezen egészen megrökönyödtem, még most sem értem. A Givenchy honlapján mint ikon szerepel. Magyarországon pedig érdeklődés hiányában szépen csöndben eltűnik a parfümériákból.

A Givenchy egy ideje egyenflakonban árulja a vintage parfümjeit, a L'interdit-nek is új külseje lett, amit juszt is feltöltök a Krémmániára.
És szégyellje magát az, aki meg meri tenni azt az arcátlanságot, hogy nem forgalmazza!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2013. február 28.

Alkoholok: Alcohol
Illatanyagok: Parfum / Fragrance