Gyógyszertári

Ár:   Az ár hiányzik. Feltöltöm   Kategória:   Patikai gyógykrémek, termékek
Lelőhely:   patikák   Bőrprobléma:   Pirosság (rozacea)

A krémet feltöltötte: cicatapmancs, Módosítva: 2018. január 2.

Lelőhely:   patikák
Kategória:   Patikai gyógykrémek, termékek
Bőrprobléma:   Pirosság (rozacea)

Ichtiolis-kénes rázókeverék rosaceas, szeborreás, gyulladásra hajlamos bőrre.

Összetevők: Suspensio Zinci Aquosa Fono Vii. Parma,  Sulfur Ad Usum Externum, Ichthammolum

dodeszka95

2020. június 24.

Gyerekkoromban csípésekre és bárányhímlőre használták a szüleim.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. június 24.

Gyerekkoromban csípésekre és bárányhímlőre használták a szüleim.

Luiselotte

2020. május 30.

Jelenleg úgy nézek ki mint Morticia Adams , mert egy kissé balul elsült kémiai hámlasztás után bedurrant bőrömet kezelem ezzel. Egy este után lehúzta a gyulladást és a pírt, teljesen vállalható lett az arcom. Hűsít és nyugtat akinél nagy a baj ( értsd: sikítasz úgy ég a bőröd), tegye hűtőbe , így még jobban fog esni a használata, fokozódik a hűs hatás :) Kissé szárít is , úgy csinálom, hogy lemosás után Neogranormont teszek fel, az is nyugtat és pótolja a lipideket.
Az ára nevetséges.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. május 30.

Az ára nevetséges.

pinupnicky

2019. április 8.

A pattanás kezdeményekre és a már begyulladt pattanásokra szoktam kenni fültisztító pálcával. Reggelre már ezerszer jobban néz ki a kezelt rész. Azért nem a saját ujjammal kenem fel mert egyrészt higiénikusabb másrészt hiába mosom le vízzel a kezem, marad egy fehér réteg a bőrömön ami csak később jön le akkor is dörzsöléssel. Gyorsan leszárítja amit kell. A maradék fehér réteg az egyik negatívum, a másik hogy ha már megszáradt akkor lepereg, de ezért nem kap -1 * -ot. Abszolút csodaszernek tartom.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2019. április 8.

asdf27

2017. december 31.

bárányhimlőre,gyulladt pattanásokra a legjobb cucc a világon.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. december 31.

bárányhimlőre,gyulladt pattanásokra a legjobb cucc a világon.

Xnano

2017. december 6.

Elkaptam az "Ötödik betegség" nevű nyavalyát, tele lett a törzsem viszkető kiütésekkel, és erre kaptam ezt a rázókeveréket, azon valóban segít.
De most már az arcomon is kipróbálom pattanásokra.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. december 6.

De most már az arcomon is kipróbálom pattanásokra.

kincsesw

2017. augusztus 5.

Már 3 hónapja használom, igaz nehéz lemosni, de a pattanásaimat és azok utáni hegeket szépen eltüntette.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2017. augusztus 5.

bettina28

2016. december 29.

Én nemrég kiütésekre kaptam, de anno bárányhimlő miatt is ezzel kenegetett anyukám amikor kicsi voltam. Leszárította a hólyagokat szépen. Az itteni vélemények alapján, miszerint pattanásos bőrre is írják a maradékot lehet hogy elhasználom a pattanások kezelésére :D

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. december 29.

hlillus

2015. november 20.

Laktózérzékenységem kezdetén nem tudtam, hogy mégis mitől pattogok ki mellkason. A háziorvosom ezt a keveréket írta fel, nyugtatta és hűsítette a bőrömet, a ronda foltok is elég gyorsan elmúltak. Sokat segített akkor, azóta viszont nem használtam, mivel ugye kiderült, hogy mi váltotta ki a kellemetlenséget...

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2015. november 20.

bettyboop

2014. november 21.

Rázókeverékben: 4-10% lecsapott kén(Sulfur Praecipitatum), 30-50% etilalkohol, 1% szalicilsav, 5-10% glicerin, ichtiol, cinkoxid, talkum és kámfor- ez a receptje a szuszpenziónak, esetleg ha így kéritek akkor kikeverik. A glicerin segédanyag, a szalicilsav a bőrizgató hatást csökkenti. Elméletileg az Ichtiol fosszilis, bitumenes palák lepárlásával allítható elő. kéntartalma 10% körül mozog. Ja, és nem ichtiolis, hanem ichtiolos rázókeverék...

NagyG

2014. április 13.

Nagyon zsíros pattanásos bőrre ajánlom,mert kegyetlen mód szárít.Nekik szerintem jól beválna.Ha van pattanás arra is max.pöttyökbe feltéve.1-2 pattanásom szokott lenni,de semmit nem segít,még jobban belobbantja. A levakarása borzadály.Alkoholos vattával sikerül csak leszedni.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2014. április 13.