Hesh

Ár:   Az ár hiányzik. Feltöltöm   Kategória:   Hajápolók
Lelőhely:   Hiányzik. Feltöltöm   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: kiscsilli, Módosítva: 2015. január 7.

Lelőhely:   Hiányzik. Feltöltöm
Kategória:   Hajápolók

Természetes szépségterápia a hajnak Indiából. Segít szabályozni a korpásodást,hajhullást, korai őszülést.A fejbőrbe masszírozva erősíti a hajhagymákat,elősegíti a hajnövekedést.Hihetetlen fényt kölcsönöz. Enyhe sötét árnyalatot adhat a hajnak.

Természetes alapanyagokból készült.

kiscsilli

2014. december 16.

Indiából rendeltem,egy külföldi oldalon találtam rá, amikor a Khadi hajfestékkel kapcsolatban keresgéltem. Egy blogban írta egy leányzó,hogy a Khadihoz ebből tesz egy evőkanállal.Rákerestem, az összetevők nagyon megtetszettek és a fotók,amik az alkalmazása után lettek készítve.
Én egy evőkanállal tettem egy kis Serical Lattebe,kevés Schauma lecitin balzsamot,plusz pár csepp jojoba olajat. Képet itt nem tudok a végeredményről feltenni,de ha valakit érdekel szívesen elküldöm (kiscsilli@hotmail.com). Nekem nem színezte el a hajamat.De csodálatos fényes lett,a hajvégeim is rendeződni látszanak.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2014. december 16.

Hidratálók: Hibiscus Rosa-Sinensis Flower Extract

Az indiai köszméte (Phyllanthus Emblica) néven ismert amla, egy C-vitaminban kiemelkedően gazdag ehető gyümölcs. A növény minden részét felhasználják, gyümölcse mellett magját, gyökerét, levelét, kérgét széles körben alkalmazzák. A kozmetikában a gyümölcse használatos, firssen és szárítva is. Paula Begoun szerint a gyümölcs kivonata antioxidáns és gyulladáscsökkentő tulajdonságokkal rendelkezik. A truthanaging ezen kívül úgy tudja, hogy az amla szabályozza a bőr melanin termelését, csökkenti öregségi foltok kialakulását és gátolja a leégést.

Más néven Shikakai. Az Acacia Concinna egy Indiában élő cserje. Ennek a növénynek a hüvelyét évszázadok óta használják az Ayurvedában, a természetes szaponinoknak és az enyhe pH-nak köszönhetően az indiai nők évszázadok óta használják őket hajtisztító és -kondicionáló szerként. Állítólag erősíti a hajat és képes megszünteti a fejbőr viszketését valamint a korpát is.

Gyömbér-féle kivonata,  trópusi dísznövény. Illatos anyagai miatt Indiában illatszer és vallási ceremóniák füstölője, Pandzsábban a dohányt szagosítják vele. Ayurvedás gyógynövény: daganatok, sárgaság, epe- és gyomorbajok, szív- és vesebaj, emésztési zavar, szédülés, vérhas, ideg-, elmebajok, tüdővérzés és genny, aranyér, nehézlégzés, hasmenés ellen használják. Magas vérnyomás, láz, meghűlés és influenza ellen ma is használt. Nem találni információt arról, hogy mire való a kozmetikumokban. (Forrás: Benedek István: 160 tibeti gyógynövény című könyve)