Henna

Ár:   999 Ft   Kategória:   Hajfestékek
Lelőhely:   Müller   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: Lisana, az összetevőket feltöltötte: Myrkky, Módosítva: 2014. augusztus 19.

Lelőhely:   Müller
Kategória:   Hajfestékek

rokamokus

2020. február 2.

Nekem nagyon bevált. Kicsit más már a doboza és 1299ft . Váll alá érő hajra rákentem az egész adagot. Egy órával a felhasználás előtt bekevertem forró vizzel és 2 kanál 20% ecettel, majd pihentettem a radiátoron. Vizet a leírás szerint adtam hozza először kicsit folyósnak tűnt de a pihenés után tökéletes állaga lett. 2 órát hagytam a hajamon, nem folyt ki a fürdő sapka alól és nem volt macera lemosni. Rézvörosre hajfestekke festett, eredetileg világos barna hajam volt kb 2 centis lenövéssel. Csodálatos világos rezes szint kaptam. Hanna szaga van/ széna-sár/ pozitív hogy a bőrömet nem fogta meg. Nekem tökéletesen bevált, nem macerásabb mint egy rendes hajfesték csak tovább van a hajamon.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. február 2.

littlebird2

2017. május 29.

Vékony szálú seszínű barna színű hajamra -pár szál ősz hajszállal- használtam. Nekem nem lett intenzív vörös inkább vörösesbarna. Az ősz hajszálak lettek kicsit vörösebbek. És minimálisan kopik is a színe. A szaga ,állaga mint a többi hennáé. Én nem látok nagy különbséget a Khadis henna és a mülleres között. A hajnak jót tesz , szép fényes, erős lesz tőle. Aki szeret hennázni annak ajánlom :)

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. május 29.

Lassunyuszi

2017. május 13.

Korabban is hasznaltam mar hennat de nem ezt. Gondolom ez az oka hogy se a szaga se a felkenes se a lemosas nem okozott meglepetest vagy kulonosebb macerat.

A szaga szerintem olyan mint a spenot vagy soska. Semmi extra. A ferjem szerint se veszes a szaga. Felkenni olyan, mintha sarat pakolnek a fejemre. En mindig keverek bele balzsamot is lehet ettol de nekem nem volt nehezebb kimosni mint barmely hajfesteket.

Egy ideje rezvorosre festettem a hajam vegyi festekkel
Alapbol voroses szoke a hajam, igy csak 3 havonta festettem de igy is tonkre tette. Ekkor kaptam a fejemhez hogy hulye-e vagyok-e hogy pont a voroset nem hennaval festem, mikor anno a feketet azzal festettem?!

Szoval megvettem ezt. Nem is ertem. Aki termeszetes voroset akar csak a henna. A vegyi festekek vagy tul pirosak vagy tul narancssargak de ez gyonyoru.

Persze nyilvan vilagos hajon jo csak, a sotet hajuaknka szerintem nem olyan nagy csodaszer.

A hajam mint mindig henna utan sima es fenyes.
Azt azonban tapasztalatbol tudom, hogy eltuntetni nem lehet ugyhogy aki csak gondolkodik ezen a szinen ne ezzel kezdje a kiserletezest, mert ha nem tetszik akkor csak a forro ecetes ollo segit.

Megse valt be. A rot jobb. Ez egyszeruen nem szinezett eleget a hajamon. Szerintem az lehet a baj hogy tul vilagos az alap szin. Amig meg nem volt nagy a lenovesem jo szint adott de aztan mar a to es a vegyi festek kozotti szint nem tudta osszhangba hozni.

Szoval jo-jo de szőke hajon max arany szoket csinal.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. május 13.

Egy ideje rezvorosre festettem a hajam vegyi festekkel

A hajam mint mindig henna utan sima es fenyes.

Szoval jo-jo de szőke hajon max arany szoket csinal.

Emimo

Korcsoport: >54
2017. április 5.

