Herbária

Ár:   Az ár hiányzik. Feltöltöm   Kategória:   Egyéb
Lelőhely:   Herbária márkaboltok, DM, online   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: anonymous, Módosítva: 2013. május 7.

Lelőhely:   Herbária márkaboltok, DM, online
Kategória:   Egyéb

Elsősorban külsőleg alkalmazható, fürdők, borogatások alkotórészeként,

makacs bőrbetegségek (ekcémák, akné) kezelésére.

Fancsaaa

2019. május 7.

Mivel próbálom a természetes hajápolást és a göndör hajamat imádom és bármit megteszek érte, így ezért megyek rá a natúr vonalra. Így készült egy diófalevel teas samponszappan rozmaringolajjal. Ami eddig nagyon bevált szépen megtisztitja a hajam és nem szárítja.
Illetve készítettem még egy Himalája sós-diofaleveles-kokuszolajos-rozmaringolajos spriccelos hajapolot amit nem kell kimosni, ezekkel együtt szép fényes a hajam. Úgyhogy szerintem én maradok ezeknél 😄 a hajerosito hatasarol updatelek majd 😊🤗

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2019. május 7.

Allics27

2019. február 10.

A hajra gyakorolt hatását én is alá tudom támasztani, nagyon hatásosan erősíti a hajhagymákat, hajhullás kezelésére ajánlom!
De ami még jobb, bevált arra is, hogy borogatásként használom az arcomra: szórófejes üvegben tartom, egy vattapamacsot itatok át a főzettel, és a nagy bőr alatti puklikra nyomogatom. Sajnos nem azonnal, nem is egyik napról a másikra, kitartónak kell lenni, de hatásos erre is, szépen húzódik tőle vissza az undiság. Ha hamarabb felfedeztem volna ezt a módszert, feltételezem, hogy ki sem jött volna a pati, és most nem lenn full heges a nyomkodástól, amit az emberlánya képtelen megállni.... Sajnálom, hogy nem lehet vásárolni krém vagy olaj formájában (Ebayen találtam csak egy fajta krémet)..

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. február 10.

ramonanagy0669

2018. április 29.

A fodrászomnak egyik vendége mesélte , neki a nagymamája mindig diófalevéllel öblögette a haját és olyan erős,dús volt a haja, Na mondom egy próbát megér. Nagyon vékonyszálú, töredezésre, zsírosodásra hajlamos a hajam. Szóval bármi jöhet már 😄 gyors utána olvastam a neten és ígéretes dolgokat írtak.
Bementem a patikába kértem ezt, és a patikus megkérdezte mire szeretném használni? Még kitalálni se volt időm semmire, rávágtam az igazságot hogy a hajamra. Furán nézett rám, és kérdezte hajszinezésre? Mondom : Neeem, a neten olvastam, hogy jó hajerősítésre,így arra szeretném használni 😄 Csak nézett furcsán, elmosolyodott, nevetett egyet,és annyit mondott rendben ,akkor jó hajerösítést kívánok, és csak lehetőleg külsőleg alkalmazza ,belsőleg ne nagyon. 😃
Na mondom jól beégtem, de nem izgat ha tényleg használ. Na most én nem hajöblögetésre használom , hanem hajmosás után, a szórófejes flakonba töltött lefőzött diofalevél főzetet, ezzel befújom a fejtetőmet hagyom beivódni, pár perc az egész, és NEM öblítem ki, hanem beleszárítom a hajamba.
Január óta használom ,minden hajmosás után, és elképesztő az eredmény. A fejtetőmön a ritkulás eltűnt, a hajam erős, dús, és alig zsírosodik, komolyan elképesztő.
Ja és én nem iszom meg, nem is értem hogy tudják páran ezt meginni, elég furi illata van lefőzésnél, Na meg egyszer csak belemártottam az ujjam, hogy megízleljem, borzalmas íze.. csak külsőleg , és ezt betartom. Nekem így vált be. 😊

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. április 29.

mLK235

2017. március 7.

Érdemes vele tenni egy próbát én a tág pórusok összehúzásra használom, és teaként isfogyasztom.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2017. március 7.

Aprile

2017. január 10.

