Gyógyszertári

Ár:   150 Ft   Kategória:   Patikai gyógykrémek, termékek
Lelőhely:   patikák   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: bokihugi, Módosítva: 2015. június 7.

Lelőhely:   patikák
Kategória:   Patikai gyógykrémek, termékek

bogcsii

2020. január 29.

A fül-orr gégész ezt ajánlotta mert víz ment a fülembe és emiatt össze szűkült a halló járat, ki tisztította az orvos a fülem és ezt írta fel. Mondta, hogy olajos kell bele és nem víz alapú fulcsepp. De nyáron is volt a fülemmel gond( ugyanúgy víz ment bele) de akkor fül csepp kellett szóval szerintem mindenkepp orvoshoz menjetek ha baj van 👂🏼

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. január 29.

Gabria

2019. november 28.

Mostanában problémáim voltak a füleimmel, nagyon bedugultak csak úgy, ez elég kellemetlen és olykor komoly probléma is tud lenni. Két szert ajánlottak erre nekem, az egyik az Otipax volt, amit nem értem miért nem engedtek felvenni ide a krémmániára, mert nagyon jó és vény nélkül is kapható. Strand után is, amikor begyulladt a fülem helyretette, pedig rettenetesen tudott fájni. Viszont ha valaki erre vetemedne, hogy ilyet venne szívesen, mindenképpen tárgyaljon előtte az orvosával vagy a gyógyszertárosokkal, mert nem játék, erős gyulladáscsökkentő hatása van, komoly problémákhoz is vezethet, ha könnyelműek vagyunk vele.
A másik, amit ajánlottak a paraffinolaj volt, amitől egy kicsit tartottam, pedig az interneten olvastam már egyszer, hogy ez jó erre is, de nem hittem volna, mégiscsak olaj. A gyógyszertárosnak mindenképpen mondani kell, hogy mire lesz felhasználva, ha fülbe, akkor olyan üvegcsét és tetőt is kap hozzá az ember.
Tehát ezt a kettőt használtam és használom mostanában egy jó ideje, mert igen komoly problémákat éltem meg. És azt vettem észre, hogy már 2 nap alatt mindkettőt használva helyrejöttek a füleim, nincsenek bedugulva. Ugyan a lerakódott anyag lassacskán jött ki, de nem bánom. És sajnos nekem is volt sokszor ilyen belső fülviszketéses problémám, amit nem tudtam hova tenni. Azóta szerencsére olyan durván, amennyire régen rám jött, nem jött elő, remélem nekem sem fog, mint a többieknek. Jó kis olaj ez, végre egy kicsit megkönnyebbülhetek, mert eléggé gyanús volt már, hogy ki kell mosni, de remélem ezek megoldották a problémát. Ezt az olajat biztos rendszeresen fogom használni, heti 1-2 alkalommal, és az a plusz jó benne, hogy teljesen természetes, ráadásul ha szükséges, egy nap akár 3x is lehet alkalmazni, így hiába nagy a gond, gyorsan rendbe lehet tenni vele az ember fülét, ezáltal a komfortérzetét. Olcsó is, szóval egy próbát mindenképpen megér annak, akinek vannak hasonló problémái.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. november 28.

SEmr

2019. március 31.

Valami miatt a fülem hajlamos kiszáradni, olyankor viszket. Hetente 1-2 alkalommal csepegtetek bele paraffinolajat, és nagyon jót tesz neki.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. március 31.

Betty81

2019. február 23.

Én is a füleim tisztítására használom, nekem is fül-orr- gégész ajánlotta, fültisztító pálcika helyett. Kb. havonta szoktam használni, úgy, hogy az egyik oldalamra fekszem, egyik fülem "teletöltöm" vele, 15 perc után átfordulok, így papírzsebkendőre kifolyik az olaj, majd szintén zsebkendővel kitörlöm a fülemből a maradékot. Amióta használom, nincs felhalmozódott fülzsír, nincs viszketés, nem szárazak a hallójárataim és nincs semmilyen fülbetegségem.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. február 23.

Kobayasi

2019. február 5.

A doktor nénink javasolta a kislányom fülére, mert nagyon el volt tömődve. Azóta ezt használom neki és magamnak is.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. február 5.

anastasia

2015. május 27.

Zuhanyzás előtt felviszem egész arcra, így a forró víz lepereg és nem szárítja ki a bőröm, majd vattával leszedem. Egy keveset fenn hagyok, ami kissé puhítja a bőröm, púder is jobban megtapad tőle. Egyébként az enyém sminklemosóként van eladva, így nyilván arra is alkalmas.

Nem tudom, hogy ez a gyógyszertári ugyanaz-e, mint ami kozmetikai használatra alkalmas.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2015. május 27.

luli81

2015. április 24.

Kemokezelés alatt nagyon durva székletrekedésem volt.Az orvosok adtak paraffinolajat,hogy igyam meg mert bevonatot képez a székleten és könnyebben "kicsúszik".Az elején használt,aztán már mást is bekellett vetni.
Viszont akinek "sima" szorulása van annak használhat.Egy próbát megér...
Elnézést ha gusztustalan voltam,szebben nem bírtam leírni. :-D

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2015. április 24.

Viszont akinek "sima" szorulása van annak használhat.Egy próbát megér...
Elnézést ha gusztustalan voltam,szebben nem bírtam leírni. :-D

darcy

2014. április 1.