Kiváló minőségű henna! Nagyon jó minőség, nagyon jó a hajnak, szinte érződik, hogy erősödik tőle; a színe tökéletes. Nagyon jó, igazi intenzív vörös, nem sötét, azt nem szeretem. Most hennáztam ezzel a mülleressel először, és nagyon jó volt vele dolgozni is, az eredmény meg lenyűgöző, pedig az elmúlt évtizedekben nagyon sokféle hennát próbáltam. Világ életemben, hosszú évtizedek óta csak hennázva volt a hajam, festve, színezve soha nem. Ez kiváló henna, teljesen tiszta, már a nyers poron is látszik, hogy jó erős vörös: jó vetés, jó termés, jó aratás jó helyről. Aki intenzív vöröset akar, nem sötétet, nagyon ajánlom kipróbálásra. (Én az iráni és az indiai hennákat kedveltem mindig, nem tudom, ez honnan való.) Alig van szaga, a legelőillat teljesen elmarad, ha (én az almaecet mellé) kis bio illatos olajat vagy kivonatot teszünk bele, vagy gyömbérport, fahéjport (a színen nem változtatnak); ezeket érdemes belekeverni a hennapasztába. Azt hiszem, a változatosság kedvéért most áttérek erre a hennára egy ideig. A dobozra festett hajszín túlzás, nem kell félni, az ottani szín irreálisan harsány.
Nagyon megéri ilyet venni minden szempontból! Az árát reálisnak találom. A Müller is garanciát jelent számomra, és érezni is, hogy semmi más eltitkolt adalékanyag nincs benne. Más dobozos termékekről, henna "készítményekről" ezt nem állítanám. (Természetesen nem a német vagy egyéb bio cuccokra gondolok.)

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: >54 |  Dátum: 2017. április 5.

Szaszmancs

2016. március 25.

Néhány éve már a hennázom a hajam, eddig cosmio hennát használtam, de sajnos nagyon messze van nekem a boltjuk, ezért kipróbáltam ezt, mert sokkal könnyebb beszerezni. Igaz, hogy 300 Ft-tal drágább, de nem bánom, mert azt hiszem jobban szeretem ezt. Ugyanazt a "receptet" alkalmazom (rövid, cca. 15 centis hajra: kb 50 g henna, kb 1 deci kamillatea, 1-2 evőkanál ecet, 1-2 evőkanál ricinus olaj és/vagy más hajolaj, 1-2 evőkanál hajpakolás/balzsam. Méricskélés nélkül, érzésre, amíg tejföl állagot nem kapok.3-4 órás folpackos,úszósapkás dunszt.), ugyanazzal a hatással. Pozitívum, hogy ennek nem olyan erős a zöldtrágya szaga, már festés közben sem vészes és szerencsére a hajamból is hamar eltűnik a bűz, nem kell szagolnom hetekig, mint a cosmiosat, ráadásul kimosni is könnyebb szerintem. Lehet, hogy nem annyira erős cucc ez, de mivel a végeredményben nem látok különbséget, ezért elégedett vagyok.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. március 25.

almamaga

2016. március 23.

Az anyukám haját szoktam ezzel kenni. Gyönyörű szép lesz tőle és természetes. Mindneki csodálkozik, hogy 60 évesen, hogy lehet még ilyen vörös haja...senkiben fel se merül, hogy festett. Könnyű felvinni (nem vagyok fodrász, de 20 perc alatt felkenem neki) és utána sokáig jó is. nem kopik le...csak akkor kell újra festeni, ah lenő. tényleg, aki vörös és természes hajat szeretne az válassza ezt.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. március 23.

aalexaa

2015. október 16.

