Goloka

Ár:   840 Ft   Kategória:   Egyéb
Lelőhely:   bioboltok, online   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: idusmidus, Módosítva: 2012. április 19.

Lelőhely:   bioboltok, online
Kategória:   Egyéb

Vírus- és baktériumölõ hatású. Nátha, köhögés, influenza, torokgyulladás és homloküreg-gyulladás ellen szerfölött hatékony. Fellazítja és kihajtja a váladékot, csökkenti a gyulladásokat. Elpárologtatva elejét vehetjük a fenti fertõzések terjedésének. Enyhíti az ízületi fájdalmakat, az izomfájást, a reuma tüneteit. Csökkenti a fejfájást. Fertõtleníti a sebeket. Csökkenti a lázat. Kiváló láb-, kéz- és körömgombásodás felszámolására. Az eukaliptuszolaj illata élénkít és felfrissíti az embert. Még a lustaságot is segít legyõzni. Vezetés közben is alkalmazhatjuk fáradtság ellen. Növeli a szellemi befogadóképességet és a koncentrációt. Érzelmi túlterheltség esetén segít visszaállítani a lelki egyensúlyt. Veszekedés után kitisztíthatjuk vele gondolatainkat.

Figyelmeztetés: irritálhatja az érzékeny bõrt!

Kiszerelés: 10ml

Illatanyagok: Eucalyptus Globulus (Eucalyptus) Oil

Az eukaliptusz olaja. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint az eukaliptusz illatanyag és bőrkondícionáló. Paula Begoun szerint bár az eukaliptusznak  gomba és baktérium ellenes hatása van a bőrön, irritáló is, főleg sérült vagy epillált bőrfelületen.

A legismertebb eukaliptuszolaj az eukaliptol, amelyet az Eucalyptus globulus leveleiből nyernek ki. Hatása a benne lévő cineolnak köszönhetően antiszeptikus, nyákoldó és hűsítő hatású, köptető és görcsoldó. Hatóanyagai miatt légúti megbetegedések esetén inhalálásra és a fogászatban szájöblítésre használják.