Egyszerűen fantasztikus, ha valami csodaszer, akkor a diófalevélből készített tea az.:) Kipróbáltam fürdővízbe téve, aminek hatására nagyon puha lett a bőröm, és a sebeim gyógyulása is mintha gyorsabban megtörtént volna. Ezen felbuzdulva próbáltam ki a gyorsan zsírosodó hajamon... általában egy utolsó öblítés során vetek be kb. fél liternyi teát, és csodálatosan puha, fényes és egészséges kinézetű utána mindig a hajam. Emellett mintha lassabban is zsírosodna... korábban minden harmadik napon meg kellett mosnom a hajam, most öt naponta mosom...:) Szóval hajra, bőrre, mindenre jó.:) Jó szívvel tudom ajánlani a kipróbálását.:)

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. január 10.

hollieme

2016. április 28.

a mínusz három csillagot csak a Herbária termék minősége miatt vonom le, értelemszerűen a "saját" cucc fényévekkel jobb és nincs tele hajszállal, sár- és kődarabokkal, egyéb növényekkel. maga a diófalevél viszont egy nagyon hasznos gyógynövény, én teaként és szemborogatásra használom. az árpát nekem mindig eltüntette, ehhez a következőképpen jártam el: csináltam naponta háromszor egy bögre diófaleveles teát, majd a szűrés után két vattakorongot mártottam a bögrébe. megvártam, míg langyosra hűl és a felesleges levet is kicsapkodtam belőle, majd a szemem áttörlése után 10 percig a vattakorongot a szemhéjakon hagytam. a teát természetesen mindig elfogyasztottam, és az ilyen kúrák használatakor észrevettem, hogy a hajam már-már nevetségesen puha, egészséges és fényes lett. napi három teától olyan puha lett a hajam, hogy nem is tudtam vele mit kezdeni, de ha kisebb adagban és ritkábban iszom, akkor is megteszi a hatását és lehet még formázni is a hajamat. egyébként gyakran fogyasztom a teát immunerősítés céljából is, és abszolút hatásos, bár ivása előtt nézzetek utána, meddig lehet inni kúraszerűen.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. április 28.

Bogyo96

2016. április 19.

Problémás bőrömre ajánlották, úgy vettem észre hogy javít a bőrömön. Csak nem mindig van időm főzni.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. április 19.

mzsani

2016. január 25.

Az ízét nagyon nem szeretem ,ezért általában csak lehúzom. Tisztítókúrában csalánnal viszont nagyon hasznos.:)

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. január 25.

PiciBrigii

2015. június 23.

Kegyetlen íze volt.. :D Viszont pattanásokra tökéletesen bevált, eléggé szárított, de ez volt a cél!! És nem részletezném alsóbb tájéki női problémámat (több mint egy éve volt..) Ülő fürdőt csináltam: kb úgy készítettem el mint egy teát: forraltam vizet, bele 2 teáskanál diófalevél, lefedve hagytam hűlni! A kádba nem 100 liter vizet engedtem.. Csak annyit, hogy ellepje, amit kell... Beleöntöttem a löttyöt.. Beleültem 30-50 percre, mikor hogy volt időm.. Ezt 2-3 hétig csináltam heti 3-szor és azóta sincs semmi gond :) Ülőfürdőbe amúgy is valamilyen herbáriás növényt használok mindig!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2015. június 23.

Riccah

2015. április 26.

Egy időben mindig öblögettem, meg fújkodtam vele a hajam, és sikerült elérni, hogy zöldes-vöröses csillogást kapjon az akkor még szőkés barna hajam. :D Bevallom én egészen élveztem ezt az egzotikus kombót, és alig látszott, csak erősebb fényben és gondos odafigyeléssel, ám az alaphajszínem elkezdett sötétedni, már nem szőkés, inkább barnás árnyalatot kezdtek ölteni a tincseim, lehet, hogy inkább barna hajú hölgyeknek való elsősorban, vagy vidám kísérletezőknek, mint jómagam. :-)

Egy ideig a hajam fixálására is kitűnő volt, egy hátránya, hogy picit nehezebben fésülhető tőle a hajkoronám. :-)

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2015. április 26.

Közönséges dió. A kozmetikumokban mind a diófa levelét mind a magját, és a termés héját felhasználják. A diólevelek cseranyagokat, flavonoidokat, némi illóolajat tartalmaznak. A termés héjában a kezet erősen barnára festő naftokinon-származékok találhatók. A CosIng besorolása szerint a levélnek szövet összehúzó, tisztító, maszkoló (kellemetlen íz, illat semlegesítése) és nyugatató hatása is van.