Fül-orr-gégész ismerősömnek panaszoltam el nemrég, hogy szinte állandóan viszket a hallójáratom, ráadásul egészen mélyen, ahová már akkor sem érnék el a fülpiszkálóval, ha akarnék. Megvizsgált, de - szerencsére - nem talált semmi különöset, csak annyit, hogy a hallójáratban is nagyon száraz a bőröm, és valószínűleg ezért viszket. Ő pont nem a sok fülzsír, hanem emiatt javasolta, hogy időnként néhány cseppet csepegtessek a fülembe. Mit mondjak: megváltás volt! Hetente egy-két alkalommal néhány csepp, és máris visszatér a komfortérzetem.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2014. április 1.

Dayanara

2013. november 23.

@bokihugi Szerintem nincs ebben semmi gusztustalan, rengeteg a fül tisztításával, ápolásával foglalkozó cikkben olvastam már róla, sok helyen ajánlották. A fülzsír jelenléte pedig teljesen természetes dolog mindenkinél, sőt fontos szerepet tölt be.

Én is fülproblémákra szoktam használni. Volt idő, amikor még fültisztító pálcikát használtam, de sokszor kellemetlen volt a használata, ráadásul azóta már a csapból is az folyik, hogy az alkalmazása nem javasolt, mert csak beljebb toljuk vele a váladékot, amit aztán nagyon nehezen lehet eltávolítani és különféle gyulladások is kialakulhatnak. Mindig bajban voltam a fülem tisztításával, mert elvileg még szappannal sem ajánlott tisztítani, csak kívül, pláne nem a zuhanyrózsával kiöblíteni. Régebben gyakran fájt vagy viszketett a fülem, enyhe gyulladásom volt. Igazából sosem derült ki mitől, olyan általános és jellegtelen volt az egész, valószínűleg érzékeny vagyok kicsit ezen a területen. Antibiotikumokat is hiába szedtem, mindig visszatért a probléma, amit valószínűleg olyasmi okozott, mint a huzat, a ventilátor, a hideg, szeles idő stb. Nekem ezen csak az segített egy nagyon kicsit, ha szappannal jól kimostam a fülem és a zuhanyrózsával (enyhébb vízsugárral) jól kiöblítettem. Akkor pár napig, vagy hétig nem volt gondom vele. De sajnos ezt sem szabad csinálni elvileg, mert sérülést is okozhat stb. Emiatt váltottam az olajra, mert bár mindenhol azt olvastam, hogy ez az olaj inkább a fülben képződött "dugót", fülzsírt hivatott feloldani, már annyira elegem volt a fülemmel való kínlódásból, hogy gondoltam nem érdekel, mi történik én kipróbálom rá ezt. Azóta is gyakran újravásárolom, nekem nagyon bevált! Ha érzem, hogy kezd fájni vagy furcsán viszketni (ez olyan belülről történő viszketéshez hasonló érdekes érzés), akkor oldalra fordítom a fejem és csepegtetek belőle a fülembe. Megmondom őszintén, én nem pár cseppet szoktam, hanem teljesen tele csepegtetem vele a hallójáratot, aztán várok 5-15 percet (a probléma súlyosságától függően), majd odatartok egy zsebkendőt vagy konyhai papírtörlőt és a másik oldalra fordítom a fejem és 1-2 percig hagyom magától kifolyni az olajat a kendőbe. Aztán ha szükséges ( meg ha már belekezdtem a folyamatba), megismétlem a másik fülemmel is. Régóta így csinálom, semmi probléma nem szokott lenni, szépen kifolyik az olaj, nem dugul el tőle a fül, nem olyan, mint amikor víz megy bele. Én is hajmosás előtt pár órával szoktam elvégezni általában. De télen, vagy amikor gyakrabban adódik problémám, akkor előfordul, hogy 2-4 napig minden nap megcsinálom és csodálatosan helyrehozza a dolgokat. Ilyenkor kellemes lefekvés előtt is megcsinálni, csak érdemes a párnára egy törölközőt teríteni, vagy vattalabdából kitépett csomókkal betömni (csak annyira, hogy ne essen ki a fülből, nem kell mélyre) a füleket, hogy ne kenje össze az ember a haját és a párnáját. Természetesen ilyenkor is hagyom előbb kifolyni egy zsebkendőbe, csak nem törlöm meg utána teljesen, hanem a vattát használom.
Tehát, ha fogalmazhatok így én rendkívül hálás vagyok ennek az olajnak, mert évekig kínlódtam a füleimmel, de semmi használhatót nem tudtak mondani az orvosok (vagy csak nem sikerült megfelelő szakemberrel összefutnom). Ez az olaj viszont szerencsére tökéletesen bevált nekem a fájdalomra, viszketésre és még általános fültisztításra is jó (a múltkor azt írta egy orvos, hogy ez az ajánlott fültisztítási, "karbantartási" módszer, hetente cseppenteni párat a fülekbe).
Azt nem tudom, hogy komolyabb dugulások esetén mennyire hatékony, mert nekem általában alig szokott lenni fülzsír a zsebkendőn az olajon kívül, de határozottan könnyebben tisztul utána a fül és sokkal jobban érzem magam, valahogy komfortosabb érzés.
Ha az enyémhez hasonló problémával küzd az ember, akkor nagyon jó szolgálatot tehet! Ráadásul olcsó is, pár száz forint.
Egy másik hozzászólásban folytatom, mert a karakterlimit miatt ide már nem férne bele, ezért azt megjegyzésként írom.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2013. november 23.

Emolliensek: Paraffinum Liquidum/ Mineral Oil