Régóta fontolgatom a hennát, mivel az elmúlt 6 évben vegyi hajfestékeket használtam, ami nagyon csúnyán tönkretette és megviselte a hajam. Hiába az ammóniamentes meg mindenmentes borzasztó drága festékek (habár azok látványosan kevésbé gyilkolják a hajamat, mint az olcsóbb, rosszabb összetételűek), nagyon törik és vékonyodik a hajam vége, egyszerűen képtelen vagyok vállig érőnél hosszabbra növeszteni, pedig nagy álmom a köldökig érő haj:D Az utóbbi időben minden hajnövesztő praktikát kipróbáltam, de hiába nő gyorsabban a hajam, ha közben a vége törik is. Tudtam, hogy a hajfestés itt a gond, de a vörös hajról nem tudok lemondani:D Barátom beszélt rá erre a hennára a múltkor, mert tudta, hogy fontolgatom, és ezt kellőképpen olcsónak ítéltük ahhoz, hogy egy próbát megérjen.
Nos, hát elég frissek az élményeim, most kentem fel, épp becsavart fejjel üldögélek :D Az eddigi tapasztalataim alapján ennek a cuccnak valami elképesztő halálszaga van, engem leginkább az állatkerti állatkaki és szalmaszag keverékére emlékeztet. Iszonyú erős, ahogy elkezdtem felkenni kijött a szobából a barátom is és a lakótársunk is, hogy mi ez a bűz:D Kézzel próbáltam felkenni, magamnak egyszerűen nem tudom hajfestő ecsettel, mikor vegyi hajfestékkel festettem magamnak, azt is kézzel oszlattam el. Na itt kezdődtek a gondok, ugyanis ahogy hozzáért a hajamhoz, abban a pillanatban ragacsosan összetapadt az egész. Kínszenvedve és fulladozva igyekeztem minél jobban eloszlatni, de rettentően húzta a hajamat. Arról, hogy átfésüljem, álmodni sem mertem. Az meg a ráadás, hogy utána vakargathattam ki a kádból meg a csapból a maradványokat. Nagyon kíváncsi vagyok az eredményre, jövök majd update-elni, egyelőre viszont úgy gondolom, hogy hatalmas csodát kell produkálnia ahhoz, hogy újra hajlandó legyek erre a macerára.
Update: A kimosás elég halál volt, utána sikálhattam a kádat:D Plusz nagyon gubancos lett tőle a hajam, kétszeri samponozás + alapos balzsamozás kellett, hogy elviselhetőnek érezzem (valamint a balzsamomnak nagyon erős illata van, amit amúgy nem annyira szeretek, de az állatkaki szagnál sokkal jobb és tökéletesen elnyomja:D). A kifésüléssel sosem szokott gondom lenni, de most az is kínszenvedés volt, akkor gondoltam azt hogy soha többet nem vagyok erre hajlandó:D Viszont szárítás után gyönyörű fényes és elképesztően puha lett a hajam, a barátom azóta simogatja és dicsérgeti, és szerinte sokkal egészségesebbnek és dúsabbnak tűnik. Színügyileg nagy kihívás elé állítottam, ugyanis lenőtt festett pirosasvörös hajra kentem, a lenövés világosbarnás-sötétszőkés, alatta élénkpiros, a vége pedig vörösesbarna. Na ebből akartam valami viszonylag egységes narancsosvöröset. Jelentem, siker! Sokkal egységesebb lett a hajszínem, nem olyan foltos, gyönyörűen befogta az egészet. Egy-egy pontban nem, viszont az az én hibám, nem sikerült mindenhová kennem:D Nagyon elégedett vagyok, teljesen olyan, mintha a természetes hajszínem lenne ez a rézvörös, főleg a világos, picit szeplős bőrömhöz és a zöldes szememhez:) A tapasztalatokból tanultam, legközelebb megpróbálom ecsettel felvinni. Igen, lesz legközelebb! A macera miatt 4es, de ha hosszabb távon is elégedett leszek, feljavítom:)
Update: Imádom! Másodjára már rutinosabban kezdtem hozzá, sokkal jobban is sikerült eloszlatni is, kimosni is. A szaga még mindig borzalmas, de a színe mindenért kárpótol! Plusz gyönyörű fényes és dús utána a hajam. Ráadásul korábban sokat kínlódtam a viszkető, sebes fejbőrömmel, mostmár viszont semmi ilyesmitől nem szenvedek:) A hajam alapvetően nagyon lassan nő, másfél hónap alatt szokott kb 1 centis lenövésem lenni, most egy hónap alatt két centis volt. Csoda!

Update: Kipróbáltam a Khadi vörösét is, annak sokkal jobb az állaga, könnyebb felvinni, kevésbé csöpög és a kimosásával sincs annyi gond. Kénytelen vagyok lepontozni.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2015. október 16.

Kisu

2015. október 13.

