Gyógyszertári

Ár:   400 Ft   Kategória:   Patikai gyógykrémek, termékek
Lelőhely:   patikák   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: narancsdzsem, Módosítva: 2015. június 7.

Lelőhely:   patikák
Kategória:   Patikai gyógykrémek, termékek

Fertőtlenítésre ajánlott

Összetevők: Benzinum Medicinale

széva

2018. augusztus 14.

Sima folttisztító benzin is jó az ecseteknek. Én üres parfümös üvegbe töltöm ami után tölthető, pár fújás az ecsetre és papírtörlőn leitatom.Nem szívja magába a benzint az ecset és remekül kitisztul.

széva
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2018. augusztus 14.

SimonO

2018. május 9.

Ecsetmosásra szereztem be, por állagú termékeket az ecsetekről gyorsan lemossa, az alapozóval azért meggyűlik a baja.
Szintetikus ecsetekkel nincs gond, természetes szőrt viszont szárítja.
Nagyon olcsó alternatívája a hatékony fertőtlenítésnek, bár elég odafigyelést igényel a használata.
A ragasztót nem oldja fel az ecsetekben, gyorsan megszáradnak utána (nem kell fél napokat várnom, mint víz használata esetén) a kisebb ecseteknél, szinte amint kimostam és a helyükre viszem vissza, már tehetem is a helyükre.

SimonO
Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2018. május 9.

Szintetikus ecsetekkel nincs gond, természetes szőrt viszont szárítja.

kneva

2017. december 6.

Szem- illetve ajakecseteket, tusecseteket tisztítok vele (sűrűbb púder- illetve kabukiecsetek tisztítására inkább szappant használok).
Hátránya, h gyorsan párolog és kissé szárítja a természetes szőrt (mondjuk azt a szappan is szárítja).
Előnye, hogy fertőtlenít és h jól lehozza a zsírosabb kencéket.
Ragtapaszok eltávolításához kötelező, így mindig van belőle itthon.
Bevallom, h én át szoktam önteni egy külföldi gyógyszertárban vett műanyag benzines üvegcsébe, mert ebből a magyar gyógyszertári barna üvegből borzasztó hamar elpárolog, még akkor is, ha a kupakot jól rácsavarom.

kneva
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. december 6.

Előnye, hogy fertőtlenít és h jól lehozza a zsírosabb kencéket.
Ragtapaszok eltávolításához kötelező, így mindig van belőle itthon.

titikutyus

2017. október 26.

A sminkecseteim tisztítására használom a sebbenzint, gyógyszertárban szoktam venni nevetségesen olcsón. Régebben samponnal mostam őket, majd fejjel lefelé lógatva hagytam lecsepegni és megszáradni őket, de rájöttem, hogy a teljes száradás akár 1-2 napot is igénybe vehet, és megtudtam, hogy ez a módszer csak tisztít, de nem fertőtlenít. A sebbenzin ezzel szemben tisztít és fertőtlenít is egyben, illetve az ecsetek szinte azonnal használathóak tisztítás után. Én nem vettem észre változást az ecsetek minőségében (MAC, Sigma és Real Techniques ecseteket használok egyébként), pedig már 1-2 éve alkalmazom ezt a módszert. Egyetlen hátránya a sebbenzinnek, hogy elég gyorsan párolog, még úgy is, ha a kupak rá van szorítva, és kevés használat mellett is pikk-pakk eltűnik az üvegből.

titikutyus
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. október 26.

Makk Zsuzsó

2017. július 25.

Szintetikus szőrű (Essence) ecseteim vannak, pikk-pakk ki lehet vele tisztítani őket. Olyanok lesznek, mint új korukban. Mindenféle ragasztómaradványt eltüntet, viszont nekem a lelkemre kötötte a patikus, hogy sebfertőtlenítésre ne használjam. Már nem ajánlják.

Makk Zsuzsó
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. július 25.

umpalumpa

2017. július 5.

Ecsettisztításra csak akkor használom, ha szilárd szappannal szilikonos tisztítópárnán nem jött ki az összes festék, pl. nagyon tömött szőr, tartós alapozóval. A szemecsetekhez kipróbáltam, de sprőd lett a szőrük, főleg a természetesek és féltem a ragasztást is. Szóval nagyon óvatosan a festékmosáshoz! Itt maradok a szappannál.
Mivel címkék maradványai, ragacsok eltávolítására kiváló, főleg erre használom. Gyantázás utáni maradványokhoz is.
Mindig kell legyen itthon belőle.

umpalumpa
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. július 5.

Mindig kell legyen itthon belőle.

tara95

2017. május 1.

170/dl :D ecsetek tisztítására tökéletes hét közben, vagy mondjuk a napi alapozós ecset fertőtlenítésére :) mindent leírtak előttem, csak ajánlani tudom.

tara95
Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2017. május 1.

romsicsbori

2017. január 18.

Ecsettisztítás, maradék gyanta letörölgetésre, címkék ragasztómaradványainak eltávolítása, folttisztítás, sebkörnyék fertőtlenítése... Nem is tudom, mi lenne velem nélküle. :)

romsicsbori
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2017. január 18.

laural

2017. január 7.

Én is ezzel tisztítom az ecseteimet egy sminkes làny javaslatára. Tökèletesen bevàlt, papírtörlőre löttyintek belőle, majd azon húzom párszor végig az ecsetet. Gyors és hatékony.

laural
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. január 7.

kriszti0208

2016. november 29.

Ecset tisztítására a legjobb, ezen kívül még a törött szemhéjfestéket is helyre lehet vele hozni. Rálocsolod a törmelékre,és fóliába tekert 5Ft-ossal lenyomkodod.(ha nagyobb méretű,akkor valami nagyobb dologgal persze) Megvárod még elpárolog és újra egyben a festék. Imááádom!!!

kriszti0208
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. november 29.