Gucci

Ár:   Az ár hiányzik. Feltöltöm   Kategória:   Parfümök
Lelőhely:   parfümériák, online   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: dnl, Módosítva: 2021. április 26.

Lelőhely:   parfümériák, online

1998-as megjelenésű, orientális-fás illat férfiaknak.

Fejjegyek: mahagóni, koriander, gyömbér, levendula, mandarin, bors, kardamom

Szívjegyek: szegfű, szantálfa, jázmin, cédrus, rózsa

Alapjegyek: bőr, borostyán, pacsuli, pézsma, vanília, vetiver, tömjén, dohány

dnl

2018. december 21.

Hát, ilyen illatok manapság nem nagyon készülnek.. egy letűnt korszak csodálatos végmaradéka ez a parfüm.
1998.. ez a dátum több szempontból is fontos számomra.
A testvérem születésének dátuma, először lettem kitűnő alsó tagozatos taknyosként, és létrehozzák a Gucci Envy nevezetű játékszert.. Férfiaknak.

2010-es kivonása után már nem sokan birtokolhatják őt, de akinek van még belőle, az talán nem is tudja, milyen szép parfümöt birtokol. Úgy tudom ebből is két változat van, az első vintage darab sötétzöld színű folyadékkal, a reformált pedig sárgászöld tartalommal.. Ez a reformáció nagyjából 2008-ban zajlott, bár ebben nem vagyok teljesen biztos..
Nekem egy 2003-as évjárat van, még úgy 35-40 ml.. de azt hiszem eldugom.. vagy legalábbis megpróbálom nem használni egy jó pár évig, bár ezt baromi nehéz lesz kibírni.. egyrészt még fiatalnak érzem magam hozzá, másrészt hadd érjenek össze még jobban azok a tökéletes alapanyagok..
Az illat fás alapokon nyugszik, de előtte a gyömbér és tömjén próbálja elcsavarni a nők fejét.. szenzációs akkordok találhatók ebben a parfümben. Egy csipetnyit szintetikus jellege van, de nem rossz értelemben. Tartósságban és vetítésben messze felülmúlja a mai parfümnek nevezett szélhámosságokat.. Akkoriban 30on felüli férfiaknak szánták, most 2018-ban ez szerintem inkább 35..
Ebay-en megtalálható nagy számban, csillagászati áron, ami persze érthető, hisz egyre kevesebb fellelhető darab van belőle, de az ára már kicsit túlzás.. ha mondjuk 25-30e Ft-ért lehetne még kapni.. akkor egy üveggel egészen biztosan vennék, de az is lehet hogy kettővel..

8/10

Szerk.
Aki ismerte ezt a remekművet, van egy jó hírem a számára. Létezik ennek egy kiváló alternatívája, amely Tabac Fire power névre hallgat.. a Müllerben/DM-ben beszerezhető (még). Azt kell mondjam, hogy egyértelmű hasonlóság van a két illat között, különösen ami a leszáradást illeti. A csuklómra fújt illat maradványai a pulóverem ujján napokig megmaradnak, és a szobában 1-1,5 méteres távolságon belül az orromnál fogva vezetnek. Az első 1 óra szintetikusan édes, de nem annyira, mint a napjaink designer hulladékai, hanem férfiasan édes, és aztán - mint mondtam - egyre inkább hasonlít a nagy elődre.
5e Ft azt gondolom nem nagy pénz érte..

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. december 21.

1998.. ez a dátum több szempontból is fontos számomra.

8/10

Szerk.
5e Ft azt gondolom nem nagy pénz érte..