Azért ezt vettem meg,mert már nagyon kellett festeni a hajamat,de a cosmio-sért nem volt kedvem elmenni plusz volt rá 20% kedvezmény Glamour napok kapcsán,úgy voltam vele,adok neki egy esélyt.
Kamillateával,citromlével és fahéjjal kevertem ki,ahogy szoktam.Az állaga olyan lett,mint máskor,de valamiért iszonyatosan potyogott,miközben kentem fel. Ennyire akkor potyogott nekem henna,mikor először kentem fel magamnak,morcos is voltam most emiatt.
Kb. 6 órát volt a fejemen folpackba csavarva,a kimosás elég érdekes volt. Én ahhoz vagyok szokva,hogy simán a zuhanyfejjel kb kijön a fele elsőre,utána néhány kör samponos mosás és teljesen tiszta a hajam.Na ennél kb a háromnegyede kijött simán a vízzel,viszont még a sokadik samponozás után is úgy éreztem,hogy tele van még a hajam finom porral,de már nem jött belőle.Végül annyiban hagytam,megszárítottam,utána pedig szép színű,jó állagú hajat "kaptam".
Az ára és a potyogása miatt csak három csillag jár neki és maradok a cosmio hennájánál.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2015. október 13.

bagotaizsoltne

2015. június 30.

Tavaly folyamatosan hennát vásároltam az elementstől, az kicsit mélyebb vörösre fogta be, mint a mahagóni ez inkább rezesebbre, de iszonyatosan tetszik :)
nem vészesen potyog, de látható a földön és rajtam is, könnyen le lehet törölni, én ebben aludtam (fólia + törölköző), így 7 órát volt a fejemen, lehet az almaecet miatt, bár max.3 ek. tettem a teljes pép és a megadott 400 ml vízhez, de legközelebb kipróbálom a kamilla teát, nekem viszket tőle a fejbőröm :( ezért a 4*, de ez tuti csak az én érzékeny fejbőröm miatt van.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2015. június 30.

Stenico

2015. április 6.

Vékonyszálú, korábban szőkített, a lenövésnél középbarna hajamat festem ezzel lassan fél éve, és teljesen elégedett vagyok vele. A szőkített részt festéskor kicsit szárítja, de 1-2 hajmosás-balzsamozás után ez már nem zavaró. A mellékelt használati utasítás helyett én már festés előtti este bekeverem a port (3/4 zacskó félhosszú hajra) egy grapefuit vagy citrom levével és meleg vízzel, majd festés előtt fekete teával a kívánt állagúra higítom. Így nagyon jól kenhető - teljesen homogén - krémet kapok. Ecsettel viszem fel, neylonzacskóba és vastag zuhanysapkába "csomagolom" és 6 órán át hagyom hatni. A szőkített rész rozsdavörös lett tőle, a barna rész szép vöröses fényt kap, de a lényeg, hogy az ősz hajszálaimat narancsos vörösre fogja be, amitől az egész kicsit melírozott hatást kelt - imádom. A legjobb, hogy szép fényes lesz tőle a hajam, ami kitart a következő festésig, az ősz szálakról pedig egyáltalán nem mosódik le pár hajmosás után, mint korábban szinte az összes vegyi festék.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2015. április 6.

A henna egy virágos cserje, mely Afrika szubtrópusi területein, Dél-Ázsiában és Észak-Ausztráliában őshonos. 2-6 méter magasra nő meg.  A növényben található festő hatású anyag (lawsone) által a bőrt, hajat, és egyéb protein tartalmú anyagokat (köröm, gyapjú, selyem) narancsvörösre színezi. A színezőanyag-tartalom a levél részben a legmagasabb. A hennával történő hajfestés sszéles körben elterjedt. A hajat eredeti színétől függően a vörös különböző árnyalataira festi. Használják gombaölő szernek is tartósításhoz és parfümök adalékanyagaként is. (forrás: Wikipádia)

Az EWG a hennát használattól függően a közepes vagy akár magas kockázatú összetevők közé sorolja erős allergén, és potenciális immunrendszer károsító hatása miatt. A kozmetikumokban használható henna mennyisége korlátozott és nem használható szem körüli kozmetikumokban.